Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez GRIMM » 14 gru 2009, o 00:07

Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kilkoma nurtującymi mnie problemami związanymi z formą i zasadami naszych strzelanek. Do tego doszły rozmowy z osobami reprezentującymi różne "obozy". Efektem tego jest prezentowane na tej stronie http://newairsoft.pun.pl wypociny. Jest to zbiór propozycji reform... nie zawsze odkrywczy. Szukam chętnych do współpracy lub chociaż merytorycznego wsparcia. Za komentarze typu : "To już było" albo "To bez sensu" z góry dziękuje. Wszelkich zainteresowanych zapraszam do lektury i dyskusji. Pozdrawiam Grimm
Ostatnio edytowano 14 gru 2009, o 13:19 przez GRIMM, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
GRIMM
 
Posty: 81
Dołączył(a): 13 gru 2009, o 18:11
Lokalizacja: Brwinów/WaWa
White Cross: One Man Army
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez Janek » 14 gru 2009, o 00:11

Jedno "t" za dużo w linku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Janek
 
Posty: 371
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 49th Recon Squad
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez Tato » 14 gru 2009, o 00:12

Popraw linka, powinno być http://newairsoft.pun.pl

Edit - Janek mnie ubiegł
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez moron » 14 gru 2009, o 00:21

z calym szacunkiem ale zejdz na ziemie - jestes jeszcze wiekszym fantasta i idealista niz ja
polowa twoich pomyslow jest tak skomplikowana ze wprowadza tylko zamieszanie (za malo osob czyta ze zrozumieniem regulamin) a druga polowa jest nierealna (zeby nie powiedziec glupia)

Proszę pisać po polsku

// Dalej
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Propozycja

Postprzez Kamil » 14 gru 2009, o 00:38

Mam wrażenie, że nigdy nie wyszedłeś poza airsoft lokalny i nie masz pojęcia jak to naprawdę wygląda, stąd różne kompletnie nierealne pomysły (żeby nie powiedzieć całkowicie kosmiczne, wynikające z nieznajomości realiów).

Za komentarze typu : "To już było" albo "To bez sensu" z góry dziękuje.

Obawiam się, że głównie na tym polega problem, bo "to już było" i w większości "jest bez sensu". Próby reformacji airsoftu na skalę ogólnopolską były i to zawsze nieudane. Jakiekolwiek starania o ujednolicenie zasad są z góry skazane na niepowodzenie, głównie z powodu rozbieżności między lokalnymi środowiskami i różnymi warunkami w nich panującymi. Nie mówiąc o tym, że proponowane rozwiązania są zbyt abstrakcyjne i niedostosowane do rzeczywistości airsoftowej.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez Schwarz » 14 gru 2009, o 00:56

Chłopaki dobrze Ci mówią - zbyt sformalizowane to wszystko. Bez szans na rewolucję, bo praktycznie odcina to drogę do zabawy ludziom, którzy lżej podchodzą do całego hobby.

Kilka spostrzeżeń masz bardzo trafnych - np. możliwość zarobienia kulki z bliska w lesie jest tak samo możliwa jak w budynku, singiel nie różniący się od auto w niektórych replikach itepe.

Pomyśl nad uproszczeniem tego, zrezygnuj z formalnych aspektów jak rejestracja bo na to nikt nie pójdzie. Mógłbyś zorganizować scenariusz na okrojonych zasadach, wprowadzając medyków, pancerze. Rewolucji nie zrobisz, ale może uda Ci się jakiś trend wprowadzić. Dyskusja na forum jest ciężka, myślę że w trakcie takiej rozgrywki więcej wniosków by się wyciągneło. Niektóre pomysły masz fajne - nie wszyscy jednak tak postrzegają airsoft.

Z chęcią wezmę udział w tak wzbogaconym scenariuszu - oby z głową ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez Ari » 14 gru 2009, o 02:16

Mi się bardzo podoba pomysł związany z wytycznymi FPS i single/auto oraz balistyką
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez Wokash » 14 gru 2009, o 09:40

Przeczytałem.
Pierwsze wrażenie.
Nie czytasz nic co się dzieje w światku ASG... bo byś wiedział, że taki tekst sam się zabija przez długość. Mówię to jako człowiek, który musi walczyć o zasady długości 4 stron uchodzących za książkę telefoniczną w ASG...Jego wprowadzenie dla Airsoftu byłoby tym czym zrzucenie bomby atomowej dla historycznej zabudowy Hiroszimy...

Teraz co do zasad samych. Generalnie uwagi.

1. Sformalizować Strzelanki.
Pomysł świetny. Ba powiem Ci, że nawet wypróbowany. Totalna klęską. Stali dowódcy, nie pozwalają spróbować się nowym. Nikt nie chce być stałym dowódcą bo to nie ta zabawa. Rozbicie teamów w celu stworzenia idealnych pododziałów. Powiem jedno śp. Platoon/Pluton padł przez to... to jest zabawa, a bawić się chcemy ze znajomymi. Przydział losowy jest... khem... nie chce powiedzieć bez sensu... ale nie da się go nazwać inaczej... losowanie jako system wyboru stosowany był w starożytnej Grecji... nie sprawdził się.

Co do celu. Na MS baretki miały premiować walkę jako sposób wyróżnienia i co Wieszak jest gotów wymienić jest na piwo, a Wieszaka warto mieć po swojej stronie pomimo, że nie akceptuje "Wspólnego Celu". [emot]

2.Problem Debili w ASG
Zgoda debile to problem. System, który wskazujesz albo już jest (strzelanki teamowe) albo jest wirtualny (super szczelny system uczciwych graczy dyskutujących tylko o prawie i porządku).

3. Problem stron
Nie rozumiem po co tworzyć stałe strony. Obecna sytuacja mi się podoba. Jednego dnia spotykam w celowniku kolegów w UCP kolejnego w Bieriozce, a trzeciego we Flecach. Mając ich za przeciwników i sprzymierzeńców uczę się, a po imprezie ze wszystkimi miło rozmawiam bo nie staja się z wolna moimi wrogami...

4. Ograniczenia FPS i ogień pojedynczy
Tu masz kilka zebranych słusznych spostrzeżeń. Osobiście jestem zwolennikiem klas broni... ale w sumie wiele z tego nie wynika bo jest nas takich kilku...
Nie wiem po co usuwanie opcji ognia auto w replikach na singlu?
Nie wierzysz ludziom z którymi grasz, a co z zacinkami na singlu, które najłatwiej usunąć burstem?
Co do noży. Eh... no nie czytasz. Takie rekwizyty powodują zwykle problemy, silent kila można zrobić jak na MSach.

PROPONOWANE STANOWISKA
Dziwne to jakieś.
Czemu pluton to 10 osób... normalnie to drużyna... ????
Na czym ma polegać odpowiedzialność za błędy dowodzenia?
Co do operatorów SF... kurcze to dziwne ale gdzieś to słyszałem... a później zadania wykonuje piechota bo się jej chce... czy ludzie spoza SF będą mieli zakaz pójścia na kursy specjalne czy będą musieli udawać, że nie wiedzą o co chodzi?... za dużo Battle Fielda... IMO
Generalnie struktura armii kojarzy mi się z grami FPS i RTS...

RANY i PANCERZE
Premiowanie systemu trafień w głowę jest śliczny... miłuję Cię stary za niego...
Dlaczego rana kulką w genitalia jest ciężka, a nożem nie? Z ciekawości pytam...
Podobny system stosowano gdzieś na Śląsku z tego co wiem odeszli od niego... chodzi mi o stałe rany nie o system ran genitaliów...
System brania jeńców jest osobliwy... w realu mogę uciekać jak przeciwnik jest ode mnie 20 m... tu muszę się poddać... dlaczego... bo się zgrzeje jak będzie mnie gonił?
Pomysł z kajdankami i zasłonieniem oczu w połączeniu z premiowaniem strzałów w głowę wskazuje, że Bezpieczeństwo to twoje drugie imię [emot]...
Dlaczego w kajdankach mogę uciekać, a jak mnie zatrzymują nie mogę?...
Przecież to RedBull, a nie kajdanki dodają skrzydeł...
Dlaczego jeńca może przesłuchiwać tylko Oficer Wywiadu to jakaś loża masońska... każdy może zapytać jeńca czy jego koledzy są za rogiem... co powie jego problem.

Oznajmianie trafienia:
Dlaczego przy ranach ciężkich nie można upaść tylko trzeba usiąść?
Po co zasłaniasz usta...szkoda zębów?

Leczenie
Czemu medycy obrońców są bardziej zaradni?

Pancerze
W sumie nic nowego... poza tym, krzykiem... jak dostanę w ceramikę to pewnie mam krzyknąć "Opoczno"... ok jest to jakiś pomysł.

Miejscówki i Obiekty
Nie zrozumiałem chociaż czytałem 2 razy... znaczy fragmenty tak... ale całość nie...

Proponowane obiekty:
Ok. Nie wiem po co to wpisywać ale ok.

Rekrutacja, członkostwo, rezerwa i zwolnienia
Za minimum uważam posiadanie repliki długiej osłony oczu

Co to jest długa osłona oczu?
Przyłbica? Chyba nie bo bez masek...
Czemu wszyscy muszą mieć oświetlenie na broni? Żeby jej nie zgubić?
Bardzo podoba mi się, że nie można się samemu zwolnić bez zgody zwierzchników... w końcu będą nam za to płacić...


No nic to podstawowe uwagi, tak konstruktywnie jak potrafiłem.
Nie załamuj się ale ja w coś takiego nie chciałbym grać nawet jakbyś zaproponował, że będziesz mi płacił... no chyba, że na prawdę dużo...
Jest kilka dobrych pomysłów (szkoda, że raczej wtórnych), kilka pomysłów koszmarnych i strasznie to długie (nie wierzę, że to powiedziałem).
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez Grey » 14 gru 2009, o 10:04

Fajnie że chcesz coś zmienic - i tyle dobrego.
Może na razie zainteresuj się milsimami - nieco więcej organizacji i porządku, choc (na szczęście) daleko od twojego systemu totalitarnego.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez Python » 14 gru 2009, o 11:14

Jest jedna dobra i sprawdzona metoda wprowadzania zmian w airsofcie.

Po prostu je zrób.

Wrzuć info, że organizujesz strzelankę na TWOICH zasadach i zobacz jak pójdzie. Potem jeszcze raz i jeszcze.

Tak w bólach rodziły się mazowieckie milsimy, raptem kilka lat temu ! Wtedy się udało !

Uwierz w siebie i zrób coś praktycznie !

Powodzenia !
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez GRIMM » 14 gru 2009, o 13:37

Cóż mogę powiedzieć... chyba wypadało by zacząć od dziękuje. Przede wszystkim za to, że chciało się wam to czytać i wypowiedzieć. Po drugie za formę tych wypowiedzi. Konkretne zarzuty, do konkretnych błędów, w miarę bez złośliwości... o to mi chodziło.

Co do sensu i realności pomysłu, to nie ukrywam, że wypowiedź Pytona wydaje mi się niezmiernie trafna. Pomysł miałem (wykonalny bądź nie, słuszny, albo bez sensu), okaże się czy w ogóle będą chętni - gdyż nigdy nie miałem nawet tak głupiego pomysłu, by nakłaniać do niego wszystkich. Jeśli będą, to będą i nowe pomysły i szansa na sprawdzenie w praktyce, jeśli nie... cóż pomysł dołączy do zmurszałej szufladki do której są chowane inne nasze pomysły którym się nie powiodło. Czas... jak to mawiają... pokaże.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
GRIMM
 
Posty: 81
Dołączył(a): 13 gru 2009, o 18:11
Lokalizacja: Brwinów/WaWa
White Cross: One Man Army
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez Tytus » 14 gru 2009, o 15:21

Z tego wszystkiego - co przeczytałem - ufffffffffff - było tego - podoba mi się:
przydział FPS do rodzaju broni i tylko to - reszta sorry Mistrzu za dużo za skomplikowania jak na 5-6 godzin sobotniej zabawy.

PS Wokash - okrzyk OPOCZNO - rządzi - od dziś zawsze tak będę krzyczał jak dostanę w balistykę. Wymyśl tylko jeszcze coś na miękką balistykę - może Woolczanka ;)
www.camoshop.pl - t-shirt art&printing
NOWY NUMER JUŻ W KIOSKACH
http://www.special-ops.pl
http://www.ksiegarniamilitarna.com.pl
Avatar użytkownika
Tytus
 
Posty: 177
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PET/PSF
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Propozycja "Nowej" formy strzelanek

Postprzez Dalej » 14 gru 2009, o 15:29

to jest bardzo dobra koncepcja

a jak ktoś krzyknie - juuunkerss!

to szpadlem w łep
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości