Wuntek filmowy

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

Wuntek filmowy

Postprzez Kamil » 1 lis 2009, o 00:25

Obejrzałem sobie właśnie "Moon", produkcję zapowiadaną jako odrodzenie kina sci-fi. Cóż, opinie były różne, od "zieeew" do "absolutely brilliant". Po zobaczeniu filmu na własne oczy, skłaniam się ku tej drugiej opcji...
Fabuła pokrótce - rzecz dzieje się na Księżycu, gdzie wydobywany jest pewien surowiec, służący jako paliwo zasilające całą Ziemię. Wszystko jest oczywiście w ręku wielkiej korporacji, która postawiła na Księżycu bazę kosmiczną, wraz z kombajnami, wydobywający ów surowiec. Wszystko jest automatyczne, a w całej bazie stacjonuje tylko jeden człowiek doglądający czy wszystko idzie zgodnie z planem, a wspomaga go AI. Na 2 tygodnie przed końcem jego trzyletniego kontraktu zdarza się wypadek...
Reszty nie zdradzę, ale podpowiem, że film czerpał z "Solaris", "Odysei Kosmicznej" i "Pamięci Absolutnej". No i w sumie tyle co mogę mu zarzucić, to nie nadmierna oryginalność. Nawiązania do powyższych widać, jednakże da się o tym zapomnieć. Co do akcji - intryga dosyć powoli się rozkręca, sposób jej rozwiązania... hmm... nietypowy. No ale mnie wciągnęło. Miłośnicy efektów specjalnych się wynudzą, przez cały film można sobie co najwyżej popodziwiać księżycowe krajobrazy, a film jest spektaklem jednego aktora. Generalnie film dla fanów klasycznego hard sci-fi w stylu Lema. Ode mnie 8/10.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wuntek filmowy

Postprzez ZeRT » 1 lis 2009, o 03:10

Film jest po prostu świetny. Uczucie osamotnienia w pierwszych minutach filmu jest niesamowite. Faktem jest, że nie ma tam oryginalnych pomysłów, ale moim zdaniem nie jest to wada, a zaleta. Film jest przykładem na to, że stare patenty można zrealizować bardzo dobrze po raz kolejny, w interesujący sposób.

Zachęcam do obejrzenia, ja daję **** out of *****
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wuntek filmowy

Postprzez ThePesH » 1 lis 2009, o 09:26

Bardzo dobry film - świetne kino SF
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości