Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez ThePesH » 4 wrz 2010, o 08:50

W UK jak widać na wszystkim - łącznie z fotkami !

Na ostatnim najwiekszym zlocie GROUND ZERO WEEKENDER była obecna firma foto i kolesie pstrykali fotki.
A po zlocie prosze bardzo:

6" x 4" Print £5.00
7" x 5" Print £7.50
9" x 6" Print £10.00
10" x 8" Print £15.00
Digital Download £10.00

http://ckeventphotography.co.uk/f586965138

O jakości zdjęć sie nie wypowiem bo Fredzia i reszta fotografów "wojennych" na polskich imprezach robi to lepiej i za free.

Generalnie jestem w połowie drogi między zniesmaczeniem a ruszeniem dupska na zloty w UKwykorzystaniem swego nikona i szkieł do tego samego - czyli czesania siana z lamerów jeśli tak im się to podoba :/
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez kazik_ » 4 wrz 2010, o 09:08

Na tej stronie digital download kosztuje 4 funty. Ale i tak wydaje mi się to strasznie dużo.
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez Ryuzok » 4 wrz 2010, o 09:11

spoko, tylko najpierw takie małe pytanie, ile osób z ów zlotu za to zapłaciło?bo podejrzewam że nie za dużo... to tak jak by u nas zrobić fotki a potem chcieć kase, może wzieła by jedna osoba, a potem i tak by wszyscy mieli (a chociaż zaprzyjaźnione teamy:P)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez ThePesH » 4 wrz 2010, o 09:26

Mentalność anglików jest zupełnie inna niż polaków.
Wiele osób to kupi

To be fair, that's a pretty standard price.
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez moron » 4 wrz 2010, o 09:46

Na Warriorze i Qrde kiedys tez pojawila sie osoba ktora chciala sprzedawac fotki, po tym incydencie wprowadzilismy do regulaminu odpowiedni zapis...
Wg mnie jesli jest to normalna cena za fotke i wiadomo przed impreza ze bedzie fotograf ktory potem bedzie sprzedawac fotki uczestnikom to jest to ok. Natomiast jesli po imprezie dowiadujesz sie ze masz zaplacic za fotke to jest to troche naciagane.

Plus taki ze w srodowisku sporo osob ma dobre aparaty i umiejetnosci i cyka bardzo dobre fotki :)
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez Ryuzok » 4 wrz 2010, o 09:50

Plus taki ze w srodowisku sporo osob ma dobre aparaty i umiejetnosci i cyka bardzo dobre fotki :)

no nie oszukujmy się, "w środowisku" chyba jeszcze tylko księży nie mamy...
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez moron » 4 wrz 2010, o 10:01

A w Rescue Teamie nie ma czasem? Zawsze mozna poprosic ulubienca forumowego zeby wujka kapelana zaprosil do ASG xD
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez Kamil » 4 wrz 2010, o 17:18

U nas to raczej nie ma racji bytu, ponieważ jest cała masa ludzi, którzy z chęcią przyjadą hobbistycznie porobić zdjęcia za darmochę.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez Xasistis » 4 wrz 2010, o 21:26

Podobne jazdy są na okazjonalnych imprezach biegowych.
Też jest jakaś firma, która ustawia automaty do trzskania fotek, które potem możesz sobie kupić na podobnych zasadach.
Tyle, że te fotki z autopstrykaczki są żenująco fatalne.

Edit:
To ja dopiszę, żebym nie został źle zrozumiany.
Osobiście nie mam nic przeciwko robieniu zdjęć zarobkowo, pod warunkiem, że info o tym jest podane do wiadomości przed ich wykonywaniem,
w szczególnych wypadkach wskazana jest możliwość ich autoryzacji albo przynajmniej zastrzeżenia (bo to bardziej realna procedura).
Za ile kto co sprzedaje to już wolny rynek, który popieram.
Irytacja zaś się uaktywnia gdy w ofercie są dostępne same beznadziejne ujęcia w dodatku na prawdę miernej jakości.
Ostatnio edytowano 6 wrz 2010, o 10:06 przez Xasistis, łącznie edytowano 1 raz
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez Tato » 6 wrz 2010, o 08:08

No i jak zwykle jest gadka jakie to Straszne Potwory chcą sobie zarobić na Biednej Braci Aesgejowej... Mnie ogarnia zniesmaczenie i nie z powodu wysokiej ceny ale waszego podejścia.

W UK (i u nas też chwalić Boga) jest Kapitalizm. Czyli: wolny rynek. Każdy ma prawo sprzedawać sobie co chce za cenę jaką chce. I w Kapitalizmie reguluje to relacja popytu/podaż a nie odgórne rozporządzenia Wielkiego Admina Forumowego lub Starszyzny Plemiennej. Czyli tłumacząc na nasz: chcesz, stac się - kupuj; nie chcesz, nie stać cię - nie kupuj. Nie chcecie, drogo, nie stać was, uważacie że ten cennik jest lame? To nie kupujcie tych fotek i przestańcie pier...lić, tylko dlatego że nie chce wam się płacić i jesteście przyzwyczajeni do darmochy.

Też pamiętam Wielki Lament sprzed półtora roku jak na pewnej imprezie pojawiła się Profesjonalna Pani Fotograf, porobiła foty a potem ośmieliła się zażądać kasy za pełny download (bene nota w kwocie dość symbolicznej). Jakim świętym oburzenie ryknęły gardła BBA (Biednej Braci ASG). Owszem - fakt ten został nagłośniony PO imprezie, i tu się zgadzam że było niezręcznie. Mi np foty się podobały i zrobiliśmy teamową ściepę i foty kupiliśmy.

Tak długo jak będziecie prezentować sobą postawę roszczeniową i użalać się, że wszystko ma byc ZA DARMO tak długo wasze hobby będzie tkwiło w oparach jesieni średniowiecza bo mało komu poza paroma zapaleńcami chce się coś robić - organizować imprezy, cykać foty, kręcic filmy. Jęczeć nad tym że jeszcze nikt nie powiesił fot za darmochę z imprezy (bo ów zapaleniec ma wszystko rzucić w pi..du i wieszać 120 GB bo pan Iksiński jest zniecierpliwiony), jęczeć "na co poszło moje 100 milionów?" na imprezie na której organizatorzy dołożyli parę tysi swojego, kwękać nad tym "jakie na zachodzie są imprezy a u nas syf", to potraficie najlepiej. I jeszcze mi pewnie odpowiedzieć, żebym się nie wkur..ał i nie spinał bo złość piękności szkodzi.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Na czym można robić kase podczas zlotu/ stzrelanki ...

Postprzez Konrad ''Owca'' » 6 wrz 2010, o 08:44

Nic dodac, nic ując.....
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości