Koniec STALKER-a!?

W co grasz gdy nie grasz na nerwach?

Koniec STALKER-a!?

Postprzez Dalej » 12 gru 2011, o 09:01

Ploty krążą od soboty, tu info ze strony Stalker.pl

http://stalker.pl/

10 gru godzina 20:45
Studio GSC zamknięte?

UPDATE #4: Klika godzin temu na swoim blogu na stronie vkontakte.ru Alexey Sytjanow – jeden z głównych projektantów S.T.A.L.K.E.R. 2, który niedawno ogłaszał, że GSC potrzebuje nowych ludzi do pracy nad grą – napisał: “S.T.A.L.K.E.R. 2 zamknięto, zespół rozproszony, powody tego są zagadką również dla mnie. Wydaje mi się jednak, że sprawa nie jest związana z tworzeniem czy wydaniem gry (popularne wersje wydarzeń), ponieważ zamknięto także projekt książkowy i linię ubrań. Dla wielu ludzi z zespołu to tragedia”. Podkreślamy jednak, iż jest to nadal nieoficjalna informacja.

UPDATE #3: Stalker Game World Community – Official Page na łamach serwisu vkontakte.ru napisało, że chodzi o przeniesienie biura GSC w inne miejsce. GSC nie zostanie zamknięte i tym bardziej gra nie zostanie anulowana. Jedyna rzecz, która zostanie zamknięta, to obecne biuro GSC. Wciąż są to jednak nieoficjalne informacje.

UPDATE #2: Porównując udostępnione concept-arty z udostępnioną 24 grudnia rok temu tapetą na nowy rok przez GSC, można stwierdzić, że na 99% jest to ich praca. Obrazek z porównaniem.

UPDATE: Właśnie pojawił się nowy wpis na Twitterze kanału #gscstalker. “Oficjalne oświadczenie będzie w poniedziałek”.


Co oni odstawiają, zabijają kurę znoszącą złote jaja?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Koniec STALKER-a!?

Postprzez GRD » 12 gru 2011, o 12:13

Na to wygląda :/

Ubiegłeś mnie z tym postem. Miałem to dziś napisać, ale chciałem się wstrzymać do 12 grudnia :/
Ech średnio chce mnie się w to wierzyć że Stalkera nie będzie. Prędzej jakaś firma wykupi prawa i będzie kontynuować Stalkera, niż odeślą go w odmęty zapomnienia. Tak jak Dalej napisałeś, to kura znosząca strusie złote jaja.
łolaboga o co chodzi?
Avatar użytkownika
GRD
 
Posty: 692
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 01:12
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
White Cross: .
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Koniec STALKER-a!?

Postprzez Czarny » 7 sty 2012, o 17:41

Dla tych co tak płaczą nad końcem STALKERa .. chlip chlip.. może jednak wyjdzie ... to nie wiem czy wiecie ale jest coś o nazwie CryZone : Strefa 23. Jakaś banda zapaleńców z World Of Stalker (WOS ale mi się to kojarzy ;) ) w 80% skończyła swój MOD na CryEngine 2. Prezentuje się bardzo zacnie i powiedziałbym sporo lepiej niż wszystkie trzy poprzednie części STALKERA.

Strona główna projektu : http://www.cryzone.org/en/

A tu sobie możecie pooglądać filmiki : http://www.moddb.com/mods/cryzone-sector-23

Anomalia elektryczna mnie urzekła :)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Koniec STALKER-a!?

Postprzez GRD » 8 sty 2012, o 03:59

Nawet jest niewielkie nawiązanie (sprzętowe) do gry metro 2033, np. maska p-gaz :)

PS. Też przyglądam się temu od jakiegoś czasu. Tylko nie wiem co z czym gdzie i jak. Poza tym czekam aż sprawa z S2 wyklaruje się. Podobnież prace nad S2 wróciły na swój tor, tyle że już nie pod sztandarem GSC, tylko czegoś podobnego. Nawet zespół został tem sam 0.O ale nie wiem ile w tym prawdy. Pozostaje tylko czekanie...
łolaboga o co chodzi?
Avatar użytkownika
GRD
 
Posty: 692
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 01:12
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
White Cross: .
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Koniec STALKER-a!?

Postprzez Czarny » 8 sty 2012, o 15:49

Obawiam się tylko że nawet jak STALKER 2 ujrzy światło dziennie to będzie nadal na tym paskudnym X-Rayu. Czemu ludzie nie uczą się na błędach. Ekipa która zrobiła Metro 2033 (ciekawostką jest że odłączyli się od GSC jakiś rok przed wydaniem STALKERA : Cień Czarnobyla) zrobiła własny 4A Engine, który jest świetny. Na moim cienkim kompie jeszcze z GTX9800 przeszedłem ją w Maksymalnych detalach z zająknięciami tylko kiedy PhysX katował mi kompa oświetleniem, czego o STALKERze powiedzieć nie mogę bo chrupał niemiłosiernie. Może właśnie przez to odejście z z GSC gra miała tyle problemów :)

Jak to ładnie napisałeś pozostaje poczekać. Osobiście bardziej jakoś interesuje mnie CryZone niż STALKER 2. No i Metro 2034 xD
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Koniec STALKER-a!?

Postprzez Porzeczka » 9 sty 2012, o 16:55

Z tego co ja wiem, to stalekr poszedl do kosza na dobre - ludzie pracujacy przy nim poszli dlubac przy kolejnej odslonie metra, bo to chyba bardzije obiecujacy projekt obecnie.
Avatar użytkownika
Porzeczka
 
Posty: 24
Dołączył(a): 20 maja 2010, o 10:04
Na starym Warriorze od: 0

Re: Koniec STALKER-a!?

Postprzez Dalej » 11 sty 2012, o 22:26

Official S.T.A.L.K.E.R.
The Stalker team is extremely happy! Why? Because we are continuing work on Stalker 2 after the holidays.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości