Wiek graczy

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Wiek graczy

Postprzez Schwarz » 2 maja 2015, o 22:09

Czy ja jestem stary i ślepy, czy w regulaminie nie ma zapisu odnośnie wieku?? Jakaś edyta to wycięła?
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wiek graczy

Postprzez Pi White » 2 maja 2015, o 22:12

Dziura w regulaminie, nie ma zapisu o wieku gracza . Zwyczajowo przyjęte zostało 16-18 z pozwoleniem 18+ bez ograniczeń, no chyba że klient z banem.
Moim skromnym zdaniem, 18+ a młodsi tylko z opiekunem prawny do tego znanym w środowisku WW2 .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wiek graczy

Postprzez Mad » 3 maja 2015, o 08:47

Też dziurę zauważyłem, ale co zwyczaj, to zwyczaj.
Po swoich krótkich spostrzeżeniach też podoba mi się pomysł:
"18+ a młodsi tylko z opiekunem prawny do tego znanym w środowisku WW2"
bądź po prostu z opiekunem prawnym - co będzie mniej dyskryminujące a zarazem będzie pewną barierą.
Dziedzic
Avatar użytkownika
Mad
 
Posty: 110
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 18:20
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Aur » 3 maja 2015, o 09:08

Jak dla mnie powinno być ograniczenie 18+. A młodsi, pod opieką opiekunów, na dedykowanych strzelankach "przedszkole asg" i obowiązkiem noszenia maski. Jeśli znajdzie się chętny organizator który weźmie na siebie odpowidzialność tak jak Tatos wziął za ASG+.
Aur
 
Posty: 171
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Zenek » 3 maja 2015, o 09:31

WhiteKaszyn napisał(a):Moim skromnym zdaniem, 18+ a młodsi tylko z opiekunem prawny do tego znanym w środowisku WW2 .


Dla 'miodności gry' to może i dobry pomysł. Bo z prawnego punktu widzenia nie ma takiej potrzeby - może być 16+ z pozwoleniem na piśmie.

WhiteKaszyn napisał(a): z opiekunem prawny do tego znanym w środowisku WW2 .


Z jednej strony to brzmi źle i znów pojawia się to zamykanie się WW2 na nowych graczy. Ale z drugiej strony to rzeczywiście ważne, bo jak pojawi się tata z synem i obaj będą pierwszy raz na strzelance i synek dostanie w oko bo zdjął okulary... Zupełnie naturalna będzie u takiego ojca wściekłość na tego, który strzelał. Ojcowie WW2 mają doświadczenie i na pewno lepiej przypilnują, a sytuacjach kryzysowych wściekłość nie będzie skierowana na tego po drugiej stronie lufy.
Może taki zapis po prostu lepiej sformułować?
"Nie mówiłbym tyle o sobie, gdybym kogoś innego znał równie dobrze" ~ Henry David Thoreau
Avatar użytkownika
Zenek
 
Posty: 139
Dołączył(a): 5 maja 2014, o 14:56
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez LEVRO » 3 maja 2015, o 11:04

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest dodanie informacji na czerwono do wzoru sobotnich spotkań - " wiek 18+ ".
To daje możliwość powielania prawidłowej informacji wiekowej i nie będą się podawać na rozmowę z ludźmi ze środowiska .
Przyjedzie tatko z synem i zabronisz udziału w spotkaniu , to się dotyczy wszystkich a nie znanych i lubianych :lol:
Pozwolenie za zgodą rodziców na WW2 nie przejdzie z powodu braku uprawnionej osoby do weryfikacji .
Dobry temat według planu :)
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Wiek graczy

Postprzez Dragonowy » 3 maja 2015, o 11:26

A Ci młodsi to od jakiego wieku ?
A gdy będę szedł ciemną doliną zła, to nie będę sam, wezmę ze sobą ludzi z ..... no właśnie skąd ?

http://www.asgplus.fora.pl/

http://eborowka.pl/
Avatar użytkownika
Dragonowy
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 21:38
Lokalizacja: Stara Róża
White Cross: DEV, ASG+
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez LEVRO » 3 maja 2015, o 11:50

Dragonowy napisał(a):A Ci młodsi to od jakiego wieku ?

Jakies propozycje posiadasz ?
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Wiek graczy

Postprzez cAmper » 3 maja 2015, o 18:53

Levro, sorry ale zdaje się, że stałeś się nieco sprawcą tego tematu i poniekąd wizyty tego młodocianego.
Teraz wprowadzać chcesz ostry regulamin, OK.

Fakty:
- ograniczone info na WW (serwis+forum) dawało i daje sporo barier, nieczęsto nieproszeni goście tu zaglądali (za czasów braku pejsa i do ostatniej Soboty)
- coś tam Levro zapodałeś na fejsie i małolat chciał z ciekawości zajrzeć na WW - prawda ? albo nie ,,, powołał się konkretnie
- nasze grzecznie NIE przyjmują ze zrozumieniem (tata zapytał, przyjął na klatę odmowę i "sobie poszli")
- nie było gadki ani prób obejścia a kilku z Was wali pianę jakby co najmniej zbrodnia jakaś nastała a nastała ? ? ? ...! To niefrasobliwe info powoduje problemy i lawinę hejtu


Bywał na WW mój 14 letni syn jako foto-reporter i pod moim nadzorem było OK ale już go nie bedę nawet próbował zabierać, mimo że gram to od 8 lat. Tu i tam. On bawi się "w wojnę" od 3 lat ale jak widzę podejście Wasze to wymiękam.
Poślę go za kilka lat do innych grup, zionie mi tu niefajnym klimatem wynikającym z ... niczego!bowiem powodów faktycznych BRAK !... ? .... ?

WW było zawsze +18 dla graczy. Inne roczniki oraz tzw niedoświadczeni (foto serwis np) bywali z obstawą albo z koknretnej rekomendacji + full zasady biezpieczeństwa.



ps
Tak jak mówiłem wczoraj, niejakiego młodocianego kolesia zabraliśmy dzisiaj na granie w paczce juniorów, strzelanka na 10 osób odbyła się na Lininie i było mega super! ... czego i Wam w weekendy bardzo serdecznie życzę !
cAmper
 

Re: Wiek graczy

Postprzez jacek9159 » 3 maja 2015, o 19:03

Sorry za korzystanie z loginu mojego syna ale to on jest komputerowy a ja jestem za stary i za głupi żeby to ogarnąć.

Młody czyli Jacek ma 20 lat i w ASG bawi się razem ze mną od 6 lat.Ponieważ robiliśmy to w ramach ZHP ludzie wchodzący w skład ekipy byli w większości w jego wieku.Oczywiście kadra była pełnoletnia i posiadająca wszelkie uprawnienia wydane przez kuratorium.Ja np. mam uprawnienia kierownika placówek wypoczynku dzieci i młodzieży.Pomijam fakt że członkowie kadry to byli albo aktualni policjanci i żołnierze .Rodzice małolatów byli w pełni uświadomieni o co chodzi w ASG i jakie są zasady bezpieczeństwa. Nigdy po za standardowymi śladami po trafieniach nic się nie wydarzyło.

Wystarczy jasno określić zasady a potem je egzekwować i wiek nic tu nie ma.Widywałem idiotów którzy mieli po 21 lat i mieli gówno zamiast mózgu oraz jak to określiliście małolatów którzy przestrzegają zasad i doskonale bawią się z innymi .Na imprezy organizowane przez WW jeżdżę właśnie z synem oraz dwoma chłopkami którzy mają 16 i 17 lat i bawią się z nami od 3 lat.Ich rodzice doskonale wiedzą w co bawią się ich dzieci bo to moi sąsiedzi z osiedla.

Odnośnie waszych obaw o ewentualną odpowiedzialność karną wyjaśniam że w świetle prawa WW nie organizuje oficjalnych imprez w rozumieniu przepisów kuratorium oświaty i wychowania a jest jedynie grupą znajomych którzy za pomocą forum umawiają się na bieganie po lesie połączenie ze strzelaniem.Jeżeli małolat ma 15 lat i jest pod opieką kogoś dorosłego bawiącego się w ASG to chyba jadąc na spotkanie liczy się z tym że może oberwać kulką.
Gdyby taki młodzian na imprezę trafił bez opieki to faktycznie należy mu podziękować bez względu na to czy ma na piśmie zgodę rodziców .Nie jesteśmy w stanie zweryfikować prawdziwości takiego dokumentu.

Na zakończenie chciałbym napisać że ekipa którą wtedy założyliśmy powstała właśnie na prośbę rodziców którzy wyszli z założenia że jeżeli ich dzieci mają się ganiać z karabinami po lesie to lepiej niech to robią pod nadzorem osób dorosłych które również się w to bawią.

Pozdrowienia dla wszystkich i do zobaczenia w najbliższą sobotę.

DONALD

Trochę Ci wyedytowałem, bo ciężko było czytać. A warto. /Schwarz
Avatar użytkownika
jacek9159
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 20:02
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Schwarz » 3 maja 2015, o 19:46

Widzę że dominuje jednak opinia 18+ a młodsi z rodzicem albo opiekunem. W zasadzie to jest to co aktualnie ma miejsce.

To prawda, że oświadczenia nie zwalniają nikogo z odpowiedzialności.

Skoro młodzi przyjeżdżają z ojcami, to nie wiem czy jest w ogóle dla nich potrzebny limit wieku. Ci co grają wiedzą najlepiej czy dziecko zabrać, czy nie.

Nadal nie wiem, gdzie zniknął zapis o wieku graczy.

P.S.
Camper, zluzuj trochę. O biciu piany, lawinie hejtu, zionięciu tylko ty piszesz i nikt więcej. Krytykujesz atmosferę, którą tylko ty sam wprowadzasz. Bez sensu co? :mrgreen:
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wiek graczy

Postprzez jacek9159 » 3 maja 2015, o 19:55

Schwarz- dobrze gadasz!!!
Niech ci poleją :)
Avatar użytkownika
jacek9159
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 20:02
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Pi White » 3 maja 2015, o 21:19

Camper ?? jak wół napisało kilka osób że "młodzi" tylko z opiekunem prawnym................a Ty zdaje się jesteś opiekunem prawnym swojego syna :D

Zenek gdzie i kiedy WW zamykało się na nowych graczy ??Gdzieś już tu czytałem o tabunach "niezwiązanych z WW" i do dziś ich nie ma . Wybacz ale kto ma też weryfikować przyniesione pozwolenia przez takiego " kajtka" ( zresztą w świetle prawa takim pozwoleniem można sobie :3: wytrzeć. Jest opiekun prawny, jest granie- nie ma opiekuna grania nie ma .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wiek graczy

Postprzez Schwarz » 3 maja 2015, o 22:31

Offtop będę wywalał.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wiek graczy

Postprzez LEVRO » 4 maja 2015, o 09:31

Z moich obserwacji ten temat zbliżał się dużymi krokami do założenia i dyskusji a takowego sprawcy bym tu nie wyłaniał. Zainteresowanie militariami wzrasta wraz z potencjalnymi chętnymi do zabawy w różnym wieku. Temat młodego pokolenia szukające możliwości zdobywania wiedzy i rozwoju w naszym środowisku poruszałem już wcześniej z dobrym skutkiem w dyskusji. Regulamin posiadamy bardzo dobry i nie należy wprowadzać znacznych zmian.

cAmper, moją wcześniejszą wypowiedz potraktuj, jako sugestię/odpowiedz wprowadzenia informacji wiekowej w "ANKIETA SOBOTNIA AKTUALNY WZÓR " zaznaczone kolorem czerwony. Są zamieszczone informację na FB przez rożne osoby poprzez linki do działu " Gry otwarte - Sobota, „ w których nie ma ani słowa o wieku małoletnich, pozwoleniach od rodziców ( lepiej nie brać pod uwagę ), więc przyjechać może każdy według regulaminu i zamieszczonych informacji.

Schwarz nie chce grać z dziećmi i trzeba się zastanowić jak ograniczyć napływ Kajtków na sobotnich imprezach.

Czasami pojawiali się młodzi w maskach Paintballowca zamiast siatka Stalker i szukałem skąd mieli takie informację/przyzwolenie do wykorzystania w ASG, zalazłem w regulaminie ASG +. Młodzi z miejsca byli odsyłani do domów a tłumaczyli, bo można według regulaminu.
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Wiek graczy

Postprzez Schwarz » 4 maja 2015, o 09:37

LEVRO napisał(a):Schwarz nie chce grać z dziećmi i trzeba się zastanowić jak ograniczyć napływ Kajtków na sobotnich imprezach.


LEVRO, proszę czytaj ze zrozumieniem.

Schwarz napisał(a):A ja z obcymi dzieciakami grać nie chcę i nie chcę żeby je ktoś ściągał na W2.


To jest zdecydowana różnica. Młodzi grali z nami odkąd pamiętam i nie widzę tu żadnego problemu. Problem to dla mnie młodzi bez opieki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wiek graczy

Postprzez LEVRO » 4 maja 2015, o 09:42

Nikt nie będzie ściągał obcych dzieci i nie będziesz maił możliwości poznania :D Młodzi grają :mp5:
Schwarz, jeśli chodzi o informację na FB to należy coś dodać dla dzieci bez opieki czy zaprzestać informować by nie było sprawcy ?
Łączy nas Siła & Pasja :)
Avatar użytkownika
LEVRO
 
Posty: 250
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 20:07
Lokalizacja: Warszawa Praga-Północ
White Cross: Joker Boys
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Wiek graczy

Postprzez Schwarz » 4 maja 2015, o 09:55

Wstrzymaj się. Dobrze by było, gdyby się więcej osób wypowiedziało w temacie. Jak na razie jest nas kilku.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wiek graczy

Postprzez yamnick » 4 maja 2015, o 10:36

To się wypowiem :)

18+, a młodsi TYLKO z uczestniczącym w grze opiekunem prawnym .
Oświadczenia rodziców dla małolatów są z prawnego punktu widzenia nieskuteczne jakby co, wiec nie ma co zawracać sobie nimi głowy.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Wiek graczy

Postprzez makalele » 4 maja 2015, o 12:11

18 plus , jeśli młodsi to tylko przy udziale w rozgrywce przez rodzica lub osobę odpowiedzialną za niepelnoletniego . Papierek tu nie ma sensu bo kazdy to moze podpisać a potem coś sie stanie i dostanie środowisko WW .
Avatar użytkownika
makalele
 
Posty: 62
Dołączył(a): 11 mar 2014, o 20:06
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Kulka » 4 maja 2015, o 14:03

makalele napisał(a):18 plus , jeśli młodsi to tylko przy udziale w rozgrywce przez rodzica lub osobę odpowiedzialną za niepelnoletniego . Papierek tu nie ma sensu bo kazdy to moze podpisać a potem coś sie stanie i dostanie środowisko WW .



Popieram :)
Avatar użytkownika
Kulka
 
Posty: 53
Dołączył(a): 24 lis 2009, o 14:50
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Wiek graczy

Postprzez Pi White » 4 maja 2015, o 15:42

Zatem potrzymamy temat otwarty do końca tygodnia zobaczymy jaki będzie "głos ludu" i taką podejmiemy decyzję.

Proszę o rozmowę na temat i brak personalnych wycieczek .
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wiek graczy

Postprzez fiki » 4 maja 2015, o 17:00

Witam
To ja w sobotę przyjechałem na Wekend Wariors ,użytkownik Levro powiedział że mogę przyjechać,ale na miejscu okazało się że nie,na szczęście miły pan do mnie podszedł i powiedział że jutro jest strzelanka i będą na niej jego synowie i koledzy ,było bardzo super ,całość zakończyła się ognichem z kiełbaskami.Bardzo miła atmosfera .
Moim zdaniem wiek w asg nie ma znaczenia bo będąc ostatnio w killhousie jakiś 30 letni bez mózg rzucił petardę typu achtung i tak walneło że słyszałem pisk w uszach.
Rozumiem że niektórzy nie chcą się strzelać z ,,bachorami".

Moim zdaniem raz w miesiącu powinna być strzelanka w której mogą brać udział dzieci .Ci którzy się nie chcą strzelać z ,,bachorami " niech nie przyjeżdzają.
fiki
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 kwi 2015, o 23:18
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Vlad » 4 maja 2015, o 17:09

Od wieków było tak, że Warriorówki są dla dorosłych. Tak stało od lat. (jestem na WW od 2006r). 18+ i koniec ! Młodsi 16 + byli dopuszczani za zgodą rodziców lub osobistą opieką innego uczestnika strzelanek. Zawsze w tym temacie były problemy czy dopuszczać z oświadczeniem rodzica z uwagi na konsekwencje powstałe w wyniku urazu w grze lub nie stosownego zachowania.

Edit
IMO młodsi 16+ obowiązkowo za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna i pod opieką gracza dorosłego, który jest uznany przez rodzica na piśmie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Fenrir » 4 maja 2015, o 17:20

Jestem za zapisem:
18+, a młodsi z uczestniczącym w grze opiekunem prawnym

ewentualnie tak jak u Vlada " młodsi 16+ obowiązkowo za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna i pod opieką gracza dorosłego, który jest uznany przez rodzica na piśmie"
Ostatnio edytowano 4 maja 2015, o 17:29 przez Fenrir, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Fenrir
.
 
Posty: 1349
Dołączył(a): 19 sie 2009, o 12:37
Lokalizacja: Wwa
White Cross: Fierce Crafty Stealth
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez LECHU » 4 maja 2015, o 17:22

18+ , 16+ tylko i wyłącznie z opiekunem znanym w środowisku :3:
Avatar użytkownika
LECHU
 
Posty: 190
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 17:54
Lokalizacja: wołomin
White Cross: FAB
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez GRZYBU » 4 maja 2015, o 17:24

Wg mnie tylko 18+ a młodsi- bez względu na wiek, wyłącznie pod nadzorem opiekuna prawnego uczestniczącego w grze (nawet jako fotograf).

Pisemne zgody to fikcja a wiek niewiele mówi o podejściu gracza.... wiem że 14 latek może grać na poziomie a stare chłopy czasem zachowują się jak gimbaza ;-)
Avatar użytkownika
GRZYBU
 
Posty: 852
Dołączył(a): 29 paź 2009, o 09:46
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Wiek graczy

Postprzez jacek9159 » 4 maja 2015, o 18:23

Witam
Widzę że temat wieku graczy wzbudza gorącą dyskusję.Jak pisałem wcześnie powtarzam jeszcze raz . W-W nie jest w sensie prawnym organizatorem imprezy pt.sobotnie strzelanki.To tylko portal za pomocą którego umawiamy się na wojenkę.Jak długo nikt nie wpadnie na pomysł brania za imprezę pieniędzy tak pozostanie i o odpowiedzialności za innych uczestników nie istnieje. Czy gdy umawiacie się na piłkę i jeden z zawodników złamie nogę to prokurator kogoś będzie ścigał ? Nie.Do momentu dopóki W-W nie przekształci się w komercyjną firmę zarabiającą na organizacji strzelanek, każdy bierze udział w rozgrywce na własne ryzyko.
A tak na marginesie mam nadzieję że nie dojdziemy do wniosku że jeżeli ktoś nie walczył w Powstaniu Warszawskim , nie zabił Niemca i nie spalił tygrysa to nie może grać w ASG .
DONALD


Donald piszemy na temat proszę
Avatar użytkownika
jacek9159
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 20:02
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Wraven » 4 maja 2015, o 18:31

Ja również uważam, że 18+ a młodzież pod opieką prawnego opiekuna zapoznanego z regulaminem bezpieczeństwa.
Avatar użytkownika
Wraven
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 kwi 2014, o 22:05
White Cross: Łowcy Jeleni
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez yamnick » 4 maja 2015, o 18:55

Donald, analogia z futbolem nie jest do końca trafiona. Raczej zastanówmy się czy rodzice którzy zgodzą się na udział latorosli na udział w meczu rugby dorosłych przyjmą że spokojem i zrozumieniem jeżeli dziecko straci żeby czy ktoś złamie mu nogę lub rozbije głowę. Owszem może po wypadku na strzelance prokurator nie będzie miał roboty ale pozostaje powództwo cywilne. A nie zna świat większej furii niż wk..na mamusia skrzywdzonego synka.
Always remember the goodness of animals. You see, my dachshund is discreet and will never betray me — I cannot say that of any human being...

Wilhelm Canaris
Avatar użytkownika
yamnick
.
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 12:38
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 6-th
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Wiek graczy

Postprzez Victor » 4 maja 2015, o 19:07

Zimą zabrałem młodzież strzelecką na MŁ. (trzy nieletnie osoby -papier od rodziców, plus nasza odpowiedzialność) w praktyce papier nic nie daje. Nie miałem się czego wstydzić. Wszyscy byli wprowadzeni i grali zgodnie z regułami (nie grałem praktycznie a obserwowałem z Rzeczkiem). Pilnowali dobrych praktyk (wyjście z respa z planem i grupą, trafienia, ruch na przeciwnika z zespołem -nie było zalegania i camperstwa.) Na Trzech organizowanych SIMach miałęm młodocianych pod opieką i było ok. Zero uwag.
Avatar użytkownika
Victor
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 09:21
Lokalizacja: Otwock
White Cross: AIM/ JS 1410
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Przemek » 4 maja 2015, o 19:18

Po przeczytaniu hurtem postów wychodzi na to, że większość jest za 18+/16+ z pisemną zgodą rodziców/opiekuna prawnego i dodatkowo uczestnictwo opiekuna w "strzelance".
Też jestem za tym, aby tak było.

Gracz powinien najpierw myśleć potem strzelać. Gdy emocje i adrenalina wspinają się na swoje szczyty bardzo ciężko o to myślenie przed naciśnięciem spustu, zwłaszcza u młodego.

Co do postu fifi'ego. Też byłem w tę niedzielę strzelać się z młodymi i uważam, że było niemniej fajnie niż w sobotę. Myślę, że można organizować co jakiś czas takie spotkania. Ważne by była na nich odpowiednia liczba opiekunów, ludzi minimalizujących zagrożenie uszczerbku na zdrowia, którzy będą potrafili wpoić nieletnim bezwarunkowe zasady bezpieczeństwa. Osobiście czekam na kolejne takie spotkanie.
Avatar użytkownika
Przemek
 
Posty: 30
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 23:34
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Dalej » 4 maja 2015, o 19:56

Biorąc pod uwagę, że kilka razy zabrałem ze sobą 14-sto letniego syna szwagra, i grał bardzo grzecznie, skłaniam się ku zasadzie że poniżej 18 roku życia może strzelać, ale tylko w towarzystwie dorosłego prawnego opiekuna.
Poza tym myślę, że taki młodzieniec, wiedząc że jest z nim tate/wójke, i może być lipa, będzie dużo grzeczniejszy, niż nie jeden z samym papierem. :pokemon:

Co do papiera - nie wiem czy ma on moc prawną, to nie są oficjalne imprezy masowe, kiedyś dużo więcej mogło ujść, dzisiaj niestety co raz częściej chcemy mieć dupochron.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Wiek graczy

Postprzez Nelson » 4 maja 2015, o 20:12

Ja pamietam ta gowno burze po N2 jak ktorys palnal do "cywila" ze nas jest więcej.
Jesli chodzi o papier to pamietam ze pisany byl przez prawnikow, aczkolwiek i tak dzwoni sie przynajmniej na inszych strzelankach do prawnego opiekuna aby potwierdzil ze podpisal takowy papier.
Osobiscie nie sądzę aby co kolwiek ten papier dawał, a pomysł z tym aby osoby 16-18 mogly przyleźdź na strzelankę z wujkiem ciocia czy babcia uwazam za dobry.
Z drugiej strony komu by przeszkadzało gdyby powrocily na ww2 zgody? jest to wszędzie indziej i nikt nie narzeka oprócz tego że somalia.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez loony90 » 4 maja 2015, o 20:32

ile twarzy tyle pomyslow, wiec ja swoj oficjalny glos podepne pod to co jest idealnie zgodne z moim pogladem.
VLAD i jego 16+ ze zgoda rodzica ORAZ pelnoletnim opiekunem (niekoniecznie prawnym) wygrywa u mnie zdecydowanie.
czemu? bo zdaza sie tak. ze rodzice grac nie chca ale za to syn ma starszego brata albo kolege, ktorego rodzice znaja i nie boja sie puscic dziecka z nim oraz na ktorym skupia sie ewentualne pretensje xD

a komu sie chce jeszcze poczytac to przemyslenia ogolne:
Czy to asg czy nazwijmy to konwencjonalny sport extremalny czy nawet przechodzenie przez jezdnie, wszedzie jak sie chce mozna zrobic sobie krzywde. Na WW jestem od niedawna i w asg dopiero zaczynam sie bawic ale na roweze jezdze extremalnie juz ladnych pare lat i wiem ze rodzice zawsze beda obarczac wina tych starszych "dajacych przyklad". Niezalezne od tego czy daja pisemna zgode czy nie, jakos nie spotkalem sie ze zrozumieniem wlasnej odpowiedzialnosci. Mysle, ze nikt sie nie ludzi, iz rodzice wiedza jak wygladaja realne zagrozenia podczas zabawy, wiemy, ze polegaja na wybielonej wersji przedstawionej przez pociechy. Tak juz jest, wiem to z analogicznych sytuacji rowerowych. Mnie osobiscie nie martwi jednak to czy osoby ponizej 18 roku zycia zrobia sobie krzywde i czy jej rodzice beda mnie winic, mnie bardziej martwi czy ktos nie zrobi krzywdy mi... no a tutaj GRZYBU dobrze powiedzial, wiek niewielkie ma znaczenie a raczej temperament, jak sie starszy wujek wkurzy i mi pusci serie z repliki 550fps a jak sie wkurzy jakis mlodzian i dostane serie z cm.028 wybieram mlodzianina. Generalnie fajnie byloby dawac szanse kazdemu mysle a jak sie okaze, ze brak w danej jednostce wyobrazni, mozna grzecznie wyprosic ;)
Ostatnio edytowano 4 maja 2015, o 20:43 przez loony90, łącznie edytowano 1 raz
feel the chill ;)
Avatar użytkownika
loony90
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 20:19
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Pi White » 4 maja 2015, o 20:37

loony analogia do roweru jest niewielka, nie mówimy że problemem jest siniak jak się kajtek potknie a brak zęba jak dostanie kulkę, a ta kulka pochodzi z czyjejś repliki i koło się zamyka
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Wiek graczy

Postprzez loony90 » 4 maja 2015, o 20:57

zadna analogia jaka wymyslilem nie byla genialna, rower podalem bo sam to robie, w obu przypadkach trzeba miec ochraniacze i tyle...
na rowerze jak chce miec cale piszczele, kolana, lokcie to mam odpowiednie ochraniacze, to samo jak chce miec cale plecy (zolw), glowe (kask), rece(rekawiczki), czy nawet jaja ( bo tez na moich oczach chlopakowi urwalo jak wyladowal kroczem na kole )
w asg jak chce miec cale oczy to mam okulary albo gogle, twarz (maske), palce (rekawiczki), nie lubie dostac w glowe szczegolnie w CQB to nosze kask/helm

trzeba sie wykazac wyobraznia, tyle, ze na rowerze wszystko robie sobie sam a w asg ktos do mnie strzela, dlatego to slabe porownanie, to rozumiem
feel the chill ;)
Avatar użytkownika
loony90
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 20:19
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez cAmper » 4 maja 2015, o 21:39

"Zimą zabrałem młodzież strzelecką na MŁ. (trzy nieletnie osoby -papier od rodziców, plus nasza odpowiedzialność) w praktyce papier nic nie daje. Nie miałem się czego wstydzić. Wszyscy byli wprowadzeni i grali zgodnie z regułami (nie grałem praktycznie a obserwowałem z Rzeczkiem). Pilnowali dobrych praktyk (wyjście z respa z planem i grupą, trafienia, ruch na przeciwnika z zespołem -nie było zalegania i camperstwa.) Na Trzech organizowanych SIMach miałęm młodocianych pod opieką i było ok. Zero uwag"
Popieram i mam identyczne doświadczenia. ...

AMEN....

A - ustalić zasady
B - opublikować jasno i bez możliwości interpretacji (teraz są tu pewne braki)
C - wdrożyć i stosować !

A jeśli kogokolwiek uraziłem wsześniejszymi postami - przepraszam. Już nie będę. ... :mrgreen:
cAmper
 

Re: Wiek graczy

Postprzez Vlad » 4 maja 2015, o 23:04

Zasady były od dawna ustalone więc nie wiem co tu zmieniać. Po prostu w pewnym momencie zainteresowanie strzelankami i WW spadło. Obecnie wzrasta, pojawia się młodzież i wraz z nią problem dopuszczenia do gry. To wymaga jedynie odświeżenia, przypomnienia i egzekwowania. Są zwykle tzw weterani ( kilku ) lub organizatorzy gry i to do nich trzeba się zwracać wprowadzając młodego. To nawet dobry zwyczaj przedstawić taką nową osobę. Po kilku grach wszystko będzie wiadome czy nadaje się do gry czy nie ma wstępu.
Zgoda rodziców jest dla mnie oczywista bo młodzież ma swoje " poglądy " a te niekoniecznie są zgodne z poglądami rodziców, którzy jednak za takowego odpowiedzialność ponoszą. Nasze gry wiążą się z pewnym ryzykiem utraty zdrowia. Wymieniać przypadków nie będę bo sporo osób zna lub odczuło to na sobie.
Camper, Victor mając młodych pod opieką zwracacie na nich baczniejszą uwagę. Ponadto oni również zdają sobie sprawę z faktu, że są obserwowani a złe zachowanie z ich strony spowoduje to, że nie będziecie ich więcej zapraszać. To od razu hamuje. Co innego gdy młody przyjeżdża sam z kartką której tak po prawdzie nie można zweryfikować.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Wiek graczy

Postprzez Schwarz » 4 maja 2015, o 23:14

Vlad napisał(a):Zasady były od dawna ustalone więc nie wiem co tu zmieniać.


Vlad, problem w tym, że zapisu odnośnie wieku nie ma w regulaminie. Byłem pewien że jest, ale go nie ma zwyczajnie. Dlatego trzeba to po prostu "przegadać" żeby było czarno na białym i do regulaminu wpisać. Wtedy każdy będzie wiedział jakie są zasady. Tak naprawdę, to bardzo prosty i techniczny temat/wątek.
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Wiek graczy

Postprzez drizzt » 5 maja 2015, o 16:21

To może ja wrzucę parę swoich uwag z doświadczenia wziętych.
To że strzelam się najdłużej z Was (no może poza Tadeuszem) to jest oczywista oczywistość. Początki jeszcze przed 2000 a sam nawet już dokładnie nie pamiętam.
Posiadam aż 3 synków z czego wg mnie tylko 1 się nadaje na strzelania i chętnie ze mną uczęszcza od niedawna. Nie tylko z racji wieku ale i dojrzałości. Był kiedyś gościu latający z córą i synem i to była masakra. Nawet megatermiantorzyhamburgerscy im nie dostawali do piet w god modzie :)

Za Vladem podam, iż w mojej skromnej opinii 18+ samemu z racji pełnoletności a dla młodszych z opiekunem dałbym wybór nawet już od 14 lat wzwyż. Są dzieci, które mają równo pod sufitem i ładnie się z nimi gra, gada etc. ale są i 16 latkowie, którzy niestety ale tego nie maja. Jeśli tatuś/wujek/prawny opiekun zabiera takiego malucha ze sobą to musi być świadom ryzyka i malucha wcześniej przeszkolić aby ten zachowywał się regulaminowo. Mój najstarszy synek ma w miare poukładane ale młodszy 14 latek jeszcze nie dorósł chociaż już by chciał jeździć bo koledzy już chodzą do kill housu (sic!). Ja za to poczekam, aż mu się pod czupryną ustatkuje i dopiero wtedy będę zabierał go na warriorowe strzelania. Kiedy to nastąpi nie wiadomo :) Trzeci synek na razie płacze jak tatuś wychodzi więc jeszcze długo nie będzie jeździł ze mną na strzelania :)

Ostatnio byłem pierwszy raz w Cytadeli i co mnie uderzyło/zszokowało to straszna masa małolatów w tym sklepie. Nie skłamię jak powiem, iż 60% kupujących aktualnie to małolaty a z tych małolatów to połowa jeszcze z podstawówki. I wiem, że dzieci i odpowiedzialność oraz zdrowy rozsądek z zasady w podstawówce i gimbazie nie za bardzo chodzą parami ale zdarzają się wyjątki i tylko takie wyjątki chciałbym mieć w grze warriorowej ale dopiero od 14+.

UPS ale mi wyszlo dużo linijek i to bez powiększania czcionki :)
"Papież?, a ile on ma Dywizji?" - Józef Stalin
Avatar użytkownika
drizzt
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 wrz 2009, o 08:41
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BRT
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Wiek graczy

Postprzez Dalej » 5 maja 2015, o 17:27

Osobiście, bezpieczniej się czuję jak jest dorosły z synkiem nawet i 14 lat, niż jak jest 16-latek sam "z papierem".
Jak 16-sto latek skręci kark, to i tak będzie "nasza wina", a jak z ojcem, to tylko do siebie rodzice mogą mieć pretensje.
No i faktycznie młodzikom mniej odbija jak są z tatem. :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Wiek graczy

Postprzez Pi White » 8 maja 2015, o 20:59

Tydzień dobiegł końca, z wypowiedzi większości wynika iż w regulaminie powinien znaleźć się zapis o "wieku gracza"



Do zabawy z nami wymagane jest ukończenie 18 roku życia, dopuszcza się do gry osoby młodsze jedynie pod nadzorem prawnego opiekuna biorącego udział w grze !!
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006


Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości