Karabinek pneumatyczny w milsimie

Moderatorzy: Tato, Python

Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 29 lis 2012, o 19:40

Helo!

Jakiś czas temu opracowałem scenariusz symulacji, w której do realizacji zadania będzie potrzebny precyzyjny karabinek pneumatyczny potocznie zwany wiatrówką. Oczywiście chodzi o misję snajperską, he he :mad:

Użycie broni palnej poza strzelnicą jest bardzo problematyczne, ale myślę, że zastosowanie precyzyjnej wiatrówki z lunetą w pewnych okolicznościach może zdecydowanie lepiej oddać klimat "one shot - one kill" niż nawet wypasiona replika Barrett M82A1 ;-)

W 2009 roku robiliśmy Sniper Challenge, wtedy cel miał 30cm średnicy a odległość strzału 20m. Dla ASG w sam raz, ale choć emocje były to kunsztu strzeleckiego to nie wymagało. Teraz będzie trudniej!

Cel będzie przeskalowany w ten sposób, aby odpowiadał rzeczywistemu celowi na odległościach 600-900m, dlatego repliki ASG się nie nadają, nie zapewniają odpowiedniej precyzji. Dlatego pomysł zastosowania karabinka pneumatycznego, oczywiście o mocy poniżej 17J.
Nie ważne, czy to będzie sprężyna, CO2 czy PCP, kal. 4,5 czy inny. Ważne, aby umożliwiały oddanie precyzyjnego strzału na odległość ok. 50m (rozrzut karabinka nie powinien przekraczać 4 MOA).

Grę planuję zrobić na wiosnę, ale chciałbym wiedzieć, czy w ogóle będą chętni. Dlatego kluczowe jest pytanie: czy znajdą się zespoły będące w posiadaniu wiatrówek/karabinków pneumatycznych z lunetą umożliwiającą pomiar odległości (np. MilDot) i zapewniających odpowiednią do zadania precyzję strzału?

Oczywiście całość będzie oparta w konwencji milsima ASG, więc pewnie nie wszyscy dotrą do końcowego, najważniejszego zadania ;-)

Co o tym sądzicie? Znajdą się chętni?

(i proszę mnie nie odsyłać do zawodów FT/HFT bo to inna bajka)
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Chaota » 30 lis 2012, o 02:45

Luneta droższa od wiatrówki :)

Myślę, że skoro Organizujesz jedną z ważniejszych cyklicznych imprez w kalendarzu MilSimowego snajpera to na pewno będą chętni na taką innowację.
Ja wysiadam kondycyjnie ;)
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Aur » 30 lis 2012, o 05:43

Ja niby po to mam lepszą lunetę, żeby móc ja na wiatrówkę przemontować. Z drugiej strony trzeba by zakupić wiatrówkę i ćwiczyć jej używanie specjalnie na jedną imprezę.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 30 lis 2012, o 08:52

Aur, zakup takiego karabinka to nie na raz sztuka: możesz strzelać sobie dla relaksu, starować w różnorakich zawodach (dokładne PZSS lub FT/HFT). Sam od jakiegoś czasu myślę o czymś takim, ale lista "must have" jest za długa ;-)
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Chaota » 30 lis 2012, o 10:02

Mam to samo, lista zawsze za długa :)
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Saint » 30 lis 2012, o 12:38

Świetny pomysł.
Jednak obawiam się że zwykłe "wiatrówki" będą za mało precyzyjne, a np. sportowego anschutz'a jednak bałbym się brać w teren z uwagi na delikatność sprzętu.
Może dało by się użyć do tego kbks'ów?
Saint
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Xasistis » 30 lis 2012, o 13:28

Saint - jaja sobie robisz?
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Grey » 30 lis 2012, o 14:30

Pytanie czy istnieją opcje wypożyczenia dobrej wiatrówki. Jeśli tak - to impreza bardzo atrakcyjna. Jeśli nie, to nadal atrakcyjna, ale dla zdecydowanie bardzo nielicznego grona osób. Kilkunastu osób w skali kraju pewnie. Gdyby nadać jej ogólnopolski rozgłos - to ma sens.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 30 lis 2012, o 15:28

Myślałem o wypożyczeniu, problem jednak taki, że aby skutecznie użyć narzędzia trzeba się z nim zapoznać, ergo: ostrzelać.
Szczególnie, jeśli ma to być strzał precyzyjny i do tego pod kątem 8-)

Ale jest to opcja do rozważenia, jak najbardziej. Najwyżej cel będzie większy (tylko wtedy czar pryska...)
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Aur » 30 lis 2012, o 17:49

Pomysł imprezy jest naprawdę fajny. Tylko każdy ma chyba długą listę "must have". Nawet kiepska wiatrówka kosztuj te 150-250 zł. Do tego z wiatrówki też trzeba umieć strzelać. Więc imprezie grozi, że przejedzie sporo zainteresowanych osób, którzy będą miały kiepski sprzęt i dość małą praktykę. Więc z imprezy "mistrzowskiego oka" gra zmieni się w serię nieudolnych prób opanowania pożyczonego sprzętu. Bo ile człowiek może mieć na raz kapitało i czasochłonnych hobby?
Czy dało by radę zrobić strzelanie z wiatrówki jako "opcję"? Kto ma to przyjeżdża z wiatrówką i ubija "cel A". Kto nie ma, to jedzie ze snajperką i ubija "cel B". Na przykład tarczę o średnicy 1 metra oddaloną o 75 metrów?
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 30 lis 2012, o 21:20

Pewnie, tarcza może mieć nawet 2m średnicy i stać 10m od strzelca, ale... to już było (a nawet trudniej) w 2009r na N2 na pierwszej edycji Sniper Challenge. Nie o to chodzi.
Ponieważ poruszamy się jednak w obszarze milsim (przypomnę: symulacja militarna), w swych działaniach dążę do max odzwierciedlenia realizmu i tego, co taki snajper czuje i jakim kunsztem musi się wykazać pomimo przeciwności losu jakie go napotkały (sam jestem ciekaw tych wrażeń, bo komfortowa strzelnica nijak się ma do prawdziwej misji, a na takiej nie byłem ;-)

Temat jest sondażowy, nie mam ciśnienia na taką grę. Badam rynek, bo myślę, że miłośnicy milsimów to nie tylko przebierańcy w mundurkach, ale również zajawkowicze różnych "militarnych" aktywności, a strzelectwo jak najbardziej wpisuje się w te ramki, nawet pneumatyczne :)

Disclaimer: nie sponsoruje mnie żaden producent czy sprzedawca wiatrówek, w ogóle nikt mnie nie sponosoruje, sam muszę zarabiać na zabawki :P
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Xasistis » 1 gru 2012, o 01:10

Zakładam, że pomysł użycia broni ostrej był nieprzemyślaną do końca wpadką, ale nawet w przypadku wiatrówek..
Szpargał, czy jesteś w stanie zagwarantować, że nikt w dowolnym momencie gry nie znajdzie się na tle celu?
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Chaota » 1 gru 2012, o 09:15

Xasistis napisał(a):Zakładam, że pomysł użycia broni ostrej był nieprzemyślaną do końca wpadką, ale nawet w przypadku wiatrówek..
Szpargał, czy jesteś w stanie zagwarantować, że nikt w dowolnym momencie gry nie znajdzie się na tle celu?


Jeżeli chodzi o trafienie kogoś przypadkowego, rozumiem.
Kogoś ingame, shit happens. Będzie siniak, może mała dziurka i tyle.

Nikt przecież nie będzie z premedytacją do Ciebie strzelał.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Maciuś » 1 gru 2012, o 10:07

A wracając do tematu. Chciałem mieć taką "protezę" snjperki :mrgreen: , ale zawsze mam jakies nieprzewidziane ważniejsze wydatki. Jak by jakiś cud sie zdazył ( np spdek w USA), to nabędę napewno :mad: Czyli mentalnie jestem na tak, ale sprzętowo w czarnej :3:
Avatar użytkownika
Maciuś
 
Posty: 244
Dołączył(a): 3 gru 2009, o 22:17
Lokalizacja: W-wa
White Cross: 6th
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 1 gru 2012, o 11:14

Xasistis napisał(a):Szpargał, czy jesteś w stanie zagwarantować, że nikt w dowolnym momencie gry nie znajdzie się na tle celu?


Oczywiście, że nie jestem w stanie tego zagwarantować, analogicznie jak podczas każdej gry ASG. Ale można stworzyć takie warunki, które zredukują ryzyko do minimum. I pamiętajmy o ROE - to człowiek decyduje kiedy nacisnąć spust i ponosi tego konsekwencje.

A wracając do gry: może zrobić tak, że będzie broń "klubowa" już na stanowisku, do którego zespół musi dotrzeć? Oczywiście wcześniej strzelec potrenuje z tą bronią na strzelnicy (za odpowiednią opłatą :mrgreen: )
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Ryuzok » 1 gru 2012, o 13:02

Szpargał napisał(a):A wracając do gry: może zrobić tak, że będzie broń "klubowa" już na stanowisku, do którego zespół musi dotrzeć? Oczywiście wcześniej strzelec potrenuje z tą bronią na strzelnicy (za odpowiednią opłatą :mrgreen: )

teoretycznie pomysł najsensowniejszy, ale moim zdaniem niszczy to "milsimowanie" z karabinkiem snajperskim,bo jeżeli karabinek ten będzie na miejscu, to przecież dotrzeć tam możemy nawet z samą mp5tką (w normalnych warunkach takowy karabinek nosi się na plecach, i nie chodzi mi tylko o wagę, ale też o nieporęczność metrowego pałąka na plecach).

Bardziej widział bym to w kwestii: najpierw infiltracja/atak na "zbrojownię" wroga gdzie karabinek ten by się znajdował, potem podejście i oddanie strzału, taka wielozadaniowość moim zdaniem da większy sens i realizm niż magicznie znajdujący się i wycelowany w odpowiednim kierunku karabinek w środku lasu :)
Ryuzok
 
Posty: 501
Dołączył(a): 22 wrz 2009, o 21:45
Lokalizacja: warszawa
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Jabi » 1 gru 2012, o 15:43

A co za problem narzucić na snajperów obowiązek targania ze sobą "repliki" tego karabinka? Tak jak targamy repliki płyt balistycznych, żeby mieć ochronę tak możemy targać obciążone kije od szczotki na plecach chyba...
Jabi
 
Posty: 61
Dołączył(a): 12 lis 2009, o 00:08
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: RLC
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Aur » 1 gru 2012, o 16:48

Szpargał napisał(a):A wracając do gry: może zrobić tak, że będzie broń "klubowa" już na stanowisku, do którego zespół musi dotrzeć? Oczywiście wcześniej strzelec potrenuje z tą bronią na strzelnicy (za odpowiednią opłatą :mrgreen: )

Jak dla mnie to idealne rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli będzie właśnie możliwość potrenowania wcześniej.
Jak dla mnie nie ma problemu z "dźwiganiem snajperki". Można zrobić grę gdzie snajper ma przynieść swoją własną snajperkę, "przeczołgać się" przez strefę patrolowaną przez OPFOR, a wiatrówki użyć na jednym ze stanowisk.
Problem widział bym gdzie indziej. Jak ma to być "jeden strzał - jedno trafienie" to ustawienia lunety muszą być idealnie ustawione na czas treningu i nie zmieniane przez nikogo od tego czasu.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 13 gru 2012, o 16:24

Jeśli bron moglaby być klubowa, to można by dogadać się z jakąś strzelnica poza miastem i tam dokonać strzelań z normalnej snajperki
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Grey » 13 gru 2012, o 21:43

Opcja Pythonowa sprawiłaby, że milsim stałby się PRESTIŻOWY. Warto to przemyśleć. Kwestia znalezienia strzelnicy z odpowiednim podejściem ingame.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 14 gru 2012, o 08:10

Znam strzelnicę położoną w środku lasu, blisko wawy, ale oś mas 100m.

Nie jest to w sumie złe, bo niweluje wpływ warunków atmosferycznych' a co do wielkości celów to możnaby strzelać do makiety w skali 1/35 i np plastikowej figurki generała.

Jest to w moim odczuciu do zrobienia
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 14 gru 2012, o 11:53

Tak, też myślałem o takim rozwiązaniu. Tylko że to już bardziej zawody się robią, traci się klimat milsimowy. No ale coś za coś, dla cywili to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie, jeśli chcemy użyć prawdziwej broni.
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 14 gru 2012, o 15:40

Trudno powiedzieć. Jeśli strzelamy z pneumatyka na 50m i ma być celnie / to tez robią się zawody, bo broń będzie sportowa i do tego cudzą.

Gdyby znaleźć strzelnicę bez uprzedzeń, to można na kulochwycie rozmieścić makietę i cele.
Osoba strzelająca zajmowała by pozycję czołgając się na nią. Za obserwatora robił by NPC z uprawnieniami do prowadzenia strzelań i wszystko było by i bezpieczne i legalne.

Oczywiście byłby to tylko element, bo rozumiem że celem byłoby skryte przemieszczanie się i potem ucieczka-tak jak kiedyś rozmawialiśmy.

To też byłaby duża różnica od zawodów gdzie strzela się gdy jest się wypoczętym / tutaj długi marsz zmniejszałby koncentrację strzelca.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Aur » 14 gru 2012, o 18:00

Bardzo fajnie. To podajcie jeszcze gdzie można tanio zrobić kurs obsługi prawdziwego "SWD" :)
Bo pomysły zacne ale czym ambitniejsze, tym koszty umiejętności potrzebne większe.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 14 gru 2012, o 20:36

Aż tak to nie,

Przy 100m na osłoniętej strzelnicy trafienie w figurkę 1/35 powiedzmy przy 5 strzalach nie jest niemozliwe nawet dla laika.

Oczywiście, z pewnego punktu widzenia jest to trochę jak na odpuście, no ale coś za coś.

Natomiast ja mam w ogóle wątpliwości nad sensem takiego milsima.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 15 gru 2012, o 11:10

Tak, ale zauważ, że nasze rozważania odbiegły nieco od pierwotnego pomysłu wykazania się kunsztem strzeleckim z ukrycia w stanie zmęczenia i stresu.
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 15 gru 2012, o 12:02

Z pneumatyka to byłyby zawody z FT, tylko że w mundurze :-)

Może odwrócę Twoje pytanie i zapytam, co ten milsim ma wnosić, czego uczyć ?
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 15 gru 2012, o 12:07

Uwaga co do wymaganej celności broni. Zakładasz minimum 4 moa na 50m, czyli 2 moa na 100m. A to jest do zrobienia z kałasza, czyli przechodząc na broń palną, można by używać broni dowolnej, bo cel będzie duży.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 15 gru 2012, o 17:18

Python napisał(a):[...] co ten milsim ma wnosić, czego uczyć ?


Uczyć? Na taką zabawę zawodnik musi przyjść już nauczony! :)
Wnosić? Hmmm... wyższy poziom umiejętności, nowe doznania.

Jak do tej pory nie było milsimu snajperskiego zakończonego "wisienką na torcie" - precyzyjnym, prawdziwym strzałem wypracowanym wg reguł balistyki (pomijam te imprezy na pomorzu dla mundurowych).
Owszem, udajemy wiele aspektów sztuki wojennej, ale to tylko lizania loda przez szybę. A ja zawsze chcę max zbliżyć symulację do realiów.

Anyway, jak pokazuje sondaż, środowisko nie dysponuje precyzyjnymi wiatrówkami a pomysł czołgania się na strzelnicę średnio wpasowuje się w konwencję milsimu. Ergo: małe szanse na zrobienie takiej gry :(
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 15 gru 2012, o 17:45

Jesli chodzi o wypracowanie strzalu wg balistyki, to odpada pneumatyk, wyliczanie poprawek byloby trudne.

Raczej powinien byc duzy cel by zniwelowac maksymalnie blad związany ze strzałem, a odległość na tyle duża by trzeba było wyliczyć poprawke na odległosć. Proponował bym odległość między 300 i 400m i nabój nato 7,62 standardowy.

Strzelnica umizliwiajaca taki strzal jest w szczerym polu na mazurach.

Nie wiem tylko czy ciekawsze nie byłoby naprowadzanie samolotów.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 15 gru 2012, o 17:57

Python napisał(a):Jesli chodzi o wypracowanie strzalu wg balistyki, to odpada pneumatyk, wyliczanie poprawek byloby trudne.


E tam, nieprawda, jest nawet ChairGun na smartfony:
http://www.deben.com/chairgun-mobile.html

Python napisał(a):Nie wiem tylko czy ciekawsze nie byłoby naprowadzanie samolotów.


Byłoby równie ciekawe, tyle że inne. Miałem nawet w planach na tę jesień/zimę (z epickim rozmachem!), ale pewien splot wydarzeń pokrzyżował plany ;)
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 15 gru 2012, o 19:11

Szpargał napisał(a):
Python napisał(a):Jesli chodzi o wypracowanie strzalu wg balistyki, to odpada pneumatyk, wyliczanie poprawek byloby trudne.


E tam, nieprawda, jest nawet ChairGun na smartfony:
http://www.deben.com/chairgun-mobile.html

)


No fakt, nie siedzę w pneumatykach za bardzo.

Ale czy nie bardziej klimatyczne są tabele balistyczne do amunicji wojskowej ? :-)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Aur » 15 gru 2012, o 21:05

Szpargał napisał(a):Jak do tej pory nie było milsimu snajperskiego zakończonego "wisienką na torcie" - precyzyjnym, prawdziwym strzałem wypracowanym wg reguł balistyki (...) pomysł czołgania się na strzelnicę średnio wpasowuje się w konwencję milsimu.

1. Jak chodzi o klimat to możliwość strzelania z prawdziwej snajperki jest oczywiście bardzo klimatyczne. Aczkolwiek prawdziwą wisienką było by strzelanie na 400 metrów z prawdziwej broni snajperskiej, a nie sportowej.
Jeśli chodzi o "czołganie się do strzelnicy" to wszystko zależy od tego, jak ubrał byś to fabularnie. W strzelnicy możesz mieć przykładowo manekina\grafikę dowódcy wrogich sił. Udany strzał może wpływać na przebieg "niesnajperskiej" części milsima. Zabicie "wirtualnego dowódcy" może powodować wstrzymanie ataku na kilka godzin, zmniejszenie respów strony czy co tam wymyślisz. Bo pomysłów może być dużo.
2. Co do strony "sportowej" takiej imprezy, czyli tego, że ludzie dają z siebie wszystko i wygrywa najlepszy, to oczywiście można wymagać, aby konieczne było rozpoznanie odległości do manekina za pomocą siatki mildot. Można wymagać znajomości tablic balistycznych. Ale jak postawisz cele "wielkie jak stodoła" na śmiesznie małej odległości, byle tylko uczestnicy trafiali, to aspekt "ludzie się czegoś uczą i prezentują to co umieją" nie będzie obecny.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Grey » 16 gru 2012, o 09:35

Wszystko zależy od strzelnicy, ale każdy snajper może mieć swoje okienko, np. 1h w którym musi wejść w strefę strzału, wykryć przecinika (cel na strzelnicy może być lekko zakamuflowany choinką albo siatką maskującą, oddać strzał i szybko zniknąć. Po oddaniu strzału oddział QRF OPFOR może ruszyć na łowy. W ten sposób można pogrupować zespoły w przeciwne sobie pary. No możliwości nadal jest wiele, tak jak misje bywają specyficzne, a nie tylko standardowe (dowolne podejście do celu, dowolny czas etc).
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 16 gru 2012, o 13:01

Aur napisał(a):1. Jak chodzi o klimat to możliwość strzelania z prawdziwej snajperki jest oczywiście bardzo klimatyczne. Aczkolwiek prawdziwą wisienką było by strzelanie na 400 metrów z prawdziwej broni snajperskiej, a nie sportowej.


Myślę, że jest to do zrobienia. W Skarżysku można wynająć strzelnicę z osią do 900m, wokół są lasy czyli można się pobawić w skryte podejście. Ale należy się liczyć z wysokimi kosztami zabawy. Strzelnica jest czynna od 9.00 do 14.00, przydzielając każdemu zespołowi 1-godzinne hit window możemy obsłużyć 5 zespołów. Wg cennika strzelnicy koszty by wyniosły w tym przypadku ponad 300 PLN za zespół. A jeszcze amunicja, ciekawe cele, dojazd - czy byli by chętni?
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Aur » 16 gru 2012, o 16:31

300 to już całkiem sporo za imprezę. Ale może dało by radę jakoś wynegocjować "hurtowe strzelanie". Albo jakoś to połączyć. Na przykład zrobić płatny kurs "snajperski" połączony z nauką obsługi broni (dla tych co w wojsku i w FIA nie byli :) ), a ostatniego dnia zrobić milsim. Nie znam specyfiki miejsca więc nie wiem, czy właściciel strzelnicy mógł by jeszcze jakoś zarobić na milsimie, tak, żeby policzył taniej za samo strzelanie.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 16 gru 2012, o 20:08

Strzelanie na 900m dla ludzi bez doświadczenia to w najlepszym razie loteria.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Szpargał » 16 gru 2012, o 21:21

Ależ Python, nigdzie nie pisałem o strzelaniu na 900m. W cenniku Skarżyska jest wynajęcie osi DO 900m, cele mogą być ustawione bliżej. :)
Szpargał
 
Posty: 764
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 19:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: GS-7
Na starym Warriorze od: 0

Re: Karabinek pneumatyczny w milsimie

Postprzez Python » 16 gru 2012, o 21:39

Uff =-)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Luźne dyskusje o MILSIMach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości