GROM kolejne kłopoty

Tu piszemy o wydarzeniach dot. spraw militarnych, Airsoftu, i tym podobnych.

GROM kolejne kłopoty

Postprzez cAmper » 24 lut 2010, o 19:17

cAmper
 

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Dalej » 24 lut 2010, o 19:22

Czytałem...

Że swój na swego... eh.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez StarskiPL » 24 lut 2010, o 19:28

Ten cudownie ozdrowiały inwalida Zawadka jest swój?
Vivere militare est...
Obrazek
Avatar użytkownika
StarskiPL
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 01:02
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 2008

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Dalej » 24 lut 2010, o 19:43

No, pisali że wywodzi się z GROMu i służył od dawna, był na misjach itp.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez StarskiPL » 24 lut 2010, o 21:25

Podobno nigdy nie brał udziału w żadnej misji bojowej.
Vivere militare est...
Obrazek
Avatar użytkownika
StarskiPL
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 01:02
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 2008

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Idzior » 25 lut 2010, o 00:04

Osobiście bym był bardzo ostrożny z osądami nt aktualnego dowódcy jw2305. Polecam wywiad z założycielem GROMU w jednej z tv internetowych. Wyraźnie jest tam powiedziane że sam założyciel w.w. jednostki jest o nią spokojny właśnie ze względu na to że kadra zarządzająca wywodzi się z jednostki. Z reportażu który był wyemitowany dzisiaj na tvp wynika iż pozew złożył jeden operator. Moim zdaniem nie ma o czym mówić.
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez StarskiPL » 25 lut 2010, o 10:28

A co ma powiedzieć Pan Petelicki o swoim koledze, z którym robi/ł biznesy?
Vivere militare est...
Obrazek
Avatar użytkownika
StarskiPL
 
Posty: 259
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 01:02
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: CORE
Na starym Warriorze od: 2008

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez doszman » 25 lut 2010, o 11:07

Żyjemy w kraju, w którym stanowisko kierownika pogotowia ratunkowego w powiecie jest obsadzane według klucza partyjnego. Naiwnością byłoby sądzić, że nasi politycy nie będą chcieli w JW. 2305 mieć wpływów i kontroli. Wystarczy prześledzić kariery dowódców GROM-u, w jakim czasie dowodzili, która partia była u władzy. Według mnie jedynym człowiekiem, który żadnym układom się nie kłaniał był płk. Piotr Patalong, ale wiemy jak skończyła się jego przygoda z GROM-em. Po płk. Patalongu pełniącym obowiązki a więc nie dowódcą pełną gębą został ppłk Gut będący zastępcą Patalonga. Powołanie płk Zawadki na stanowisko dowódcy należy traktować jako podporządkowanie GROM-u określonej frakcji politycznej. Sam płk. Zawadka powołuje się na poparcie szefa kancelarii premiera.Przyszła nowa miotła i zamiata w odpowiednią stronę obsadzając stanowiska swoimi ludźmi. Co do podważania fachowości płk. Zawadki byłbym ostrożny szkoda tylko, że ten facet dał się wciągnąć w tak płytkie gierki.
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Idzior » 25 lut 2010, o 11:12

Rozumiem ze Generała znasz osobiście i dzielisz się potwierdzonymi informacjami. Ja nie znam, jedyne informacje które posiadam pochodzą ze środków masowego przekazu. Póki co jest to jedyna forma prowadzenia dialogu takich ludzi jak General Petelicki ze społeczeństwem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez doszman » 25 lut 2010, o 11:19

W moim poście nie ma słowa o Petelickim więc o co kaman?
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Idzior » 25 lut 2010, o 11:26

Doszman mój post jest ad Starsky.
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez doszman » 25 lut 2010, o 11:30

Sory cię bardzo !!!
doszman
 
Posty: 185
Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 20:02
Lokalizacja: Konstancin
Na starym Warriorze od: 0

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Konrad ''Owca'' » 13 mar 2010, o 18:22

Wczoraj wieczorem w TV wypowiadali się na raz generałowie Petelicki i Polko. Jechali po sobie ostro, z groźbami skierowania spraw przeciwko sobie do sądu włacznie. Głównie zresztą Polko.
Ogólnie - żenada.
Nigdy więcej!
Ojciec Terrorysty...
Codziennie wzrasta ilość rzeczy i osób, które mam w dupie...
Obrazek
Avatar użytkownika
Konrad ''Owca''
.
 
Posty: 1869
Dołączył(a): 5 sie 2009, o 21:38
Lokalizacja: Wwa/BS
White Cross: SGW
Na starym Warriorze od: 2005

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Arrow » 18 mar 2010, o 02:12

Podobno główną przyczyną konfliktu jest to iż płk Zawadka został mianowany dowódcą mimo, iż jest inwalidą 3 kategorii, oraz że pozbywa się ludzi z jednostki a wakaty obsadza emerytami.
Arrow
 
Posty: 597
Dołączył(a): 9 wrz 2009, o 13:17
Lokalizacja: Osowiec
Na starym Warriorze od: 0

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Grey » 18 mar 2010, o 08:36

Naprawdę byłbym ostrożny w ocenach. Media swoje, gadające głowy dorzucają węgla mediom, ale pamiętam, że 2w 2007 sporo się mówiło o tym, że GROM mocno obniżył loty i Amerykanie nie ufają już tej jednostce jak dawniej. Do tego zwiększono ilość operatorów o 1/3 obniżając standardy przyjmowania (od jakiegoś czasu). Nie mam bezpośredniego źródła informacji, ale jeśli częściowo są prawdziwe, to równie dobrze może znaczyć, że Zawadka robił czystkę merytoryczną. Ale to zgadywanki. A słowo emeryt w przypadku wojska, a GROMu w szczególności ma zgoła inne znaczenie, niż to, którego używamy na co dzień.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Dalej » 18 mar 2010, o 08:50

Zaskoczył mnie negatywny stosunek Petelickiego do Polko.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez ZeRT » 18 mar 2010, o 16:33

A mnie nie ;P.
Z ostatnich doniesień prasowych wynika, że kontrola została przeprowadzona, uchybień nie stwierdzono sprawa zamknięta.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Idzior » 18 mar 2010, o 17:23

I super ze sprawa zamknięta.
Moim zdaniem nie powinno się za wiele mówić i pisać o jw2305. Z takiego założenia wychodzili ludzie którzy tą jednostkę stworzyli.
A odnośnie tego małego generała to zrobił z jednostki dla siebie katapultę do kariery medialnej. Książki, wspomnienia, programy w telewizji.. masakra. Wcale się nie dziwię że gen. Petelicki ma go w głębokim poważaniu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez cAmper » 18 mar 2010, o 19:59

Dokładnie tak, im ciszej i mniej w mediach tym bardziej skutecznie mogą sprawować służbę. To jasne jak słońce i powszechnie stosowane w innych krajach, gwiazdorstwo i publiczna debata nie do pomyślenia :-\.
cAmper
 

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Idzior » 21 mar 2010, o 20:46

Wklejam bardzo ciekawe linki ktore pojawily sie na forum gromowcow.
Moim zdaniem ktos w koncu pisze prawde.

http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/22 ... material_2

http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj/22 ... material_2

i panel dyskusyjny o liscie i artykule.

http://www.polskatimes.pl/forum/watek/3 ... 0315_pokaz
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Grey » 21 mar 2010, o 22:26

Czyli trafiłem - wow.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Dalej » 21 mar 2010, o 22:42

To w końcu Zawadka był operatorem czy nie był.
Szlifował lufę na akcjach bojowych czy "wychodził za bramę" na misjach.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Piachu » 21 mar 2010, o 22:50

Mnie ta sytuacja wcale nie dziwi.
Od czasów Petelickiego nikt nie umiał się "zająć" G. Polko przyszedł z Lublińca nie będąc związanym z G,więc chyba nigdy nie traktował dobra jednostki poważnie i poleciał w prywatę...
Zawadka jest w G od "zawsze" więc raczej nie zaszkodzi bo zna sytuację i ludzi.

Dalej, z tego co czytałem to był.
Obrazek
Avatar użytkownika
Piachu
 
Posty: 76
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: SEAL Team 2
Na starym Warriorze od: 2007

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez ZeRT » 21 mar 2010, o 23:02

Panowie to jest wojsko tu nie ma czarno białych sytuacji. Nie ma sensu zabieranie twardych stanowisk bo po prostu sieć układów, katalog krzywd i przysług, ślepy traf, i głupota tworzą zawiłą sieć co sprawia, że szary człowiek który w tym piekiełku nie siedzi nie zrozumie co tam się dzieje. (niekiedy ci co siedzą w oku cyklonu nie wiedzą..)
Ostatnio edytowano 22 mar 2010, o 12:52 przez ZeRT, łącznie edytowano 1 raz
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Dalej » 22 mar 2010, o 00:34

Idzior napisał(a):http://www.polskatimes.pl/forum/watek/36314,6.html#80315_pokaz

Są foty tego pana co doniósł do prokuratury.

http://grom.mil.pl/forum/viewtopic.php? ... 201421b293
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Mider » 22 mar 2010, o 00:58

Piachu i co, nie był z Gromu to był przeciwko niemu?
Co to jest? Rodzina mafijna czy wojsko?
Nie bronię nikogo, ale wyciągasz wnioski jak w dowcipie o policjancie "Masz akwarium? Nie? To jesteś pedałem!"
Jeśli struktura jest chora to trzeba ją leczyć lub rozbić. Nie ma się co cackać, tyle, że takie rzeczy powinno się robić z dala od kamer. A co ja widzę - listy otwarte podpisane przez operatorów, sekretarki i sprzątaczki a z drugiej strony Internetowe kontry i darcie szat. Swoją drogą, skoro taki syf jest w jednostkach elitarnych to jaki jest w tych dużo gorszych?
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Piachu » 22 mar 2010, o 10:29

Nie o to mi chodziło Miderze.
Ale tak jak żołnierze napisali w piśmie, tak i z historii wynika że dowódcy przydzielani do G wywodzący się z poza jednostki nie byli dla niej niestety zbawienni.

Co do fermentu to komuna jak widać najmocniej poza parlamentem ostała się właśnie w WP. Smutne.
Obrazek
Avatar użytkownika
Piachu
 
Posty: 76
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: SEAL Team 2
Na starym Warriorze od: 2007

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Mider » 22 mar 2010, o 11:37

Piachu napisał(a):Nie o to mi chodziło Miderze.
Ale tak jak żołnierze napisali w piśmie, tak i z historii wynika że dowódcy przydzielani do G wywodzący się z poza jednostki nie byli dla niej niestety zbawienni.

Jeżeli taki scenariusz powtarza się n-ty raz to trzeba się zacząć zastanawiać co się dzieje w jednostce, że ludzie spoza układu nie przyjmują się. Jasne, że może to być kwestia dobierania ludzi w/g zasług lub powiązań politycznych. Jeśli jednak tak jest to trzeba się zastanowić nad całą armią a nie nad samym Gromem. Niestety wielu rzeczy kontrola doraźna nie stwierdzi. Sieci wzajemnych powiązań, przysług i zobowiązań nie dają się skontrolować przez pobieżne przeglądanie papierków, zwłaszcza, że tam nie pracują kretyni.
Ocena sytuacji i wskazanie winnego leży po za naszymi możliwościami. Ferowanie jednoznacznych wyroków jest śmieszne.

Piachu napisał(a):Co do fermentu to komuna jak widać najmocniej poza parlamentem ostała się właśnie w WP. Smutne.

Nic w tym nadzwyczajnego. Kiedyś był filtr, może nie permanentny, ale był i przepuszczał tylko prawomyślnych. Po zmianie ustrojowej nie dało się wylać wszystkich na pysk, bo nie było by wojska. Potem przyszli nowi, którzy działali w starych strukturach wiec się zaadaptowali. Zdziwił byś się jak bardzo i jak powszechnie stare przenika przez nowe. Zobacz na urzędy. Sposób podejścia do petenta to pozostałość, która długo będzie pokutować.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Idzior » 22 mar 2010, o 11:46

Mider napisał(a):Piachu i co, nie był z Gromu to był przeciwko niemu?

1. W dużej mierze był tam tylko dla siebie, co widac po akcjach medialnych z autopromocja swojej osoby. Szczyci sie tym że zrobił nowa spadochroniarnie w jednostce (nota bene robiac to pod siebie bo wiadomo że jest zapalonym skoczkiem) i nic wiecej podczas swojej dubletowej kadencji.

Co to jest? Rodzina mafijna czy wojsko?

2. Wolalbym rozgraniczac WP z tą jednostką. Dlatego też na początku nie podlegała ona betonowi WP. Wiadomo też że w jednostkach specjalnych formacja w trakcie docierania ma na celu maksymalne zespolenie drużyn nie tylko w sferze działań bojowych. Ci ludzie żyja ze soba 24/7.

Nie bronię nikogo, ale wyciągasz wnioski jak w dowcipie o policjancie "Masz akwarium? Nie? To jesteś pedałem!"

3. Nie rozumiem akurat tego wpisu. Porównanie moim zdaniem absolutnie nie trafione odbieram to jako chec pokazania miejsca w szeregu dla "Piacha".

Jeśli struktura jest chora to trzeba ją leczyć lub rozbić. Nie ma się co cackać, tyle, że takie rzeczy powinno się robić z dala od kamer.

4. Struktura była chora od momentu kiedy kierownictwo jednostki bylo mianowane z opcji politycznych. I mniej więcej od tego momentu zaczęła sie medialna kariera małego generala. Obie rzeczy można łatwo ze sobą powiązać.

A co ja widzę - listy otwarte podpisane przez operatorów, sekretarki i sprzątaczki a z drugiej strony Internetowe kontry i darcie szat.

5. Listy?? Z tego co wiadomo i jest podane do opinii publicznej jest jeden list. Podpisany przez ludzi pracujących w jednostce. Ciekaw jestem skad masz informacje o sekretarkach i sprzataczkach.

Swoją drogą, skoro taki syf jest w jednostkach elitarnych to jaki jest w tych dużo gorszych?


6. Temat dotyczy stricte jw2305 wiec to co sie dzieje w innych jednostkach go nie dotyczy.
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Mider » 22 mar 2010, o 12:45

Coś się trochę zgubiłem. Co kto napisał bo przecież to tam na górze to nie jest w całości moja wypowiedź. Rozumiem, że Idzior ciutkę przedłużył cytat.

1. A jeśli Polko przybył by z Radomia czy oznacza to, że nikt z Radomia się nie nadaje? Tego też dotyczył kawałek o akwarium. Sugestia o tym, że ktoś spoza gromu jest be a ten z Gromu jest cacy jest nieuzasadniona podobnie jak w dowcipie gdzie brak akwarium miał świadczyć o byciu pedałem.

2. To dalej jest wojsko. Z założenia powinno być apolityczne i sterowalne. Jak się zaczyna samorząd wewnątrz wojskowy to powinny zacząć lecieć głowy. Wojsko wykonuje zadania wskazane przez cywilne władze. Inaczej zaczyna być zagrożeniem.

3. To było razem z 1.
odbieram to jako chec pokazania miejsca w szeregu dla "Piacha".
Nie mam wpływu na Twoje prywatne odczucia. Nie taki był cel.

4. Na jakiej podstawie? Obserwacji działań medialnych? Mi też się one nie podobają, ale nie są dostatecznym materiałem do wyciągania wniosków.

5. Faktycznie moje nadużycie. Jeden list podpisany przez pracowników, również cywilnych, jednostki. Nie wiem, może jednostka nie zatrudnia sprzątaczek, znowu moje nadużycie.

6. A tu się nie zgodzę. Grom nie jest samotną wyspą. Działa w ramach struktur Wojska Polskiego, podlega, a w każdym razie powinno podlegać, właściwym strukturom nadrzędnym oraz cywilnemu nadzorowi. Jeśli nie podlega to jak pisałem, powinny polecieć głowy a jednostką ktoś powinien się poważnie zająć.

Chciałbym, żeby było to jasne, więc powtórzę jeszcze raz. Nie twierdzę, że dowództwo było dobre. Nie twierdze też, że było złe. Proszę łaskawie zauważyć, to co napisałem o braku wystarczającej ilości informacji do wyciągnięcia prawidłowych wniosków. To co piszę to nie są argumenty w obronie kogoś a raczej argumenty przeciw wyciąganiu wniosków graniczących z pewnością oraz nieuzasadnionych uogólnień. I tyle.
Kto mieczem wojuje zginie od miecza.
Kto miecza nie dobywa, lub z rąk go wypuszcza, zginie na krzyżu.
Bany na WW => ||||| (w tym urodzinowy)
Zanim powstał Internet, każdy wioskowy głupek siedział w swojej wiosce. [z sieci]
Avatar użytkownika
Mider
 
Posty: 1436
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 00:35
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: MGPP/CSAR CG-1
Na starym Warriorze od: 0

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Grey » 22 mar 2010, o 12:55

3 lata temu usłyszałem o pułkowniku Polko, że na AONie mówiło się o nim "Polko nie orzeł, nie wyleci". A chodziło o to, że miał tak mocne plecy, że nie ważne jak nabroił, i tak ze szkoły by nie wyleciał. Po tym jak stał się pupilkiem PiSu zrozumiałem, że to nie tylko docinki wrednych kolegów ze szkoły, ale głębsza prawda o tym oficerze. Nie zmienia to faktu, że jego książka o WP była dla mnie bardzo interesująca i prawdziwa, pokrywając się z moimi własnymi doświadczeniami.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Idzior » 22 mar 2010, o 12:57

W moim poscie chciałem tylko aby opierać sie na zródłach ktore sa sprawdzone. A takim jest własnie list otwarty podpisany przez 416 pracowników jednostki. List sam w sobie opisuje sytuacje krotko i na temat.
Innymi slowy dla mnie wyglada to tak że w końcu po wielu latach jednostka przestanie podlegac bezposrednio ukladom politycznym a niestety stary beton sie temu sprzeciwia. Nie ma co uprawiac zbednej demagogii.
Mam nadzieje że sprawa jest juz zamknieta i jednostka na tym nie straci.

Panel dyskusyjny podany w ostatnim linku przez mnie pare postow wyzej to w pełni subiektywne opinie nieznaych ludzi. Nie nalezy sie nim sugerować ale moim zdaniem warto przeczytać.
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Piachu » 22 mar 2010, o 13:00

Mider napisał(a):Jeżeli taki scenariusz powtarza się n-ty raz to trzeba się zacząć zastanawiać co się dzieje w jednostce, że ludzie spoza układu nie przyjmują się.


Ja bym próbował to wytłumaczyć inaczej niż tylko "układem".
To trochę tak jak byś próbował leczyć chory kręgosłup u kardiologa.
Może tym Cie trochę naprowadzę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Piachu
 
Posty: 76
Dołączył(a): 27 paź 2009, o 20:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: SEAL Team 2
Na starym Warriorze od: 2007

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Dalej » 22 mar 2010, o 15:06

Panowie, nie ma co się łudzić, jaki kraj takie wojsko, jaki naród tacy żołnierze.

No z nieba nikt przecież nie spadnie.

Na jedną osobę która próbuje coś zrobić znajdzie się 10 które będą próbowały to rozwalić. I żeby chociaż dla pieniędzy czy dla władzy - nie. Dlatego że mogą, dlatego że nic z tego nie mają, z czystej złośliwości, lub dlatego że gorzej przez to będą wyglądać, bo ktoś coś robi a oni nic.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Grey » 22 mar 2010, o 15:58

Chyba zupelnie nie rozumiem, do czego Daleju teraz referujesz.
Jeśli o GROMie mowa, to jest to akurat jednostka najzdrowsza i pełna jesli nie w 100% to przynajmniej 90% prawdziwych zajawkowiczów i ludzi z pasją. Jeśli ci ludzie mówią, że ktoś robi sobie z nich jaja, to ja im wierzę.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Idzior » 22 mar 2010, o 16:15

Dalej,
Caly problem z Gromem polega na tym ze zostal stworzony poza oficjalnymi strukturami wojskowymi naszego kraju.. pobierznie przechodzac przez historie jednostki.. natepnie byl czas kiedy grom prawie zniszczono bo tak wadzil generalicji WP.. obecna sytuacje nazwal bym swoistym odrodzeniem jednostki.

A jezeli chodzi o ludzi ktorzy tam pracuja.. pomijajac fakt ze uposazenia w kraju nie przekraczaly 4tys pln i zostaly jeszcze obnizone w momencie kiedy grom wszedl do WP i usrednione do poziomu normalnego wojska to ja tych ludzi porownalbym do pretorian. Kazdy wywiad w ktorym wypowiada sie ktos z jednostki pokazuje ze oni nie sa tam dla pieniedzy tylko wlasnie dla Kraju. I mowiac o wojsku to akurat jest to jedna z niewielu wizytówek Polski na arenie miedzynarodowej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Dalej » 22 mar 2010, o 16:16

Gray:
Jak to nie rozumiesz. Przecież historia niszczenia GROMu jest równie długa jak jego istnienie.

Ile to razy chciano z nich zrobić żandarmerię.
I owszem, istnieje stereotyp że od początku czasów, na całym świecie, "generalicja" nie lubi oddziałów specjalnych, bo się "nie golą" itp.
Ale u nas to idzie dalej.

Co np takiemu Gągorowi i reszcie betonu kazało niszczyć tą jednostkę. Straci coś na tym? Nie, przecież jest na samym szczycie.
I tak dalej, ja bynajmniej nie jestem ekspertem od tej sprawy, ale historia GROMu jest dla mnie pewną soczewką, wyjaskrawieniem, problemów dziejących się w całych SZ i nie tylko.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez Dalej » 23 mar 2010, o 21:25

Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: GROM kolejne kłopoty

Postprzez cAmper » 23 mar 2010, o 21:35

Polityce raczej, przez chwilę myślałem, że Żakowski ocipiał (!) i pisuje gdzie popadnie ;-)
cAmper
 


Powrót do Wydarzenia militarne i airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości