POTRZEBNI WOLONTARIUSZE NA EURO 2012

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

POTRZEBNI WOLONTARIUSZE NA EURO 2012

Postprzez Król » 19 lis 2009, o 12:05

Słuchajcie wszyscy,

umieszczam to tutaj, a nie w dziale "Praca", po uzgodnieniu z Dalejem, ponieważ w świetle prawa polskiego wolontariat nie jest pracą.

Poniższa wiadomość wszystko wyjaśni. Została ona rozesłana przez dział ds. wolontariatu Euro 2012 Polska Sp. z o.o. do wszystkich pracowników z prośbą o rozpropagowanie wśród krewnych i znajomych, co niniejszym czynię. Wszystkim wietrzącym spisek masoński od razu mówię, że nie mam z tego żadnych korzyści materialnych i nie jestem rozliczany z liczby zwerbowanych osób. Po prostu, puszczam wiadomość w świat, kto chce, niech korzysta.

Tyle gwoli wstępu, wiadomość poniżej:

Zostań wolontariuszem podczas Losowania Grup Eliminacyjnych UEFA EURO 2012™!

Euro 2012 Polska sp. z o.o. powołana przez PZPN na zlecenie Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) organizuje ceremonię Losowania Grup Eliminacyjnych UEFA EURO 2012TM. Losowanie odbędzie się w Warszawie, 7 lutego 2010, w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Uczestnikami tego wydarzenia będą znakomitości świata piłkarskiego, władze UEFA, przedstawiciele krajowych związków piłki nożnej oraz dziennikarze z całej Europy. Podczas przygotowań oraz w czasie samej ceremonii, niezbędna będzie wsparcie wolontariuszy, którzy pomagać będą między innymi przy obsłudze osób akredytowanych, dziennikarzy, wsparciu IT, transporcie czy szeroko rozumianej logistyce. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 18 lat, swobodnie posługuje się językiem angielskim i jest dostępny pomiędzy 1 a 8 lutego 2010. Organizatorzy gwarantują szkolenie, wyżywienie oraz ubiór, który po zakończeniu pracy zostanie przekazany wolontariuszom jako upominek. Przede wszystkim jednak wolontariat w czasie Losowania to możliwość zdobycia ciekawego doświadczenia przy organizacji imprezy najwyższej rangi, pracy w międzynarodowym zespole i poznania świata futbolu od ‘kuchni’. Szczegółowe informacje oraz formularz aplikacyjny dostępne są pod adresem mailowym volunteersPOL@euro2012.com, pod numerem telefonu 022 888 30 25 lub na stronie UEFA. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 listopada
Król
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:55
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: POTRZEBNI WOLONTARIUSZE NA EURO 2012

Postprzez moron » 20 lis 2009, o 01:43

lol
Chcesz powiedziec że sp. z o.o. ktora ma sprzedac okolo 1,5 miliona biletow za kupe kasy i ktora zostala powolana przez organizacje z ktorej prezesi, wiceprezesi, dzialacze, a nawet sedziowie, sa scigani przez prokurature za przekrety, szuka frajerow ktorzy beda przyslowiowym "przynies i pozamiataj" za (znajac zycie) tandetna koszulke? Jak dla mnie to kpina Obrazek


PS. Zeby nie bylo - prawie przez cale liceum bylem wolontariuszem i popieram idee wolontariatu, ale dla organizacji spolecznych, a nie maszynki z o.o. do robienia kasy...
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: POTRZEBNI WOLONTARIUSZE NA EURO 2012

Postprzez Król » 20 lis 2009, o 09:43

Ech... wybaczcie im, gdyż nie wiedzą, co mówią...
A przynajmniej nie wszędzie.

Koligacji z PZPNem nie unikniesz - Euro to UEFA, a PZPN jest federacją członkowską UEFA. Na identycznych zasadach (spółka powołana przez federację) było to zorganizowane na Euro 2008, tak jest też na Ukrainie. A że u nas piłka i to co wokół niej się dzieje wygląda jak wygląda - cóż, i ja, i Ty to wiemy. Jak koligacja z PZPNem "pomaga" w pracy Euro 2012 Polska, świadczy chociażby Twój post. Na publicznym forum tyle mogę powiedzeć.

Euro 2012 Polska podlega UEFA - powstała na polecenie UEFA, UEFA daje całość budżetu i UEFA de facto rządzi. Z wszystkiego co robimy, rozliczamy się z UEFA. I to UEFA sprzedaje bilety i na nich zarabia. Oczywiście tak jak mówiłem - PZPNu w tym nie unikniesz, czy chcesz, czy nie. Prywatnie mogę Ci powiedzieć, co o tym myślę.

za (znajac zycie) tandetna koszulke?
Rozumiem, że jak Ty byłeś wolontariuszem, dostawałeś dom i Mercedesa...?

Wolontariusze są przy każdej dużej imprezie - społecznej czy komercyjnej. Na olimpiadzie w Pekinie było ich ponad 10.000, przy poprzednim Euro ok. 5.000 (najstarszy miał 79 lat). To dzięki nim bilety nie kosztują jeszcze większej kupy kasy. I nikt ich nie oszukuje ani nie wciąga na siłę, zasady są jasne - wiedzą, że idą za darmo, wiedzą, że impreza jest komercyjna i wiedzą, że będą przy niej robić miesiąc - półtora.
Król
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:55
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: POTRZEBNI WOLONTARIUSZE NA EURO 2012

Postprzez Xasistis » 26 lis 2009, o 02:25

Trochę lipa z terminem, bo studenci (a właśnie tym osobom powinno zależeć na zdobyciu tak prestiżowego doświadczenia) mają w tym czasie egzaminy..
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: POTRZEBNI WOLONTARIUSZE NA EURO 2012

Postprzez Izzy » 26 lis 2009, o 10:58

Król napisał(a):
za (znajac zycie) tandetna koszulke?
Rozumiem, że jak Ty byłeś wolontariuszem, dostawałeś dom i Mercedesa...?

Wolontariusze są przy każdej dużej imprezie - społecznej czy komercyjnej. Na olimpiadzie w Pekinie było ich ponad 10.000, przy poprzednim Euro ok. 5.000 (najstarszy miał 79 lat). To dzięki nim bilety nie kosztują jeszcze większej kupy kasy. I nikt ich nie oszukuje ani nie wciąga na siłę, zasady są jasne - wiedzą, że idą za darmo, wiedzą, że impreza jest komercyjna i wiedzą, że będą przy niej robić miesiąc - półtora.



Tylko jak w LO pracowałem jako wolontariusz, to nie robiłem tego ani dla koszulki, ani dla merca. Ale też osoby i ośrodki którym pomagałem, nie jeździły mercem i nie było je stać na wynajęcie większej ilości pracowników.

A Ci Panowie, jak najbardziej mogą płacić.

To ma tyle wspólnego z wolontariatem co staż w wielkiej firmie. Sprzątasz, robisz kawkę, nic Ci nie płacą, a zarabiają na tym.
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: POTRZEBNI WOLONTARIUSZE NA EURO 2012

Postprzez Konrad ''Owca'' » 26 lis 2009, o 11:12

Po co płacić skoro nie trzeba...
A PZPN zajmujący się w Polsce organizacją MŚ jest chyba ostatnią instytucją dla której można zrobić coś za darmo. Już pewnie trwają tam zakłady ilu "jeleni" się znajdzie i przepychanki czyj szwagier będzie robił dla nich koszulki po 12 900 euro za sztukę.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości