Mundury i przepisy MON

O fatałaszkach i bibelotach.

Mundury i przepisy MON

Postprzez Arekcore » 16 mar 2016, o 08:50

http://www.mpolska24.pl/wiadomosc/ramka ... ury-zdjac2

No to teraz pytanie, co można a czego nie? ;)
F.R.O.G. Team
Avatar użytkownika
Arekcore
 
Posty: 495
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 09:31
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Kadafi » 16 mar 2016, o 08:54

właśnie szukałem tego artykułu bo ktoś coś mi przy kawie mówił że czytał że nie można :?

ja akurat na to natrafiłem: http://promilitaria21.home.pl/autoinsta ... r-wojskowy
Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Kadafi » 16 mar 2016, o 08:55

Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Arekcore » 16 mar 2016, o 09:32

Możliwe że chłopaki będą musieli się pożegnać z WZ-tami oczywiście oryginalnymi nie pisze tu o Helikonie itp., Suez (polski multi) zastanawiające, trzeba się będzie w MON rejestrować ;) z przepisów orientuję się że nie będąc wojskowym nie można nosić polskiej flagi na mundurze.....
Ostatnio edytowano 16 mar 2016, o 11:29 przez Arekcore, łącznie edytowano 1 raz
F.R.O.G. Team
Avatar użytkownika
Arekcore
 
Posty: 495
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 09:31
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Kadafi » 16 mar 2016, o 10:09

Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez cAmper » 16 mar 2016, o 11:16

Czekałem i się doczekałem aż naszemu środowisku też się "cenzura" (kolejny zakaz=nakaz) do dupy dobierze.
Swoje 3 komplety chyba szybko wystawię na allegro zanim ten przepis wejdzie w życie. :?
cAmper
 

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Kadafi » 16 mar 2016, o 11:32

w tym tygodniu miałem kupić mundur... nie wiem teraz co brać żeby było bez problemowo :|
Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Arekcore » 16 mar 2016, o 11:33

http://fakty.interia.pl/prasa/news-rz-o ... Id,2163341


rzekomo rozporządzenie jest już podpisane, czy wchodzi z dniem podpisu ? nie mam pojęcia ;) dyskusyjny jest krój munduru, bo Helikon itp. to kopie na wzór amerykańskich, brytyjskich więc nie powinno być problemu......
F.R.O.G. Team
Avatar użytkownika
Arekcore
 
Posty: 495
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 09:31
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Kadafi » 16 mar 2016, o 11:42

Dotychczas z tego co się orientuje też były jakieś zakazy dot. mundurów... pytanie czy kiedyś ktoś się do Was o to czepiał ?

Wydaje mi się że to martwy przepis.. raczej szeregowi funkcjonariusze policji nie będą wstanie rozpoznać czy dany mundur jest zakazany czy nie...
Avatar użytkownika
Kadafi
 
Posty: 452
Dołączył(a): 11 mar 2016, o 11:24
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Frenetico » 18 mar 2016, o 08:49

Wydaje mi się że to martwy przepis.. raczej szeregowi funkcjonariusze policji nie będą wstanie rozpoznać czy dany mundur jest zakazany czy nie...


Jak będą mieli wątpliwości top wystawią mandat a ty człowieku dochodź w sądzie swoich praw.

IMHO główny problem będą mieli ludzie latający w wuzetach po mieście. No chyba, że ASG zajdzie komuś za skórę i żandarmeria zacznie regularnie przyjeżdżać na nasze ustawki. W końcu po obecnej władzy nic nie wiadomo.
Są kraje (chyba kolumbia) w których każdy model kamuflażu jest zakazany (nie można mieć na sobie nawet krótkich spodenek)
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Arekcore » 18 mar 2016, o 09:05

Przepis jest głównie skierowany do młodziaków z liceum mundurowego, którzy rzeczywiście (nie wszyscy) chodzą jak fleje w mundurze po mieście. Natomiast nie wydaje mi się żeby żandarmeria biegała za asg-maniakami po miejscówkach, druga sprawa żandarmeria nie ma uprawnień względem cywili, natomiast zawsze mogą po policję zadzwonić. Jak to będzie w praktyce zobaczymy ;) ale może to trochę ograniczy paru ludzi, którzy biegają w ciągu dnia w całym umundurowaniu bojowym dla lansu.
F.R.O.G. Team
Avatar użytkownika
Arekcore
 
Posty: 495
Dołączył(a): 1 kwi 2010, o 09:31
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Moses » 29 mar 2016, o 13:07

Najgorsze jest to że wcześniejsza ustawa z 2006 roku precyzowała zakaz użytkowania munduru wz,96 z nadrukiem pantera. W nowej ustawie nic nie jest sprecyzowwane, więc na upartego za amerykańskiego Woodlanda też moga ścignąc

http://dziennikustaw.gov.pl/DU/2016/354/1

Przydała by się mądra głowa która by ustawę rozłożyła na czynniki pierwsze :)
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Chaota » 29 mar 2016, o 13:42

Jak widzę coś takiego to od razu załącza mi się troll mode

Aż mam ochotę wziąć monowski bawełniak i zamienić mu nogawki z rękawami, przyszyć flagę Monako w 15 miejscach i paradować od rana do wieczora przed komendą główna ŻW
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Stiopoczkin » 6 kwi 2016, o 15:52

Rozporządzenie dotyczy wzorów mundurów zaakceptowanych i przyjętych na wyposażenie WP w ustawie z 2010 r.
Rozporządzenie tyczy się pełnych jak i części umundurowania przyjętego w tej ustawie jako obowiązujące.

Mundury w kamuflażu Woodland, DPM, BW, i temu podobne nie są na wyposażeniu WP, problemy mogą pojawić się przy wzorach MC i wz.
Szczerze sam nie wiem jaki dokładnie obowiązuje krój munduru polowego, a są one do siebie tak łudząco podobne, że dla chcącego się wykazać stójkowego to jedno i to samo.
Semper paratus, semper fidelis.
Avatar użytkownika
Stiopoczkin
 
Posty: 65
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 17:03
White Cross: Expendables
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez TaltosPoland » 9 kwi 2016, o 09:12

Jak się ludziska wuzetów pozbędą to trzeba będzie nowy podział wymyślić ;)

A na serio przychylam się do poglądu że po dupach dostaną biegający po mieście w pełnym oporządzeniu. Sam w środku dnia widziałem wariata z repliką na wierzchu pod Teatrem Wielkim.

Btw już widzę nalot policji z katalogiem mundurów i udowadnianie że to nie wz tylko podróbka od helikona. Trzeba będzie o 9:00 przyjeżdżać obowiązkowa kontrola i dopiero :mp5:
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 69
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Re: Mundury i przepisy MON

Postprzez Dalej » 9 kwi 2016, o 11:45

Karny Kutas za to że w pysk nie strzeliłeś ani nie nagrałeś. :)
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Wyposażenie i umundurowanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości