Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez Johann » 7 gru 2011, o 16:14

Witam was

Jestem studentem kierunku lekarskiego i ramach koła naukowego przy Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi robimy badanie pod tytułem :
"Opis temperamentu, nasilenia agresji oraz lęku jako stanu i jako cechy u członków grup ASG i graczy RPG”.
I mam do was gorącą prośbę o wypełnienie ankiety/badania ktore można pobrać w wersji word/doc ze strony https://sites.google.com/site/hsdabrowski/home/hubert znajdziecie tam słowo wstępu jak i całe badanie.

Wypełnioną ankietę proszę odesłać do mnie na adres hsdabrowski@yahoo.com


Bardzo wam z góry dziękuję za pomoc.
Avatar użytkownika
Johann
 
Posty: 36
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 18:22
Lokalizacja: Łaskarzew/Łódź
White Cross: OneManTeam
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez kazik_ » 7 gru 2011, o 17:10

Czy RPGowcy to także "komputerowi RPGowcy"? Czy tylko ci od LARPów i papieru?

Tak w ogóle rozbawiło mnie zdanie "Z przyjemnością trzymałbym w ręku nabity karabin" - na tle reszty pytań, to jest dosyć niewinne i z powodów hobbystycznych większość zapewne odpowie tak, co mogło by zostać błędnie przeniesione na "plus" do agresji. No ale to w sumie tylko pytanie, interpretacja odpowiedzi już należy do Ciebie.
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez Johann » 7 gru 2011, o 19:18

rpg-owcy od kompów. Tu wrzuciłem z myślą o graczach asg.

Ankieta nie bez powodu ma tyle pytań żeby jakieś jedno pytanie zaważyło o wyniku nie sądzisz? :):)
Avatar użytkownika
Johann
 
Posty: 36
Dołączył(a): 4 lis 2009, o 18:22
Lokalizacja: Łaskarzew/Łódź
White Cross: OneManTeam
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez Vinz » 7 gru 2011, o 22:39

Cóż, już macie pewien błąd w technice badawczej. Konstrukcja testu jest bardzo uciążliwa dla ankietowanego. Sposób wypełniania męczy i jest ona za długa jak na normy ankiety. Sam chciałem wypełnić, ale po n-tym pytaniu wymiękłem.
Avatar użytkownika
Vinz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: Targówek
White Cross: JS 1405
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez Xasistis » 8 gru 2011, o 03:57

Johann - są serwisy do tworzenia bezpłatnych ankiet internetowych. Obecna forma jest faktycznie dość uciążliwa, szczególnie gdy wyniki i tak przesyłane są po sieci a ty prawdopodobnie jeszcze raz je musisz przepisywać.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez Tom » 8 gru 2011, o 10:05

Do Johanna: czy gdybyś chciał ankietować osoby grające w paintball, to czy nazwałbyś ankietę "badanie graczy markerów"? Jeśli nie wiesz czemu pytam, to sprawdź, czym jest airsoft, oraz czym jest ASG i przy okazji czym jest ASP.
Avatar użytkownika
Tom
 
Posty: 180
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez Dalej » 8 gru 2011, o 11:06

Johann napisał(a):Witam was

Jestem studentem kierunku lekarskiego i ramach koła naukowego przy Klinice Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi robimy badanie pod tytułem :
"Opis temperamentu, nasilenia agresji oraz lęku jako stanu i jako cechy u członków grup ASG i graczy RPG”.


Powiedz mi proszę, w jakim celu robicie to badanie? Kto potem będzie korzystał z tych danych i w jakim celu?

Weźmiecie potem grupę kontrolną nie związaną z ASG i zadacie jej te same pytania?

Sama nazwa brzmi tendencyjnie a pytania sprawiają wrażenie tak ułożonych by udowodnić z góry założoną tezę.
Równie dobrze mogło by się nazywać "Czy gracze ASG to psychopaci, i dlaczego tak."

Czy istnieją w ogóle ludzie, którzy nie stają się zrzędni gdy są źli, lub nigdy nie rzucili przedmiotem w nerwach?

Jak mówię, nie chcę cię urazić, ale czemu do diaska mają służyć pytania "Lubię czytać książki o obozach koncentracyjnych"!? O_O

Potem weźmie to jakiś pan poseł lub partia, zinterpretuje sobie jak mu wygodnie,
i będzie lansował tezę że ASG to bandy psychopatów/faszystów/terrorystów/wybierz co wygodne by się podlansować w mediach, jak to oni dzielnie bronią społeczeństwo przed zagrożeniem.
Co wielokrotnie uskuteczniano już na zachodzie.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez Echelon4 » 8 gru 2011, o 11:23

Dobra przyznam się iż myślałem że zrzędzicie... ale nie to prawda... sama ankieta jest męcząca ale nie o to chodzi.

Same pytania są dziwne, większość z nich jest retoryczna, a duża część z nich to pytania typu:
Czy twój tata wie że jesteś gejem:
-tak
-nie.

Ale ja się nie znam nie moja branża, natomiast może ktoś mi powiedzieć co ma do cech temperamentu fakt czucia zapachu ziół czy przypraw ? :shock:
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez bongo » 8 gru 2011, o 11:29

Tom napisał(a):Do Johanna: czy gdybyś chciał ankietować osoby grające w paintball, to czy nazwałbyś ankietę "badanie graczy markerów"? Jeśli nie wiesz czemu pytam, to sprawdź, czym jest airsoft, oraz czym jest ASG i przy okazji czym jest ASP.


Zawsze mógł napisać "badanie asgejów".
Obrazek
TANKNOOB TO JA!
Avatar użytkownika
bongo
 
Posty: 135
Dołączył(a): 25 lis 2009, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez Ptasiek » 14 mar 2012, o 14:09

no i wystraszyliscie czlowieka :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Badanie agresji lęku i temperamentu u graczy ASG

Postprzez Vinz » 14 mar 2012, o 16:26

Może to i dobrze. Mniej szkód narobi. Generalnie nie powinno zabierać się za prowadzenie badań, jeśli ma się niedobór wiedzy i znajomości instrumentów badawczych.
Avatar użytkownika
Vinz
 
Posty: 107
Dołączył(a): 2 kwi 2010, o 12:07
Lokalizacja: Targówek
White Cross: JS 1405
Na starym Warriorze od: 2009


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości