ANKIETA ZASADY - dyskusja o sobotnich ankietach

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez glock_45 » 25 mar 2015, o 02:31

Gofer :lubie: :lubie: :lubie: i zgadzam się w zupełności...

@ Zenek - tak wiem, że White użył tego, pisałem o tym w tym wątku przedwczoraj ;) rozumiem, że mogło gdzieś zginąć w ścianie tekstu ;) zgadzam się że "less is more" z tego powodu tak a nie inaczej wygląda składnia. Przy minimum postarałem się zawrzeć maksimum.

Dzięki za rzeczowe odniesienie się do tematu.
Forma wynika z gramatyki i zasad języka polskiego. Ustala się = my ustalamy/organizator ustala. Samo "Limity FPS..." - "co limity" mógłby ktoś zapytać.
Deklaracja strzału - był niedawno z tym problem (dyskusja na forum), że jedni honorują inni nie, bo nie ma tego w regulaminie. Hmmm... "poniżej 350+..." - z 340FPS prawie z przyłożenia mogę odpalić - na dodatek serią, zamiast deklarować? W mojej propozycji punkt jest przy tym krótszy ;)
Jeśli "Repliki RAM i Mancraft NIE GRAJĄ!" - to można je posiadać przy sobie podczas gry (posiadanie a używanie to dwie różne kwestie, zwłaszcza dla "wariatów). Nikt mi nie udowodni, że użyłem np. przy strzale z krzaków z 40m, tym bardziej FPS kulki. W powtórzeniu limitu 600FPS istotne jest "nie może przekraczać" - wynika z dyskusji o dopuszczeniu replik Mancraft i możliwości szybkiej zmiany "mocy" (sprężyny) pozstałych replik. Jeśli nie masz w kieszeni zapasowej, mocniejszej sprężyny, Twoja replika podczas gry nie może mieć zwiększonej mocy.
"Na sobotnich strzelankach obowiązuje Regulamin... (link)" - prędzej: "Powyższe regulacje są uzupełnieniem obowiązującego regulaminu [link]". Tylko co jak ktoś się nie stosuje? Z tego też powodu info o sankcjach w postaci niedopuszczenia/wykluczenia z gry jak było do tej pory.

Pozdrawiam.

[offtop] Jeśli już ktoś z zacnego towarzystwa ma zamiar mnie hejtować tylko dla tego że jestem :mrgreen: albo :geek: zapraszam na sobotnią otwartą a po niej na przysłowiowe :piwo: (jedno i nie za duże) albo dobre burgery - poznamy się, pogadamy, wymienimy poglądy, do czegoś dojdziemy ;)
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Zenek » 26 mar 2015, o 23:54

Ehhh...

glock_45 napisał(a):prędzej: "Powyższe regulacje są uzupełnieniem obowiązującego regulaminu [link]". Tylko co jak ktoś się nie stosuje? Z tego też powodu info o sankcjach w postaci niedopuszczenia/wykluczenia z gry jak było do tej pory.


Glock, ty nas nie rozumiesz prawda? 'Sankcje', 'regulacje', 'wykluczenia'... Chłopaku, piszesz językiem urzędowym. Starasz się błyszczeć słowem. Ja zawsze wolałem literaturę piękną od dziennika ustaw, dlatego ponawiam apel by podejść do tego typu 'skrótu zasad' w ankiecie, w sposób luźny, przyjemny i przyjacielski. Męczy mnie tłumaczenie tego że nie podoba mi się to że założyciel ankiety skierowanej DO KOLEGÓW i KOLEŻANEK musi wkleić tekst: 'Ustala się...', 'Kategorycznie zabrania się' czy inne górnolotne słowa ze słownika prawniczego. Czy my mamy spotkać się w sobotę w przyjaznej atmosferze czy niedługo wprowadzimy obowiązek noszenia druku oświadczenia na wypadek odniesionych obrażeń podczas gry?
Nie znoszę biurokracji, rzygam socjalizmem, mam torsje na myśl o kolejce w urzędzie i będę strzelał :mp5: :mp5: :mp5: do każdego kto będzie chciał mi przypominać o tych wszystkich wynalazkach szatana w chwili kiedy chce z kolegami się wyluzować i pobiegać po lesie.

P.S.
luki9898 napisał(a):O 10.00 zbiórka na parkingu, czy wcześniej?


Więcej podstawowych informacji by się przydało w pierwszym poście, a nie same zakazy, nakazy i strachy na lachy.
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Schwarz » 27 mar 2015, o 09:06

Spokojnie Zenek.

Wiosna idzie, może się trochę nowych pojawi, to taka łopatologia w regulaminie może się przydać. Osobiście też bym wolał, żeby nie było potrzeby pisania takich pierdół, ale jak widać trzeba brać poprawkę na lenistwo osób, które chcą tylko siać kompozytem ale nie mają już zapału do poszukania zasad na forum, ani zapoznania się odrobinę z jego treścią. Wydaje mi się, że to wina braku postów po strzelankach. Gdyby częściej ludzie dzielili się wrażeniami, czy relacjami po strzelankach, wtedy nowi mieli by chociaż wirtualny obraz tego co się dzieje na jebankach. Nie ma tego za dużo, więc jedyne co znają przychodząc pierwszy raz, to te kilka linijek tekstu pod ankietą. Mi samemu brakowało jakichś wpisów, kiedy miałem przerwę i w zasadzie ciężko było się dowiedzieć co się aktualnie ciekawego dzieje, kto zęba stracił, kto w bajoro wlazł, etc.

Zgadzam się natomiast co do formuły. Język tak drętwy, że się czuję jakbym czytał regulamin ośrodka wczasowego za PRL'u. Brakuje tylko Książki Skarg i Zażaleń w tym bełkocie.
Ale czuję, że forma się zmieni wcześniej czy później. To jest forum stworzone dla rozrywki i nie ma potrzeby się :fap: nad regulaminem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez glock_45 » 27 mar 2015, o 11:59

Schwarz - zgadzam się z Tobą, forum potrzebuje więcej oznak życia jego użytkowników, włączenia się, tak aby ciągle się coś działo (sensownego) ;) Obojętnie jakiego języka użyjemy, bez ludzi i tak będzie martwy - tak filozoficznie rozmyślając :P

Mi osobiście ten język akurat nie przeszkadza, może z racji wieku - nie mam traumatycznych doświadczeń, końcówka komuny w Polsce to lata mojego wspaniałego, beztroskiego dzieciństwa.
Zenek napisał(a):'Ustala się...', 'Kategorycznie zabrania się' czy inne górnolotne słowa ze słownika prawniczego

Osobiście nie widzę tutaj nic złego (dla mnie jest to mowa potoczna, słowa jak słowa), nie uważam, żeby wprowadzały jakiś terror, po mnie to gładko spływa. Z drugiej strony chyba bez sensu podchodzić luźno do regulaminu. Zabawa na luzie jak najbardziej tak, ale jak najbardziej bezpieczna.

Zenek - nie upieram się na każde słówko, o to też powinna toczyć się dyskusja, oby tylko słownictwo było tak dobrane, by zarówno Piotruś jak i Krzyś rozumieli identycznie to, co czytają, oraz by nie było napisane "po polskiemu", no szanujmy siebie i "naszych" czytelników. Regulamin/zasady to niestety nie Biblia czy wiersze Szymborskiej, które można czytać lekko i przyjemnie, interpretować zależnie od wyznania/nastroju, czy czegokolwiek innego.
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Zenek » 27 mar 2015, o 13:16

Właśnie tego się obawiałem, że to jest dla Ciebie mowa potoczna ;)
Dla mnie nie... i nie trzeba mieć doświadczeń z PRL żeby bronić się przed tym językiem. Wystarczy iść do byle jakiego urzędu i starać się coś załatwić. (W tym miejscu chciałbym pozdrowić kolegów i koleżanki pracujących w urzędach, którzy na strzelankach wyobrażają sobie że strzelają do petentów).

Glock, a kiedy było coś napisane pod ankietą 'po polskiemu'? Kiedy było coś niezrozumiałego? Mi tu śmierdzi przerośniętym ego i przeświadczeniem że bez urzędowego slangu nie da się żyć. Uwaga, bo teraz będziesz w szoku: Da się! I wszystko będzie zrozumiałe.
Jeśli są jakieś niejasności to a) bo NIE BYŁO informacji; b) bo ktoś miał regulamin w dupie. Nie jest problemem dotychczasowy język tylko brak informacji.
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez LEVRO » 27 mar 2015, o 14:03

Może znajdzie zastosowanie do wykorzystania mała propozycja dotyczącą tematu . :lol:

SOBOTA - Start godzina 10:00

Jesteś nowy?
REGULAMIN - viewtopic.php?f=11&t=131
OPIS I LOKALIZACJA SOBOTNICH STRZELANEK - viewforum.php?f=63
Zapraszamy!
Masz pytania? Pisz! Pomożemy! :)

SKRÓCONY REGULAMIN IMPREZY: PROPOZYCJA REGULAMINU /Schwarz

Obowiązkowo:
- Ochrona oczu (całkowity zakaz zdejmowania na polu gry).
- Pomarańczowa kamizelka (Jako oznaczenie "TRUPA" pomarańczowa nie zielona czarna czy różowa )
----------------------------------------------------
Repiliki RAM i Mancraft nie biorą udziału w grze.(Polarstar, Volwerin mogą uczestniczyć)
----------------------------------------------------
Maksymalna moc dla replik CQB 0-350 FPS
Maksymalna moc dla replik w trybie Full Auto 0-450 FPS
Maksymalna moc dla replik w trybie Semi 450-600 FPS
Repliki z prędkością początkową od 600 FPS nie biorą udziału w zabawie .
----------------------------------------------------
Na dystansie poniżej 10m NIE STRZELAMY z replik o prędkości wylotowej większej niż 350fps!
Zbędna informacja wykasowana :lubie:
----------------------------------------------------
Friendly Fire to też trafienie! :)
----------------------------------------------------
Osoby nie spełniające naszych wymogów mogą nie zostać dopuszczone do gry.


Miłej zabawy!

Poprawiłem kolor tekstu twojej propozycji regulaminu, gdyż mógł wprowadzać w błąd. Przypominam, że kolor czerwony jest zarezerwowany dla moderatorów i adminów /Schwarz
Ostatnio edytowano 27 mar 2015, o 16:22 przez LEVRO, łącznie edytowano 1 raz
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Schwarz » 27 mar 2015, o 14:44

Chciałem zauważyć, że bang bangi, które osobiście uważam za kompletne nieporozumienie, NIE SĄ ZASADĄ, jedynie można się tak umówić przed grą.

Proszę pamiętać, że to wątek zasady a nie "moje przemyślenia o zasadach". Ktoś nowy kto tu wejdzie, będzie widział kilka regulaminów i w końcu zgłupieje zastanawiając się który akurat jest aktualny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Zenek » 27 mar 2015, o 15:39

Mi sie podoba.
A o zasadzie 'Bang, bang' warto porozmawiać w innym dziale. (Ja jestem za ;) )
Zastosowalbym ten tekst. Ew. mozna wyciac kontrowersyjny fragment do czasu ustalenia ;)
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez pablito » 27 mar 2015, o 16:04

Tak jak napisał Schwarz, BANG BANG to nieporozumienie, nie masz klamki na taką odległość twój problem, nie strzelasz.
SILENT KILL/KNIFE KILL przez położenie ręki na przeciwniku jak najbardziej.

Równie dobrze można by przyjeżdżać z patykiem i bangować na 30 metrów.
Avatar użytkownika
pablito
 
Posty: 780
Dołączył(a): 8 gru 2009, o 12:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Zenek » 27 mar 2015, o 16:27

Ok, ok. Ale bez fragmentu 'Bang bang' jest 'czytelne' - są jakieś niejasności? Możemy nad tym pracować dalej ale trzeba mieć 'cos' do szlifowania. Są jakieś inne uwagi?
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Arekcore » 27 mar 2015, o 18:51

W gruncie rzeczy to muszę napisać że uwielbiam to forum i użytkowników :) ciesze się że WW2 wróciło do normy że są nowe i stare twarze ( te najstarsze tylko czytają :D ) co do Bang-Bang na 10-15 m. odległości po prostu jadę singlem w korpus lub z boczniaka, chyba to nikomu nie zrobi krzywdy...... samo krzyczenie dostałeś nic nie wnosi, chwilami emocję zwłaszcza u nowych graczy powodują nawet jak dostaną reakcję strzelania auto..... Panie i Panowie trzeba rozmawiać, trzeba starać się znaleźć złoty środek... szanujmy się :)
Ostatnio edytowano 27 mar 2015, o 20:04 przez Arekcore, łącznie edytowano 2 razy
F.R.O.G. Team
Avatar użytkownika
Arekcore
 
Posty: 495
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 09:31
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez glock_45 » 27 mar 2015, o 18:58

:lubie: :lubie: :lubie:

Choć z małym "ale" - ale jednak zgadzam się, zwłaszcza z początkiem i końcówką :P

Dyskusja n.t. "bang bang" przeniosła się tutaj: http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=11&t=10603
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez cAmper » 27 mar 2015, o 19:58

No jakem piernik stary, ale wrze jak w kotle ... :pokemon: ... :geek: oby coś ugotowali tylko ...
cAmper
 

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Zenek » 27 mar 2015, o 23:00

Dla porządku. Levro podkradam.
Jeśli nie ma więcej uwag to możemy to poniżej zastosować?

Jest tam punkt:
Na bliskim dystansie NIE STRZELAMY z replik o prędkości wylotowej większej niż 350fps!

Pytanie czy wartość 350fps jest ok? Bo regulamin mówi o 440fps, co mi się wydaje za dużą wartością. Poza tym to jest dosyć nielogiczne w stosunku do CQB gdzie tam zwykle jest mniej niż 10metrów[bliska odległość]. Nasuwa się pytanie czemu CQB jest do max 350, skoro na tych samych odległościach ale outdoorowo można strzelać z 440?!

Ja bym zostawił tak jak jest poniżej: 350fps.
Ale w takim razie warto zastanowić się nad zmianą regulaminu może :)


PROPOZYCJA::::::::::::::::

SOBOTA - Start godzina 10:00

Jesteś nowy?
REGULAMIN - viewtopic.php?f=11&t=131
OPIS I LOKALIZACJA SOBOTNICH STRZELANEK - viewforum.php?f=63
Zapraszamy!
Masz pytania? Pisz! Pomożemy! :)

SKRÓCONY REGULAMIN IMPREZY:

Obowiązkowo:
- Ochrona oczu (całkowity zakaz zdejmowania na polu gry).
- Pomarańczowa kamizelka (Jako oznaczenie "TRUPA" pomarańczowa nie zielona czarna czy różowa )
----------------------------------------------------
Repiliki RAM i Mancraft nie biorą udziału w grze.(Polarstar, Volwerin mogą uczestniczyć)
----------------------------------------------------
Maksymalna moc dla replik CQB 0-350 FPS
Maksymalna moc dla replik w trybie Full Auto 0-450 FPS
Maksymalna moc dla replik w trybie Semi 450-600 FPS
Repliki z prędkością początkową od 600 FPS nie biorą udziału w zabawie .
----------------------------------------------------
Na bliskim dystansie NIE STRZELAMY z replik o prędkości wylotowej większej niż 350fps!
----------------------------------------------------
Friendly Fire to też trafienie! :)
----------------------------------------------------
Osoby nie spełniające naszych wymogów mogą nie zostać dopuszczone do gry.


Miłej zabawy!
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 27 mar 2015, o 23:30

Wy serio tak ? Co tydzień chcecie robić jakieś zmiany pisząc to samo innymi słowami ? Może zaczniemy wstawiać kwiatki i słoneczka ?


W poście wystarczy informacja dotycząca oznaczenia trupa, limitów fps, godziny startu i rodzajów zakazanych replik, resztę opisuje regulamin który chyba i tak nowy musi przeczytać a stary znać !!!!!!!!!

Jak dalej Was poniesie fantazja to się okaże że instrukcje wiązania butów trzeba będzie dopisać !!!!!
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Zenek » 27 mar 2015, o 23:54

Zenek napisał(a):Czy my mamy spotkać się w sobotę w przyjaznej atmosferze czy niedługo wprowadzimy obowiązek noszenia druku oświadczenia na wypadek odniesionych obrażeń podczas gry?


Ty sobie żartów nie rób. To sa powazne sprawy ;)
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Schwarz » 27 mar 2015, o 23:59

Zamykam wątek do jutra. To nie miejsce na spam i fantazjowanie. To wątek informacyjny. Dyskusję proszę prowadzić w dziale dyskusyjnym a nie informacyjnym
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: ANKIETA ZASADY

Postprzez Pi White » 28 mar 2015, o 00:04

Jutro cały spam leci do kosza, zostaje tylko lista miejsc do ankiety i krótka informacja dot. panujacyh zasad .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: ANKIETA ZASADY - dyskusja

Postprzez Schwarz » 29 mar 2015, o 17:42

Przeniosłem i odblokowałem wątek jako dyskusyjny. Można spamować. Niedługo w dziale sobotnim wątek informacyjny z zasadami ankiety, bez możliwości dopisywania postów. Dyskusję prowadzimy tutaj. Cel tego jest następujący - nowe osoby nie muszą się przebijać przez 150 postów żeby znaleźć aktualne zasady. Będą w jednym poście.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Poprzednia strona

Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości