Call of Duty Modern Warfare 2

W co grasz gdy nie grasz na nerwach?

Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Leśny Władek » 3 lis 2009, o 22:45

Od wtorku 10.11 będzie w sprzedaży. W związku brakiem dedykowanych serwerów może byśmy sami postawili serwer np. "Weekend Warriors".
Pytanie tylko ilu byłoby chętnych do gry w sieci. 5 osób już jest.
Leśny Władek
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 08:47
Lokalizacja: Grodzisk
White Cross: PMC
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez WichuR » 3 lis 2009, o 22:55

Err... Brak dedykowanych serwerów oznacza wprost niemożliwość postawienia własnego serwera. Gry mają być hostowane u startującego grę, a ludzie losowani... Chyba, że coś się zmieniło, albo czegoś nie wiem?
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Ryuzok » 3 lis 2009, o 23:07

Wichur- są programy którymi nawet grę piracką odpalisz po sieci, podłączasz się po prostu jak po sieci lokalnej LAN, bezpośrednio do IP hostującego serwer. (programiki typu G-arena itp), więc to raczej nie kłopot, a kwestia tygodnia i poczytania na necie jak to zrobić.
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez WichuR » 3 lis 2009, o 23:17

@Ryuzok
Nie rozumiesz. Serwer dedykowany, to specjalny program, zawarty w grze, jeśli go nie ma (o co zadbał dział marketingu twórców gry), to nie masz się do czego podpinać. Rozumiem, że gra po LAN w MW2 jest zaimplementowana? nawet jeśli, to bez serwera dedykowanego i tak jeden z graczy musi być hostem i utrzymać na swojej maszynie całą rozgrywkę :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez pawelo » 4 lis 2009, o 07:57

miałem kupić tą gierkę ale przez właśnie tą informacje zdecydowałem się poczekać na bad company 2
wiele osob usunęło preordery, na pewno to nie będzie gra roku jak twórcy zakładali
na początku gdy wszystkie serwery będą w stanach, będziemy mieli też piękne pingi po 150
zapewne nie uświadczymy też rozgrywek turniejowych więc cod4 pozostanie na topie :D
a szkoda, bo bad company 2 wychodzi dopiero w... marcu? :/
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Kamil » 4 lis 2009, o 10:19

Ja tak z pół roku poczekam aż stanieje ;) Na razie dostałem maila od Ultimy, że u nich w super promocji wersja na X360 tylko 200zł ;)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez WichuR » 4 lis 2009, o 10:25

Jest nadzieja, że nie petycje, czy cofanie preorderów, a słabe wyniki sprzedaży spowodują pojawienie cudownego patch'a z dedykiem :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Czarny » 4 lis 2009, o 10:40

wichur napisał(a):Jest nadzieja, że nie petycje, czy cofanie preorderów, a słabe wyniki sprzedaży spowodują pojawienie cudownego patch'a z dedykiem :)


Tez mam taka nadzieje ale wątpię. Brutalnie pokazali co myślą o graczach. Jak Blizzard ogłosił że nie będzie Lanu w Starcrafcie 2 to w miesiąc uzbierali 200 tysięcy podpisów pod petycja i nic im to nie dało. W MW2 w ciągu dwóch dni było 120 tysięcy i mimo zapewnienia ze strony twórców że nasza petycja nie zostanie zignorowana to tak się stało. Maja nas w poważaniu.MW2 tak jak poprzedniczka to gra czysto do Multi. Singla mimo ze fajny przechodzi się w jakieś 6 do 8 godzin, jak na maksymalnym Poziomie Trudności to może i więcej. Za singla na jeden wieczór nie mam zamiaru płacić powyżej 100 zł, bo nie jest tego wart. Za to jak potraktowano graczy zwyczajnie tej gry nie mam zamiaru kupić a planowałem tak jak poprzedniczkę. Co z nią zrobię to już każdy może sobie sam dopowiedzieć ;)

P.S. Zastanawia mnie jak szybko powstaną pirackie programy do grania na dedykowanych ?
P.S. 2 jeśli gra do normalnej miłej rozgrywki wymaga modyfikowania z zewnątrz (nie przez producenta itp itd) to nie jest warta pieniędzy, za pół Elektryka do zabawy w ASG tez nikt z nas by nie zapłacił ;)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez WichuR » 4 lis 2009, o 11:10

To nie zwykłe "manie w dupie", a kalkulacja - często takie gry, przechodzą przez setki studiów, praw licencyjnych i procesów marketingowych. Po prostu wyliczyli, że na MW2 zarobią lepiej, jeśli sprowadzą go do poziomu casuala, czy click'n'play, dla każdego. Taka gra jak Counter-Strike, czy BF 1/2, czy Quake 1/2 to koszmar marketingowca średniej klasy - każda kolejna wersja będzie gorsza :D A za starą nie ma jak ssać nowej kasy. A nie ma co wydawać wersji 2, lub 3, jak w CS 1.6 gra się do tej pory, a stuknęło mu już 10 lat? Nawet CSS niespecjalnie zmienił stan rzeczy :)

Dziennikarz jakiś napisał wprost, że twórca liczy, że za pół roku się MW2 przeje, to puszczą kilka płatnych dodatków, a za rok MW3 itp. Problem w tym, że tym sposobem mogą zabić markę, zanim do MW3 w ogóle dojdzie, a już tak bywało. Gra bez społeczności, po prostu staje się pudełkiem na półce, które ktoś kupi, albo nie. No i płyną wciąż tantiemy z M$ Live :) Casualowiec, nie wiąże się z grą, pogra i odstawi. Hardkorowiec, to kapryśne zwierzę i łatwo się gniewa :D [Nie brać do siebie! Tu nie ma wartościowania, kto lepszy]
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Leśny Władek » 4 lis 2009, o 11:54

I właśnie dlatego założyłem ten wątek.
Panowie, petycja jak już sami wiecie nic nie da i trzeba sobie poradzić samemu. Nie znam się na tym ale wg informacji od mojego kumpla "pro" sytuacja z graniem w sieci będzie podobna jak kiedyś w CS-ie. Trzeba będzie postawić serwer i po adresie IP będziemy się podłączać. Po to właśnie jest ten wątek abyśmy się razem zebrali, tak ze 30 osób i sami będziemy sobie grali.
Na forum podamy adres IP i będzie po kłopocie.
Przynajmniej tak mi się wydaje.
Leśny Władek
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 08:47
Lokalizacja: Grodzisk
White Cross: PMC
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Ari » 4 lis 2009, o 14:52

A już planowałem kupić swoją pierwszą oryginalną grę na kompa :P
MW2 dało ciała apropo tego o czym piszecie.

PS. Czy przypadkiem premiera na kompa ma sie nie odbyc 2x.11.2009r ? Ze względu na jakieś tam poprawki, które muszą wprowadzić
Avatar użytkownika
Ari
 
Posty: 1050
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:39
Lokalizacja: Sochaczew
White Cross: ECS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez pawelo » 4 lis 2009, o 15:36

tak mówiono, ale okazało się że to tylko plotki
może poczekam do pierwszych recenzji i okaże się czy nowy system dołączania do meczów jest taki zły, bo nie widzi mi się czekać 4 miechow na nowego BF
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez KozioU! » 4 lis 2009, o 19:31

Pewnie przez G-arenę będzie śmigać. A na razie Borderlands w coopie pozwolą doczekać pierwszych recek.
Now some men like the fishin' and some men like the fowlin',
And some men like to hear a cannonball roarin'!
Avatar użytkownika
KozioU!
.
 
Posty: 81
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 10:20
Lokalizacja: Wwa
White Cross: TG
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Czarny » 5 lis 2009, o 13:51

Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Skreczi » 6 lis 2009, o 13:49

Nie wiem jak będzie z G arena - wiem, że MW2 ma działać za pośrednictwem Steam'a
Avatar użytkownika
Skreczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez pablos » 9 lis 2009, o 20:35

jutro chwila prawdy.... premiera i start steama. z tego co mi wiadomo to pewnie bedzie tak ze nie bedzie mozna wybrac serwera itp tylko automatycznie gra wcisnie gracza do rozgrywki odpowiadajacej jego poziomowi xp etc. jak to bylo w przypadku battlefield heroes. A co to serwerow to na pewno bedzie mozna posadzic gre na jakims platnym serwerze jak to z kumplami z tamta edycja zrobilismy i zapraszalismy ludzi do siebie na potyczki podajac tylko IP serwera z gra.
2 sprawy mnie tylko odrzucaja od tej gry niemilosiernie, mianowicie:
-caly ten szum wokol "wyciekajacych newsow" to jest okropne i nudne, przez co malo nie zwatpilem w ta gre, a to wszystko byla glupia reklama, przez ktora za gre zaplacimy 120zl co jest dla mnie kompletnym zdzierstwem i idiotyzmem
-po drugie wlasnie cena tego "casuala"
I dziwic sie ze ludzie wola sobie zassac pirata i pograc sobie bez strchu o wywalone pieniadze w bloto. Nie wahalbym sie nawet minute gdyby nie bylo tyle tego zamieszania wokol, glupich zmian "ulepszajacych" rozgrywke i tej ceny za tak moim zdaniem niepewny produkt. Bo jak wiadomo sama marka to nie wszystko
Obrazek
Avatar użytkownika
pablos
 
Posty: 68
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1 SCOTS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez kazik_ » 9 lis 2009, o 20:59

jakims platnym serwerze

Wg informacji nie ma serwerów dedykowanych, co oznacza, że nie ma sposobu żeby wykupić serwer.
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Skreczi » 9 lis 2009, o 23:44

Nie można też postawić serwera własnoręcznie - po prostu ta gra tego nie obsługuje. Zerowe wsparcie dla modów (jak na razie) niweluje tez możliwość zmodyfikowania łatwego jej źródła etc. Innymi słowy przez najbliższy czas grać będzie można tylko i wyłącznie za pośrednictwem sieci przygotowanej dla tej kry przez IW i Steam.

Co do ceny to jak najbardziej jest ona słuszna - w tę grę wpakowano masę pracy i środków i twórcy mają prawo zaśpiewać sobie 140 (w preorderze 120). Nic nie u8sprawiedliwia piractwa - które skądinąd nie będzie pozwalało na grę po sieci. Jako zabezpieczenie IW wykorzystało sieć Steam skutecznie dosyć zwalczającej kradzieże. Na single pewnie pozwoli ale na ściąganie paczy etc już nie. Swoją drogą mam tylko nadzieję, że twórcy nie przekombinowali rozgrywki i wiele nie zabili jej wywalając leana.

Co do marki wieloczęściowa tradycja raczej zapewni wspaniałą rozgrywkę - akurat tutaj bym się nie bał :) Produkt będzie co najmniej solidny i dopracowany. Nie ma możliwości, przy tym doświadczeniu zespołu i przy tak wielu sukcesach, by tym razem się potknęli. Modern Warfare był wielokrotnie nagradzany i wychwalany - mam nadzieje, że MW2 przynajmniej dorówna legendzie :D
Avatar użytkownika
Skreczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez pablos » 10 lis 2009, o 09:24

Dla mnie i tak ta cena jest chora, bo gdyby gra inaczej sie nazywala i nie wiedzielibyscie kto ja zrobil to jak byscie do tego podchodzili? Strzelanka za 120 zeta bez leana, brakiem serwerow, krotkim singlem, i tym durnym steamem. Moze i gra bedzie swietna i wogole wypas, ale mnie jednak boli co z tym produktem zrobili. A co do ceny to zwracam uwage bo na gry nigdy nie dostalem pieniedzy i sam sobie musze uzbierac, a gdy mam do wyboru wydac kupe kasy na produkt, ktory zostal rozreklamowany do granic mozliwosci (a wiadomo ze to nigdy nie przynioslo dobrych efektow), a przeznaczyc ta kase na co innego to jak mozna sie dziwic ludziom co sobie pirata sciagna i scrackuja gre. Moim zdaniem ceny sa wogole nie adekwatne do zarobkow, a na reedycje nie ma co liczyc, cena na pewno nie spadnie przez najblizszy rok gdy gra bedzie w miare swieza w grze sieciowej.
Obrazek
Avatar użytkownika
pablos
 
Posty: 68
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1 SCOTS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Skreczi » 10 lis 2009, o 09:58

Gdyby gra nazywała by się inaczej i nie wiedziałbym kto ją zrobił podchodził bym do niej tak jak do pierwszego Call of Duty - jako czegoś niesamowitego i po prostu świetnie zrobionego. Same trailery by mnie nakręciły (tak jak do pierwszego Modern Warfare). Steam natomiast był kompromisem i odpowiedzią na piractwo które dotknęło wiele gier - m.in. pierwszą część MW. Sam też kupuje gry za swoje zarobione pieniądze i wiem, że ludzie robiący je również na chleb zarobić muszą (wydawcy też - w końcu łożą na produkcję, zapakowanie, dostarczenie tej gry na dzień premiery i na wiele innych rzeczy. Pensje IW również po części). Więc jak najbardziej dziwię się piratom - przecież okradają zarówno twórców tej gry jak i wydawców potem dziwiąc się, że następna gra jest droższa i zawiera takie rzeczy jak Steam oraz multi bez możliwości postawienia dedykowanych serwerów.

Jeśli nie chcesz wydać na grę 120 zł to jej nie kupuj lecz nic nie upoważnia Ciebie do jej piracenia . To tak jakbyś powiedział "nie chce kupować repliki G&G za 1500 zł więc kupie ją złodzieja który ukradł ją ze sklepu. Jaj jej przecież nie ukradłem więc jestem ok". Jeśli nie stać Ciebie na drogą replikę kupujesz tańszą - jeśli nie chcesz kupić MW2 w dniu premiery poczekaj na jej tańsze reedycje lub kup inną grę ale okaż szacunek IW i nie pirać. Jeśli natomiast uważasz, że oni nie okazali szacunku Tobie to po prostu poczekaj na Bad Company 2 czy inną grę a tę olej - nie wspieraj jednak piratów i tego co zrobili z przemysłem gier.
Avatar użytkownika
Skreczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Kamil » 10 lis 2009, o 12:38

Co do ceny to jak najbardziej jest ona słuszna - w tę grę wpakowano masę pracy i środków i twórcy mają prawo zaśpiewać sobie 140

To nie twórcy żądają takiej ceny, tylko wydawca, bo twórcy mają miesięczne pensje. No i obawiam się, że nikogo nie obchodzi jakie nakłady włożono, liczy się efekt. A ten póki co jest marny - krótki singiel i multi który jest parodią samego siebie. Sześć godzin gry nie jest warte tylu pieniędzy, dlatego ja tam osobiście kupię sobie używkę za parę miesięcy.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez pablos » 10 lis 2009, o 12:47

dobrze mowi, polac mu! ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
pablos
 
Posty: 68
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1 SCOTS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Skreczi » 10 lis 2009, o 13:35

Wydawcy łożą na twórców - wydawcy też pakują zasoby w tę grę. Jest to trochę bardziej skomplikowane - oczywiście IE broni się, że nie oni śpiewają sobie ceny ale bezpośrednio wpływają na nie. W końcu biorą pieniądze na tę grę (i następne) od Activision. Samo Activision odpowiada za koszta reklamy, wydania, wysyłkę egzemplarzy prasowych i materiałów promocyjnych, press releasy i press kity. Dodatkowo pierwsze recenzje są dosyć pozytywne i mówią, że warto - patrzcie Game Trailers etc. Nie zmienia to jednak faktu, że piracąc tę grę olewacie zarówno pracę wydawcy jak i twórcy czerpiącego częściowe zyski ze sprzedaży.

Cóż - dziś odbieram swój egzemplarz i prawdę mówiąc nie mogę się doczekać.
Avatar użytkownika
Skreczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Izzy » 10 lis 2009, o 14:59

Ponoć za killstreak 25 jest atomówka.

Kod: Zaznacz cały
* Seria 11 zabitych — AC-130
Znany z wielu gameplayów samolot, z którego przez 30 sekund gracz może strzelać z 3 wieżyczek różnego kalibru do wyboru:
25 mm ( maszynowy karabinek ), 40 mm ( średni wybuch, mniej zautomatyzowany ) oraz 105 mm ( duży wybuch, bardzo mała mobilność ).

* Seria 15 zabitych — EMP (Impuls Elektromagnetyczny)

*Seria 25 zabitych - Tactical Nuke (zrzucamy sobie atomówkę - chyba automatycznie nasza strona wygrywa mecz)


Ciekawe czy za 40 sztuk będzie już holy hand grenade of Antioch.
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Kamil » 10 lis 2009, o 15:08

Nie zmienia to jednak faktu, że piracąc tę grę olewacie zarówno pracę wydawcy jak i twórcy czerpiącego częściowe zyski ze sprzedaży.

Ciekawe jest, że ja kupując używane gry teoretycznie jestem piratem, bo wydawca nic na mnie nie zarabia :D
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Skreczi » 10 lis 2009, o 16:17

Bo jesteś - podobnie pożyczając gry od znajomych itd. Jednak sklepy (nie wydawcy) przymykają już na to oko. Wedle licencji nie masz prawa do nośnika ale do instalacji gry (na tym opierał się DRM Electronic Arts pozwalający na zainstalowanie zaledwie trzykrotnie gry SPORE - kolejny patch usuwa to ograniczenie). Tak naprawdę kupując grę w sklepie nie jesteś jej właścicielem tylko masz pozwolenie na używanie jej kopii na własny (i tylko własny) użytek. Na tej podstawie kupując używane gry, czy pożyczając je, łamiesz prawo a konkretnie warunki End User Licence Agreement czyli EULA na które zgadzasz się instalując produkt na swoim komputerze czy też uruchamiając grę na swojej konsoli.

Innymi słowy to co robią niektóre sklepy i ludzie na Allegro/E-bay łamią prawo. Tutaj jednak nie jest to aż tak szkodliwe jak piracenie gry - różni się to chociaż tym, że kupując grę second-hand nie traci producent aż tyle ile ściągnięcie gry z torrenta przez dajmy na to 5000 użytkowników tej konkretnej sieci p2p. Nadal jest to niezgodne z licencją ale szkody są ponad 5000 razy większe dla twórców, wydawcy itd.

Nawet przyjmując, że EULA jest dziurawa w świetle polskiego prawa łamiemy prawo autorskie gdyż sprzedajemy nośnik a nie licencje - nie możesz sprzedać licencji więc tak naprawdę nie możesz kupić gry second-hand. Licencja na programy to nie jest samochód - nie możesz tego sprzedawać. Kupując grę wypożyczasz prawa do użytkowania jej a nie dystrybucji. Sklepy też nie mogą sprzedawać używanych gier - to najzwyczajniej nie zgodne z prawem licencyjnym i dystrybucyjnym.

Innymi słowy panie Kamilu zgadza się - łamiesz prawo w ten sposób.
Avatar użytkownika
Skreczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Kamil » 10 lis 2009, o 17:33

Oczywiście tak idiotyczne przepisy są nie do wyegzekwowania, ale wydawcy są tak pazerni, że na to nie zwracają uwagi (podobnie jak np. Zaiks ścigający właścicieli restauracji, siłowni itd. za puszczanie muzyki z radia - absurd). Wg. mnie takie normy czeka nieuchronnie desuetudo...
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Izzy » 10 lis 2009, o 18:35

Wiesz, sporo EULA (np to do photoshopa), zawiera zwrot:

"You may, however, transfer all your rights to use the Software to another person"

Jeśli jest takie coś, możesz odsprzedać swoją "licencję" komuś innemu, pod warunkiem, że sam przestaniesz korzystać z programu który sprzedałeś.

Jeśli produkt nie wymaga rejestracji/aktywacji na dane nazwisko, to powiedziałbym, że zakaz odsprzedaży jest bardzo kontrowersyjny i imho bardzo trudny do obronienia przed sądem. Możliwe (nie dam głowy), że przy braku tej "imiennej aktywacji", taki zakaz byłby klauzulą zakazaną.

Standardowo gra (chyba że przez Steam etc), nie jest sprzedawana konkretnej osobie, nie podajesz nazwiska, nie musisz się rejestrować.


Np. taki pakiet Adobe, który jest rejestrowany na osobę/firmę, można specjalnym formularzem przenieść na kogoś innego. I może być to odpłatne przeniesienie. Formularz się wysyła do Adobe by przerejestrowali użytkownika.

W wypadku jak użytkownik nie jest rejestrowany (a w większości wypadków nie musi być), trudno znaleść przeszkodę dla przekazania licencji komuś innemu.
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Moses » 10 lis 2009, o 18:46

Kamil napisał(a):
Nie zmienia to jednak faktu, że piracąc tę grę olewacie zarówno pracę wydawcy jak i twórcy czerpiącego częściowe zyski ze sprzedaży.

Ciekawe jest, że ja kupując używane gry teoretycznie jestem piratem, bo wydawca nic na mnie nie zarabia :D


Wraz ze sprzedażą swojego egzemplarza odsprzedaje się się swoje prawa i licencje. A wydawca już na tym egzemplarzu zarobił, to tylko rząd życzy sobie aby po x razy płacić podatki za różne rzeczy.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Izzy » 10 lis 2009, o 18:49

Nawet w teorii nie. Sprzedaż rzeczy którą używałeś, nie wymaga płacenia podatku dochodowego (do jakiegoś tam limitu). Póki nie robisz tego regularnie (nie prowadzisz działalności gospodarczej), to nic nie musisz płacić. Jak spylisz swojego aeg'a po roku molestowania go w lesie, to z punktu widzenia prawa to nie dochód.
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Moses » 10 lis 2009, o 18:53

Hmmm o tym rządzie to nie pisałem w kontekscie Gry ale innych różnych debilizmów jakich i nas mało więc nie zaczynajmy Offtopa ;)
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Skreczi » 10 lis 2009, o 19:13

Wiecie problem w tym, że EULA do gry nie jest za bardzo podobna do tej z oprogramowania w rodzaju Photoshop. Najczęściej w licencji gry (niezgodnej z polskim prawem tak do końca) nie ma wzmianki o przekazywania praw (tutaj jeszcze dochodzi czynnik jakiego kraju prawa uczył się prawnik tworzący licencję). jednak prawa autorskie już są wyraźniejsze w tej kwestii mówiąc, że nie można. W przypadku MW2 dochodzi jeszcze Steam więc już zupełnie klapa :/
Avatar użytkownika
Skreczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Izzy » 10 lis 2009, o 19:18

Skreczi napisał(a):Wiecie problem w tym, że EULA do gry nie jest za bardzo podobna do tej z oprogramowania w rodzaju Photoshop. Najczęściej w licencji gry (niezgodnej z polskim prawem tak do końca) nie ma wzmianki o przekazywania praw (tutaj jeszcze dochodzi czynnik jakiego kraju prawa uczył się prawnik tworzący licencję). jednak prawa autorskie już są wyraźniejsze w tej kwestii mówiąc, że nie można. W przypadku MW2 dochodzi jeszcze Steam więc już zupełnie klapa :/



Jeśli jest "niezgodne z polskim prawem tak do końca" to jest to klauzula zakazana i możesz ten fragment EULA olać. Albo jest zgodnę z prawem, albo nie. Nie widzę przeszkód w polskim prawie do odsprzedaży gry, jeśli usuniesz ją z dysku (przestaniesz z niej korzystać). Tak samo jak nie ma przeszkód w odsprzedaży płyty CD z muzyką.
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Skreczi » 10 lis 2009, o 19:20

Dlatego zaznaczyłem - EULA nie jest do konca zgodna ale Prawa Autorskie nadal działają. nawet jeśli w EULA jest napisane, że możesz to prawa autorskie mówią, że nie. Kupując grę nie nabywasz praw dystrybucyjnych tego produktu. Co nie zmienia jednak faktu, że ten temat nie jest o piractwie, interpretacji EULA itd. więc za przydługą dygresję przepraszam i życzę miłej zabawy w MW2 :-)
Avatar użytkownika
Skreczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Izzy » 10 lis 2009, o 19:37

"Prawa dystrybucyjne"? Ogólnie lista rzeczy podanych ograniczeniom w sprzedaży i dystrybucji nie jest długa, i gry komputerowe się na niej nie znajdują.

Prawo autorskie, nie zakazuje mi odsprzedaży produktu który zanabyłem. Może zakazywać to EULA, ale nie jest "do końca legalna". :P
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Skreczi » 10 lis 2009, o 20:02

Eh możliwe - niech będzie, że tak :P Za to jak tylko ukończę singla i sprawdzę multi w MW2 mogę dać znać jak fajnie się gra :) Szkoda tylko, że to Steamówka ^_^'
Avatar użytkownika
Skreczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Tomcior » 10 lis 2009, o 20:51

Chyba mają przeciążenie , czas oczekiwania na ściągnięcie przez steam'a 7 h!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomcior
.
 
Posty: 127
Dołączył(a): 9 sie 2009, o 09:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: CAPRI LOUNGE SEAL TEAM 500+
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez ZeeMike » 11 lis 2009, o 14:55

Ok...

Kupiłem grę wczoraj i to jest po prostu jakaś kpina. Większości półkowych egzemplarzy w Polsce nie można było wczoraj (i dzisiaj chyba nadal, z tego co słyszałem) zainstalować (@Steam: "Call of Duty: Modern Warfare 2 została zablokowana, ponieważ nie było jeszcze premiery gry.") bez małego oszukania Steama, co mi się udało dopiero po 2 godzinach walki z nim (nie, nie użyłem cracka...). Następnie gra instalowała się kolejne 2 godziny i updejtowała kolejne 30 minut. Na singlu wysypuje się co jakieś 10-20 minut a mój PC spokojnie przekracza wymagania minimalne (nowy DirectX i sterowniki nic nie dają). Kampania jest chaotyczna - podobnie jak w poprzedniej części odbębniamy misje dwóch formacji na zmianę (tym razem Rangers i jakiś twór z najlepszych wojaków na świecie o nazwie TaskForce 141 mający coś wspólnego z CIA) ale w przeciwieństwie do poprzedniczki nic tutaj nie trzyma się kupy - skaczesz po całym świecie a gra nie za bardzo kwapi się do wprowadzenia gracza w fabułę. Jest zły koleś, duchowy następca Zakajewa, są jego przydupasy, jakaś inwazja Rosji na USA niewiadomo kiedy, jak i dlaczego... Po prostu zbiór (miejscami, naturalnie, bardzo efektownych ale niestety pozbawionych klimatu znanego chociażby z zadania w Czarnobylu) misji i tyle... Multi jeszcze nie sprawdzałem ale pewnie będzie z nim podobny burdel jak z tym całym koniem trojańskim zwanym Steamem - zbiera toto wszystkie informacje o grze, nie pozwala włączyć MW2 bez logowania nawet na singlu, inwigiluje i zjada zasoby systemowe. Niektóry wirusy mniej wku@wiają.

Steam ssie a gra jest przeciętna, niedopracowana i nie warta tych pieniędzy. Nie wiem skąd te peany i wysokie oceny na zagranicznych serwisach. "Czwórka" (lub "Jedynka" jak kto woli) była lepsza. Over and out.
Avatar użytkownika
ZeeMike
 
Posty: 44
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 15:13
Lokalizacja: Ząbki
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Izzy » 11 lis 2009, o 15:25

No i po co Ci był oryginał? :D
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Kamil » 11 lis 2009, o 15:37

Dobrze że na xboxie gra nie może się wysypać do windy, no i tam nie ma steama ;)
A tak w ogóle, jak ktoś ma problemy ze steamem, to niech sobie wgra cracka non-steam. Bez durnych aktualizacji i zapieprzania sobie dysku niepotrzebnym softem.

edit: czytam właśnie że czas singla to ok. 4,5 godziny :D Łoł, to ja się więcej czasu zagrywam w niektóre flashowe gierki.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez ZeeMike » 11 lis 2009, o 16:27

Izzy napisał(a):No i po co Ci był oryginał? :D


A bo jakoś tak typuję sobie kilka tytułów co roku, które warto mieć na półce. Nie zawsze typuję dobrze :D.
Avatar użytkownika
ZeeMike
 
Posty: 44
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 15:13
Lokalizacja: Ząbki
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Swierzy » 11 lis 2009, o 22:44

A jak dla mnie giera wypas, chociaz bardziej to przypomina juz interaktywny film.
Engine troche stary, ale widac ze nafaszerowany sterydami i nawet przyjemnie sie to oglada. Muzyka na megawypasie (Hans Zimmer!). Pierwsza misja praktycznie wyjeta z Generation Kill.
Pozostale miejscami troche popieprzone. O ile akcje Rangiersami byly megaklimatyczne, to np. w ogole nie czuc tej brazylijskiej faveli.
Akcja na lotnisku jakos niespecjalnie przypadla mi do gustu, moze dlatego ze nie urodzilem sie jako niemiecki maniak counterstrike'a.
Fabula troche przesadzona (plonacy Waszyngton), widac ze inspirowana paroma innymi produkcjami (Rock, World in Conflict)

Co mnie boli w tej grze to przede wszystkim zepsuty poziom trudnosci (bo o trybie multi to chyba nie musze pisac), opierajacy sie po prostu na wylewajacych sie na lewo i prawo przeciwnikach ktorych trzeba mordowac jak turecki Rambo.

Ja ze Steamem nie mialem zadnych problemow (chociaz jest megagownem a tworcow powinno sie wieszac na latarniach), gra nie patchowana ani razu sie nie wysrala.
Kogo natomiast chetnie bym zlal kijem to barana ktory odpowiadal za tlumaczenie.. i dlaczego do jasnego [piip] nie mozna kupic wersji angielskiej?
Napalm sticks to kids
Avatar użytkownika
Swierzy
.
 
Posty: 732
Dołączył(a): 24 sie 2009, o 09:49
Lokalizacja: Piaseczno / San Jose
White Cross: 10th Mtn
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Grucho » 11 lis 2009, o 22:51

ZeeMike napisał(a):Na singlu wysypuje się co jakieś 10-20 minut a mój PC spokojnie przekracza wymagania minimalne (nowy DirectX i sterowniki nic nie dają).

na starych sterownikach u mnie śmiga o niebo lepiej i sie nie wywala
ZeeMike napisał(a): Kampania jest chaotyczna - podobnie jak w poprzedniej części odbębniamy misje dwóch formacji na zmianę (tym razem Rangers i jakiś twór z najlepszych wojaków na świecie o nazwie TaskForce 141 mający coś wspólnego z CIA) ale w przeciwieństwie do poprzedniczki nic tutaj nie trzyma się kupy - skaczesz po całym świecie a gra nie za bardzo kwapi się do wprowadzenia gracza w fabułę.

wszystko ładnie wytłumaczone, filmiki trzeba do końca oglądać :P
ZeeMike napisał(a):Multi jeszcze nie sprawdzałem ale pewnie będzie z nim podobny burdel jak z tym całym koniem trojańskim zwanym Steamem - zbiera toto wszystkie informacje o grze, nie pozwala włączyć MW2 bez logowania nawet na singlu, inwigiluje i zjada zasoby systemowe. Niektóry wirusy mniej wku@wiają.

a tu prawda, brak dedykowanych serwerów trochę wkurza ale ogólnie jak się w configu maxping przestawi to nawet da się grać :D

ZeeMike napisał(a):Steam ssie a gra jest przeciętna, niedopracowana i nie warta tych pieniędzy. Nie wiem skąd te peany i wysokie oceny na zagranicznych serwisach. "Czwórka" (lub "Jedynka" jak kto woli) była lepsza. Over and out.

wg mnie warta, będą patche, bedzie miło i kolorowo :)

ps jakby ktoś na multi chciał popykać, szukajcie mnie na steamie grlskce
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Grucho
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 01:49
Lokalizacja: Warszawa/ Skierniewice
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Leśny Władek » 11 lis 2009, o 22:53

No dobra skoro już ponarzekaliście to teraz zapraszam do wspólnego grania.
Utworzyłem grupę niepubliczną "weekend-warriors.pl"
Postawimy sobie serwerek i będziemy sobie razem pykać, mając w d... brak serwerów dedykowanych.
Przysyłajcie do mnie swoje zaproszenia.
Mój login na steamie: "LesnyWladek".
Poszukiwany jest administrator grupy, gdyż nie znam się na tym za bardzo i chętnie oddam uprawnienia.
Oczywiście komunikacja przez team speaka. Mamy serwer. Dane i hasła podam na priva.
Leśny Władek
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 08:47
Lokalizacja: Grodzisk
White Cross: PMC
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez emce » 12 lis 2009, o 08:44

Ha! Kupiłem, zainstalowałem, przejszłem. Singla skończyłem w jakieś pięć godzin. Gra się nieźle. Klimat gra trzyma. Tera ogarniam multi.
jakby co, to chętny jestem do wspólnego grania. Jak będę w domu to wyślę zaproszenie via steam. Nick: ksiunc
Zastanawiające, jak często lubimy udawać, że znamy się na tym, na czym się nie znamy.
Avatar użytkownika
emce
 
Posty: 68
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Skreczi » 12 lis 2009, o 09:46

Klimat gra trzyma - singiel na przedostatnim poziomie trudności to około 6 godzin gry (dziś jeszcze ostatnia misja mi została i będzie to dla mnie jakieś 6:45 pewnie) Wszystko się trzyma kupy - jest wytłumaczony powód inwazji na USA, jest wytłumaczone skakanie po świecie i kto jest kim (dla mnie nawet aż za bardzo - mogli zostawić trochę do kombinowania by następne części były ciekawsze :) ). Multi dziś będę testował acz jak dotąd singiel bardzo fajny (choć jedynka miała bardziej klimatyczny w/g mnie acz dwójka ma bogatszą fabułę).

Podsumowując - singiel tak samo dobry jak w jedynce. Zwroty akcji, liczne niespodzianki i pozytywne zaskoczenia. Acz ma wady - przynajmniej PreOrder był spier***ony. Zanim zainstalowałem grę minęło parę godzin (coś nie tak z plikami instalacyjnymi przez - przy 5 podejściu dopiero mi wyszło). No i opcje grafiki - dostęp do nich jest dopiero po rozpoczęciu rozgrywki. Jednak reszta na najwyższym poziomie - lokalizacja kinowa, dialogi dobrze napisane, scenariusz solidny. O multi napiszę dziś :)

Jak na razie solidne 9/10
Avatar użytkownika
Skreczi
 
Posty: 72
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
White Cross: ARR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Moses » 12 lis 2009, o 10:03

A byliście odpowiednio koszerni kupując swój egzemplarz gry?
Obrazek
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez emce » 12 lis 2009, o 10:19

OMG Burger King Delta!!!11!!!
Zastanawiające, jak często lubimy udawać, że znamy się na tym, na czym się nie znamy.
Avatar użytkownika
emce
 
Posty: 68
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:27
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez Grucho » 12 lis 2009, o 11:31

emce napisał(a):OMG Burger King Delta!!!11!!!


haha jest misja co się broni BURGER TOWN :P
wiem dlaczego cieszy tak ryja :)
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Grucho
 
Posty: 13
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 01:49
Lokalizacja: Warszawa/ Skierniewice
Na starym Warriorze od: 0

Re: Call of Duty Modern Warfare 2

Postprzez kowzan » 13 lis 2009, o 10:38

Gram na plejstacji w to to, kupilem po cichu spod lady przed premiera i nie mialem okazji przetestowac jeszcze multi, natomiast kampania... Pardą... Jaka kampania?? Na wcale nie najniższym poziomie trudności skończyłem ją jednego wieczoru z kumplem w ciągu jakiś... No nie wiem... 4.5 godzin max? Bez sensu. Kiedy wlasnie zaczynałem się rozkręcać i coraz bardziej mi się gra zaczynała podobać, a coraz mniej wkurzały mnie wylewające się zewsząd hordy przeciwników (po co robić dobre SI, wystarczy licznebność zwiększyć 20-krotnie), Soap wziął rzucił nożem i kampania się skończyła... No proszę Was. CoDy nigdy specjalnie dlugie nie były, ale to już chyba gruba przesada.

Tryby co-op, które mieliśmy okazję testować, są całekiem, całkiem i wydłużają nieco rozgrywkę, ale... Po odbębnieniu zadań z grupy Alpha, Bravo i Charlie, poziom trudności skacze w jakieś niesamowite wartości.
Obrazek
Avatar użytkownika
kowzan
 
Posty: 148
Dołączył(a): 20 wrz 2009, o 17:01
Lokalizacja: warszawa
White Cross: SEKS69
Na starym Warriorze od: 0

Następna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości