Mass Effect 3

W co grasz gdy nie grasz na nerwach?

Mass Effect 3

Postprzez GRD » 19 gru 2010, o 11:35

łolaboga o co chodzi?
Avatar użytkownika
GRD
 
Posty: 692
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 01:12
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
White Cross: .
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mass Effect 3

Postprzez Echelon4 » 19 gru 2010, o 21:56

Wygląda nieźle, mam nadzieje że nie spłycą 3 tak jak spłycili 2 w stosunku do 1. A sumują miodne momenty 1 i 2.
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mass Effect 3

Postprzez Grey » 20 gru 2010, o 08:07

Oczywiście że ME3 będzie nie mniej płytki jak ME2. Ta gra jest adresowana do Causali
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mass Effect 3

Postprzez WichuR » 20 gru 2010, o 18:41

Właśnie, z opóźnieniem, pykam w ME2 i dokładnie jak mówicie... Ostatnio taka moda, że każda gra wygląda inaczej, a gra się tak samo, banalnie i prosto. ME1 przywróciło mi nadzieję, że można wydawać ambitne i komercyjne gry z pogranicza cRPG i innych gatunków, a ME2 mnie naprostowało... Wszystko, co zmuszało do myślenia, zostało usunięte. Co wymagało kombinowania, zostało zautomatyzowane. Mam nawet wrażenie, że komuś się nie chciało dobrze rozplanować relacji między bohaterami, co w ME1 było wspaniałe.

Wiele ME2 brakuje do ME1, więc pewnie ME3 kupię jak będą dawali gdzieś komplet trzech części w promocji.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mass Effect 3

Postprzez Kamil » 20 gru 2010, o 22:31

Echelon4 napisał(a):Wygląda nieźle, mam nadzieje że nie spłycą 3 tak jak spłycili 2 w stosunku do 1. A sumują miodne momenty 1 i 2.


Też się tego boję. Klimat, fabuła - były ok. Interfejs i część rpgowa to była padaka.

Inna sprawa, że IMO ME to krok w tył w stosunku do KOTORa.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mass Effect 3

Postprzez Filip F » 21 gru 2010, o 10:15

ME1 to jak dla mnie najlepsza gra jaka kiedykolwiek powstała.
W ME2 grało mi się też świetnie chociaż fabuła zdecydowanie słabsza - ale to chyba stała przypadłość drugich części wszelkich trylogii
Może trochę bolało że nie ma zbierania i dobierania sprzętu ale z drugiej strony w ME1 było tego trochę za dużo (wkurzało mnie tez że pancerz N7 od razu wywalałeś bo mega słaby chociaż ładny) Brakuje także rozmów w windzie. Podobała mi się za to większa różnorodność różnorodność postaci.

Założę się o piwo z eten snajper z Big Bena będzie w ME3 do z rekrutowania do drużyny

Kamil napisał(a):
Inna sprawa, że IMO ME to krok w tył w stosunku do KOTORa.


czemu?
(kOTORa również uwielbiałem choć ostatnio próbowałem przejść ponownie i nie dałem rady)
Mgr. psychologii radzi: Jeśli masz depresje to kup więcej militariów!!!
Obrazek
Avatar użytkownika
Filip F
 
Posty: 64
Dołączył(a): 15 mar 2010, o 10:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Highlanders
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mass Effect 3

Postprzez GRD » 21 gru 2010, o 10:39

Ja mam nadzieję że z serią ME będzie tak jak z serią Stalker. Pierwsza część jest mega, druga zasmuca, a trzecia niszczy :D
łolaboga o co chodzi?
Avatar użytkownika
GRD
 
Posty: 692
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 01:12
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
White Cross: .
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mass Effect 3

Postprzez Kamil » 22 gru 2010, o 15:31

Filip F napisał(a):czemu?
(kOTORa również uwielbiałem choć ostatnio próbowałem przejść ponownie i nie dałem rady)

ME1 w stosunku do KOTORA uproszczono w warstwie rpgowej, włąściwie zrobiono action-rpg. Porównaj statystyki - w KOTORze było ich znacznie więcej. Tak samo itemy, zbroje, broń etc. Mass Effect jest fajny, ale mechanikę ma baaardzo ograniczoną w stosunku do starszych RPGów. O ME2 nawet nie wspomnę, bo na tej linii to leży i kwiczy.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mass Effect 3

Postprzez WichuR » 22 gru 2010, o 16:31

@Kamil
Od czasów Dark Forces nie ruszałem gier ze StarWars. Lubię serię Fallout za idealność, ME1 za epickość i emocjonalny związek z bohaterami, Gothic1 za wspaniały klimat, serię Elder Scrolls za całokształt itp. Czy KOTOR to gra dla mnie?
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mass Effect 3

Postprzez Kamil » 22 gru 2010, o 16:45

Jeżeli podobał Ci się ME, to KOTOR też Ci się spodoba, w końcu to twór BIOWARE. Jest znacznie bardziej rozbudowany niż ME pod względem mechaniki. Fabuła to perełka a jej odkrywanie daje naprawdę frajdę (niektóre zwroty akcji na miarę "I am your father"). Postacie są świetnie nakreślone i tak samo jak w ME czuć że są to postacie z krwi i kości. Naprawdę bardzo czuć starwarsowy klimat. Imo to są najmocniejsze strony tej gry. Jeżeli lubisz Fallouty, to myślę że przypadnie Ci do gustu system aktywnej pauzy, daje namiastkę turowości i wg. mnie sprawdza się całkiem dobrze. Największym minusem są chyba ograniczone lokacje, takie trochę korytarzowe jak w ME. Jednak jeśli nie przeszkadzało Ci to w tym ostatnim, to i w KOTORze przymkniesz na to oko (zwłaszcza że są naprawdę śliczne, a przynajmniej takie były kiedy gra została wydana). Ja polecam z całego serca, to jest jedna z najlepszych gier w jakie grałem w życiu.

A jeśli grałeś w Dark Forces, to zagraj w Jedi Outcast. Obok KOTORa druga najlepsza gra starwarsowa z zaje...tą fabułą i lejącą się miodnością z ekranu.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mass Effect 3

Postprzez WichuR » 22 gru 2010, o 16:52

Gut! Plan na święta więc jest :)

StarWars cenię, ale nie jestem maniakiem. Lubię dobrze skrojone uniwersa fantasy/sf i gry umieszczone wnich :) A korytarzowość jest spoko, można się zrelaksować w przerwach od fabuły :D

Jedi Outcast coś mi świeci... Sprawdzę.

P.S.
A właśnie, znacie pra ojca współczesnych gier tego typu? http://www.youtube.com/watch?v=QLc6bvYh ... re=related Klimat i scenario tam był taki, że się omało nie... aaa :D
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mass Effect 3

Postprzez bender » 29 gru 2010, o 22:36

Ja tylko mam nadzieję, że nadal będę mógł wysyłać sondy na Urana.
Avatar użytkownika
bender
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 cze 2010, o 08:02
Na starym Warriorze od: 2008


Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości