Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Goorock » 7 wrz 2010, o 22:21

Znajomy poprosił zorganizować w najbliższą sobotę dla warszawskich Białorusinów historyczną grę. Większość z potencjalnych uczestników nie bawi się w asg na co dzień i nie dysponuje replikami ani szpejem. Czy jest w stolicy największego państwa środkowo-wschodniej Europy wypożyczalnia chociażby replik? Z mojej informacji wynika, że...niema. Szkoda, bo swoją przygodę z asg zaczynałem właśnie z wypożyczonym sprzętem. Czyli nowe osoby nie mają już takiej szansy jaką ja miałem kilka lat temu.
Dlaczego wg was niema w Warszawie takiej wypożyczalni? nie opłaca się? Niema popytu? O co w tym chodzi?
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez kulfon » 7 wrz 2010, o 22:28

Salon ASG na Ursynowie podobno prowadzi jakąś wypożyczalnie replik.
Obrazek
kulfon
 
Posty: 97
Dołączył(a): 9 lut 2010, o 18:53
Lokalizacja: Warszawa, Bielany
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Goorock » 7 wrz 2010, o 22:41

Dzwoniłem, w rzeczywistości prawie nic niema.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Mały » 7 wrz 2010, o 22:55

Goorock masz PW
Avatar użytkownika
Mały
 
Posty: 197
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:28
Lokalizacja: Łomianki
White Cross: Fatah/Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Goorock » 7 wrz 2010, o 23:44

Dzięki za PW. to rozsądne, żeby nie być posądzonym o reklamę )
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Brunner » 8 wrz 2010, o 01:09

Dlaczego wg was niema w Warszawie takiej wypożyczalni? nie opłaca się? Niema popytu? O co w tym chodzi?

Pewnie na podobnej zasadzie, jak to że nie ma wypozyczalni rekonstrukcji historycznej... czyli specyfika asg, w pewnym sensie "hobbistczna"
W skrócie: jak ktoś ma zajawkę na takie klimaty to sprzet prędzej czy pózniej sobie ogarnie plus to ,że w asg wkręcają w 90% kloedzy/znajomi.
A jak ktoś chce sobie po prostu spedzić aktywnie, wolny dzień, coś tam z czegoś tam postrzelać, to napiera na PB i dodatkowo nie ma problemu, z przynudzaniem o tym która preclufa jest najlepsza, nie musi się martwić czy guziki w rozporku ma kontraktowe, czy też to ,że popełni duże fo pa, nazywając białoruską cyfrę, cadpadem:P oraz jaki sponsor mu kulek sypnie:)
Staraj się wyglądać głupio - przeciwnik może mieć mało amunicji i nie będzie chciał jej marnować na Ciebie.
Avatar użytkownika
Brunner
 
Posty: 305
Dołączył(a): 31 paź 2009, o 17:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ccs
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Mider » 8 wrz 2010, o 10:53

Zapytaj morona, oon ma jakieś repliki do wypożyczenia, ale co i ile, nie wiem.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Sarna » 8 wrz 2010, o 14:58

nie rozumiem - wystarczy wklepać do gugla "wypożyczalnia asg" i wyskakuje strona, w której jak byk stoi, że działają na terenie warszawy... i że moga gdziekolwiek kurierem repliki dosłać.

Wybór może nie powala ale trochę rzeczy jest.

Z ich usług nie korzystałem, więc nie wiem nic o jakości sprzętu/usług.

Sprawdzałęś ich?
Chwal Pana i podawaj amunicję!
Avatar użytkownika
Sarna
 
Posty: 89
Dołączył(a): 22 gru 2009, o 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez WichuR » 8 wrz 2010, o 15:15

Ja byłem o włos od współpracy z nimi i mogę pochwalić za elastyczność w podejściu do klienta, oraz za poważne traktowanie kwestii wypożyczeń, czy nawet zapewnienia supportu na imprezie. Więc tu plus, samego sprzętu w rękach nie miałem. Do współpracy nie doszło z mojej strony.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Kamil » 9 wrz 2010, o 15:43

Goorock napisał(a):Szkoda, bo swoją przygodę z asg zaczynałem właśnie z wypożyczonym sprzętem. Czyli nowe osoby nie mają już takiej szansy jaką ja miałem kilka lat temu.

Za starych_dobrych_czasów to kumple najczęściej pożyczali jakąś klamkę i tak się biegało :) Chyba nawet mimo tego, że teraz każdy ma AEGa, to zawsze znajdzie się jakiś znajomy co ma przynajmniej dwa.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Tato » 9 wrz 2010, o 16:29

Dwa? Wiekszość ma po 3+, znamy i takich co mają kilkadziesiąt...
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez FRAGER » 9 wrz 2010, o 17:42

Tato napisał(a):Dwa? Wiekszość ma po 3+, znamy i takich co mają kilkadziesiąt...


Gdzie te czasy, kiedy człowiek szpanował Tokyo Marui ... sprężyną, a standardem było MP5 od UHC:D
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Saint » 9 wrz 2010, o 20:19

Saint
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez FRAGER » 9 wrz 2010, o 20:51

Tylko ta wypożyczalnia ma jakieś dziwne repliki na kulki 0,6 mm.

Tak, wiem, czepiam się:)
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Goorock » 10 wrz 2010, o 07:57

precyzuję swoje zainteresowanie. Dla niekomercyjnej imprezy poświęconej 59. rocznicy desantu spadochroniarza rządu Białoruskiej Republiki Ludowej na wychodźtwie Jana Filistowicza na teren sowieckiej Białorusi.
Data 19 IX, miejsce jedna z otwartych podwarszawskich miejscówek. Zasady - oóglone zasady WW2.
Zastanawiam się nad zrobieniem półotwartej imprezy jeżeli byłoby zainteresowanie w środowisku. Scenariusz będzie przewidywał trzy strony - sowieci, spadochroniarze BRL (ageńci CIA;), partyzanci antysowieccy.
Cele imprezy:
-Przypomnienie młodym warszawskim Białorusinom historii oporu antysowieckiego po II wojnie,
-Promocja ASG i aktywnej rekreacji.
Potrzebne jest wypożyczenie ok 7-10 szt. (możliwe nieco więcej) z możliwością dostawy na imprezę rano 19 IX.
-replik AEG
-kompletów mundurów i nakryć głowy, najchętniej fleków ) ale mogą być i dowolne inne.
Konkretne propozycję proszę przesyłać na PW.
Jeżeli są chętni wziąć udział, to założe osobny wątek poświęcony tej imprezie.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Brunner » 14 wrz 2010, o 00:34

poświęconej 59. rocznicy desantu spadochroniarza rządu Białoruskiej Republiki Ludowej na wychodźtwie Jana Filistowicza na teren sowieckiej Białorusi.

Mógłbyś trochę przybliżyć temat:) bo prawdopodobnie większość osób (w tym ja) ma bardzo nikłe pojęcie o tym wydarzeniu.
Moze jakiś oddzielny temat, gdzie coś wiecej byś napisał, jakieś linki itp...
A co do replik, to 7-10szt. to myśle ,że można by obejść sie bez komercyjnej wypożyczalni, jeśli napiszesz, ,żeby ludzie zabrali jakieś zapasowe z kolekcji:) o ile frekwencja dopisze, a z tym niestety 19 IX może być cienko bo w sobotę jest SG2 (zapowiadany już od dłuższego czasu)
Staraj się wyglądać głupio - przeciwnik może mieć mało amunicji i nie będzie chciał jej marnować na Ciebie.
Avatar użytkownika
Brunner
 
Posty: 305
Dołączył(a): 31 paź 2009, o 17:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ccs
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Schwarz » 15 wrz 2010, o 12:07

A mnie bardzo interesuje gdzie można coś pożyczyć, bo na przykład na tą chwilę potrzebne nam repliki L85 na imprezę reenactingową. Tak samo jak czasami potrzebujemy innych pierdół które może u kogoś zalegają w szafie.
Czy to magazynki lowcap jak na jakąś imprezę są potrzebne, czy to wdzianko jakieś np. galabija. Chętnie bym zobaczył wątek z taką tablicą ogłoszeń, bo to prawda że zazwyczaj pożycza się od kumpli, ale czasami po prostu o kimś zapominamy.

Dyskusja na temat sklepów, co warto polecić, czego nie, co gdzie można dostać jest chyba jednym z fundamentów forum (for? forumów?) hobbystycznych i pasjonackich. Ograniczanie się do dyskusji tylko o towarze w sklepach patronackich to bezsens i na szczęście nie ma to miejsca.

Goorock - repliką nie poratuję, ale mogę 15 magazynków do emki pożyczyć w razie co.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Paweł » 15 wrz 2010, o 13:45

To może utworzyć na forum nową kategorię "Pożyczę-wypożyczę" w dziale "Czarny rynek".
Avatar użytkownika
Paweł
 
Posty: 775
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:05
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Ari » 17 wrz 2010, o 16:22

Mysle ze wtedy by za duzo ogloszen sie pojawialo o tym ze ktos chetnie wypozyczy tesciowa :p
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wypożyczalnia ASG. Czy istnieje?

Postprzez Goorock » 17 wrz 2010, o 17:19

pomysł na dział pożyczę w czarnym rynku jest dobry!
Brunner napisał(a):
poświęconej 59. rocznicy desantu spadochroniarza rządu Białoruskiej Republiki Ludowej na wychodźtwie Jana Filistowicza na teren sowieckiej Białorusi.

Mógłbyś trochę przybliżyć temat:) bo prawdopodobnie większość osób (w tym ja) ma bardzo nikłe pojęcie o tym wydarzeniu.
Moze jakiś oddzielny temat, gdzie coś wiecej byś napisał, jakieś linki itp...


Po II wojnie na Białorusi przez kilka lat działał opór antysowiecki. Kierowany przez różne centra był dość aktywny. Na pocz. lat 50-tych większych operacji bojowych już nie prowadzono, siły były nie równe a podziemie zakonserwowano.
W 1951 r. rząd Białoruskiej Republiki Ludowej na emigracji podjął próbę zaktywizowania działań i w tym celu wysłano na Białoruś kilku dobrze przytogowanych spadochroniarzy. 9 września z amerykańskiego samolotu zdesantowano Jana Filistowicza - najbardziej znanego z nich. Po kilku miesiącach dzialaności i kilku akcjach zbrojnych został on zdradzony, schwytany i rozstrzelany w 1953.
Tą grą chcieliśmy przypomnieć o nim, jego czynie i tych wszystkich zapomnianych i okłamanych, którzy z bronią w ręku walczyli o niepodległą Białoruś.

Scenariusz będzie przewidywał napad grupy partyzantów na więzienie sowieckie, odbicie jeńca i odeskortowanie go do lasu.
W zasadzie robimy ją "dla swoich", ale jeśli ktoś ma ochotę dołączyć ze znajomych, to zapraszam.
Czy jest sens zakładac osobny wątek, skoro impreza w niedzielę?
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości