Medal of Honor

W co grasz gdy nie grasz na nerwach?

Medal of Honor

Postprzez Python » 16 cze 2010, o 13:02

Od jutra beta testy !
[url]
http://www.medalofhonor.com/[/url]
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez Xasistis » 16 cze 2010, o 14:49

Dziwna polityka firmy: "Kup grę to będziesz mógł pograć w jej beta wersję" :/ :?:
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez RedHiney » 17 cze 2010, o 10:25

A co konkretnie nie podoba Ci się w tym modelu biznesowym? Jest, w to wierzę głęboko, dość spora grupa fanów serii, którzy kupią to tak czy siak. Czemu więc nie mieliby w oczekiwaniu na premierę (oraz swój egzemplarz) pograć w betę? Taki bonus za skorzystanie z przedsprzedaży.
And the fact that I've got Desert Eagle point five'oh written on the side of mine, should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. Now fuck off!
RedHiney
 
Posty: 243
Dołączył(a): 24 wrz 2009, o 13:09
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ESS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Medal of Honor

Postprzez Python » 17 cze 2010, o 11:41

Bo na ten przykład na PC-tach, nie wszystko działa. Więc po co kupować grę jeśli nie będzie działać ?

Ja w ten sposób utopiłem 2 stówy na BadComp2 i ch... nawet nie mogę sprzedać bo już ją zarejestrowałem.

Co innego na PS3 - tu fani mają wyżerkę.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez Xasistis » 17 cze 2010, o 13:50

Bo bety i dema zawsze służyły temu by przekonać się czy grę kupić, czy nie.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez pablito » 17 cze 2010, o 14:09

Xasistis napisał(a):Bo bety i dema zawsze służyły temu by przekonać się czy grę kupić, czy nie.


Dema owszem, ale bety są w innym celu.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Medal of Honor

Postprzez Xasistis » 17 cze 2010, o 15:06

No dobra. Wiadomo, że głównym celem beta testów jest wyłapanie błedów.
Ale chyba jeszcze nigdy nie trzeba było płacić za pracę na rzecz producenta od którego dany towar kupujemy, nie?
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez pablito » 17 cze 2010, o 15:33

Owszem nie trzeba było, ale jest to nowy trend, żeby dorobić kilka zielonych zanim gra wyjdzie :P
Ja za bety już kilka razy płaciłem i jeśli mi na jakimś tytule zależy i mam okazje za nie wielką kwotę zajrzeć wcześniej to korzystam.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Medal of Honor

Postprzez Xasistis » 17 cze 2010, o 15:49

I to właśnie mnie dziwi. Marketing przechodzi sam siebie.
Sprzedaż famy to chyba największe osiągnięcie ;)
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez Python » 17 cze 2010, o 16:52

pablito napisał(a):.... jest to nowy trend, żeby dorobić kilka zielonych ....


Właśnie sobie za 65zł kupiłem do Bad Company 2 jakiś pakiet. Okazało się , że za 65zł ODBLOKOWAŁEM sobie bronie, które i tak bym sobie odblokował.

TO JEST GRANDA DOPIERO !
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez pablito » 17 cze 2010, o 16:55

hehe no moda na DLC tez pojawiła się całkiem niedawno ^^
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Medal of Honor

Postprzez Dalej » 17 cze 2010, o 17:09

Pomijając wszystko inne, Ea to jedne z najbardziej zdemoralizowanych ścierw w branży gier.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez Mały » 17 cze 2010, o 17:48

Python napisał(a):...Właśnie sobie za 65zł kupiłem do Bad Company 2 jakiś pakiet. Okazało się , że za 65zł ODBLOKOWAŁEM sobie bronie, które i tak bym sobie odblokował.

TO JEST GRANDA DOPIERO !



Na podobnej zasadzie kupiłeś BC2 teraz za spora sumę, za pół roku byś ja kupił za pewnie połowę sumy i tez byś pograł.
W tych pakietach dodatkowych masz jeszcze kilka nowych plansz które pewnie za jakiś czas będą darmowe dla wszystkich.
Trzeba się pogodzić z tym że niedługo gry będą darmowe, granie w sieci też, ale już oręż czy szpej i inne dodatki będą kosztowały realne pieniądze a nie wypracowane w grze.
Avatar użytkownika
Mały
 
Posty: 197
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:28
Lokalizacja: Łomianki
White Cross: Fatah/Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Medal of Honor

Postprzez RedHiney » 17 cze 2010, o 18:27

Python napisał(a):Bo na ten przykład na PC-tach, nie wszystko działa. Więc po co kupować grę jeśli nie będzie działać ?

Od tego są dema oraz odpowiednio określanie wymagania sprzętowe (minimalne i rekomendowane).

Python napisał(a):Właśnie sobie za 65zł kupiłem do Bad Company 2 jakiś pakiet. Okazało się , że za 65zł ODBLOKOWAŁEM sobie bronie, które i tak bym sobie odblokował.
TO JEST GRANDA DOPIERO !

Czekaj, czekaj. Pozwól, że to sobie dobrze w głowie ułożę. Kupiłeś dodatek do gry, nie wiesz co zawierał i masz pretensje, że to nie to czego się spodziewałeś? Trochę to nie fair. Nie czytasz co zawiera dodatek, który masz zamiar kupić?

Dalej napisał(a):Pomijając wszystko inne, Ea to jedne z najbardziej zdemoralizowanych ścierw w branży gier.

Albowiem gdyż ponieważ?

Xasistis napisał(a):Ale chyba jeszcze nigdy nie trzeba było płacić za pracę na rzecz producenta od którego dany towar kupujemy, nie?

A korzystałeś z bet(betów, betek) do tej pory wydawanych w sposób, w jaki wykorzystuje się je podczas testów? Naprawdę testowałeś grę, poddawałeś grę takim działaniom żeby wywołać błędy, sprawdzać sprawność AI, zbalansowanie jednostek/skilli/klas/profesji/arsenału/whatever? Wysyłałeś do nich zwrotną listę zauważonych bugów, spostrzeżenia? Czy może jednak była to okazja do darmowego pobawienia się trochę przed premierą?
And the fact that I've got Desert Eagle point five'oh written on the side of mine, should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. Now fuck off!
RedHiney
 
Posty: 243
Dołączył(a): 24 wrz 2009, o 13:09
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ESS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Medal of Honor

Postprzez Xasistis » 17 cze 2010, o 19:32

Może się zdziwisz, ale tak.
Raz za zgłoszone błędy dostałem darmowy egzemplarz gry :)
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez Jogi » 17 cze 2010, o 20:20

Mały napisał(a):Trzeba się pogodzić z tym że niedługo gry będą darmowe, granie w sieci też, ale już oręż czy szpej i inne dodatki będą kosztowały realne pieniądze a nie wypracowane w grze.


To jest dopiero przerażająca perspektywa...
Jogi
 
Posty: 46
Dołączył(a): 6 lis 2009, o 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Medal of Honor

Postprzez Python » 17 cze 2010, o 20:23

Jogi napisał(a):
Mały napisał(a):Trzeba się pogodzić z tym że niedługo gry będą darmowe, granie w sieci też, ale już oręż czy szpej i inne dodatki będą kosztowały realne pieniądze a nie wypracowane w grze.


To jest dopiero przerażająca perspektywa...


To akurat byłoby uczciwe postawienie sprawy - płaciłbym za to czego chcę używać.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez Mały » 17 cze 2010, o 20:39

Pyton ale przecież nikt Ci nie kazał kupować dodatku.
A zapewne gdzieś była wzmianka co się w owym znajduje.

Co do tego że płacił byś za coś czego chcesz używać to nie wygląda to tak pięknie.
Patrząc na rzesze skośnych, płacących za granie po sieci wszystkie zarobione pieniądze, osoba grająca raz na jakiś czas sporadycznie nie ma szansy na pogranie bo nie będzie chciała wydać kasy na dodatki.
Co chwile dostaniesz łomot bo wolałeś wydać na kino, paczkę kulek do AEGa czy coś innego w realu potrzebne ;)
Ale to tak poza tematem MoH.
Co do samej gry czekam z niecierpliwością na wydanie, ale nie zamierzam na pewno płacić za betę czy demo.
Pewnie nawet nie kupię od razu jak wejdzie do sprzedaży, tylko poczekam aż spadnie trochę.
Avatar użytkownika
Mały
 
Posty: 197
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 21:28
Lokalizacja: Łomianki
White Cross: Fatah/Cannon Fodder
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Medal of Honor

Postprzez Jogi » 17 cze 2010, o 21:00

@Python - mnie przeraża co innego. Perspektywa płacenia za przedmioty, żeby lepiej grać, czy za DLC, które powinny się znaleźć w grze.Jakoś nigdy nie byłem fanem kupowani wirtualnych przedmiotów. Inna sprawa, że mnie właściwie ów problem nie tyka bo sieciowo gram raz na ruski rok.
Jogi
 
Posty: 46
Dołączył(a): 6 lis 2009, o 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2007

Re: Medal of Honor

Postprzez Python » 18 cze 2010, o 14:19

Macie rację - w pewnym sensie, ale dlatego że zaczęliśmy od tego co jest mniejszym złem.

Najbardziej odpowiada mi America's Army. Dostajemy całą broń od razu i każdy gra jak umie.

W COD i BC2 wkurza mnie, że im ktoś dłużej gra (czyli lepiej zna mapy etc.) to jako dodatkowy bonus dostaje lepszą broń/celowniki/wskrzeszanie/2xtyle ammo etc. Więc na początku zawsze jest się albo kamperem albo trupem.

I w takiej sytuacji WOLAŁBYM abym na początku (jeśli już i tak muszę) mógł kupić sobie taką broń jaką chcę i z nią bym dalej grał (a nie z szitem za "darmo").

Oczywiście że to moja wina, że nie doczytałem co kupuję. Po prostu mam konsolę od niedawna i nie przyszło mi do głowy, że może mi ktoś sprzedawać grę którą już mam, ale teraz jako dodatek do niej :-) Moja wina, będę czytał uważniej czy aby DODATEK do gry, nie jest wcale czymś dodatkowym, ale czymś co już kupiłem w ramach gry.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez Kamil » 18 cze 2010, o 14:32

Od kiedy to płacenie za dostęp do bety jest normalką? Beta ma służyć wyłapaniu błędów, tak? I jak dotąd w większości zajmują się tym opłacani ludzie, którzy mają ślęczeć nad grą i szukać bugów. No to z jakiej paki to jeszcze ja mam płacić za coś, za co inni normalnie dostają kasę jak za pracę, he?
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Medal of Honor

Postprzez kazik_ » 18 cze 2010, o 14:33

Nie wiem jak w innych grach, ale w BC2 akurat podstawowe bronie nie są jakoś strasznie słabe i ogólnie rzecz biorąc sprzęt rzadko kiedy "zaburza" balans gry. Ja np. bardzo lubię biegać z AEKiem pomimo tego, że mam wszystko odblokowane.
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Medal of Honor

Postprzez pablito » 18 cze 2010, o 14:36

Kamil napisał(a):Od kiedy to płacenie za dostęp do bety jest normalką? Beta ma służyć wyłapaniu błędów, tak? I jak dotąd w większości zajmują się tym opłacani ludzie, którzy mają ślęczeć nad grą i szukać bugów. No to z jakiej paki to jeszcze ja mam płacić za coś, za co inni normalnie dostają kasę jak za pracę, he?


Przecież nikt Cię do tego nie zmusza...masz wybór zapłacisz to sobie potestujesz, nie zapłacisz to nie.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Medal of Honor

Postprzez Python » 18 cze 2010, o 14:46

kazik_ napisał(a): podstawowe bronie nie są jakoś strasznie słabe i ogólnie rzecz biorąc sprzęt rzadko kiedy "zaburza" balans gry.


To nie porównuj różnych rodzajów broni - tylko np AEK791 vs AEK791 z celownikiem x4, pakietem celnościowym do ass-rifle'a itd.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez kazik_ » 18 cze 2010, o 15:35

Nie rozumiem do końca co chciałeś przez to powiedzieć.

Wiadomo, że dzięki tym dodatkom jakaś przewaga jednak jest, ale nie jest ona jakoś strasznie wielka (przynajmniej na serwerach typu "hardcore").

PS. Nigdy nie próbowałem grać z celownikiem 4x na AEKu. Z niego (tak mi się wydaje) można akurat strzelać na naprawdę duże dystanse przy użyciu zwykłego celownika.
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Medal of Honor

Postprzez Kamil » 18 cze 2010, o 15:53

pablito napisał(a):
Kamil napisał(a):Od kiedy to płacenie za dostęp do bety jest normalką? Beta ma służyć wyłapaniu błędów, tak? I jak dotąd w większości zajmują się tym opłacani ludzie, którzy mają ślęczeć nad grą i szukać bugów. No to z jakiej paki to jeszcze ja mam płacić za coś, za co inni normalnie dostają kasę jak za pracę, he?


Przecież nikt Cię do tego nie zmusza...masz wybór zapłacisz to sobie potestujesz, nie zapłacisz to nie.


Co nie zmienia faktu, że wolno mi skomentować kolejny już bezczelny skok na kasę w wydaniu EA.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Medal of Honor

Postprzez pablito » 18 cze 2010, o 16:43

Jasne gdyby to miało jakiś wpływ na sam zakup tytułu, ale nie ma...więc skoro nie ma to w pewnym sensie Ciebie jako klienta to nie dotyczy bo nie jesteś tym zainteresowany...czyli w zasadzie komentowanie dla samego komentowania :P
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: Medal of Honor

Postprzez RedHiney » 18 cze 2010, o 18:53

Matko bosko częstochosko, firma sprzedaje swój produkt, na swoich warunkach, świat się kończy...
And the fact that I've got Desert Eagle point five'oh written on the side of mine, should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. Now fuck off!
RedHiney
 
Posty: 243
Dołączył(a): 24 wrz 2009, o 13:09
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ESS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Medal of Honor

Postprzez Ohtar » 18 cze 2010, o 18:54

Można poszukać sobie sklepu, który wysyła kod na betę bez potrzeby uiszczania przedpłaty. Potem można anulować zamówienie, jak się nie spodoba beta. A kumplom niespecjalnie się podoba. PS3-ki często się im freezują, normalnie jakby to jakaś wersja pre-alpha była :) Na pc podobno też gra ma problemy z poprawnym działaniem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Ohtar
 
Posty: 73
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 07:05
Lokalizacja: Nasielsk
White Cross: APT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Medal of Honor

Postprzez Python » 18 cze 2010, o 19:17

kazik_ napisał(a):Nie rozumiem do końca co chciałeś przez to powiedzieć.


Dalsza część Twojej wypowiedzi sugeruje że zrozumiałeś. :-)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Medal of Honor

Postprzez Vintersky » 22 cze 2010, o 13:50

Na piecu wszystko działa w 90% ale jest dużo bardziej grywalne niż na PS3.
Generalnie coś w połowie drogi między MW2 a BC2, ale z prawdziwymi luśniami i dodatkami do nich. Zapieprza na słabszych sprzętach bez problemu. Gra się sympatycznie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości