Ochraniacze na zęby

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

Ochraniacze na zęby

Postprzez von Kukis » 4 lis 2010, o 20:09

Czołem,

Poproszono mnie o przekazanie szerszemu gronu (czyli Wam), o możliwości przysłużenia się nauce przy jednoczesnym zadbaniu aby wasze zęby nie były podziurawione kompozytem. :]

Dr Dominika Gawlak z Katedry Protetyki Stomatologicznej WUM (ul. Nowogrodzka 59; pawilon XI) jest w trakcie zbierania materiałów do pracy badawczej na temat różnych rodzajów ochraniaczy na zęby. Aby zgromadzić odpowiednią ilość danych potrzebuje pomocy sportowców (w tym i ASGejów), którzy zgodziliby się na wykonanie dla nich szeregu (bodajże 6) różnych ochraniaczy i sprawdzili, jak one się sprawują. Każdy z rodzajów ochraniaczy miałby być używany przez około miesiąc, po czym należałoby pokazać się w szpitalu na Nowogrodzkiej i po wypełnieniu ankiety otrzymać kolejną szynę.
Ochraniacze są oczywiście wykonywane indywidualnie na podstawie wycisków własnych zębów. Ze względu na naukowy charakter przedsięwzięcia ewentualni ochotnicy nie ponoszą żadnych kosztów - ochraniacze są wykonywane za darmo. Z naszej strony musimy tylko regularnie stawiać się na wizytach po kolejne ochraniacze i rzetelnie odpowiadać na pytania zawarte w ankietach.

Chętni mogą zgłaszać się do pani doktor osobiście - w szpitalu (wiem na pewno, że jest na miejscu w środy i czwartki w godz. od 8 do 12), lub też umówić się na wizytę telefonicznie dzwoniąc pod numer 664479974.

Ewentualne pytania można kierować do mnie, albo bezpośrednio do dr Gawlak.
Z góry dzięki za odzew.
Avatar użytkownika
von Kukis
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 sie 2009, o 00:52
Lokalizacja: Warszawa/Żoliborz
White Cross: Tower Guards/K.A.O.S.
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Ochraniacze na zęby

Postprzez Dalej » 4 lis 2010, o 20:17

O, bardzo ciekawy pomysł, brawo Kukis :)

Parę lat temu dyskutowaliśmy na temat pomysłu ochraniaczy chroniących same ząbki, ale te co były dostępne nie bardzo się nadawały, np te dla bokserów po dłóższym noszeniu uwierały dziąsła :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Ochraniacze na zęby

Postprzez von Kukis » 4 lis 2010, o 20:48

Dlatego właśnie pomyślałem, że może znajdzie się kilka zainteresowanych osób.
Z tego co widziałem to w ankietach są pytania odnośnie tego, czy ochraniacz nie był zbyt twardy/sztywny, czy nie powodował jakichś podrażnień, bólów stawów skroniowych, czy nie powodował nadmiernego ślinienia się :] , czy po dłuższym noszeniu nie był zaburzony smak itp. itd. - ewentualne korekty jak najbardziej możliwe.
Avatar użytkownika
von Kukis
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 sie 2009, o 00:52
Lokalizacja: Warszawa/Żoliborz
White Cross: Tower Guards/K.A.O.S.
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Ochraniacze na zęby

Postprzez Vinz » 11 lut 2011, o 23:39

Czy badania nadal są prowadzone?
Avatar użytkownika
Vinz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: Targówek
White Cross: JS 1405
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Ochraniacze na zęby

Postprzez von Kukis » 12 lut 2011, o 19:28

Tak, można się zgłaszać cały czas. Niżej załączam zdjęcia kilku rodzajów ochraniaczy, które dostanie się do przetestowania (z góry sorry za jakość, nie miałem najlepszego aparatu i ciężko mu było złapać ostrość przy przezroczystych ochraniaczach).
Akryl gruba.jpg
Akryl gruba.jpg (55.95 KiB) Przeglądane 3414 razy

Akryl cienka.jpg
Akryl cienka.jpg (86.94 KiB) Przeglądane 3414 razy

Różowa.jpg
Różowa.jpg (69.33 KiB) Przeglądane 3414 razy
Avatar użytkownika
von Kukis
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 sie 2009, o 00:52
Lokalizacja: Warszawa/Żoliborz
White Cross: Tower Guards/K.A.O.S.
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Ochraniacze na zęby

Postprzez Xasistis » 15 lut 2011, o 01:43

A są w woodlandzie?
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości