Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb wolności

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb wolności

Postprzez Cooler404 » 19 gru 2010, o 00:51

Nie ma sensu się rozpisywać... Wystarczy przeczytać to:
http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kry ... 63909.html

A potem albo typów przyczepić do zderzaka albo podpisać...
http://www.petycjeonline.pl/petycja/pet ... olnosci/66

Mi to się w głowie nie mieści...
Ostatnio edytowano 19 gru 2010, o 02:53 przez Cooler404, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Cooler404
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 wrz 2009, o 21:15
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG
Na starym Warriorze od: 0

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary wolności

Postprzez moron » 19 gru 2010, o 02:12

przeczytaj nazwe tematu ktory napisales i sie zastanow...
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Kamil » 20 gru 2010, o 14:49

Z tego co mi wiadomo, to dalej obowiązuje niezawisłość sędziowska, która nie pozwala na jakiekolwiek naciski z zewnątrz przy orzekaniu. Więc choćby nie wiem jak słuszna była sprawa, to takie petycje są bezcelowe.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Wokash » 20 gru 2010, o 15:08

Opierając się na doniesieniach prasowych (sorry za zastrzeżenie... ale często to co piszą dziennikarze ma się nijak do tego co jest w aktach) człowiek dostaje szczękościsku (sam mam dwa psy i nie wiem co bym zrobił jakby ktoś by mi któregoś zamordował)... ale abstrahując od tego co napisał Kamil (co jest niewątpliwie szczerą prawdą) i od tego, że nikt nie lubi podejmując decyzję znajdować się pod presją... należałoby się zastanowić czy ktokolwiek z nas chciałby, żeby przeciwko niemu zbierano podpisy o wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności... pomijając normalną zasadę domniemania niewinności... przypadki orzekania wyroku drogą publicznego głosowania nie zachęcają...
Petycje mają sens w celu domagania się zmian systemowych... nie żeby doprowadzić do konkretnego wyroku w konkretniej sprawie.

ATSD jak patrzę na to co więzienie potrafi zrobić z niektórych osób... to nie wiem czy ograniczenie wolności (w stosunku do osoby, wobec której Sąd uznał jej winę) połączone z obowiązkiem nadzorowanej pracy w schronisku dla zwierząt nie byłoby lepszym rozwiązaniem...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Dalej » 20 gru 2010, o 15:09

Niezawisłość sędziowska? W Polsce? :-)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Wokash » 20 gru 2010, o 15:12

Tak, Daleju... no jest... trochę osób ją nawet szanuje... nawet jak się nie zgadza z wyrokiem...

Edit:
Z resztą coś mi się zdaje, że znowu pojęcia poszły...
Tak jak się słyszy:
"Mamy demokrację, a moje prawa są łamane" ... demokracja nie ma się nijak do ochrony prawa, a jedynie sposobu wybierania władza... prawa obywateli (i nie tylko) chroni system państwa prawnego, które nie musi być demokratyczne ... tak słyszy się o braku niezawisłości sędziowskiej... no właśnie na jakiej podstawie... głównie takiej, że wyrok nie taki jak się czekało... ale to się ma nijak do niezawisłości... Niezawisłość oznacza, że tak na prawdę nikt nie może przyjść i powiedzieć sędziemu co ma orzec...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Kamil » 20 gru 2010, o 22:18

Daleju, czy masz jakieś doświadczenia z pracą sądów od wewnątrz? Czy tak tylko walnąłeś, bo się nasłuchałeś tych od kondominium niemiecko-rosyjskiego? ;>

Tak się składa, że 99% ludzi wyrabia sobie opinie w oparciu o media, których rzetelność na polu tematów sądowo-prawnych jest zupełnie znikoma. Podawanie informacji skrajnie nieobiektywnych, jednostronnych, grających na emocjach czy zupełnie sprzecznych z prawem to już norma i nawet średnio rozgarnięty student prawa na I roku jest w stanie wyłapywać babole jakie pojawiają się w prasie. Niestety gawiedź jest rządna krwi i łatwo łapie za widły. Nieważne co i jak, byleby szybko wskazać winnego i dowalić jak najwyższy wyrok. A jeżeli kogoś uniewinniono, zasądzono niską karę, dostał zawiasy, bądź proces umorzono? No to niechybnie sędzia jest idiotą albo go przekupili, były naciski, etc. Super Ekspres czy inny Fakt napisze że wypuszczono mordercę, a lud się oburzy. Tylko, że jeśli ktoś ma wgląd do akt sądowych, był na procesie i co nieco kuma z KK i KPK, to się okazuje, że nie było podstaw do skazania, bądź do zasądzenia wyższego wyroku. Bo takie jest prawo.
A demokracja? Daje mechanizmy pozwalające to prawo zmienić. Obywatelska inicjatywa ustawodawcza, wybory parlamentarne - proszę bardzo, zaproponujcie zmiany w KK, które bardziej rygorystycznie karałyby ludzi znęcających się nad zwierzętami, sam chętnie się podpiszę.

Co do powyższej sprawy się nie wypowiem - SE nie jest dla mnie żadnym wiarygodnym źródłem informacji. Jeżeli jednak jest to prawda, mam nadzieję, że dostaną najwyższy możliwy wyrok.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Tato » 20 gru 2010, o 22:59

Z ciekawości poguglałem już wcześniej i inne źródła potwierdzają wersję SE. Oczywiście są to nadal "fakty medialne" i tyle, ale wydaje się że SE wcale tak bardzo nie przekoloryzował (oczywiście może się okazać że dziennikarze pisali od siebie nawzajem :) ). Tak czy owak, o ile historia ściska mnie za serce tak samo jak was, mam też dokładnie te same wątpliwości.

Petycja nad zaostrzeniem przepisów dot znęcania się nad zwierzętami - tak. Petycja na temat losu trzech ludzi, "bo ja już ich osądziłem i wiem najlepiej" - nie.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Konrad ''Owca'' » 21 gru 2010, o 01:13

Dalej napisał(a):Niezawisłość sędziowska? W Polsce? :-)

Weź ty się wynieś do lasu, załóż oddział partyzancki i będziesz mógł se ustanowić Republikę Dalejską.
Czy jest w Polsce coś co Ci się podoba? Czy będziesz tylko jęczał i narzekał, jak przystało na Prawdziwego Polaka.....
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Kamil » 21 gru 2010, o 14:11

Konrad ''Owca'' napisał(a):Czy jest w Polsce coś co Ci się podoba? Czy będziesz tylko jęczał i narzekał, jak przystało na Prawdziwego Polaka.....

Ostatnio na jakimś prafficowym forum przeczytałem o "polskich Polakach", w przeciwieństwie do "niepolskich polaków" (pisane z małej), tudzież "polskojęzycznych polaków". Nie wiadomo śmiać się czy płakać.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Ptasiek » 21 gru 2010, o 14:18

Kamilu, ja to się obawiam ze jak tak dalej z nami Polakami ze jedni są bardziej niemi od drugich to węsze jakiś konflikt narodowościowy...ja niestety zaliczam się do niepolskich Polaków lub polaków polsko-języcznych....Co do ON TOPIC, to złapać osądzić według litery prawa i tyle w tej kwestii, jeśli natomiast złapałbym kogoś kto znęca się nad psem czy innym zwierzęciem to dobrze bym przetrzepał skórę takiemu "chojrakowi".
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Petycja w sprawie orzeczenia bezwzględnej kary pozb woln

Postprzez Wokash » 21 gru 2010, o 14:25

Proszę nie schodzić na temat polakowatości polaków... bo zamknę temat... jak ktoś chce się jeszcze wypowiedzieć o petycji to proszę bardzo ale z umiarem...
...a później człowiekowi wypomną, że jak to typowy produkt RP ma kilkanaście nacji w rodowodzie... bo żeby było inaczej to musiałby z jakieś zapadłej wiochy w borach Tucholskich pochodzić...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości