Jaki komputer do gier

W co grasz gdy nie grasz na nerwach?

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 30 mar 2010, o 14:34

@ ZibiD

Sony VAIO to całkiem niezłe lapsy. Generalnie nie ma się do czego przyczepić gdyby nie jedno ale.
Jak Ci się zepsuje po gwarancji, to drogi ZibiD-e modlisz się do patrona spraw beznadziejnych, masakra z dostępnością części.
Masakra z kosztami naprawy, generalnie wszystko ładnie i pięknie do momentu kiedy się nie spier.....i.

Z ciekawych rzeczy mam kilka Soniaczy na stanie. Czekają na części :).

Ogólnie lapsy niezłe. Ale cała reszta łącznie z serwisem gwarancyjnym TRAGICZNA.

Tyle mojego :/.

Jeśli chodzi o giełdę to nie masz tam czego szukać. Bieda to mało powiedziane.
Nie bez powodu się wynieśliśmy z tego opuszczonego przez Boga miejsca.
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 30 mar 2010, o 14:38

@Echelon
Czyli przed końcem gwarancji radziłbyś by go sprzedać?
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Tato » 30 mar 2010, o 14:52

Jak każdego lapka Wichur. :) I brac następnego dokładając tysiaka co miałby pójść na naprawy. Ten modus operandi ustalilismy z Echelonem tylko sie ze mnie smieje, że peknę i nie sprzedam. :)
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 30 mar 2010, o 15:06

Devil napisał(a):Patrz mnie na usta... Nie widać na nim paluchów. Ta słabsza wersja z I3 występuje jako biała i czarna. I ludzie biorą białe.

Byłem pomacać - był biały i czarny. Na czarnym paluchy widać i co gorsza rysy na podparciu nadgarstków.
Wychodziłoby na to, że trza zostać metro i wziąć biały, choć wolałbym coś męskiego.

Zastanowiła mnie jeszcze jedna kwestia - ten Vaio z i5 i Ati HD 5650 ma indeks wydajności = 5,6 (ogólny) dla porównania R580 Samsunga z tym samym prockiem i teoretycznie słabszą kartą GT330M ma 5,9.

Szczegółowe indeksy:
obliczenia - 6,7 V i 6,4 S
operacje na sek. - 5,9 V i 7,2 S (co jest dziwne bo w V jest W764 a w S W732)
Aero - 6,7 V i 6,5 S
3D - 6,7 V i 6,5 S
Transfer na HDD - 5,6 V i 5,9 S (co jest dziwne bo w V jest W764 a w S W732)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 30 mar 2010, o 15:25

Tato napisał(a): Ten modus operandi ustalilismy z Echelonem tylko sie ze mnie smieje, że peknę i nie sprzedam. :)


:)
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 30 mar 2010, o 16:31

Trochę się głupio czuję ale...
Mam coś jeszcze - właśnie wlazło na celownik:

MSI GE600 - i5 430M – 2.26GHz / 2.53GHz (FSB 1066MHz, 3MB cache), 4GB, HDD 500 GB, ATI Mobility Radeon HD 5730 1024MB DDR3
High Definition Audio + 2 głośniki stereo i subwoofer
Wbudowane porty
3 x USB 2.0
1 x eSATA/USB
1 x HDMI
1 x VGA
1 x RJ-45
1 x ExpressCard 54
1 x złącze blokady Kensington
1 x wyjście mikrofonowe
1 x wyjście słuchawkowe
1 x wejście zasilania

W przedsprzedaży wychodzi ciutek ponad 3000 zł :)
http://www.hotfix.pl/msi-ge600-high-definition-pod-kazdym-wzgledem-n3077.htm

Opinia o MSI? (miałem z MSI mobo i była bardzo dobra)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 30 mar 2010, o 17:20

ZibiD :

http://www.allegro.pl/item971842267_len ... ows_7.html

Nie jest to klasa biznesowa Lenovo ale...to nadal Lenovo
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 30 mar 2010, o 19:02

Aluzju poniał ;)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Ptasiek » 1 kwi 2010, o 08:56

Fajny ten Lenovo , ZiBiD kup i mi takiego:)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 1 kwi 2010, o 09:05

Ja niestety na tego Lenovo się nie zdecyduję.
Jak na moje potrzeby ciutek za słaba karta graficzna :/
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 8 kwi 2010, o 22:07

Mam nadzieję, że to już ostatni (mój) post w tym wątku i ten naprawdę jest mało denerwujący.
Mam pytanie.
Czy ktoś ma - mógłby zrobić kopię płyty instalacyjnej Windowsa 7 - 64 bit? Będę prawdopodobnie potrzebował do podmiany W7/32bit na 64bit. Oczywiście klucz będę miał własny - legalny.
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Ptasiek » 12 kwi 2011, o 11:19

Zibid no niestety ja Ci nie pomoge ,
Ale za to mam pytanie do Echelona czy takie cuś : http://www.vobis.pl/oferta/komputery/ko ... _star.aspx
opyla sie czy srednio?(dodam ze komp glownie do giercowania i ogladania filmow ma byc)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 12 kwi 2011, o 16:29

Z taką kartą graficzną nie pograsz w najnowsze gry. Zresztą nawet w wiele 2 letnich tytułów nie pograsz komfortowo.
Jedno jest pewne, nie kupuj kompa w hipermarkecie, ich zestawy są po prostu śmieszne, beznadziejne komputery w ogromnych cenach.
Przykład komputera na którym pograsz we WSZYSTKO (zostanie troche na monitor):
http://allegro.pl/najnowszy-i5-2500-4gb ... 38272.html
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Ryuzok » 12 kwi 2011, o 17:59

ehh, gdzie sie podziały te czasy kiedy procesor 133 był wyznacznikiem bardzo dobrego komputera, a 32mb ramu na karcie graficznej pozwalało grać we wszystko... no ale tak, teraz jak nie masz 4000 to nie podchodź, docelowo fajnie mieć 8000 i grafikę która w 90% składa się z wiatraka...

a teraz na poważnie uwaga ode mnie:
jak komputer ma być do gier, to karta graficzna RADEONa, a nie Gforce, wbrew pozorom to daje dużą różnicę, zwłaszcza że z tego co widze mówimy tu o windowsie 7, który to udanym systemem napewno nie jest...

co do monitora-jak ktoś będzie zainteresowany mam na sprzedaż 24' monitor full HD LG (szczegóły pw, bo to nie komis)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 12 kwi 2011, o 18:16

Ryuzok, z taką wiedzą nawet nie próbuj komuś pomagać w dziedzinie komputerów. W jednym poście napisałeś 2 największe głupoty jakie ostatnio czytałem...
litości :o :shock:
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Wokash » 12 kwi 2011, o 18:53

Nie to żebym zrzędził... nie dziwne, że ta konfiguracja co o niej pisze ZiBid się trochę zestarzała... on pisał o tym ROK temu... Panowie złote łopatki...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 12 kwi 2011, o 19:01

[OT]
@Pawelo
:wet: sobie trzeszczy, jak to fajnie było za poprzedniego lodowca, a Ty się złościsz.. Niepotrzebnie. Byłoby elegancko napisać KTÓRE tezy Ryuzoka są błędne i jaka jest prawda. Samo napisanie, że chrzani jest chrzanieniem z definicji ;)
[/OT]

Moje pytania, bo akurat mnie trapią. Nie ukrywam, że moim celem jest stacja robocza, która grać pozwoli, ale pozwoli spać sąsiadom. By mieć trochę frajdy, chcę sobie to sam poukładać.

1. AMD Phenom II x4, lub x6 w porównaniu do i5/i7, obecnie celuję w AMDPIIx4 w solidnym modelu. Po przygodzie z laptopem z Core i7 mam serdecznie w dupie Intela i jego piece hutniczne udające procesory. Czy jest jakiś argument by płacić kokosy za i5/i7?
2. Czy warto brać 2x PCIEx16 licząc, że za X czasu zamieszkają w obudowie śliczne bliźniaczki, które lubią współpracować ze sobą? Czy olać Crossfire/SLI i w ramach nauki ojców brać jedną, ale taką fest! Na razie mam ASUS 4560 HD low-profile na PCIe (mały i bidny), ale docelowo to chciałbym pograć czasem w Full HD. Wkładając nową grafikę/grafiki nie chciałbym zmieniać płyty. Jednak grafa nie teraz - najpierw baza.
3. RAM myślę na początek 8 GB, tylko reszta cyferek opisujących moduły urosła x10 od poprzedniego razu jak zwracałem na to uwagę i nie wiem, czy wystarczy jakiś średni GoodRAM/Kingston. Zaznaczam, że dwukrotność ceny mogę zapłacić jedynie za dwukrotność wydajności. Jakieś rady w tym względzie? Modele? Producenci?
4. Zasilacz... No i zagwostka. Początkowo 1 grafika, 2 x 500 GB dyski. Docelowo mocna grafa, lub dwie i 4 x 500 w konfiguracji RAID 10/01. Oczywiście silent. Ile watów? Jakieś inne kluczowe parametry?

No i to chyba tyle. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi i wskazówki.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 12 kwi 2011, o 19:02

My tu piszemy o sprzęcie który chce sobie kupić Ptasiu... ;)
edit
ad 1
I5 najnowszej serii tzn 2X00 są dużo wydajniejsze od swoich poprzedników a tym bardziej od phenoma 2 x4.
Sytuacja z x6 na dzień dzisiejszy wygląda tak że przez dodatkowe 2 rdzenie więcej mocy spoczywa podczas gier na wodzy.
Z drugiej strony za niedługo kiedy physx w grach będzie częstszy, lub pyka sie w gry multiplayerowe z wieloma graczami (strarcraft 2 mecz 4v4 itp) można śmiało inwestować w phenoma x6.
Jednak phenomy x4 mają jeden plus, są zajebiście tanie i łatwo się kręcą nawet na beznadziejnych płytach głównych.
ad3
Ram w grach nie ma takiego znaczenia, 4gb wystarczą ale 8GB może CZASEM dać minimalną różnicę w wydajności i wczytywaniu tekstur, jednak nie każdy to zdoła zauważyć.
Osobiście polecam goodramy ddr3. Mam 4gb i spokojnie się kręcą, chyba że chcemy przykładowo ponad 4ghz na procu, wtedy należy się zaopatrzyć w coś droższego niż ramy 4gb za 150zł :)
Ad2
Mam plyte glowną z 2 portami pci express 16x, myślę jednak że sli/crossfire to zabawa dla bogatych. Czemu?
Trzeba mieć zajebisty zasilacz żeby uciągnął 2 karty a pobór prądu sie sumuje w odróżnieniu od przyrostu klatek na sekunde :/
Jeszcze jedno, żeby odczuć sporą różnicę na 2 karcie trzeba mieć procesor z co najmniej bardzo wysokiego segmentu, w przeciwnym razie można stać się ofiarą bottleneck'u CPUu.
Co to jest? Procesor nie wyrabia z przetwarzaniem grafiki przez co karty pod obciążeniem są używane w 50%, czasem 40% lub mniej.
ad3 Z zasiłek polecam OCZ 600W 2 seria (1 karta graficzna) lub jakieś 100W więcej jeśli wybierzesz sli/crossfire.
W dzisiejszych czasach dyski twarde czy ramy pobierają sladowe ilości prądu w porównaniu z grafiką.

Pozwole sobie zsumować minusy sli/crossfire
Płyty główne z tym rozwiązaniem są MINIMALNIE 100/200zł droższe.
Na zasilacz trzeba wydać jakieś 100/200zł więcej.
Mikroprzycięcia.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2011, o 19:41 przez pawelo, łącznie edytowano 5 razy
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Ptasiek » 12 kwi 2011, o 19:06

Ano,
Pawelo jesli dla Ciebie Vobis jest hipermarketem to cos z Toba nie tak:) Moze to nie jest Alienware ale "daleko"mu do lapsow i kompow z hipermarketow :) :pokemon: :pokemon: :pokemon: :pokemon: :pokemon:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 12 kwi 2011, o 19:23

I tu się niestety mylisz, bo to zestaw jak kalka z pisemek które do mnie przychodzą :/
Argumenty:
Nie podają modelu płyty głównej, na pewno to najtańszy model pod i3, bez możliwości overclockingu, z najmniej rozbudowanym chłodzeniem, pewnie mini atx, ogolnie lipa kompletnie nie przyszłościowa.
Karta graficzna z segmentu low end gdy w tej cenie można spokojnie znaleźć komputer z gtx460 którego mam i sobie chwale (żeby nie było miałem 3 radki i z 2 też byłem zadowolony).
Dysk 1000, no po prostu świetna informacja, szkoda że nie podają ile cashe i jaka prędkość obrotowa talerza, możecie mi wieżyć, to ma też MINIMALNE znaczenie w wydajności gier, już nie wspomne o komforcie pracy. Zresztą naprawde mało kto wykorzysta więcej niż 500giga.
Obodowa, najgorszy szajs czyli taka jaką mam ja:
Do głównych plusów zalicza się fajny wygląd na zdjęciu, niestety w realu taka blaszanka jest brzydka, ma od pyty nadlewek i ostrych krawędzi co powoduje skaleczenia podczas wymiany sprzętu, cienkie ścianki które powodują drgania obudowy. Mało wentylatorów co powoduje słaby obieg powietrza i w rezultacie niskie temperatury.
Nie podają ŻADNYCH informacji o zasilaczu, więc mona się spodziewać:
Zasilacza 400-450w który jest dodawany do obudowy na start. Zasilacz taki ma wydajność prądową markowego 350-400w.
Na takim można zapomnieć o instalowaniu porządnej karty graficznej, zresztą nawet takiej z średniego segmentu bym tam nie wsadził bo komp mógłby się restartować.
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 12 kwi 2011, o 20:19

Dzięki.

1. Czyli nadal AMD robi swoje :) Rdzenie mi się przydadzą mi się do pracy, a przekręcalność nie jest dla mnie argumentem. Przygodę z tym zakończyłem robiąc PII 233@333, które do stabilnej pracy wymagało wiatraka z wentylacji mieszkaniowej o średnicy 250mm. W słuchawkach, z muzyką nawet się dało grać w half-life (a może Q2?). Obecnie wolę ciszę :) Jeszcze pomyślę nad producentem proca.
2. I tu znów bez rewelacji - od czasów 3DfxII nic nowego w temacie. Lepsza jedna wierna i solidna.
3. Dzięki.
4. No to poczeka. Najpierw buda, a akurat jest w niej 400W. Bo chyba desktopowej nie doszukam się.

Kolejne
1. Wiatrak z procesora... Nie zakatuje mnie?
2. Jakaś dobra buda, ale nie tower, tylko desktop. Coś wartego polecenia?

Na tę chwilę wybrałem to, co niżej. Resztę części mam - co to się po domu nie wala :). Klikałem na komputroniku, więc są ich oznaczenia.
1. GoodRam DDR3 2X 4GB 1333MHz CL9
2. Chieftec LBX-02B-B-B - 400W Zawiera: zasilacz
3. AMD Phenom II X6 1090T BOX Black Edition
4. Gigabyte GA-870A-UD3 Zawiera: karta sieciowa, karta muzyczna
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 12 kwi 2011, o 20:31

Nie polecam komputronika z 1 powodu, mają naprawde niekonkurencyjne ceny niektórych produktów, poza tym sklep cieszy się świetnymi opiniami.
1. Ramy bdb wybór.
2. Obudowy chiefteca są bardzo solidne.
3. Proc ok, możesz jednak poczekać bo za 2-3 miechy AMD planuje małą rewolucję wypuszczając zupełnie nowe procesory po kilku latach zastoju.
Myślę że wtedy za cene obecnego phenoma x6 kupisz 6 DUŻO solidniejszych rdzeni (bulldozer) który wyjdzie w wersjach 4, 6 i 8 rdzeniowej na początek.
4. Płyta główna szału nie robi ale za te pieniądze nie kupisz nic lepszego.

Bude polecam tą
http://allegro.pl/antec-six-hundred-swi ... 66317.html
Co do wiatraka na procu, teraz wszyskie stockowe mają kabelek odpowiedzialny za obroty, wiec nawet jeśli podczas grania będą warczały to można zmniejszyc szybkosc do np 50% i wtedy cisza gwarantowana. Bez podkręcania nie ma sie co martwic że procek zacznie sie smażyć.
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 12 kwi 2011, o 20:48

To może lepiej w ogóle wziąć x2/x4, a doinwestować w MBU? Taką by przyjęła nowe proce. Chyba nie będzie jakichś fikołków z kompatybilnością wstecz?

Poleciłbyś jakiś MBU?

Edit
A Komputronik fajny bo mają dobre klikadło do składania zestawów. Wolę Lorien.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 12 kwi 2011, o 21:03

Z tymi mobo to nie do końca wiadomo, bo ludzie się tylko domyślają, ale gdzieś ostatnio czytałem że jednak am3 będą kompatybilne z bulldozerami na am3+.
Lepiej poczekać te 2-3 miechy i spokojnie zainwestować kase niż po kupnie się martwić.
Nie bierz 2 rdzeniowego proca, nawet najszybszy, czyli i3 najnowszej serii nie ogarnie już dziś kilku gier a jest tylko 150zł tańszy niż nowe modele i5 (4 rdzenie).
Moje zdanie jest takie, najlepszy jest http://allegro.pl/sandy-bridge-intel-co ... 30605.html
i5 2300, nie da się go podkręcać, do niego najtańsza płyta pod lga1155 (jakies 300zł) i mamy proca który bije wszystkie phenomy.
Jeśli nie masz takiego ciśnienia, warto poczekać 2-3 miechy.
edit:
Możesz mi wierzyć że to co pisze jest aktualne, sam mam core 2 duo kręcone do 3,6GHz i nie ogarnia w tandemie z moim gtx460.
Zastanawiałem się nad przesiadką na q9550 pod moje obecne lga 775 ale po wnikliwym przeanalizowaniu wielu testów dochodzę do wniosku że poczekam te 3 miechy i wtedy AMD z Intelem się pożrą. Sytuacja będzie klarowna a ceny spadną.
Aktualnie jednak królem wydajność/cena jest zdecydowanie sandy bridge, w szczególności i5.
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 12 kwi 2011, o 21:29

No właśnie też mam C2D. No i praca na tym idzie mi średnio, a inwestycja w lapa i7 dała mi rok łez, cierpień i szkoda słów.

Czyli:
1. i5 2300
2. Poczekać na nowe Phenomy
3. Brać co jest

Może na ten czas sobie jakąś ciut lepszą grafikę zafunduję.

Dzięki za porady!
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Ptasiek » 13 kwi 2011, o 00:27

ech niepotrzebnie pytalem z tego co mi mowisz Pawelo to widze znamy sie podobnie n asprzecie tylko zastanawia mnie fakt ze dla ciebie to pol Terra to wystarczajaco duzo moj Avatar zajmuje 12 GB a takich filmow mam kilkanascie plus gry typu Crysis 2 ktory tez zajmuje odpowiednio duzo... a obudowa ATX i ostre krawedzie? hmm od czego mam pilniczek itp,
Generalnie liczylem na odp Echelona :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 13 kwi 2011, o 17:05

Generalnie patrząc jaki komp podałeś za 2 tysiaki (odejmuje cene głośników, monitora i windowsa) to wątpił bym Twoje znanie się na sprzęcie.
Jeszcze raz powtarzam- tez zestaw za 2 kafle nie pozwoli w granie w najnowsze gry, karta graficzna jest do kitu a procek to 2 rdzeniówka. Dysk twardy zawsze można podczepić drugi, z tym nie ma problemu. Ale oni podają tylko informacje dla niekumatych, bo każdy poleci na to że dysk 1TB czy karta 1gb, co z tego że z najniższej półki, tego przecież nie napiszą.
Gratuluje pomysłu piłowania obudowy, czeka Cie zabawa na pół dnia z pilnikiem.
http://allegro.pl/gracz-phenom-x6-1055t ... 59383.html
Tu masz fajny zestaw, chyba że chcesz brać gotowca, wtedy płać i płacz.
Komp z mojego linku będzie 2-3 razy wydajniejszy w grach niż to co podałeś.
Ptasiek zdecyduj sie czy komp ma Ci służyć do gier czy oglądania wraz z trzymaniem na dysku filmow full hd.
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Tato » 14 kwi 2011, o 14:15

Ptasiek napisał(a):Generalnie liczylem na odp Echelona :)

Moge się załozyć w ciemno, fistaszki kontra złotowki, że Echu zjebałby cię za branie 'gotowca' z Vobisu jak burą sucz. :lol:
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Ptasiek » 14 kwi 2011, o 14:48

na filmy full HD to bede mial PS3, komp jak jak to komp ma sluzyc do grania:)
Tato ja wiem ze Adas by mnie zjechal ale jak go znam to by tez cos konkretnego polecil, Allegro lekcewaze gdyz nie mam konta i miec nie zamierzam :owca:
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Mały » 14 kwi 2011, o 16:11

Ptasiek jedź na giełdę komputerową i Ci złożą na miejscu nawet.
Jak nie to się dogadasz na odwiedziny w sklepie.
Co jak co, ale jak dla mnie Vobis to sklep dla tych co nie mają co z kasa robić (Ptasiu sam Ci coś złożę i powiem że z Vobisu :P )
Jak Ci się nie śpieszy to poczekaj aż wyjdą "buldożery" od AMD i albo w nowy procek się pchaj albo w starsze które stanieją.
Do gier sorry chłopcy który polecają rodzinkę "I", ale to co w programach testujących ładnie wygląda, ma się czasem mało do działania w realu.
Często programy testujące są specjalnie pisane pod danego proca lub platformę całą.
Avatar użytkownika
Mały
 
Posty: 197
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:28
Lokalizacja: Łomianki
White Cross: Fatah/Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 14 kwi 2011, o 16:53

Kontynuując pytania
1) Aby grać w Full HD w grę typu Fallout 3/New Vegas to jaką kartę graficzną potrzebuję? Nie ukrywam, że najlepiej jakąś cichą...
2) Czy dzisiaj ma sens inwestycja w kartę dźwiękową? Jak sięgam pamięcią NIGDY nie byłem zadowolony ze zintegrowanych (ok 10 różnych płyt), bo ciągle coś tam na nich mi huczy, buczy, czy popierduje w rytm pracy dysku twardego. Planowałem wsadzić SBLive!Value, którego mam od wielu lat. Ale może coś godnego uwagi jest? Nie jestem audiofilem, ale irytuje mnie tandeta.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Saint » 14 kwi 2011, o 17:05

Echelon4 napisał(a):Pomijam to, że Acer ma najbliższy serwis bodajże na Słowacji czy w Czechach,.

Tutaj się wtrącę i wyprostuje, Acer ma autoryzowany serwis w Raszynie pod Warszawą, firma Regenersis.
Saint
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 14 kwi 2011, o 17:23

Wichur, ja na swoim starym radku 4850 którego teraz można dorwać za 2 banki na allegro grałem w max detalach i 1440x900 przy 60fps. Myślę że na fullhd też dało by radę.
Odnośnie kart dźwiękowych to creative xfi gamer to opcja dla graczy, cena nie jakaś specjalnie wysoka, w granicach 300zł bodajże a poprawia ogolnie dźwięk w grach.
Nie są to jednak duże różnice na głośnikach za 200-300zł czy słuchawach za stówke.
Do słuchania muzyki z kolei nadaje sie asus xonar, można dostać nowke za mniej niż 200zł.
Prawda jest jednak taka że jak sie kupi dobrą płyte główną tzn nie taką za 300-400zł to zintegrowana karta będzie bardzo dobra.
Do drogich płyt głównych dodają nawet osobne karty dźwiękowe :D
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 14 kwi 2011, o 17:48

Obecnie myślę o 5570 i to chyba jest najmocniejszy obecnie low-profile?
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 14 kwi 2011, o 17:59

Tak, ewentualnie gt430 oc ma podobną wydajność.
Jednak ciężko te karty nazwać grafikami dla graczy
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 13393.html
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 14 kwi 2011, o 18:09

O! GTS 450 low-profile

Pozytywnie recenzowana.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 14 kwi 2011, o 18:11

Pierwsze słysze o czymś takim jak gtx450 low profile :shock:
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 14 kwi 2011, o 18:25

Ja też. Ale gtS450 jk widać jest :)

http://www.pixmania.pl/pl/pl/7048115/ar ... profi.html

Tylko na allegro nie ma, a po sklepach po sztuce się walają :/
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 10 cze 2011, o 23:13

Ha przez przypadek znowu wpadłem na ten wątek. W sumie jeśli ktoś jest jeszcze zainteresowany mogę szepnąć słówko co nie co.

A co do kart muzycznych to miałem ich wiele, X-Fi w różnych wersjach, ASUS-a Xonar itp itp. I powiem tak, żadna nie chodzi tak jak powinna. Dźwięk super, a pierdzielą się z wszystkim 5.1/ EAX bez EAX-a makabra.
Pomimo tego mam teraz X-FI Platinum i wolę się męczyć z zasranymi funkcjami które działają w co 3 grze niż pracować na pokładówce.

Co do składnia kompów na giełdzie... mocno nie polecam, piszę to ja - 3 lata stażu na Giełdzie komputerowej. Tylko błagam bez tekstów kolega/ ja składałem i jest ok... bardzo proszę....
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Chaota » 11 cze 2011, o 10:48

Ja mam Cambridge Audio DacMagic podpięte pod S/P DIF i do zestawu Hi-Fi.
Kilka kliknięć w ustawieniach (powyłączałem te wszystkie "ulepszenia") i jakość dźwięku jest bardzo dobra nawet w porównaniu do mojego (zdobytego w wielkich bólach) SL-PS900.

Uważam że żadne 5.1 nie zastąpi pary dobrych kolumn/monitorów jak kto woli.
A te wszystkie ulepszacze są dobre do robienia wrażenia w hipermarkecie.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 11 cze 2011, o 11:51

Nie prawda. To są przedmioty innego użytku 5.1 ma dawać dźwięk przestrzenny a nie zabijać jakością dźwięku. W moim pokoju udało mi się rozlokować głośniki 5.1 tak jak powinny być, czyli 2 za mną po 2 po lewej i prawej oraz jeden na przodzie. I w grach (o ile wszystko działa) jest super, słyszysz kroki z tyłu czy "trzaskanie" ogniska z lewej.... nie ukrywam bardzo fajne wrażenie.

Nie jestem audiofilem więc nie zależy mi na super jakości dźwięku. Wystarczy aby była dobra i taka jest.
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Chaota » 11 cze 2011, o 13:08

Pewnie Masz racje.

W stereo bez problemu można usłyszeć czy instrument jest wyżej/niżej/dalej czy bliżej, powstaje kawałek bardzo sugestywnej sceny wybiegający przed i za głośniki.
Uważam że spełnia to wszelkie znamiona przestrzennego dźwięku, szczególnie jak się siedzi na jej krawędzi.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 11 cze 2011, o 13:40

No tak ale to nadal nie ta kategoria.
Widzisz, generalnie systemy 5.1/6.1 są robione głownie dla gier oraz tzw. multimediów. Żeby działał dźwięk 5.1 to dana rzecz (gra, aplikacja) musi być poniekąd zrobiona właśnie z myślą o tzw dźwięku przestrzennym.Więc jeśli słuchamy muzyki z płyty CD to po prostu mamy ten sam dźwięk na 5 głośniczkach, co poniekąd rzeczywiście może się nie równać do dobrych kolumn. 5.1 ma sens wtedy kiedy jego potencjał jest wykorzystywany zgodnie z "przeznaczeniem".
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 28 cze 2011, o 22:14

To może teraz pogadamy o dobrych słuchawkach z dźwiękiem przestrzennym? Niestety nie mogę sobie pozwolić na zestaw głośników a grać muszę na słuchawkach i mimo, że dźwięk nie jest najgorszy to jednak nie udało mi się osiągnąć zachwycających efektów przestrzennych.
Kiedyś miałem Speed link Medusa 5.1 Gaming Headset http://pclab.pl/art39650-35.html - po rezygnacji z blaszaka musiałem je sprzedać bo do lapka nie było jak podłączyć. Teraz kupiłem Sound Blaster Tactic3D Alpha http://pl.store.creative.com/sluchawki/sound-blaster-tactic3d-alpha/437-20154.aspx - jako słuchawki OK ale... hmmm... trudno powiedzieć, żebym w słuchawkach mógł się zorientować co się dzieje po lewej z tyłu.
A może ja już głuchy jestem?

BTW.
Echelon - kiedyś gorąco rekomendowałeś mi Lenovo. Uprzejmie informuję, że jestem w posiadaniu takiego ustrojstwa - model U350.http://www.videotesty.pl/recenzja/183/Lenovo-IdeaPad-U350/. Dziad ma niecały rok. Używany był sporadycznie, bo to coś pomiędzy netbookiem a notebookiem. Właśnie ścierwo się skiepściło - "bateria 0% - podłączony, nie ładuje" czyli, bateria jest, zasilacz działa a bateria nie jest ładowana. Już zdążyłem się zorientować, że to nader częsta przypadłość Lenovo. Słowem narodziła nam się kolejna chińska marka, kiedyś może i dobra.
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 28 cze 2011, o 23:35

A w laptopach firmy Dell zdarzały się wybuchające baterie (dosłownie)... czy to oznacza, że marka się popsuła... ?. nie to oznacza, że mieli kiepskie baterie. Lenovo to stary IBM przejęty przez Chińską markę, stąd nowa nazwa, z całej marki padła oferowanego w sklepach/supermarketach, lenovo do tej pory polecam. Jest tylko jedna różnica o której zdaje się wspominałem, są laptopy dla ludu oraz seria laptopów biznesowych.Te drugie oczywiście są niebo lepsze, wytrzymalsze i bardziej trwałe... tylko co z tego, jak taki laptop z gorszymi parametrami (grafa zintegrowany intel, mało ramu itd) kosztują od 4-5k w górę.

I jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby ktoś kupił biznesowego laptopa Lenovo z seri T, ponieważ są zwyczajnie za drogie dla człowieka który chce sobie pograć. Także podsumowując, polecając komuś laptopa jestem w stanie wybrać mniejsze zło, bardzo mi przykro że padła Ci bateria, cóż kto mógł wiedzieć... pozostaje dziękować, że nie masz HP-eka z serii Pavilion w których notorycznie pieprzy się wszystko od chipsetów po układy graficzne. Tendencja w robieniu gratów jest taka, że masz kupić a po 2 latach ma się zwalić, żebyś mógł kupić nowe. Dziś nie robi się, już dobrych rzeczy, bo jest to po prostu nie opłacalne. Nie tylko w kompach zresztą dotyczy to samochodów, elektroniki itd itd. No chyba, że masz mnóstwo kasy i stać cię na sprzęt za 20k.

PS: Gwarancja jest. ?
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 1 lip 2011, o 22:36

O Pavillionach to mi nawet nie wspominaj - proooszę...
Ja nie mam ale ma mój kolega i "serwisuje go u mnie" - do tej pory wymieniono: dysk twardy x 2, klawiatura x 1, touch pad x 1, czyszczenie kanału wentylacyjnego x 2. Aktualnie tydzień temu włożony nowy dysk - właśnie dzwonił, że przy próbie instalacji modemu znów coś się zesrało. To jakaś masakra!

Z Lenovo - odszukałem gwarancję - okazało się, że dokładnie w dniu kiedy ją znalazłem, upływa jej termin. Szybki telefon do helpdesku i pan z zerowym zaskoczeniem stwierdził, że przejarało się ogniwo w baterii i sprawnie przyjął reklamację - w poniedziałek wysyłam uszkodzoną baterię i czekam na nową. Przynajmniej o tyle dobrze.
Inna rzecz, że ten lenovo mimo, że z serii U też był o wiele droższy niż porównywalne konfiguracje innych producentów.

A o tym czy marka się popsuła, bateria świadczy tak samo dobrze jak każdy inny element. Porządna marka nie montuje badziewia do swoich produktów :) Wyjaśnienie, że są linie produktów dobrej jakości, w sytuacji kiedy jest to padaka konfiguracyjna za ciężką kasę, jakoś do mnie nie przemawia :mrgreen:
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 1 lip 2011, o 23:08

ZibiD-e Drogi. Obecne wymogi konsumentów, ciecia kosztów produkcji (China a nie Japan), oraz rosnąca konkurencja nie sprzyja utrzymywaniu jakości produktów. Producenci ze względu na konkurencyjność
są zmuszeni oszczędzać gdzie się da. Nie istnieje coś takiego jak porządna marka, musisz się rozstać z tym pojęciem raz na zawsze. Tak jak pisałem jest mniejsze zło.
Przykład: Jeśli wejdziesz sobie na komputronik, wybierzesz markę Lenovo to masz tam serię Y, Z itd oraz zakładkę klasa biznesowa. Czyli czytaj:

1. Laptopy dla ludzi co chcą mieć 10000000GB ramu oraz grafikę ATI 4539000330X z 200000000GB ramu, i to wszystko jak najtaniej. - I tutaj firma robi co może, żeby sprostać konkurencji.
Bo statystyczny obywatel wybierze ACER-a z tymi samymi parametrami za 2000zł a nie Lenovo za 5000zł i co z tego że jakość jak i tak tego nikt nie kupi. Więc robi się lapsy dla ludu.

oraz:

Klasę biznesową gdzie jakość jest :mad:
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 4 lip 2011, o 17:27

Zdaje się, że muzealne pojęcie "porządna firma" zanika nie tylko na rynku komputerowym. To samo dzieje się na rynku motoryzacyjnym i np. AGD.
powoli przymierzam się do zmiany samochodu i o jakim potencjalnie mnie interesującym (SUV) bym nie zaczął czytać, to ludzie psy wieszają - nawet a może zwłaszcza na nowej RAV-4. W zasadzie nie ma takiego, który nie miałby poważnych wad (o drobnych już nie mówię) a tu do wydania jest trochę więcej kasy niż na lapka. Podobnie przymierzam się do kupienia nowej lodówki - tu też jest jazda - narzekają nawet na Electrolux (33% niezadowolonych), whirlpool i hoover jeszcze gorzej, co dziwne w czołówce jest kto? Samsung! Tylko 10 % niezadowolonych. Jeszcze większy problem z tym, że potrzebuje takiego cuda z no frost ale na 55 cm szerokości - w zasadzie jeden model na rynku - Liebherr (26% niezadowolonych). Kufa! Co się z tym światem dzieje! :wet:
No dobra - to zdaje się nie jest wątek o tym.
Wracając do kompów...
Zastanawiam się skąd takie rozbieżności cenowe - skoro bebechy w zasadzie produkują te same fabryki, składane toto jest wszystko w Chinach, to skąd różnice ponad 100% miedzy np. samsungiem a lenovo? Chyba nie biorą się z innej - teoretycznie solidniejszej konstrukcji kadłubka?
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Ptasiek » 10 sie 2011, o 12:21

prosze mnie polecic dobry monitor do 700 pln mozliwie jak najwiekszy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Dalej » 10 sie 2011, o 12:35

Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości