V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Tu piszemy o wydarzeniach dot. spraw militarnych, Airsoftu, i tym podobnych.

V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez Goorock » 26 maja 2012, o 20:11

W Cydateli trwa V Konwent gier strategicznych. Jutro jest ostatni dzień. Gry strategiczne to ok 20% imprezy. Reszta to grupy rekonstrukcyjne z Polski, Niemiec, Litwy. W inscenizacjach uczestniczą niemieckie niszczyciele Marder i Jagdpanzer 38 (Hetzer) a także czołgi Sherman, T 35 85, działa, kaemy. Miłośnikom tego typu imprez bardzo polecam. I duży plus - mało publiczności, bardzo mało.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez kapro » 27 maja 2012, o 20:33

Byłem jako rekonstruktor. Generalnie kibel organizacyjny. Wczoraj, w którymś momencie była 3-godzinna obsuwa.
Militaires Sans Frontières wciąż szuka żądnych przygód najemników!
viewtopic.php?f=172&t=6398
kapro
 
Posty: 160
Dołączył(a): 12 gru 2010, o 16:30
Lokalizacja: Pruszków (Kaprochowo)
White Cross: Militaires Sans Frontières
Na starym Warriorze od: 2009

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez ogurki » 27 maja 2012, o 20:40

Potwierdzę słowa Kapra : burdello w kwestii organizacji (straszne obsuwy czasowe 2,5h czekaliśmy zanim mogliśmy "ruszyć na Berlin")
Avatar użytkownika
ogurki
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 11:10
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez cAmper » 27 maja 2012, o 21:42

OK a jakieś walory pozytywne imprezy ? Masa sprzętu i spory rozmach, biorąc pod uwagę zapowiedzi, więc nie mogło być "aż tak bardzo po naszemu źle" ...:P.... btw masakrycznie marny marketing wokoło tego, na pewno wartościowego, wydarzenia...:( :( :(
cAmper
 

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez Goorock » 27 maja 2012, o 21:53

Plusy - masa rekonstruktorów w tym z zagranicy. Kilka b. ciekawych pojazdów. Brak tłumów. A marketing słaby. Tekstów mało i nie zachęcające. Nazwa nie odpowiada treści.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez cAmper » 27 maja 2012, o 21:58

Właśnie, wielka szkoda, sporo, masa cała wysiłku chłopaków z Reko i organizatorów a "tłumów" brak...nie tylko ta cholerna, skorumpowana piłka, nie tylko (!!! sic!).... :?
cAmper
 

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez Goorock » 27 maja 2012, o 22:06

nagrałem trochę wideo i zrobiłem foty. Opublikuje.
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez Wokash » 28 maja 2012, o 07:24

Ja tam powiem, że byłem może przez godzinkę... impreza oczami widza fajna jak porównać z Bitwą Narodów bardzo fajna... fakt, że marketing bez szału... szukając info miałem problem... ale może to i lepiej...
Obrazek
Avatar użytkownika
Wokash
.
 
Posty: 2610
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 10:33
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards
Na starym Warriorze od: 2005

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez Goorock » 28 maja 2012, o 17:38

Brak tłumów do plus. Moje zdjęcia. Później wrzucę więcej:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 379&type=1
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez JaQbek » 28 maja 2012, o 19:19

Niestety powtórzę słowa kolegów powyżej - burdel organizacyjny i to straszny. Pisze z perspektywy powstańczych inscenizacji:
- wrzucenie wszystkich grup 'partyzanckich i podobnych' do wora z powstańcami co zaowocowało prawie 50 osobowym zgromadzeniem na barykadach
- ludzie nie czytający scenariuszy i przychodzących na "jakoś to będzie" :roll:
- braki amunicyjne i zamówionych karabinów i amunicji do nich
- scenariusze takie dość z dupy :evil:
- "talony na obiad są nieważne bo skończyło się żarcie i nie wiadomo czy będzie" :3:
Avatar użytkownika
JaQbek
 
Posty: 510
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 19:50
Lokalizacja: Mokotów
White Cross: Baczny Obserwator Fińskiej Huśtawki
Na starym Warriorze od: 2008

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez cAmper » 28 maja 2012, o 20:10

Wrzuć foty proszę na picassa Goorock, nie wszyscy bywają na fejsie... 8-)
cAmper
 

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez ogurki » 30 maja 2012, o 10:12

http://kmhwarszawa.net84.net/?page_id=220 galeria Klubu Miłośników Historii "Warszawa"
Avatar użytkownika
ogurki
 
Posty: 15
Dołączył(a): 18 lip 2011, o 11:10
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez Vlad » 30 maja 2012, o 10:59

Byłem zobaczyłem i niestety muszę skomentować.
Sam pomysł konwentu jak najbardziej dobry. Popularyzowanie Historii w Polsce jest konieczne lub wręcz obowiązkowe. Spora obecność grup Rekonstrukcyjnych. Dużo broni, mundurów z II wŚ. Pojazdy których było sporo: Hezter, T34/85, M4 Sherman, Marder, Sdkf 250, 2 polskie tankietki TK I TKS, Kubuś, motocykle, armatki, i wiele innych. Nie brakowało także przedstawiceli innych epok jak epoka Napoleońska czy Wojna Secesyjna Wikingowie. Na prawdę fajni ludzie ze sporą wiedzą z którymi warto pogadać i czegoś się dowiedzieć.
Zdecydowanie za mało grup współczesnych, których mamy sporo w naszym światku ASG -milsim. Nie chcę zmyślać ale były chyba 2 ( US marines i Brytole). Koledzy z RAF i RMC postarali się przygotować się jak należało i zainteresowanie było widoczne.
Makiety do gier i stanowiska dostępne dla gier strategicznych pod namiotami a wiec zabezpieczone przed przypadkowym deszczem. Nie jestem specem w tej dziedzinie więc może ktoś inny napisze więcej informacji. Kilka sklepów z mundurami, szpejem, grami, modelami etc. Duży Ekran i nagłośnienie pozwalało na dobrą informację. Organizatorzy zadbali też o Catering i sprawy sanitarne choć tu mogło być zdecydowanie lepiej.

To było nieco miodu
Niestety jak napisałem na wstępie jest też łycha dziegciu i to spora.

1 Kulawy marketing, zero praktycznie reklamy, brak zainteresowania mediów samą Imprezą. O konwencie dowiedziałem się pocztą pantoflową przez Fejsa. Tak się nie da zrobić dobrej imprezy by przyszło sporo zainteresowanych ludzi. Dotyczy to głównie młodzieży i dzieci, której należy kłaść do głowy kolejne lekcje historii. To co było pokazane jest wręcz przykładowym uzupełnieniem tych suchych lekcji, wręcz plastycznym i multimedialnym przekazem zostającym w głowie na długo.

2 Olbrzymie opóźnienia w czasie rozpoczęcia rekonstrukcji. To można przecież przygotować zawczasu dogadać scenariusz i przygotować teren. Nie ma nic gorszego niż zniecierpliwiona publiczność.

3 Mały teren do rekonstrukcji, zbyt mały jak na ilość pojazdów biorących udział, powodował zbytnie zagęszczenie. Podobnie z możliwościami obserwacji walk przez widzów. Na szczęście tych było mało. To można było poprawić


4 I na koniec (info z opowieści kolegów) skandaliczne zachowania niektórych grup REKO wieczorem po zakończeniu sobotnich prezentacji ( propagowanie faszyzmu w najprostszej formule)

Wiem, że to miejsce nie jest najlepszym forum na opinie ale musiałem. Tak czy inaczej liczę że w przyszłym roku znów wybiorę się na konwent z myślą że będzie lepiej przygotowany i rozreklamowany.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez cAmper » 30 maja 2012, o 18:35

Bardzo ładne fotografie, doprawdy świetne - KMH "Warszawa" poprosimy o więcej :P...
cAmper
 

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez JaQbek » 30 maja 2012, o 19:50

Od kolegi z grupy, niestety tylko na fejsie:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 856&type=1
Avatar użytkownika
JaQbek
 
Posty: 510
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 19:50
Lokalizacja: Mokotów
White Cross: Baczny Obserwator Fińskiej Huśtawki
Na starym Warriorze od: 2008

Re: V Konwent gier strategicznych 26-27 V 12

Postprzez cAmper » 31 maja 2012, o 18:53

monopol fejsa do pasji doprowadza mnie, na pewno fajne fotki, doceniam wirtualnie :( ... za rok przyciągnę Synów i zajrzymy na imprezę :P ...
cAmper
 


Powrót do Wydarzenia militarne i airsoftowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości