ANKIETA ZASADY - dyskusja o sobotnich ankietach

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

ANKIETA ZASADY - dyskusja o sobotnich ankietach

Postprzez Tomcior » 2 lis 2009, o 17:05

1.W ankietach do wyboru miejsca sobotniej , niedzielnej czy czwartkowej strzelanki proszę umieszczać wszystkie dostępne dla nas miejscówki .
2. Nie umieszczamy odpowiedzi typu: nie wiem, nie będę etc. bo nas to nie obchodzi , ankieta ma wskazywać
3. Ankieta decyduje o miejscu spotkania. Jej wynik jest ostateczny.
4. Czas trwania ankiety do piątku. Uwaga! ze względu na ostatnie wątpliwości - ankieta jest ważna do nocy z czwartku na piątek. Idealną godziną zamknięcia jest godz. 24.00 w czwartek i prosze do tego dążyć tworząc ankiety. Jeżeli zakładający wątek zapomni o dacie obowiązywania proszę aby pierwszy czytelnik piątkowy (nawet nocny) poinformował o stanie ankiety. To wskazanie ankiety jest wiążące. Późniejsze deliberowanie że "wcześniej było inaczej a teraz jest inaczej więc gdzie indziej niż wtedy" itp jest naruszeniem zasad i rozdrabnianiem strzelanek czyli zjawiskiem z którym walczymy. Proszę o zrozumienie i kooperację w tej kwestii aż do chwili kiedy będą automatyczne ankiety. Tato.

Wzór :
Sobota:
1. N2
2. Mont. Kalw.
3. Janówek Twierdza
4. Janówek Miasto
5. Janówek Las
6. Radiówek

+platne i z wyprzedzeniem do rezerwacji
7. Legionowo
8. SD
9. Otwock
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomcior
.
 
Posty: 127
Dołączył(a): 9 sie 2009, o 09:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: CAPRI LOUNGE SEAL TEAM 500+
Na starym Warriorze od: 0

Re: AKIETA ZASADY

Postprzez Tato » 6 kwi 2010, o 16:07

Uwaga! ze względu na ostatnie wątpliwości - ankieta jest ważna do nocy z czwartku na piątek. Idealną godziną zamknięcia jest godz. 24.00 w czwartek i prosze do tego dążyć tworząc ankiety. Jeżeli zakładający wątek zapomni o dacie obowiązywania proszę aby pierwszy czytelnik piątkowy (nawet nocny) poinformował o stanie ankiety. To wskazanie ankiety jest wiążące. Późniejsze deliberowanie że "wcześniej było inaczej a teraz jest inaczej więc gdzie indziej niż wtedy" itp jest naruszeniem zasad i rozdrabnianiem strzelanek czyli zjawiskiem z którym walczymy. Proszę o zrozumienie i kooperację w tej kwestii aż do chwili kiedy będą automatyczne ankiety. Tato.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Yasiek » 7 sie 2012, o 14:51

ogólnie od pewnego czasu wydaje mi się (2-3 weekendy) ankieta nie za bardzo ma sens,
ponieważ głosujący leją ciepłym moczem na wynik ankiety i wiele osób "z innej miejscówki"
nie pojawia się w miejscu wybranym głosowaniu.
sypie inne dzieci piaskiem i pluję jadem,
3 matchboxy, wiaderko, łopatka, hulahop, gumka recepturka, smok na biegunach, pół wrotki, 4 kapsle z flagami, 2 puszki po coli z Pewexu....
Obrazek
FB - Yan Yasiek
Yasiek
.
 
Posty: 301
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 17:01
Lokalizacja: W-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Beginner » 8 sie 2012, o 21:10

Nie do końca się z Tobą zgodzę. Jak inaczej chcesz wybierać miejscówki? Poprzez narzucenie innym swojej woli, losowaniem czy stałym przypisaniem danej soboty do miejsca? Tak czy inaczej przy głosowaniu wynik jest popierany chociaż przez tych którzy oddali swój głos na dane miejsce. Brak głosowania sprawi, że ludzie w ogóle nie będą się utożsamiać z wynikiem i dopiero wtedy zacznie się cyrk. Rozwiązaniem problemu jest uczciwe głosowanie, oraz późniejszy przyjazd, jak największej ilości zaangażowanych osób. Wtedy głosy "olewaczy" zostaną zmarginalizowane. Alternatywy trzeba poddać solidnej dyskusji która zadowoli większość :)

Tak przy okazji czy ktokolwiek chce się postrzelać w tą sobotę czy solidarnie lejemy na temat tudzież każdy pojedzie na własną rękę do własnej miejscówki?
Bracia! Oto wzywa nas wojna. Odpowiecie na wezwanie?
Avatar użytkownika
Beginner
 
Posty: 146
Dołączył(a): 11 cze 2012, o 20:11
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: WSH
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Xasistis » 8 sie 2012, o 23:00

A ja mam propozycję, żeby na miejscu gry sprawdzać listę obecności osób głosujących w ankiecie a następnie nieobecnych-nieusprawiedliwionych publicznie wytykać palcem na forum w specjalnie utworzonym do tego wątku.
O ile nie zwiększy to frekwencji (choć może się do tego przyczynić) o tyle przynajmniej zdyscyplinuje użytkowników do przywiązywania większej uwagi do zaznaczania zmiany swojego głosu na "odpadam" w przypadku niekorzystnego dla nich trendów w aktualnej ankiecie.
Po przekroczeniu określonej liczby nieusprawiedliwionych nieobecności administrator ma prawo przyznać takiemu użytkownikowi status specjalny (wzorem milsimowych malinowych krzyży), zależny od ilości nieobecności i aktualnego chumoru czy innego stanu upojenia :piwo: .
Można również odnotowywać osoby głosujące i faktycznie obecne na strzelankach.
Statystyka w postaci ilości nie/potwierdzonych udziałów w imprezie oraz procentowy udział nie/obecności danego airsoftowca stworzy coś na kształt listy największych ściemniaczy-dywersantów oraz rzetelnych graczy.
Rangers! Lead the way!
Avatar użytkownika
Xasistis
 
Posty: 937
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 21:17
Lokalizacja: Rangerbertów
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Filip7370 » 9 sie 2012, o 00:03

Pomysł godyny rozważenia, jednak typowo jak każdy polak zacznę narzekać. Kto za to zapłaci...wróć!...Kto będzie odpowiedzialny za drukowanie i sprawdzanie listy?
Wiadomo pierwsza myśl jest najsłuszniejsza - zakładający temat, tutaj pytanie czy nie spowoduje to sytuacji gdynikomu nie będzie się chciało tego robić i tak będą przepadać dni.
Tylko pytam, ale jak zauważyłem na początku pomysł jest interesujący.
Avatar użytkownika
Filip7370
 
Posty: 79
Dołączył(a): 25 lip 2011, o 21:39
Lokalizacja: Babice i okolice
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez JaQbek » 26 sie 2013, o 13:12

Psychiatryk odradzam ze względu na jego już skrajnie niebezpieczny stan, okrutny syf oraz pojawiającymi się lokalesami za dnia.
Avatar użytkownika
JaQbek
 
Posty: 510
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 19:50
Lokalizacja: Mokotów
White Cross: Baczny Obserwator Fińskiej Huśtawki
Na starym Warriorze od: 2008

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Dalej » 26 sie 2013, o 13:14

Nie ogarnia go już znajoma firma paintbolowa?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez JaQbek » 26 sie 2013, o 20:50

Nie wiem kto ogarnia i czy w ogóle ogarnia. Jak chcesz to przejedź się tam i oceń sam. Nockowicze nie jeżdżą tam już od prawie roku z ww. względów.
Avatar użytkownika
JaQbek
 
Posty: 510
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 19:50
Lokalizacja: Mokotów
White Cross: Baczny Obserwator Fińskiej Huśtawki
Na starym Warriorze od: 2008

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 14 maja 2014, o 11:03

Panie/Panowie, nie da się ukryć iż WW powoli obniża loty, imprezy gromadzą coraz mniej ludzi, zasady raczej traktowane są bardziej niż luźno. Reasumując musimy podjąć działania aby tchnąć nowe życie w stare kości :)
I aby słowa w czyn zamienić mam następujące propozycje :
1. Ankieta będzie publikowana w każdą niedziele ( zajmę się tym ja). według aktualnego wzoru i trwać będzie do końca czwartku .
2. Tytuł ankiet zabiera datę gry i godzinę rozpoczęcia .

1. Monte Kalwaria
2. Monte Kalwaria 2
3. Linin
4. PGR Solec
5. Okuniew
6. MŁ
7. Nowe Białobrzegi
8. Białobrzegi (Pętla u u Cyganki)
9. Wola Grzybowska ( zasady specjalne )
10. Janówek Miasto
11. Janówek Twierdza
12. Janówek Las
13. Odpadam

Tworząc ankietę w pierwszym poście proszę wstawiać skrócony tekst z zasad imprez WW2 :
Start godzina 10:00
Ochrona oczu (całkowity zakaz zdejmowania na polu gry)
Pomarańczowa Kamizelka (Jako oznaczenie "TRUPA" pomarańczowa nie zielona czarna czy różowa )
Repiliki RAM i Mancraft nie biorą udziału w grze.(Polarstar, Volwerin mogą uczestniczyć w grze )
Maksymalna moc dla replik CQB 0-350 FPS
Maksymalna moc dla replik w trybie Full Auto 0-450 FPS
Maksymalna moc dla replik w trybie Semi 450-600 FPS
Repliki z prędkością początkową od 600 FPS nie biorą udziału w zabawie .
Osoby nie spełniające naszych wymogów mogą nie zostać dopuszczone do gry.
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Vlad » 14 maja 2014, o 12:03

Dorzuć jeszcze do ankiety Janówek Las bardzo dawno nie rozgrywany i mało znany.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Kedaar » 15 maja 2014, o 09:45

Jeśli chodzi o ankiety i głosowanie to ok. Sędziowie to trochę przerost formy nad treścią jak na sobotnią jebaneczkę. WW jak dla mnie nie upada, tylko ludzie się przetasowali. Trzy lata temu liczebność była zbliżona tylko twarze inne. Liczba kwasów i sposób egzekwowania zasad też się jakoś drastycznie nie zmieniły. Co innego nasze oczekiwania, pewnie dlatego wielu dawnych bywalców spędza sporo czasu na imprezach zamkniętych, MILSIMach itd.

Inną kwestia jest to, że Bernard trzaska swoje masówki prawie co tydzień, więc na strzelankach z WW rzadziej zdarzają się zbłąkane dusze z ASGW, tak jak to miało miejsce drzewiej.
____
OTW2 - Oddział Taktyczno Wypadowy Warszawa
Avatar użytkownika
Kedaar
 
Posty: 124
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 19:45
White Cross: OTW2 / WSH
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 15 maja 2014, o 11:31

Fajnie iż wywiązuje się jakaś rozmowa na temat ankiety i zasad .
Kedar nie mogę się jednak zgodzić iż osoby (sędziowie) mający mandat do rozwiązywania sporów na miejscu, to przerost formy !( na Bernardówkach godzimy się na to bez problemów)
Rozmawiałem z wieloma ludźmi których już trudno spotkać na WW między innymi z powodów braku przestrzegania zasad !
W naszym interesie leży aby odpływ ludzi powstrzymać a jednym ze sposobów na to jest egzekwowanie zasad, od dwóch lat wałkujemy sprawę oznaczenia trupa i dupa !!
Udział w ankiecie wiedząc iż się na imprezie nie będzie, w jakim celu ? ja rozumiem iż są przypadki losowe etc ale celowe przekłamywanie ?
Oczywiście część "starej gwardii" bywa już tylko na MILSIMAch lub w wąskim gronie, ale dopływ świeżej krwi jest znikomy niestety ! i tu duża nasza rola aby ten trend odmienić !

A w świetle ostatnich sytuacji które miały miejsce na TJ mam takie propozycję :
Osoba która łamie zasady, bezpieczeństwo, uczciwość, nieuzasadnione chamskie zachowanie, odsyłana jest na respa kolejna taka akcja i delikwent śmiga do auta !
W przypadku "friendly fire" na respa idzie trup i jego zabójca, choć trochę wymusi to na graczach myślenia, a nie walenia na oślep .

Kedar wspomniałeś też o imprezach Bernarda......................co stoi na przeszkodzie aby raz w miesiącu zamiast ankiety robić imprezę darmową, wybrać miejsce ( jak kiedyś Białobrzegi) zrobić scenariusz i wspólnymi siłami zadbać o rekwizyty, oprawę ?

WW powoli umiera nawet jeśli nie ma zbyt wielkiej różnicy w ilości uczestników gier, to stoimy w miejscu nie rozwijamy się i może być tak że zje nas ASGW, REDBERET czy jakaś inna społeczność .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez LEVRO » 15 maja 2014, o 12:33

Wspólnymi siłami możemy zmienić sobotnie jebaneczki na całkiem dobre imprezy fair play według istniejących zasad .
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Goorock » 15 maja 2014, o 13:44

Gry muszą być ciekawe. Potrzebni są orgowie miniscenariuszy. Ostatnio na JT było ok 30 os. to wcale nie jest mało. Jest ok i był scenariusz. A sędziowie, możemy spróbować. Najlepiej sędziowie tajni, ukryci wśród graczy tak jak to bywało na grach Schwarza. Taki sędzia zwraca uwagę graczom jeśli łamią zasady, respują się nie w respie, nie zakładają pom. kamizelki, strzelają z bliskiej odległości, kłocą się i t.d.

Obrazek
Ostatnio edytowano 15 maja 2014, o 14:24 przez Goorock, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Goorock
 
Posty: 6146
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 18:44
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Czarny Kot
Na starym Warriorze od: 2008

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 15 maja 2014, o 14:05

Goorock i dokładnie to mam na myśli, ale aby to się udało potrzebne jest wsparcie społeczności WW
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez LEVRO » 15 maja 2014, o 15:04

Jestem za stworzeniem działu " SCENARIUSZE ' by każdy mógł napisać coś ciekawego do :mp5: .
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Zenek » 15 maja 2014, o 15:46

[Czekam na zmianę nicka na ‘Zenek’ – uprzedzam żeby potem nie było nieporozumień]

Ja byłem ostatnio pierwszy raz na WW sobotniej strzelance. Zamierzam być jeszcze na nie jednej. Zasady przeczytałem i zaakceptowałem [ Kamizelka odblaskowa była i korzystałem z niej zdecydowanie za często ;) ]. Mam odrobinę doświadczenia w ASG sprzed lat i nie celuję kulką w twarz ;) [w tym miejscu chciałbym podziękować koledze, który w sobotę trafił mnie w poprzek polany jednym strzałem w tyłek, a nie w głowę ;) ]. Moim skromnym zdaniem te obecne zasady są dobre, a to że ludzie ich nie przestrzegają to nie jest kwestia złego ‘prawa’… ale jako ‘nowy’ nie chce się mądrzyć.

Mam jedno spostrzeżenie ‘świeżaka’:
Myślę że na minus działa brak koordynacji w teamie ‘z łapanki’. Ostatnio było tak że po jednej stronie byli doświadczeni po drugiej, doświadczeni + ludzie z łapanki. Fajnie by było gdyby tacy nowi mieli okazję działać w ramach ‘zastępów’ z kimś doświadczonym, dowódcą(?) – z kimś kto będzie koordynował grupę. Jeśli zbiera się 5 osób w respie to żeby wszyscy nie rozchodzili się pojedynczo tylko żeby działać jako drużyna. Żeby każdy znał bieżące ‘zadania’.
Chodzi o to że scenariusz to nie wszystko. Koordynacja grupą jest równie ważna.

Oczywiście to jest spostrzeżenie po jednej strzelance więc nie koniecznie jest ono obiektywne. [Jeśli zwykle tak nie jest to uznajcie że nie było tematu - chciałem tylko pomóc :owca: :owca: :owca: ]

Pozdrawiam, I jeszcze raz dzięki za okazję do zabawy ostatnią sobotę!
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 15 maja 2014, o 16:33

Zenku dowodzenie na takich luźnych imprezach jest raczej trudne do zorganizowania, nowi gracze zawsze mogą się "przykleić" do bardziej doświadczonych kolegów . Nie mówię też o radykalnych zmianach zasad, które zostały spisane na podstawie wielu doświadczeń, widzę jednak radykalną potrzebę ich przestrzegania. I na właśnie przestrzeganiu zasad musimy się skupić !
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Vlad » 16 maja 2014, o 00:10

Levro
Nie ma potrzeby tworzenia nowych bytów. Są imprezy zorganizowane i tam zawsze wpisywało się gry scenariuszowe.

WW umiera ? To nie jest tak. ASGW gromadziło kiedyś młodszych graczy a na WW byli starsi bywalcy. Część obecnie się wykruszyła bo ma inne zajęcia, rodziny, dzieci. Część poszła w simy jako imprezy bardziej wymagające niż tylko samo strzelanie takż z uwagi na brak czasu. Wolą jechać na dłuższa imprezę z większym funem. Graze z ASGW dorośli i trzymają się swojego forum bo tak wygodniej. Co do imprez Bernarda. Byłem na kilku i szczególnych cech nie widzę poza masówką napierdalanką i zmianami reguł w czasie gry. Nie znaczy to, że ich nie lubię i nie pojadę, wręcz przeciwnie.

White piszesz, że WW się nie rozwija? Zobaczcie natomiast ile ciekawych rzeczy zostało właśnie tutaj wprowadzonych. Gry scenariuszowe których także sam sporo popełniłem z ciekawym zasadami, Wprowadzenie systemu CCS, Milsimy. Zasada oznaczania trupa kamizelką. Co można rozwinąć w sobotniej krótkiej strzelance ? Niewiele poza tym że umawiamy się i strzelamy. Chcecie ciekawostek ? To trzeba je przygotowywać nieco dłużej niż na dwa dni przed grą. Zbudowanie dobrej i ciekawej gry to większe wyzwanie. Chcecie pilnować zasad przez sędziów? Owszem można ale to wyższe wtajemniczenie wymaga od ludzi wprowadzenia modów obserwatorów. Ktoś kto się strzela nie ma na to czasu, sam chce się bawić. Takie sprawy możliwe są tylko w scenariuszach i do tego musi być kilku dobrze zorientowanych ludzi w zasadach.
Chcecie czegoś nowego na strzelankach sobotnich? Proszę bardzo. Wywalcie hi capy i strzelacie z low'ów po 70 bb każdy. Zobaczycie efekty gry .

IMO kamizelki się przyjęły ale można przed grą zanim nastąpi podział stron sprawdzić czy wszyscy mają. To proste chyba?

ATSD to wolałbym by na tym forum większy nacisk był kładziony na simy nawet te krótkie 8-12 godzinne bo one podnoszą poprzeczkę jakości gry. Tym można się byłoby odróżnić od ASGW.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Gofer » 16 maja 2014, o 07:52

Panowie .... ciekawie się czyta te posty :D za starych czasów na WW było naprawdę dużo dużo więcej osób - cholernie się to zmieniło i rozdrobniło, znam nie jeden duży czy mały Team który strzela się w sobotę i niedzielę ale mimo naszej rozmowy nie chcą przyjechać na WW - czemu?????? Kiedyś bardziej patrzyło się na kwasy - które załatwiało się od razu na miejscu zbierając wszystkich i wyjaśniając je ! pamiętam nie jeden raz na N2 pod górką Warrior-ówką czy na Janówek Twierdza jak dostał nie jeden opie...ol za wybryki przy wszystkich na forum . Ale jedno mnie jeszcze zastanawia jak wybieramy miejsca to np. na Monet czy Monte2 przyjeżdża trochę więcej osób a jak są np. Białobrzegi czy inna miejscówka to frekwencja drastycznie spada .... czym to jest spowodowane ?!?!?!?!? Wyjątkiem był ostatnio Okuniew - daleko ale mimo wszystko frekwencja dopisała :D - przyznam ciekawe miejsce i nowe może dla tego ..... I jeszcze jedno niektóre miejscówki mają "ogromy potencjał" terenu a my zawsze wal....my się o te same bunkry , te same górki ????? może warto by było zmienić to trochę - może jak wpadnie trochę nowości i świeżości ludzie zaczną tłumnie przybywać :D :D :D
To hell and back always together .... !!!! " R.I.T. TEAM "
Avatar użytkownika
Gofer
 
Posty: 158
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 11:44
Lokalizacja: NADARZYN
White Cross: R.I.T. TEAM
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Kedaar » 16 maja 2014, o 09:13

Garść moich przemyśleń na ten temat :

1. Generalnie chyba myślę w tym wątku podobnie do Vlada, więc momentami mogę się z nim powtarzać.

2. Zasady są ok i nie ma co ich zmieniać. W wielu miejscach wolałbym żeby było inaczej - np. brak deklaracji strzału, brak ograniczeń dystansu z którego można strzelać na auto wprowadzając w zamian maski dla chętnych ale... Jakbym podnosił tego typu kwestie znaczyło by to, że chce zmienić reguły pod siebie. Zamiast tego wolę ( i oczekuje od innych ) dostosowania się do prawa WW, ew. spełniając swoje zachciewajki na imprezach rozgrywanych na innych zasadach ( Simy, MIlsimy itd).

3. Zanim zaczniemy zmieniać zasady i tworzyć nowe byty, zastanówmy się czy znamy i korzystamy z tego co już istnieje. Jeśli taki wyjadacz jak Gorock ma problem z pamiętaniem wszystkich zasad (dyskusja po ostatniej TJ ) to myślę, że wszyscy mamy nad czym pracować

4. Kamizelki - popieram. Możemy dorzucić tradycję, że w trakcie podziału stron każdy ma wyjąć i pokazać. Inna sprawa, że mieć w kieszeni a wykonać wysiłek założenia po trafieniu, to z tego co czasem widzę dwie odległe sprawy ;P

5. Imprezy scenariuszowe na WW - były i kiedyś i teraz też czasem są. To jest tak zwana inicjatywa oddolna - ktoś musi mieć pomysł, czas i chęci, tak jak to czasem przejawia White czy Volf. Nie bardzo sobie wyobrażam, jak miałyby na to wpłynąć zasady ?!

6. Latka lecą, tak jak pisze Vlad wielu ludzi zajmuje się innymi rzeczami lub skraca im się dostępny czas. Ja widzę jeszcze, że ludzie się też rozwijają i oczekują więcej. Sądzę, że wbrew temu co niektórzy twierdzą, zaangażowanie w simy, milsimy i scenariusze kosztem jebanek na WW nie jest wyłącznie wynikiem kwasów. Chodzi też o to, że niektórzy chcą czasem czegoś więcej niż zdobywania górki/flagi/bunkra w miejscu, które znają jak własną kieszeń. Dla tych osób WW jest opcją spokojnej lightowej jebanki bez zobowiązań. Jeśli czyjś świat zamyka się jednak w większości w ramach WW, to siłą rzeczy będzie starał się to rozwijać. Pytanie, czy na koniec wygra konkurencję z Bernardówkami, Wolą Wodyńską, Milismami, imprezami zamkniętymi, szkoleniami, itd; )

7. Jeśli ktoś chce zrobić scenariusz zamiast ankiety - na obecnych zasadach nie widzę przeszkód. I w takim wypadku nie widzę też problemu w sędziach, moderatorach itd. Jeśli zaś chodzi o zwykłą jebaneczkę z łapanki, gdzie pojawia się 20-40 osób, zdobywamy nieśmiertelną górkę i wszyscy się bawią... Idea sędziów nie sprawdzi się bo :
a) mogą być stronniczy, a ponieważ nie ma orga, nie będzie niezależnego autorytetu, który rozsądzi spór.
b) wystarczy jak kilka sposób zwróci uwagę, wytłumaczy że tak nie można, ew. zastosuje ostracyzm społeczny
c) jak będziemy wybierać tych "mężów zaufania" ? Egzamin z prawa, staż czy przyjaciel królika? ;P
____
OTW2 - Oddział Taktyczno Wypadowy Warszawa
Avatar użytkownika
Kedaar
 
Posty: 124
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 19:45
White Cross: OTW2 / WSH
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez LEVRO » 16 maja 2014, o 11:16

Słuszna uwaga kolegi Kedaar , wszyscy mamy nad czym pracować by utrwalać zasady które już istnieją bez wprowadzania zmian.
Na sobotnich spotkaniach informować wszystkich a zwłaszcza nowych jak nie powinno się grać by zabawa przebiegała w dobrej , bezpiecznej atmosferze. Ukryci sędziowie to większość z nas i nie wydaje mi się by spory zostały rozstrzygane przez wybranych. Są zastrzeżenia do gry danego uczestnika i poprzez obserwacje większości graczy dostanie ogólne upomnienie .
Możemy wprowadzić mini-scenariusze wraz z odpowiednim działem by większość mogła zamieścić swój pomysł na dobrą SOBOTNIĄ zabawę. Gofer piszę sceno przy papierosie , dlaczego mamy nie zamieszczać takich pomysłów do zbioru i grać kiedy będziemy chcieli .
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 16 maja 2014, o 14:55

Panowie...............mysle iz nie wszystko widzimy tak samo, ale jeden mamy cel :D
1. Ja nie planuje zmieniac zasad, moze troszke je zmodyfikowac, czas leci, wszystko sie zmienia, moze i trzeba delikatnie uaktualnic przepisy
2. Oczywistym jest iz czesc starej gwardii odchodzi, zmienia zainteresowania, nie ma juz czasu ale to nie jest powodem braku doplywu nowej krwii. W mojej ocenie przestrzeganie zasad jest tutaj kluczowe tak samo jak uczciwosc na polu walki . Rozmawialem z ludzmi z dosc sporego teamu i odpowiedz byla prosta, nie wpadamy na WW bo sa kwasy i termoska, i tu musze sie zgodzic, bylem swiadkiem tej akcji i o zgrozo jej aktorami byli czlonkowie znanego i dosc starego teamu .
3. Zasady musza byc znane wszystkim i przez wszystkich respektowane, to na nas dinozaurach tej zabawy spoczywa obowiazek ich egzekwowania, uczenia nowych rada i przykladem .
4. "Nowy byt" jak to nazwaliscie :D moim zdaniem jest calkiem ciekawym pomyslem, pozwoli to nam nie grac wiecznie o te samo gorke, bunkier, etc .Powstanie dzialu z prostymi scenariuszami ukruci dlugie gadki typu co dzis gramy, ulatwi tez organizacje takich imprez z biegiem czasu pewnie nazbieramy jakies flag, tasmy, pudelka i co tam sie jeszcze wymysli
5. Milsimy, szkolenia i zorganizowane imprezy maja swoje zasady jednak w mojej ocenie trudno te zasady przenosic na sobotnie luzne spotkania, tu czesto trafiaja ludzie calkiem nowi a ich wyobraznia nie jest w stanie przewidziec co moga narobic kulkami
6. Nie mamy byc konkurencja dla Bernarda a raczej wzajemnie sie uzupelniac typu sobota-niedziela, jego imprezy sa czysto komercyjne a nasze takie nigdy nie beda. Bernard zapewne czerpal sporo z doswiadczen spolecznosci WW i ASGW i tak samo my mozemy sporo podebrac od niego, nie jako konkurencja ale jako spolecznosc ASG.
7. "Sedziowie" czy jak ich nazwac powinni byc wybierani z ludzi dla ktorych ma znaczenie jakosc gry, maja doswiadczenie i ciesza sie uznaniem w naszym gronie, nie jest ich tak malo Habib, Vlad, Fenri, Volf, Oska, Moriss i wielu innych, ale aby to wszystko sie udalo trzeba checi wszystkich
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 15 wrz 2014, o 17:28

Panie/Panowie.......
Po wielu rozmowach, wspólnych przemyśleniach i Bóg wie co jeszcze powstaje w głowach pewien projekt :
Propozycja to raz w miesiącu np w każdą ostatnia sobotę miesiąca grac grę scenariuszową bez ankiety, o miejscu gry decydować będzie wynik poprzedniej rozgrywki (tej nie ankietowej )

Jakiś czas temu Fenri na Okuniewie robił grę Wojskowo/narkotykową i temat wydaje się być wdzięczny :D. Łatwy ( stały podział na strony konfliktu ) i ciekawa fabuła :D
Główne warunki aby gra wypaliła to chęć współpracy społeczności WW2 i tak jak już napisałem stały przydział do jednej ze stron ( pozwoli nam to uniknąć taśmowania), wyznaczeni dowódcy stron, ewentualna pomoc w pisaniu dalszej części scenariusza, może jakieś gadżety etc.....
Jak się na to zapatruje reszta naszego towarzystwa ??
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Miszak » 15 wrz 2014, o 19:49

Obrazek
Avatar użytkownika
Miszak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 08:43
Lokalizacja: Bieszczady
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Dalej » 15 wrz 2014, o 20:42

Co do taśmowania, kiedyś był podział na wschód - zachód (flektarny szły do wschodu ze względu na podobieństwo do ruskich camo, i dlatego że wschodu zawsze było trochę mniej).

Była Katanga i Gorgonia. :mad:

Ale to było w czasach gdy mniej więcej wiadomo było kto będzie, i raczej teamy nie zmieniały kolorów. :wet:
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez cAmper » 15 wrz 2014, o 20:49

To już było kiedyś grane i ..dobrze wypadało. Victor, Vlaad czy Nestor organizowali "niepozorny" ale mega grywalny scenariusz z domieszką np historii, na który zwalało się zwykle blisko 100 chłopa i były to tzw "gry zorganizowane sobotnie".
Nie każdego tygodnia ale tak raz lub dwa na kwartał i były to jedne z najlepszych imprez na W i WW - Hurtgen, Monte Cassino czy Kreta :P...To wymagało jednak sporo przygotowań, ogarnięcia terenu, zasad i zapisów, z pewnym sporym wyprzedzeniem. Raz na miesiąc jest do zrobienia tylko, że tydzień to mało na zorganizowanie, no chyba, że byłby to prostszy scenar z łatwymi zasadami, do ogarnięcia na szybko...kto wie ?... :pokemon:

btw jestem "mocno głosujący" za taśmami, nosimy taki galimatias w camo, że klasyczne podziały nie chodzą w praktyce ... same FF... :(
cAmper
 

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 15 wrz 2014, o 20:55

c4.............więc o to chodzi aby udzie zapisując się do danej strony mieli świadomość iż na tę jedną w miesiącu imprezę, trzeba się ubrać tak a nie inaczej, mundury mundurami, kto powiedział iż ma być łatwo ? z drugiej strony maskujemy się na maxa i bum na to taśmę ......................... W tym pomyśle przypisanie do strony ma być stałe :D
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Moses » 15 wrz 2014, o 21:25

Nie głupie to
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Vlad » 15 wrz 2014, o 23:02

Taśmowanie jest IMO tzw " leczeniem z wyboru" ale zawsze możemy jednak wprowadzać podział mundurowy za czym podpisuję się obiema rękami. To się sprawdzało i na pewno macie kilka różnych na podorędziu. Wystarczy podać przed grą jaki jest podział. W ostateczności można podzielić na mundury pełne i kombinowane czyli, np. spodnie oliv i camo góra lub na odwrót. Typowy podział partyzancki. Podział Katanga i Gorgonia jest bardzo stary i cały czas go odświeżam i swoich simach. Nic nie stoi na przeszkodzie by był kontynuowany na scenariuszówkach.
Podział był prosty:
1 - Katanga --- > blok wschodni rosyjskie, polskie WZ' ty, flecktarn, finy duńczyki etc.
2 - Gorgonia ---> blok zachodni amerykańskie, brytyjskie, francuskie ( rzadko ale były) etc.
Obecnie jednak wraz z promowaniem strony hamburgerowej szala przechyla się na stronę zachodnią. A szkoda bo teamy Katangijskie były zawsze bardziej wojownicze i wielokrotnie miały przez to przewagę w grze.

W scenriuszówkach ponadto nie musi być podziału 50 /50 % . Wystarczy regulować to np. ilością respów na stronę.
Druga rzecz to nadzór moderatorów. W naszych grach zawsze był 1 mod w respie obu stron i min jeden w terenie. wszyscy mieli łączność radiową . To pozwalało na przestrzeganie zasad ogólnych, ale także kontrolowało wykonywanie zadań.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Stawr0ss » 15 wrz 2014, o 23:02

Jeśli mogę wrzucić też troszkę swojego zdania, gram z WW od 2 miechów:

- okazywanie kamizelki przed rozpoczęciem rozgrywki, proste i skuteczne - nie ma good bye na parking. Kto nie założy w trakcie rozgrywki kamizelki jako trup naraża się na okrutne serie do czasu aż jej nie założy, na swoje masochistyczne upodobanie- nauczy się szybko respektować tą zasadę...

- niestety oznaczanie teamów poprzez taśmy(obu rąk!!), mundurami nie da się tak dokładnie oddzielić graczy... A niestety nie możemy liczyć na stałych bywalców i stałe teamy, czy chociażby równy podział na mundury(20 osób marpat, a 20 wz/flecktarn/woodland np - nie da się po prostu)

- ankieta na następną sobotę rzeczywiście może pojawiać się już w sobotę wieczorkiem, bo i tak wchodzimy i komentujemy/dziękujemy za rozgrywkę dzisiejszą, to co za problem od razu zagłosować na przyszłą, do tego koniec głosowania w środę tak aby można było do piątku dać scenario - większy czas na przygotowanie i przedstawienie, skompletowanie rekwizytów

- jak wiemy deklaracja strzału itp budzi w niektórych graczach wzburzenie podczas samej rozgrywki, i tu zasadnie, mag może nie zapodać kulki, koniec w midkapie, można zzezować :lol: , jak mam 450+ to boczniak albo nie strzelam z bliska w napotkaną osobę i obchodzę się ze smakiem z fragiem!

- co do scenariusza, musi być prosty i wprowadzać akcję cały czas! ostatni wyjazd do MK pokazał w scenariuszu duże luki, zbyt skomplikowane zadania, większość ludków narzekała na błąkanie z szukaniem obiektów oraz mało akcji, co skończyło się że dużo ludzi wyszło po prostu z rozgrywki - i tu się skupmy na tym aby rozgrywki same w sobie były atrakcyjne! Bo ludzie nie przyjeżdżają na WW z powodu słabej organizacji i słabych scenariuszy, nie ma akcji i satysfakcji z gry to na drugi raz nie przyjadą... A zobaczcie jak organizujecie rozgrywki z dużym wyprzedzeniem, takie scenario raz na miecha ile ludków przyjeżdża?

- niestety komercha jeśli chcemy przyciągnąć większa liczbę graczy(nową krew taką jak ja + starych wyjadaczy którzy odeszli z powodów ww), czyli scenario częściej(scenariusz, może być ciągła kontynuacja jednego wątku + z góry ustalone miejsce bez głosowania, niestety), np 2 razy na miecha, a super by było co tydzień! do tego reklama na grupach, innych forach i macie frekwencje i rozruszanie WW... Bo jak ktoś kto zaczyna lub mniej gra może wiedzieć o tym gdzie strzelają się gracze z WW jak tylko na tym forum jest to komunikowane?! Wrzucajmy zaproszenie po ogłoszeniu miejsca+scenario na 2 dni przed sobotą na fejsowe grupy, zapraszajmy dużo ludzi - oczywiście trafią się kwasy i idioci, ale ich możemy szybko zbanować z przyszłych rozgrywek - przesiejemy graczy raz dwa, ale za to poszerzymy graczy przyjeżdżających na weekendowe jebanki :mp5:

- sędziowie muszą być jawni przed rozgrywką!(mogą to być zwykli gracze, doświadczeni) , minimum 2 graczy, powinni mieć nasłuch np na kanale 1 cały czas, gdy będzie jakiś kwas, na radyjku są zapraszani na miejsce, zakładają kamizelkę, biorą d w troki i maszerują - szybkie wyjaśnienia kwasu, gracze będą czuli się bezpieczniejsi o poziom rozgrywki dbanie o zasady, wzrośnie satysfakcja z samej rozgrywki - przestanie pokutować opinia że na WW to brak zasad, nikt nie kontroluje, brak sędziów, termoszenie...

- co do samej zabawy nie musi to być mega scenariusz, wymyślny i z setką rekwizytów, w sumie może, ale byśmy musieli zbierać kaskę za imprezy - a tego nie chcemy.. wystarczy pudełka obklejone pakową taśmą + kolorowa izolka, flaga, czy cokolwiek innego co będzie stanowiło obiekt rozgrywki(ctf, search and destroy, king of the hill, seek and bring back) - te proste scenariusze zna każdy, można je wprowadzić na każdym wybranym terenie w głosowaniu, a dają mnóstwo akcji, co przekłada się na satysfakcję samych graczy! nie wspomnę że można je wprowadzić kilka razy podczas jednej rozgrywki, a strony zdobywają punkty, kto więcej razy zwycięży wygrywa calą rozgrywkę w dniu...

- poszukanie fotografów pasjonatów/ wolontariuszy, którzy będą chcieli wzbogacić swoje portfolio o dość ciekawe okazy fotograficzne, no nie każdy "Jan Kowalski Photography" na Twarzoksiążce może pochwalić się militarnymi, pełnymi akcji i emocji zdjęciami, nie? :D A powiem Wam że zdjęcia z udanej imprezy mnie bardzo satysfakcjonują, co podnosi atrakcyjność udziału w wydarzeniach! To samo jak ktoś ma kamerki, niech robi materiał podczas rozgrywki, JA osobiście mogę po każdej rozgrywce klecić materiał promo :)
Always Outnumbered! Never Outgunned!
Avatar użytkownika
Stawr0ss
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 lip 2014, o 18:59
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Tadeusz » 16 wrz 2014, o 07:22

podział mundurowy jest git
nie cofajmy się
http://3.bp.blogspot.com/_y1f6NnNTjVU/SW4bz8V_C-I/AAAAAAAAC34/MhSUX_Yv68Q/s400/moderator.jpg
Avatar użytkownika
Tadeusz
 
Posty: 94
Dołączył(a): 30 paź 2009, o 23:08
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BRT
Na starym Warriorze od: 2004

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 16 wrz 2014, o 07:52

Stawross nieco odbiegles od tematu...... ale postaram się krótko odpowiedzieć :
Kamizelki posiadanie a używanie to już 2 różne sprawy, kto nie wyciąga może liczyć na serię !
Znakowanie taśma, tego właśnie staramy się unikać
Frekwencja na WW jest powiedział bym zadawalajaca, co nie znaczy iż nie walczymy o nowych graczy, jednak nie dążymy do " Bernardówek "
Ankieta pojawia się w niedzielę, w sobotę sporo osób wstawia posty po strzelaniu co spycha nową ankietę na dalszy plan.
Ankieta trwa do czwartku do godziny 24 i tu zmiany są zbędne, gramy na kilku terenach, znanych nam, a część ludzi w środę nie jest jeszcze pewna jak będzie stać z czasem w sobotę .
Scenariusze, nie koniecznie muszą być proste, z tym właśnie walczyliśmy aby gry były jak najbardziej ciekawe aby unikać grania 100 raz o te same górkę .
Informacje o miejscu strzelania pojawiają się na FB, wstawiam je na fora teamów do których mam oczywiście dostęp, utrzymuję kontakt z grupami z poza Warszawy etc.
Reklama...........my wszyscy jesteśmy żywą reklamą WW, niestety nie da się na każdej imprezie zrobić zdjęć, filmu etc, my wszystko robimy społecznie ;)
Brak zasad...........jakiś czas się strzelam, bywam i bywałem w wielu środowiskach ASG i nie jesteśmy jako WW w tej materii najlepsi na świecie jednak w Warszawie trudno znaleźć imprezę z tak małym poziomem kwasu jak u nas
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez cAmper » 16 wrz 2014, o 08:32

White & Vlad - w pełni popieram Wasze podejście !!! I do przodu :kot:
cAmper
 

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Moses » 16 wrz 2014, o 10:08

White, co określasz mianem Bernardówki?
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Vlad » 16 wrz 2014, o 14:10

Jeszcze raz co do taśmowania graczy

Na prostych strzelankach dopuszczalne i możliwe do akceptacji.

Na grach scenariuszowych zdecydowanie podział mundurowy. Tu rządzą się inne zasady. Być może coś zorganizujemy ( Red Towers ) by pokazać wam jak to działa.

Bernardówka ---> znane nam scenariusze Bernarda i ich zasady.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 16 wrz 2014, o 14:14

Pisząc tak mam na myśli maski pełne dzieci, imprezy gdzie co chwila zmienia się zasady itp. I aby nie było niedomówień, znam i Lubie Bernarda, jego imprezy są potrzebne ale jako WW chcemy budować dla nich alternatywę nie konkurencję .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Moses » 16 wrz 2014, o 14:20

Może tak jak są na ASGW imprezy sygnowane patronatem ich forum, może warto pomyśleć o czymś takim i tutaj? Szczerze mówiąc jakoś bliżej mi do WW niż do ASGW i nie chcialbym aby to forum zmarło, a mam wrażenie że z tym jest coraz słabiej
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Vlad » 16 wrz 2014, o 14:26

Zwykłe fora nieco obecnie zamierają za sprawą Facebooka. Tam z powodu " mydło i powidło" dzieje się więcej niż na wysublimowanym forum. Jest to łatwiejsze do ogarnięcia.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Moses » 16 wrz 2014, o 14:32

Pamiętaj że o dziwo, nie wszyscy mają Fejsa i nie można opierać się tylko na tym jednym medium. Zresztą WW ma też profil fejsowy, i wystarczy że taka impreza pojawi się na profilu WW czy nawet jako Event WW. Wszystko da się zrobić :)
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Vlad » 16 wrz 2014, o 14:36

A to żeś mnie zadziwił :o bo stary jestem i wydawało mi się że większość siedzi na Pejsie. W każdym razie nasze imprezy mają informację w obu lokacjach. Może jednak warto sobie założyć przypomnienie z Forum WW że ma się odbyć jakaś kolejna fajna impreza.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Moses » 16 wrz 2014, o 14:43

Vlad napisał(a):A to żeś mnie zadziwił

Swego czasu i ja się zdziwiłem tym faktem ;)

Vlad napisał(a):jakaś kolejna fajna impreza.

Tylk o właśnie chodzi o ten wyróznik że jest to godna impreza a nie kolena bernardówka ;)
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 16 wrz 2014, o 18:39

Moses ależ my co tydzień wstawiamy na FB informacje o imprezach WW2 na takich grupach jak ASG Polska, ASG Warszawa, ASG Kozienice, ASG Płock, ASG Wawer, i kilka jeszcze ASG nie pomnę w tym momencie jakie to jest ASG . Profilem na FB zajmuje się dalej, ja nie mam do niego dostępu ale napiszę aby wstawiał w czwartki w nocy info lub w piątki rano .
Moses piszesz że WW2 umiera i ja mam wrażenie iż na razie jest to pacjent w ciężkim stanie jednak stabilnym z dobrymi rokowaniami, udało nam się zdecydowanie poprawić jakość gry, uczciwość graczy, ilość graczy od dawna nie było tak aby w czasie wakacji gromadziło się nas w soboty po 35/40 osób a w te wakacje to norma nie wspominając o 2 imprezach które zgromadziły dobrze ponad 100, dużo przed nami jeszcze pracy ale wydaje mi się iż kierunek mamy dobry :D
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez glock_45 » 17 mar 2015, o 14:04

Edycja: 17.03.2015, 14:39 - dopisałem dwa ostatnie akapity ;)

W nawiązaniu do "zamieszania" wywołanego przeze mnie w temacie: http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=15&t=10591 zamieszczam tutaj info, żeby tam nie śmiecić ;) m.in. w odpowiedzi na post kolegi Arekcore (http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=15&t=10591&p=141193#p141193).

Ogólnie lista ankiety powinna być (jest) stała i niezmienna (w sensie kolejność i ilość pozycji), aby wyeliminować błędy przy tworzeniu kolejnych, gdyż najprościej robi się to metodą "ctr+c ctr+v", czyli kopiując pozycje z poprzedzającego wątku dot. sobotniej strzelanki. W tym momencie osoba zakładająca ankietę na 28.03 musi pamiętać, że ja osobiście namieszałem w liście na dzień 21.03 (w sensie usunąłem MŁ).

Jak już pisałem wcześniej zamieszanie wynika z mojej niewiedzy i nadgorliwości - zakładając ankietę byłem przekonany, że Złoto jest w niedzielę 22.03, po zwróceniu uwagi przez Arekcore pierwotnie dokleiłem info o Złocie Saddama, ale po przemyśleniach, że nie jest to jednak darmowa sobotnia gra - usunąłem opcję MŁ z ankiety (czyszcząc jej wyniki - 2 głosy), czego NIE POWINIENEM ROBIĆ, aby nie robić bałaganu z następnymi ankietami (głosy oddał White i ja - został poinformowany o "sprawie" przeze mnie).

Po rozmowach z White'm już wiem, że odpowiednia i jedynie słuszna jest opcja z dodatkową informacją przy pozycji ankiety (np. odpowiedni link do wydarzenia, komentarz, etc.), a nie usuwanie terenu z ankiety (bo następna osoba zakładająca ankietę może tego nie zauważyć i powielić "błąd"). W związku z tym, że istnieje możliwość dokonania zmiany/edycji treści poszczególnych pozycji ankiety bez strat uzyskanych już wyników (np. dopisania komentarza, linku, etc.), śmiało komentujcie jeśli któryś z wykorzystywanych przez nas terenów umieszczonych w ankiecie wg Waszej wiedzy jest już zajęty/zarezerwowany, a nie jest to zaznaczone w żaden sposób w ankiecie - wówczas zostaną dopisane odpowiednie komentarze do ankiety.

Przy okazji w innej kwestii co powiecie na dopisanie na stałe do ankiety na jej ostatniej pozycji (w sumie w poprawnej ankiecie będzie to nr 14) opcji "Sprzątanie & Adaptacja Fortu Szczęśliwice", która by była dostępna aż do momentu uporania się przez nas z tematem - nawiązując do wątku: http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=21&t=10504&p=140492&hilit=szcz%C4%99%C5%9Bliwice#p139933.

Moje żale ;) Myślę, żeby się tam (na Szczęśliwicach) jakakolwiek akcja nanoszenia poprawek terenu udała, to chęć do pracy musi zadeklarować większa ilość osób (strzelanki sobotnie ostatnio gromadzą "regularnie" ponad 20 osób, a w wątku o sprzątaniu Szczęśliwic było zaledwie kilka osób chcących coś zrobić - to jednak niewiele). Jako w miarę świeży człowiek w temacie ASG (i na forum) jestem chętny robić coś więcej niż tylko jeździć tam gdzie reszta zadecydowała w ankiecie, ale wiem że przejdzie mi ta postawa (i zapewne innym "świeżym") wówczas, gdy nie będzie większej ilości osób, które będą "podejmować temat" - co zapewne ma już miejsce w przypadku wielu ze "starych" bywalców WW i strzelanek. Widać to choćby w życiu forum - udziela się na nim niewielki procent osób, części osób nawet nie chce się kliknąć w ankietę - opcja "odpadam" też jest ważną informacją i daje do myślenia innym uczestnikom. Mała frekwencja w ankiecie = mała frekwencja na strzelankach. Żeby nie było, że wszystko według mnie jest "be" i "złe", to np. fajnie, gdy w konkretnym wątku podajecie informację że np. przyjedziecie z ilością X znajomych, (którzy jak mniemam np. nie biorą udziału w ankiecie bo będą tylko "zobaczyć co i jak"). Dobre jest też podejście do tematu transportu na imprezy, sam dzięki White'owi dojechałem na pierwszą swoją imprezę (wróciłem dzięki uprzejmości Izy - przepraszam jeśli pomyliłem imię). Nie mam czym jechać? To nie przeszkoda - zawsze jest komunikacja miejska czy inni uczestnicy, wystarczy zapytać/poprosić, wszystko jest do dogadania.
Liczę na konstruktywną dyskusję ;) pozdrawiam...
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez cAmper » 17 mar 2015, o 19:20

No i super od razu widać, że świeża krew napływa :mp5: :lubie: ... proponowane zmiany i dyskusje nad nimi zawsze mile widziane.


W temacie " ... co powiecie na dopisanie na stałe do ankiety na jej ostatniej pozycji (w sumie w poprawnej ankiecie będzie to nr 14) opcji "Sprzątanie & Adaptacja Fortu Szczęśliwice", która by była dostępna aż do momentu uporania się przez nas z tematem " ... nudna regularność zwykle zabija dobry spontan. Zostaw temat raczej Dalejowi, odkrył (tzw prapremiera) miejsce, pociągnie temat a zwykle rolę KAowca odgrywa zacnie :fap: . Będzie nieco cieplej, dłużej jasno wtedy umówimy się na cały dzionek, i ognicho. Padnie na ładną Niedzielę i damy radę "na jeden raz". Daj temu wiarę - WW ekipa ogarniała niejeden taki temat :mrgreen:.
cAmper
 

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Zenek » 19 mar 2015, o 01:42

Przenoszę tutaj dyskusję, która zaczęła się przy okazji ankiety dotyczącej najbliższej soboty.
viewtopic.php?f=15&t=10591

[Na wstępie zaznaczam że na ZS2 będę uczestnikiem i nie mam nic wspólnego z imprezą w inny sposób ;) ]

Chciałbym wyjaśnić pewną kwestię...
Pytanie: czy sobotnią grę zorganizowaną można dodać do ankiety?
Zaproponowałem we wspomnianym temacie żeby grę ZS2 dodać do ankiety. Wydawało mi się to logiczne.
Pamiętam że zdarzały się precedensy kiedy pojawiały się w dziale Gry Otwarte - Sobota, gry płatne bez ankiety, tylko z opcją 'Walczę', 'Dezerteruje'. To już dla mnie jest na pewno nie logiczne.

WhiteKaszyn napisał(a):Zenku o ile mnie pamięć nie myli "kotś" zrobił aferę o to iż tamta impreza była w dziale sobotnim


White, jeśli już chcesz punktować to ok. Kiedy została przeniesiona? Czy jak ankieta była aktywna to ktoś protestował że była w dziale z sobotnimi jebankami?
Nikt nie mówi żeby na sobotę ktoś zakładał tam ankietę Impreza 'X' - Walczę/Dezerteruje, tylko dopisał opcję żeby koledzy mogli widzieć że jedziesz tu albo tu. Łatwiejsza komunikacja.
Sam w tym temacie ^^powyżej zapisałeś jak ma wyglądać ankieta i sam ten wzór złamałeś, moim zdaniem w sposób dużo bardziej nieodpowiedni niż dopisanie 'Jadę na ZS2'.
viewtopic.php?f=17&t=10490

WhiteKaszyn napisał(a):A kolejna sprawa to taka iż tamta była organizowana przez WW, a ta nie jest :) Nigdy w dziale sobotnim nie umieszczaliśmy info o imprezach organizowanych przez ludzi nie związanych z WW i nie ma tu równości czy też jej braku, tak jest było i pewnie będzie :D


W takim razie chciałbym dopytać kto zalicza się do WW? Kto może robić wyjątki w ankietach?
Bo ja słyszałem głosy że np. 'Bombowe spotkanie' na MŁ kilka tygodni temu, powinno znaleźć się w 'Imprezach Zorganizowanych' - Organizował to Levro z Miszakiem i ja też swoje dołożyłem. Czyli to nie była impreza organizowana przez WW?
[Tym bardziej absurdalny jest dla mnie ten argument że MŁ był wtedy wybrany w ankiecie i pod jej wynik został stworzony scenariusz].

WhiteKaszyn napisał(a):Zenek link który podałeś jest do działu "IMPREZY ZORGANIZOWANE" :D


Zajrzyj do działu 'Gry Otwarte - Sobota' i spójrz na dwie rzeczy:
1. Czy jest tam widoczna wspomniana strzelanka Gvs.K z 24.01.? - Jest.
2. Gdzie jest ankieta z datą 24.01. na grę otwartą? - Nie ma.

:mhm:
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 19 mar 2015, o 08:54

Zenku piszę z telefonu wiec nie będzie cytatów :) ale postaram Ci się jakoś jasno odpowiedzieć.
1. Ankieta ma pewien podany wzór (w tym wątku ) i jej nie zmieniamy aby nie robić bałaganu.
2. Informacja o tamtej imprezie została przeniesiona do działu ZI po wniosku jednego z kolegów, który to wnioskował. Chyba nie ma znaczenia kiedy została tam przeniesiona .
3. Nie mogę odnieść się do tego co słyszałeś gdyż ja tego nie słyszałem i nigdzie nie widziałem aby ktoś chciał przenosić tamtą ankietę .Miszak, Ty czy też Levro zorganizowaliscie scenariusz i chwała wam za to ale nadal nie rozumiem jakie to ma znaczenie dla ankiety w której zdecydowanie wygrał MŁ ?
4 Zenku ja nic nie planuję punktować, stwierdzam tylko jaki jest stan na dziś.
5. Zenku w dziale którym jesteśmy dotyczącym zasad ankiety masz informacje o tym iż raz na jakiś czas w soboty będą organizowane gry bez ankiety ( kilka ich zostało zorganizowanych ) . Nie była to decyzja jednoosobowa a podjęta po rozmowach z uczestnikami gier WW2. Nie dostrzegłem aby ktoś miał do tego jakieś pretensje o takie rozwiązanie, wręcz przeciwnie i w taki sposób zostało zorganizowane kilka spotkań Okuniew, TJ, Linin, FP, Teresin, FS i kilka jeszcze.
6. Widzę iż spore kontrowersje budzi impreza na FS, organizatorem jej i pomysłodawcą był Dalej ( chyba trudno znaleźć kogoś bardziej związanego z WW2 niż on ) faktem jest iż tez maczalem palce w tamtej imprezie jak w 95% tego co się na WW2 dzieje .Pewne kontrowersje budzi tez to iż na 2 imprezach zbieraliśmy pieniądze, pomysł ten powstał aby jak największą część graczy zatrzymać do końca imprezy. Wszystkie zebrane pieniądze zostały wydane na fanty wygrane przez uczestników zabawy a były to między innymi trzy repliki, KWA, WE, Ultimate, kask FMA typu fast, sporo paczek kulek etc, imprezy te nigdy nie były pomyślane jako imprezy komercyjne a pomysł ten był omawiany z wieloma uczestnikami zabaw organizowanych przez WW2 i absolutnie nikt nie był mu przeciwny .

Co do imprezy organizowanej przez kolegów na MŁ ZS2 jest to stricte impreza zorganizowana, informacja o niej jest w odpowiednim dziale a kolega Zas jest zarejestrowany na WW2 od tygodnia ( chyba ) i trudno aby zmieniał nasze zasad, zresztą z tego co wiem niechce nawet tego robić.

Reasumując, nie bardzo widzę gdzie zostały złamane zasady tworzenia ankiety ( gdyż są one zgodne z naszymi ustaleniami)na WW2 panuje zasada o nie dzieleniu imprez ( być może o tym nie wiesz w sumie jesteś z nami tez nie tak długo mogło to uciec Twojej uwadze )dlatego też nie powstawały ankiety w formie tradycyjnej gdy robiliśmy zorganizowane gry w ramach naszych ustaleń .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Miszak » 19 mar 2015, o 09:28

To i ja dorzucę do ogródka:
"Bombowe spotkanie" zaczeliśmy organizować w momencie, kiedy ankieta była przesądzona i wiadomo było z ankiety, że wygra MŁ i mimochodem jest to troszkę inna sytuacja aniżeli w stricte organizowanym Złocie Saddama :)

Więc to trochę porównywanie sobotniej jebanki (z dodanym później [jakoś w środę/czwartek chyba] scenariuszem), a z góry zorganizowaną gierką :)
Avatar użytkownika
Miszak
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 kwi 2012, o 08:43
Lokalizacja: Bieszczady
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Gofer » 19 mar 2015, o 09:57

Panowie i Panie ankieta powinna zostać bez zmian ! jak jest organizowana jakaś impreza to w 100% na MŁ a jak wiemy WW omija to miejsce przy normalnych sobotnich jebankach :D jest Panowie tyle innych miejsc że nie przesadzajmy :D pozostawmy ankietę bez zmian i tak zawsze jest informacja pod ankietą w postach że ktoś gra coś zorganizowanego w danym miejscu a i większość zorganizowanych imprez jest w niedzielę .... więc nie bijmy piany wzór jest i nie róbmy awantury - a wspomnę że jako jedyna społeczność mamy takowe forum tak działające od lat :D
To hell and back always together .... !!!! " R.I.T. TEAM "
Avatar użytkownika
Gofer
 
Posty: 158
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 11:44
Lokalizacja: NADARZYN
White Cross: R.I.T. TEAM
Na starym Warriorze od: 2009

Następna strona

Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości