Nowa A2/S8

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

Nowa A2/S8

Postprzez Filip7370 » 6 cze 2012, o 02:01

Dla kierowców na forum. Jak oceniacie jakość zajefajnych polskich autostrad, konkretnie "cuda skończonego na euro"? Jak dla mnie niby piękna wstęga droga którą pędzę sobie stosiedem...ekm, ekm...stoczterdzieści. Ale jednak trzeba bedzie zaopatrzyć pojazd w holowaną cysternę gdyż od warszawy pierwszą stacją będzie stacja przy Marymoncie, następna to stacja dopiero w Strykowie. Po drugie nawet nie ma telefonów SOS na trasie, co jednak mnie martwi pomimo faktu iż nie musiałem nigdy korzystać z usług takiego telefonu. Ale co gorsza czy to tylko ja czy mam wrażenie że to jest zrobione na styk, pożyje to miesiąc do końca euro a potem wszystko piep#$^$% ! Potem przez kolejne 40 lat nikt nawet nie kiwnie by coś naprawić, bo naród niech się cieszy że w ogóle coś było zrobione :mad: ... typowe.
Avatar użytkownika
Filip7370
 
Posty: 79
Dołączył(a): 25 lip 2011, o 21:39
Lokalizacja: Babice i okolice
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Nowa A2/S8

Postprzez !Blob! » 6 cze 2012, o 07:56

Typowe, to jest Twoje narzekanie. ;> Trasa jest "przejezdna", a nie skończona. Będzie skończona - będzie można się cieszyć. ;P
Tomasz !Blob! Dzierżek
"Dowodem odwagi nie jest umrzeć, lecz żyć" - Vittorio Alfieri
Avatar użytkownika
!Blob!
 
Posty: 560
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Ostróda/Warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Nowa A2/S8

Postprzez sanders-bravo » 6 cze 2012, o 07:57

stara komnustyczna metoda propagandowa! Wprawdzie nic nie ma w sklepach na półkach ale przed świętami rzuci sie do sklepów pare bananów i pomarańczy a ludzie oszalają z radości, że dostali cokolwiek i jest postęp. Otóż twierdze, że wyasfatowanie 100 km przez 4 lata za gruby szmal, którego nota bene się jeszcze nie zaplaciło podwykonawcom i ogłoszenie sukcesu w postaci wybudowania wyrobu autostradodpodobnego (nie jest to przypadkowa zbiezność z wyrobami czekoladopodobnymi w PRL). Poza tym budowali budowali i bramek nie postawili. Z biznesowego punktu widzenia cała inwestycja jest do bani skoro przez euro nie zarobia na niej ani centa z całego ruchu tranzytowego, który kibicie mogliby wygenerwać na tych autostradopodobnych tworach. Niestety pewnie beda dwie opcje:
1. po euro zamkna cale pasy zeby robic remonty i dokonczyc inwestycje (bedzie sie to ciagnac miesiacami),
2. nie beda mieli szmalu zeby to skonczyc (wersja bardziej prawdopodobna) wiec zostaniemy z tym co jest :)

Naga prawa jest taka, że po 4 latach przygotowań żadne duze miasto - gospodarza ani nawet inne miasto nie jest podłaczone co sieci autostrad, dróg ekspresowych lub zmodyfikwoanej koleji (no poza Łodzią i Wawa)... czyli faktycznie nic nie zostalo zrobione do konca. Tak wiec prawie sie udalo... tylko jak wiadomo z telewizji prawie robi różnicę:)
Obrazek
Me and Morgan...
Avatar użytkownika
sanders-bravo
 
Posty: 873
Dołączył(a): 25 kwi 2010, o 21:03
White Cross: Spear/Bravo Company
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Nowa A2/S8

Postprzez Filip7370 » 6 cze 2012, o 21:39

@Blob, zgodzę się, narzekanie jest typowe. Fakt inny że ja się bardzo cieszę, gdyż na codzień używam odcinka od węzła Bemowo do Powązkowskiej. Co jednak nie zmienia faktu jak to jest w PL prowizorka jest rozwiązaniem najtrwalszym. Co do jakości to całość pozostawię pierwszej płatnej A4 w relacji Katowice-Kraków. Co prawda przelatuje ją 2 lub 4 razy rocznie przy okazji wyjazdów wypoczynkowych to NIGDY, słownie NIGDY nie trafiłem żeby nie było remontu po drodze i obowiązkowo ograniczenie do 70 na odcinku około 1/4 długości drogi. Oczywiście opłata jest jakbyśmy śmiało mogli przekroczyć na drodze drugą prędkość kosmiczną. Tutaj jak się dowiaduje od razu jest mowa o "pół-autostradzie" gdyż na odcinku D nie ma kompletu warstw, a więc będzie to obniżona jakość drogi.
Avatar użytkownika
Filip7370
 
Posty: 79
Dołączył(a): 25 lip 2011, o 21:39
Lokalizacja: Babice i okolice
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Nowa A2/S8

Postprzez Sevi » 6 cze 2012, o 23:03

No dopiero co oddali. Koniec prac w październiku, podobno tego roku :mad: Do tego czasu wszystko postawią :mrgreen:
Avatar użytkownika
Sevi
 
Posty: 412
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 15:59
Lokalizacja: WWa
White Cross: Core-Team
Na starym Warriorze od: 0

Re: Nowa A2/S8

Postprzez ThePesH » 7 cze 2012, o 07:09

Obrazek

:mad: :mad: :mad:
Obrazek
Reload ... Hold On ... The Aim Is In Your Head Now !!!
Obrazek
Avatar użytkownika
ThePesH
.
 
Posty: 752
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 17:35
Lokalizacja: Doncaster
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Nowa A2/S8

Postprzez GunMan » 10 cze 2012, o 10:08

A ja to się wam (tym narzekającym) dziwię. Niby mówicie "druzgocącą prawdę", ale co wam z tego? Czy biedny jest bogatszy wiedząc, że jest biedny?
Drogi mamy jakie mamy. Zawsze mieliśmy syf. Pamiętam czasy jak mieszkańcy Berlina jadąc do Warszawy pytali "kiedy się ta dojazdówka do autostrady kończy?" czy inne duny dostawali palpitacji serca przy wyprzedzaniu na trzeciego na trasie Świnoujście - Warszawa.
I co z tego?? Gadaniem jeszcze nikt nic nie zmienił.

A tu proszę przy okazji euro mamy przejezdną A2 - to nic że nie można jechać 140 cały czas, ale można jechać po czymś co jest równe. I co z tego, że będą remontować za 2 mies. Lepsza taka A2 w remoncie niż poprzedni syf. Swoją drogą zapraszam do niemiec, austrii czy czech - tam większość autostrad jest "ciągle" remontowanych - tak tak - droga się zużywa jak gacie, które macie na dupach - co jakiś czas (w zależności od natężenia ruchu) należy naprawić.

IMHO gdzieś mam z jakiej okazji zbudowali nawet 2km autostrady po której mogę jechać 60 km/h - wolę to niż zapier* po dziurawym kawałku gówna nazywanym drogą na którym królowie szos grzeją cieniasami 140/h.

Może zamiast narzekać sami się weźcie za łopaty i pokażcie klasę.
Czasami spotykasz na swojej drodze osobę której nie należy wkurwiać..... to Ja

Obrazek
Avatar użytkownika
GunMan
 
Posty: 973
Dołączył(a): 16 wrz 2009, o 07:30
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Brązowe Ocieplacze Fajnie Hałasują
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Nowa A2/S8

Postprzez Dalej » 10 cze 2012, o 10:56

Pokazał klasę ten co zgłosił prokuraturze przekręty przy budowie - już siedzi w pierdlu :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Nowa A2/S8

Postprzez Nestor » 11 cze 2012, o 11:09

Nie rozumiem skąd ten temat. Czy to w ramach wszechobecnej propagandy sukcesu sponsorowanej przez polityków ?

Oczywiście każdy temat w tym kraju i Europie i itd. ma coś wspólnego z ASG ale bez przesady...
Rób swemu bliźniemu to, co on chciałby zrobić Tobie, ale bądź szybszy
Avatar użytkownika
Nestor
 
Posty: 194
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 11:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czorny kot/LIBERTADORES
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Nowa A2/S8

Postprzez Mariusz (BRT) » 11 cze 2012, o 15:24

Wyluzujcie. A2 jeszcze nie skończona, nawet jak skończą nie liczcie na stacje benzynowe tak często jak to było np. przy "Gierkówce" nigdzie (na Zachodzie) tak nie ma. Często są za to informacje, że następna stacja za np. 60 km. Sam kiedyś się dziwiłem, potem przywykłem.
Avatar użytkownika
Mariusz (BRT)
.
 
Posty: 284
Dołączył(a): 4 wrz 2009, o 13:41
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BRT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Nowa A2/S8

Postprzez kapro » 12 cze 2012, o 23:56

Ja nie będę narzekał, bo na zakupy airsoftowe do CytadeliASG jeżdżę właśnie A2 (z Pruszkowa) i zdecydowanie przyjemnie jest mieć możliwość wciśnięcia 140 km/h. :3
Militaires Sans Frontières wciąż szuka żądnych przygód najemników!
viewtopic.php?f=172&t=6398
kapro
 
Posty: 160
Dołączył(a): 12 gru 2010, o 16:30
Lokalizacja: Pruszków (Kaprochowo)
White Cross: Militaires Sans Frontières
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Nowa A2/S8

Postprzez Filip7370 » 17 cze 2012, o 15:45

Chyba 120 kolego, bo to S-ka od Konotopy. Ale fakt ja też pod cytadelą zostawiam wóz i jadę na uczelnię tramem. Tak oto skróciłem sobie o połowę czas dojazdu.
Avatar użytkownika
Filip7370
 
Posty: 79
Dołączył(a): 25 lip 2011, o 21:39
Lokalizacja: Babice i okolice
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2009


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości