Blow-Back

Chcesz się przywitać lub o coś spytać? Tu nikt nie nakrzyczy.

Blow-Back

Postprzez w1glles » 18 gru 2012, o 13:31

Co sądzicie o Blow-Back i czy opłaca się kupować boczniaka na Green-Gas z tym "bajerem" żeby zwiększyć realizm ?

Jakie są wady (jeśli są ) ?

Jeśli kupować to jakiego polecali byście ( tak do 300 zł ) ? :mp5:
w1glles
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 15:54
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Pawel8019 » 18 gru 2012, o 20:06

Też jestem nowy w tym temacie ale tydzień temu kupiłem WE glock 23 full auto i jestem zadowolony. Niezle wali. Z tego co wiem to repliki na green gaz nie działają w niskich temperaturach. Resztę wad dopiero pewnie poznam. Mam nadzieje żę jak najmniej. Za replikę zapłaciłem 429zł. :wet: Pozdrawiam
Pawel8019
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 21:02
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Tom » 18 gru 2012, o 23:02

Repliki z blow-backiem są też bardziej realistyczne i zużywają więcej gazu przy jednym strzale. Te bez blow-backu lepiej sobie radzą jak jest zimno i mają często większą prędkość początkową pocisków, ale w ujemnych temperaturach sens mają tylko te na CO2. Najlepiej pobawcie się replikami z blow-backiem i bez i zobaczycie, czy jest to na tyle fajne, że chcecie takie. Jeśli nie chcecie lub nie macie jak wyrobić cobie własnej opinii (czyli postrzelać z nich), to zostaje wam opieranie się na opiniach innych, moją jest, że blow-back jest na tyle fajny, że gazówki chcę z nim.
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Xasistis » 19 gru 2012, o 00:52

Nie do pominięcia jest również fakt, iż repliką z B-B łatwiej strzelać double-tap'y :D
Do 300zł? Nie znam. Za to nieco powyżej tej kwoty masz G17 KSC/KWA, którego z całego serca polecam.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Blow-Back

Postprzez w1glles » 19 gru 2012, o 07:10

Aha ok a co byście powiedzieli o czymś takim ?

http://www.taiwangun.com/pistolety-gazo ... l-kjw.html
w1glles
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 15:54
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Saint » 19 gru 2012, o 09:40

it's a plastic it's fantastic!
Saint
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Blow-Back

Postprzez w1glles » 19 gru 2012, o 14:30

w1glles
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 15:54
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Pawel8019 » 20 gru 2012, o 00:08

To już chyba lepiej ale i tak jestem zdania że powinieneś uzbierać więcej kaski i kupić coś leprzego. Bo może się okazać że kupisz za te dwieście parę złoty i będziesz żałował. Oczywiście to moje zdanie zrobisz jak chcesz.
Pawel8019
 
Posty: 13
Dołączył(a): 11 gru 2012, o 21:02
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez w1glles » 20 gru 2012, o 10:00

Aha ok no to dozbieram - nie bede się spieszył z zakupem w takim razie.

Dzięki wam wszystkim za rady :)
w1glles
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 15:54
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Ryuzok » 20 gru 2012, o 10:56

moja rada: poszukaj Glocka KWA, można kupić "używany-nowy*" za 250, a podejrzewam że będzie lepszy niż jakieś półśrodki


* używany-nowy, czyli ktoś kupił i się rozmyślił, przez co teraz sprzedaje nówkę, lub też replika wystrzeliła 2 magazynki kulek i została schowana do pudełka...
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Tom » 20 gru 2012, o 14:21

Pistolety należy dobierać w ten sposób, że bierze się do ręki i z niego strzela i w ten sposób sprawdza, że odpowiada nam dany pistolet. Dla przykładu w glocku 17 gen 3 osobom z krótkim kciukiem ciężko jest wcisnąć zwalniacz magazynka. Polecam wybór pistoletu nie na zasadzie co fajnie wygląda, ale pojechanie do sklepu, wzięcie kilku modeli do ręki i zobaczeniu, czy on pasuje. Mi dla przykładu nie pasują beretty 92, już w dwóch urwałem bezpieczniki przy przeładowywaniu. Jednak jeśli ktoś z założenia zamierz celować po kulkach i strzelać na gangstera, to obojętne jest, czego replikę kupi.
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Tato » 20 gru 2012, o 15:22

Tom napisał(a): Dla przykładu w glocku 17 gen 3 osobom z krótkim kciukiem ciężko jest wcisnąć zwalniacz magazynka.

Sorry Tom, ale wedle prawideł sztuki magazynek się powinni zwalniać ręką lewą (osoby praworęczne of kors) nawet jak masz kciuki jak orangutan. Za zwalnianie maga kciukiem ręki chwytowej instruktorzy wsadzają gorące łuski w majty w ramach kary.

Ad rem: podzielam zdanie przedmówców dot KWA/KSC - najlepsze na początek. Prawie wszyscy maja boczniaki z Blow-backiem. Oczywiście tera z w zimie sobie i tak nich nie postrzelasz - przypuszczalnie po 2,3 strzałach zesyfonują magi. Dozbieraj, poczekaj do wiosny )może coś wpadnie do świnki spod choinki) i kup coś porządnego np http://www.casg.pl/product-pol-326-KSC-Glock-17-full-metal-nowa-wersja-.html i będziesz zadowolony. Klamka na lata.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Wokash » 20 gru 2012, o 15:54

WW potrafi zaskoczyć... w życiu nie wpadłem, że dowiem się jak tu wygląda zły dotyk w wersji ze strzelnicy... dużo Ci Tato tych łusek nawrzucali? :lol:

KSC/KWA to jest na prawdę dobry i sprawdzony wybór za rozsądne pieniądze...
Zima to nie jest czas na gaziaki ale prawda taka, że i te bez BB kiepsko wtedy działają, a odrzut pomimo, że nijak się mający do prawdziwego dodaje sporo klimatu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Blow-Back

Postprzez w1glles » 20 gru 2012, o 22:26

W replikach gazowych też są jakieś części wymienne ( tj w elektrycznych ) ?
w1glles
 
Posty: 20
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 15:54
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Tom » 20 gru 2012, o 23:00

Tato, nie wiem skąd te prawidła wziąłeś, ale strzelcy strzelający zawody dynamiczne z broni palnej zwalniają magazynek kciukiem ręki silnej (speed reload - https://www.youtube.com/results?search_ ... c1UwvUaCO8) oraz nie znam instruktorów (a sam jestem jednym), co tak nakazują. Nie jest to temat na dyskusję o tym, zresztą na WW chyba nawet nie ma działów związanych z tym, jak obsługiwać replikę, bo przeciętnemu airsoftowcowi nie jest to potrzebne.
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Xasistis » 21 gru 2012, o 05:00

Podejrzewam, że z jakichś względów bezpieczeństwa, podobnie jak zwalnianie zamka tak i odłączanie magazynka zaleca się wykonywać słabą ręką. Pewnie ma to jakieś swoje uzasadnienie jeżeli chodzi o minimalizację awarii/zacięć. My Tom wyciskamy z naszych replik ostatnie soki więc naszymi priorytetami są szybkość i celność a w razie awarii - zmiana magazynka :)

Co do części zamiennych - dużo zależy od modelu i producenta, ale generalnie - tak.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Blow-Back

Postprzez Grey » 21 gru 2012, o 08:45

Tato, Tom, nie ma zasad uniwersalnych. To o czym mówicie, to nauka danej szkoły, jak w karate czy kung fu. Pewne założenia, z których wynika pewne rozwiązanie, które wpaja się uczniom do pamięci mięśniowej. Dyskusja o najlepszej metodzie zalatuje latami 90-tymi.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Blow-Back

Postprzez Schwarz » 21 gru 2012, o 09:52

Do pistoletów jest cała masa części mających na celu poprawę osiągnięć. Ale przy pierwszej klamce bym się w to nie pakował. Chłopaki polecają Ci bardzo dobrą replikę G17. Dlaczego jest dobra? Bo strzela zawsze kiedy naciśniesz spust. Syfonowanie, to najgorsza rzecz która może się zdarzyć, bo zazwyczaj sięgasz po pistolet kiedy jesteś bardzo blisko. Kiedy masz kogoś 2 metry od siebie i po naciśnięciu spustu zamiast strzału usłyszysz pszzzzzz.......... to nie ma nic bardziej wkurzającego.

Te Glocki (KWA/KSC) są dość długowieczne, jeśli używa się ich do gier, sytuacja się komplikuje jak zaczynasz na nich ćwiczyć manuale właściwe dla broni ostrej. Tworzywo szkieletu z czasem się wyciera powodując nieszczelność. Do treningów średnio te repliki starczają na rok.

W gaziakach istotna też jest konserwacja magazynków, te nie lubią jak się je traktuje po macoszemu. Uszczelki trzeba czyścić i dbać żeby do zaworów nie dostał się piasek. Trzeba pamiętać o ciągłym utrzymywaniu chociaż minimalnego ciśnienia, żeby uszczelka nie odkształciła się powodując nieszczelność. Generalnie lubią higienę i nie lubią upadać na twarde.

Naprawdę warto zapłacić więcej, bo w przeciwnym wypadku można szybko zostać z klamką która nadaje się tylko do wypychania kabury. I na koniec moja subiektywna uwaga - nic tak nie cieszy jak frag z klamki ;) Warto ją mieć ;) Długo na nocki jeździłem tylko z boczniakiem bo daje przewagę w ciasnych dziurach :P
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Blow-Back

Postprzez Tom » 21 gru 2012, o 09:59

Raczej nie jest to kwestia bezpieczeństwa. Zamek zrzuca się ręką słabą, aby go nie zrzucić przed włożeniem magazynka. Kiedyś w Polsce broń projektowało się tak, żeby magazynki wyjmować ręką słabą (P-64, P-83, RAK i inne), ale na zachodzie i w Polsce obecnie pistolety są projektowane tak, aby zrzucać silną ręką, bo jest szybciej. Na czasie zależy zarówno osobom używającym broni na bojowo (policja, wojski, itd.), jak i strzelcom dynamicznym. Może starzy instruktorzy w Polsce wychowani w czasach broni w której z założenia magazynek miało się zwalniać ręką słabą są do tego przyzwyczajeni i tak uczą i na takich trafił tato.
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Blow-Back

Postprzez Schwarz » 21 gru 2012, o 10:06

No właśnie też mi się coś zdaje, że lewa (słaba) ręka owszem, ale do zwalniania zamka a nie magazynków... W P83 to jeszcze ma sens, ale w innych przypadkach? Dajcie więcej informacji na ten temat jak możecie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Blow-Back

Postprzez Grey » 21 gru 2012, o 12:54

Tato był szkolony przez Training Squad. Teorie, że to techniki przestarzałe wkładam między bajki. Z tego co pamiętam, to uczą tak dlatego, aby nie zmieniać ułożenia broni w ręce. Dodatkowo podejrzewam, że w rękawicach może być trudniejsza obsługa broni jedną ręką. Ale po raz kolejny - to wynika z założeń u podstaw danej szkoły.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Dla nowych

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości