Dragon Age 2

W co grasz gdy nie grasz na nerwach?

Dragon Age 2

Postprzez kazik_ » 11 mar 2011, o 17:49

Właśnie sobie instaluję.

Po demie i opiniach na forczanie spodziewam się kupy :)
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dragon Age 2

Postprzez Ohtar » 11 mar 2011, o 21:46

Ja w jedynce doszedłem najdalej do Redcliffe. A zaczynałem chyba ze cztery razy. Po części dlatego, że port na konsolę totalnie mi nie podszedł, ale w głównej mierze dlatego, że design mi się nie podoba, a jedyne postaci, które wydały mi się ciekawe to Morrigan i pies. Dwójka ponoć tylko gorsza, jeszcze wesołki wydali wersję demo na PS3 z nieco lepsza grafą niż pełna. ;P
Obrazek
Avatar użytkownika
Ohtar
 
Posty: 73
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 07:05
Lokalizacja: Nasielsk
White Cross: APT
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dragon Age 2

Postprzez Kamil » 11 mar 2011, o 22:11

Jedynka była fajna, ale zdecydowanie za dużo walk było, co po pewnym czasie już mocno nudziło. Po reckach widzę, że nie dość, że nie zredukowali tych walk do poziomu normalnego rpg, to jeszcze uprościli do bólu interefejs i statsy. Ja podziękuję. Niestety, ale po ME2 i wizji DA2, zanosi się na to, że świetnie niegdyś BioWare odwala fuszerę taśmowymi sequelami.
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dragon Age 2

Postprzez Izzy » 12 mar 2011, o 18:07

Mi się podoba.
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dragon Age 2

Postprzez Tato » 12 mar 2011, o 22:45

A może napisać coś konkretnego ktoś kto w to gra, a nie tylko opinie, domniemania i ploty zasłyszane przy maglu?
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dragon Age 2

Postprzez kazik_ » 13 mar 2011, o 16:00

Mi też się podoba (wg informacji z gry - na razie grałem 29 godzin).

Ogólnie wiele z zarzutów, które można wyczytać w sieci jest trafnych, czyli:
- inny sposób walczenia, taki bardziej "flashy" (żeby nie powiedzieć "mangowy", tfu) - oczywiście chodzi o animacje, chociaż mechanika też się lekko zmieniła,
- brak FF na "normalnym" poziomie trudności (nie podoba mi się to, wolałem opcję do wyboru jak w jedynce),
- "another wave" - czyli irytujący sposób podbijana poziomu trudności poprzez nawrzucania nam przeciwników i dozowania ich w porcjach (na pewno w niektórych sytuacjach miałoby to sens fabularny, ale tutaj jest jednak zbyt często serwowane),
- niestety niektóre bronie dalej wyglądają komicznie (sztylety długości ręki, dwumetrowe miecze itd.),
- momentami strasznie niedopracowane detale, np.
* nowy interfejs wg mnie w ogóle nie pasuje do gry osadzonej w świecie fantasy (ten z jedynki, mimo tego, że też nie był idealny jednak bardziej pasował),
* niektórzy NPCe wyglądają tragicznie (na szczęście jeszcze żadnego z nich nie znalazłem "na żywo", ale też ich nie szukałem),
* powtarzające się lokacje, np. czasami jak odwiedzamy którąśtam jaskinię w trakcie naszych podróży mamy wrażenie, że już tu byliśmy. No i byliśmy, bo jest chyba tylko ileś map jaskini, które co jakiś czas są "recyklingowane",
* ciulowato wyglądające darkspołny i ogry (jakoś te z 1 były fajniejsze),
I to tyle z wad, które mi teraz przychodzą do głowy.

No to pora na zalety:
- zdecydowanie ciekawsza historia niż w DA1 i opowiedziana też w bardziej interesujący sposób,
- nowy "styl graficzny" w grze, który przekłada się na wygląd lokacji oraz "animacji/przerywników" jest wg mnie o wiele ciekawszy od tego co było w 1. Szczególnie dotyczy to lokacji, które były nudne i strasznie "typowe" (jedynym wyjątkiem był Orzammar, który wg mnie był wyśmienity). Nie dotyczy to co prawda darkspawnów, które w 1 bardziej mi się podobały, ale architektura Kirkwall dzięki temu nie wygląda po prostu jak "kolejne miasto+zamek".
- gra chodzi lepiej niż jedynka (przynajmniej na PCie),
- "rzemiosło" działa inaczej i jest obecne w o wiele bardziej uproszczonej formie - co wg mnie jest plusem, bo teraz nie zabiera tyle czasu (a gdyby rzemiosło było "ficzerem", na której zależałoby mi w grze, to grałbym w Framville...),
- drzewka umiejętności rozwija się ciekawiej niż te z jedynki,

Pomimo tego, że gra momentami naprawdę wygląda na zrobioną w pośpiechu, to jestem zadowolony bo ... no jakoś mnie wciągnęło :)

PS. Nie byłem wielkim fanem DA:O, więc też prawdę mówiąc nie miałem wobec DA2 aż tak dużych wymagań. Jeśli ktoś DA:0 uważał za ideał, to niech lepiej nie gra w 2.
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dragon Age 2

Postprzez kazik_ » 15 mar 2011, o 23:20

Iiii skończyłem. Na liczniku z autosave'a jest 49 godzin, więc gra jakoś strasznie krótka nie jest (przy czym starałem się zrobić wszystkie sidequesty, jakie dałem radę - co nie do końca mi się udało).

Ogólnie jestem zadowolony z wydanych 120zł (+przesyłka ;) ). Historia podobała mi się o wiele bardziej niż w DA1. No ale zrobić coś lepszego niż "jest wielkie zło i trzeba je pokonać" nie jest raczej trudno.
Avatar użytkownika
kazik_
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 19:44
Lokalizacja: Śląsk
White Cross: SZOT
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Dragon Age 2

Postprzez Izzy » 15 mar 2011, o 23:54

Ale w świecie gier fanatasy rpg, zrobienie gry de facto o polityce miasta państwa wymagało sporej odwagi od twórców. :)
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Dragon Age 2

Postprzez bender » 10 kwi 2011, o 13:27

No i skończyłem. 31h.
Myślałem, że gra będzie dłuższa, a zostało otwarte zakończenie.
Z minusów:
-tak jak kazik_ napisał męczące zwiedzanie jaskiń, wszystkie wyglądają tak samo, czasem mają zablokowane jakieś przejście
-mało różnorodnych lokacji, poruszamy się po mieście i paru miejscach obok
-bardzo łatwa walka na normalnym poziomie trudności
-mniej śmiesznych konwersacji niż w pierwszej części
-mało różnorodnych wrogów
-90% misji polegało na spuszczeniu komuś manta
-za mało smoków(tytuł gry kłamie :P)

Plusy:
-udało mi się puknąć Izabelę i Andersa(grałem kobietą magiem), podobno można było zrobić trójkąt z Izabelą i Zevranem :D
-mimo wszystko wciągająca
-gra w miarę płynnie chodzi i szybko się ładuje
edit: do plusów jeszcze dodam smaczki w stylu:
-niektóre listy przychodzące do Czempiona
-rozmowy z Varrikiem
-poukrywane w posiadłości interakcje
-nazwy niektórych misji

@down 7$ tfu tfu
Ostatnio edytowano 10 kwi 2011, o 22:39 przez bender, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
bender
 
Posty: 91
Dołączył(a): 6 cze 2010, o 08:02
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Dragon Age 2

Postprzez Izzy » 10 kwi 2011, o 21:03

Spoiler--> Po to byś kupił DLC. :P
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości