Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Pisz o czym chcesz, jak przesadzisz to i tak wywalę. Żadnej polityki.

Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Aleksandr0 » 20 lut 2014, o 13:28

Jak w temacie, przypuszczalnie w tę niedzielę jedziemy zrobić reportaż (własny) do Lwowa, przydałby się hełm, do jakichś starych i replik dostęp mam, ale chodzi o normalny, wojskowy, współczesny - skuteczny :)
Jeśli ktoś mógłby użyczyć na 2-3 dni - byłbym wdzięczny!

Olek Leydo
(W ramach potwierdzenia tożsamości znajdziecie mię na twarzoksiążce pod tymże mianem, w razie czego:)
888 797 392
Aleksandr0
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 13:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Goorock » 20 lut 2014, o 16:37

Trudno o taki hełm który Ciebie ochroni przed postrzałem z AK. Wojskowe hełmy chronią przed obłamkami ale nie przed postrzałami z broni kalibru 5,45 czy 7,62. Oczywiście są ciężkie hełmy które chronią przed takimi postrzałami ale są tak rzadkie i drogie, że takiego raczej nikt nie pożyczy. A od uderzeń pałą czy upadku ochroni taki który dobrze amortyzuje. Nie musi być mega pro wojskowy. Raczej nie wojskowy blaszak czy nawet nowoczesny hełm kewlarowy. Blaszak wojskowy zaś może ochronić w jakimś stopniu przed postrzałem z odległości ponad 800 m. Ale na ulicy raczej z takiej odległości raczej nie strzelają.

Byłem na Majdanie więc z grubsza wiem. Braliśmy amerykańskie hełmy M1. Są grubsze niż blaszaki ruskie czy polskie. Ale jeden z naszych dostał pałą w łeb, miał M1 na głowie. I ma wstrząś mózgu.
Ostatnio edytowano 20 lut 2014, o 21:32 przez Goorock, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Aleksandr0 » 20 lut 2014, o 17:30

Czyli równie dobrze mogę wziąć motocyklowy..? :>
Aleksandr0
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 lut 2014, o 13:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Goorock » 20 lut 2014, o 21:30

Do Lwowa gdzie nie strzelają - tak.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez cAmper » 20 lut 2014, o 23:35

Taaaaa generalnie to mi jest Goorck mega wstyd, że dopiero teraz, po tylu miesiącach, powstał temat na WW w sprawie Ukrainy. Syrię towarzystwo olało i teraz też milczy, mając za sobą 25 lat spokoju i komfortu jutra.

Bawimy się tu niby w wojowanie, walkę o sprawiedliwość i szacunek do wolności powinniśmy mieć we krwi. A tragedię sąsiadów to raczej olewamy. Wstyd. Albo forum jest kompletnym trupem albo nikt normalny tu już nie zagląda ... w.t.f. ?


Do założyciela tematu - uważaj na siebie, zrób dobry reportaż i publikuj gdzie się da ... wolność musi wygrać bo u nas nas wygrała. !!!
cAmper
 

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Dalej » 21 lut 2014, o 10:49

Może i dobrze że nie ma, bo ja na fejsie od kilku tygodni obserwuję tylko shitstorm.

Ludzie kłócą się jak najęci, a tak naprawdę gówno wiedzą, posiłkują się pierdo-newsami i ogólnikami,
nikomu nie przyjdzie do głowy uczciwie napisać, że nie wie i nie ma zdania - każdy jest ekspertem.

Ja mam na ten temat takie zdanie:

Obrazek
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Goorock » 21 lut 2014, o 16:02

:lubie:
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez arend » 21 lut 2014, o 18:47

Dalej, a czy tak naprawdę to wierzysz w to co piszesz, bo ja uważam że nie.
Zresztą akurat w sprawie ukrainy to rosja się nawet nie wypowiada, bo pod każdym rządem ukraińcy będą musieli kupować u nich i gaz i ropę. Tak samo zresztą jak i my. Więc i im i nam dobre stosunki z rosją są jak najbardziej potrzebne aby uzyskac jak najlepsze ceny tych towarów i zeby zapewnić własnym firmom mozliwośc nieskrępowanego handlu z rosją.
A bożoojczyżniane powarkiwania to sobie możemy w buty schować , bo jak nie my będziemy z Rosją handlować to szybciutko zostaniemy z tego wygryzieni przez amerykanów , niemców czy kogokolwiek.
A niestety jako kraj to zbyt mało znaczymy czy to politycznie( jako marionatka watykańsko amerykańska) czy gospodarczo (jako marionetka amerykańska) czy militarnie( jako marionetka amerykańska) żeby szurać nie tylko Roskji a nawet Białorusi.
A na tym naszym politykierowaniu i jątrzeniu stosunków z Rosja to mamy tylko ograniczenia na handel i nasze firmy nie mogą zarabiać.

A w sprawie Ukrainy to jednego nie rozumiem. Janukowycz jest trzecim wybranym prezydentem którego jakieś "siły" chcą obalić. Więc na gwizd im wybory i demokracja jak nie potrafią wykorzystać instrumentów któer im ta demokracja daje. Jak lubię Ukraińców (jedni moi dziadkowie pochodzą z pod Gomla) to mam wrażenie że nie nadają się oni do istnienia jako kraj niepodległy i trzeba im dokładnie jak nam bat okupanta nad dupą (niezależnie czy będzie to polski oficerek czy ruska walaonka). Wtedy tak samo jak polacy żrz się mniędzy sobą mniej i są w stanie jako tako między sobbą współpracować.
Obrazek
Avatar użytkownika
arend
.
 
Posty: 913
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 17:15
Lokalizacja: warszawa/łomianki
White Cross: wolny najmita
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Dalej » 21 lut 2014, o 19:28

W co mam nie wierzyć?

Że się wszyscy wykłócają na fejsie jak wariaci od kilku tygodni?
Myślałem że akurat tutaj się ze mną zgodzisz.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez arend » 21 lut 2014, o 20:02

Szczerze mówiąc mam podobne zapatrywania na ten konflikt do tego co wrzuciła Ape, czyli że to konflikt oligarchów. Owszem żal mi Ukraińców, ale głównie dlatego że sobie sami niszczą miasta, i że w wyniku tego burdelu Chińczycy ich wykupią za grosze. A i szkoda mi ich za to że po uporządkowaniu tego burdelu ani nie będzie tanich surowców z Rosji, ani pomocy z Unii. I będzie kolejny dym ż nowo obranym prezydentem.
A my w tym buderlu tylko umoczymy. Bo Polska już się nieraz i na wrogach i na "przyjaciołach" się ślizgała. Więc jak gdzieś mądry człowiek napisał my nie powinniśmy mieć ani wrogów ani przyjaciół a tylko i wyłącznie interesy. A interesy z Rosją są zawsze kożystne.
Obrazek
Avatar użytkownika
arend
.
 
Posty: 913
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 17:15
Lokalizacja: warszawa/łomianki
White Cross: wolny najmita
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Goorock » 21 lut 2014, o 21:59

Czy mógłbym się dowiedzieć o jakich tajemniczych oligarchów chodzi? Wszyscy o nich mówią a mało kto wymienia imiona.
Arend, czyżbyś proponował żeby zgodzić się na powrót Ukrainy i Białorusi w rosyjską strefę interesów? Wtedy rozkwitnie polski handel ma się rozumieć?
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez cAmper » 21 lut 2014, o 22:31

Dalej :lubie: :lubie: :lubie: !!!

Arend - nie kumam toku myślenia, mamy wszyscy za ropę i gaz oddać WOLNOŚĆ ? ...bo sovieci tego chcą ? bzdura... :mad:
cAmper
 

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Goorock » 21 lut 2014, o 22:40

c4mper napisał(a):Dalej :lubie: :lubie: :lubie: !!!

Arend - nie kumam toku myślenia, mamy wszyscy za ropę i gaz oddać WOLNOŚĆ ? ...bo sovieci tego chcą ? bzdura... :mad:
:lubie:
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Dalej » 22 lut 2014, o 08:37

Jak rządził Rainbosław Kaczafi, wszyscy wieszali psy że zabija polski eksport na wschód.
I było w tym sporo racji, bo Putain się w ten sposób mścił za niewygodną mu politykę Polski.

Tymczasem od 7 lat Tusk liże :3: Putinowi, podpisuje wszystko, anuluje długi, kupuje skandalicznie drogi gaz, i jakoś nie widzę by nasz eksport do Rosji eksplodował, przeciwnie, co chwila kolejna blokada, i wodzenie za nos.

I jeszcze ruskie ciągle kombinują jak by nam tu Azoty zajebać, i przejąć patent na Grafen.
Mają takie wpływy, że potrafili nawet doprowadzić do zwolnienia ministra Budzanowskiego, który blokował ich ruchy.

Arend ma rację - powinniśmy kierować się samolubnym interesem narodowym, zyskiem, jak inne kraje.
Tylko ja się grzecznie pytam:

GDZIE TE MOJE SZEKLE?

Obrazek
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez yamnick » 22 lut 2014, o 19:11

c4mper napisał(a):Taaaaa generalnie to mi jest Goorck mega wstyd, że dopiero teraz, po tylu miesiącach, powstał temat na WW w sprawie Ukrainy. Syrię towarzystwo olało i teraz też milczy, mając za sobą 25 lat spokoju i komfortu jutra.


A dlaczego wstyd ? Czy na każdym forum od airsoftowego do forum miłośników szydełkowania musi być wątek o Ukrainie ? Co, poza poprawą samopoczucia że też dzielnie i bezkompromisowo walczymy przy klawiaturze "o wolność waszą i naszą" to zmieni, i komu pomoże.

Szacunek należy się tym którzy robią coś w realu.

Cała sprawa i sytuacje jest zresztą daleko bardziej złożona niż przedstawia to propaganda jednej i drugiej strony. Nie twierdze że leży pośrodku, ale i Majdan i opozycja to nie jest monolit, są tam grupy/organizacje o bardzo nieciekawych poglądach. Do tego do gry wraca Tymoszenko która nie jest postacią kryształową i moim zdaniem więcej może teraz zepsuć niż zrobić dobrego.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Dalej » 22 lut 2014, o 19:53

Tymoszenko gniła w pierdlu za podpisanie skrajnie niekorzystnej dla Ukrainy umowy gazowej.

Tymczasem Tusk i Pawlak mają się doskonale.

Niecierpię Janukowycza, ale akurat w tym przypadku ta osoba zasłużenie siedziała w pierdlu.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez yamnick » 22 lut 2014, o 20:21

Tusk, PAwlak, Kaczafi ? Dalej, nie wydaje mi się żeby rozkręcanie politycznych dyskusji tutaj było celowe.

Jest tyle fajnych miejsc na dopierdalanie Tuskowi , Pawlaczowi, Palikotowi czy dla odmiany Kaczorowi lub wszystkim po trochu że wystarczy dla każdego. Może zostańmy przy airsofcie, militariach i pokrewnych tematach, chyba że chcesz tu mieć drugi salon24, wpolityce czy może nawet onel
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez Dalej » 22 lut 2014, o 20:45

yamnick napisał(a):Tusk, PAwlak, Kaczafi ? Dalej, nie wydaje mi się żeby rozkręcanie politycznych dyskusji tutaj było celowe.


Sryliard lat temu na Warriorze ustaliliśmy że nie będziemy prowadzili politycznych dyskusji na forum,
i to chyba była dobra decyzja.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez cAmper » 22 lut 2014, o 21:05

Zgoda, zostańmy przy ASG i tematach niebolesnych. Z Goorockiem i jego przyjaciółmi z Ukrainy i Białorusi pogadamy w realu, luz tu możemy nadal nic nie mówić bo i tak forum zamiera, wejść i tematów jak pustkowiu. Żal dupę ściska. A z faktycznych aktów to wpłaciłem kasę na pomoc i przyjmuję osoby z Ukrainy, które tego potrzebują ...tyle.


Yamnick jeśli sądzisz, że nie pojmuję złożonosci sytuacji na Ukrainie to mam jej pełną świadomość. I jeszcze nieco pamięci o 56', 70', 81', 89'...jeden prosty gest także ma znaczenie, ...wiesz jak moi sądziedzi z klatki na Ligocie ginęli na Wójku to tzw świat milczał, nie było netu, komórek, itd ,,, ale wiedział i jakoś milczał,,,i było tak szaro-smutno-beznadziejnie jak 14 Grudnia jak kładli ich do trumien...a wczotaj szli na szychtę. To pamiętam doskonale bo miałem 12 lat i na zawsze zapamietam ten jebany smród łzawiącego dymu, huk gąsienic T55 na mojej ulicy i wycie suk. Orszaki ormo i wronę...
Więc już tak mam, że jak ginie setka młodych ludzi w 2 dni na oczach ue i świata, od kul z AK, to mnie kurwa szlag chce trafić ...bezsilność i daję temu wyraz tam gdzie myślałem, że jest grono empatycznie reagujących ludzi. Ludzi, z którymi czasem spędzałem wspólnie czas, no ale się myliłem, za co PRZEPRASZAM, pewnie nie pierwszy raz. Teraz już kończę i miejmy ten swój "święty" spokój w temacie ...

PS
Na Majdanie było sto razy gorzej i intesywniej śmiercią pachniało...widze, jak szybko zapomina się zło a do dobrego przyzwyczaja, ...dlatego mówięc wstyd za milczenie.
To sąsiedzi, nasi sąsiedzi, ... mają prawo do życia jak my i demokratycznego samodecydowania...zero polityk, człowiek...


Over ...
cAmper
 

Re: Jadę na reportaż do Lwowa - kto pożyczy normalny hełm?

Postprzez yamnick » 23 lut 2014, o 00:44

Nie zrozumiałeś c4mper :(

To że uważam że na tym forum nie MUSI być tematu o Ukrainie, przepraszanie że go nie ma to przesada nie znaczy że mam coś przeciw żeby był. I nie ma to nic wspólnego z empatią wobec sytuacji na Ukrainie.
Po drugie, pisząc o "banie" na tematy polityczne chodziło mi o polski grajdołek. To się zawsze kończy źle, a podziały i emocje są coraz większe, Po co nam to ?

out
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do O wszystkim

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości