Granat stroboskopowy

O pirotechnice w Airsofcie. Bezpieczeństwo najważniejsze!

Granat stroboskopowy

Postprzez Jary » 17 maja 2016, o 17:05

Od dluzszego czasu mysle nad uzyciem granatow stroboskopowych w walce z przeciwnikiem dysponujacym noktowizorami. A ze na walce w nocy zupelnie sie nie znam i zazwyczaj zakopuje sie na kilka godzin w dziurze modlac sie zeby mnie do rana nie znalezli, postanowilem troche popracowac nad tematem.

Pomijajac walke z uzyciem swiatla latarki, chcialem Was zapytac o Wasze doswiadczenia lub spostrzezenia w uzyciu stroboskopu. A rozkmin mam kilka.

1. Znalazlem w necie mnostwo pirotechniki stroboskopoej odpalanej z lontu. bardzo jasne blyski przez 40-90 sek. System pewnie by sie sprawdzil gdyby nie fakt, ze taka petarda przez ten czas pali sie zywym ogniem przez caly czas dzialania, co w naszych lesnych realiach pewnie z automatu zostaje zakazane. Korzystaliscie z innych podobnych rozwiazan? Moze bezplomieniowych jezeli istnieja?

2. Czy jezeli korzystaliscie ze stroboskopow, swiatlo nie bylo destrukcyjne dla nokto? Na tym sie nie znam, a zwyciestwo w bitwie nie zrekompensuje sumienia za popsucie koledze drogiego urzadzenia. Ze slyszenia wiem, ze ostre swiatlo potrafi takie nokto zniszczyc :/

3. Od razu wybijcie mi z glowy pomysl, jezeli bylo testowane i sie nie sprawdzilo. Oszczedzcie mi dalszego lamania glowy :)
Avatar użytkownika
Jary
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 12:35
Lokalizacja: Podkowa Leśna
White Cross: Team Podkowa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Granat stroboskopowy

Postprzez Dalej » 17 maja 2016, o 18:52

Nie wiem jakie strobo, zrób testy.

Kiedyś testowaliśmy na nich te takie małe strobo na lonty, gdy robiliśmy nocki razem, i nic nie dawały.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Granat stroboskopowy

Postprzez Jary » 17 maja 2016, o 19:55

Myślałem o takim:

http://www.pirotechnika.warszawa.pl/pl/ ... y-100g/279

Zastanawia mnie tylko, czy ten płomień nie był na tyle mocny, żeby podpalić siakomśtam ściółkę. Z góry zakładam, że większość orgów nie zezwoli na tego typu zabawki ze względów bezpieczeństwa :/

A jeżeli chodzi o działania, to właśnie się zastanawiam jak to działa. Ktoś kiedyś opowiadał, że atakując punkt, drużyna rozrzuciła tego typu stroboskopy i strasznie im to waliło po gałach. Musieli finalnie zdjąć nokto...
Avatar użytkownika
Jary
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 12:35
Lokalizacja: Podkowa Leśna
White Cross: Team Podkowa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Granat stroboskopowy

Postprzez Dalej » 17 maja 2016, o 20:03

Spróbuj, może coś się zmieniło, ja jestem sceptyczny, próbowaliśmy wszystkiego - w lesie, non-nokto vs. nokto mieli szansę tylko w statycznej obronie.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Granat stroboskopowy

Postprzez Chaota » 17 maja 2016, o 20:04

Jako wlaściciel i użytkownik nokto podam najlepszą metodę walki z nim: Włącz latarkę

Nokto albo zgaśnie albo dostosuje się do wyższego poziomu światła i obaj widzicie to samo czyli snop z latarki.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Granat stroboskopowy

Postprzez Katana » 18 maja 2016, o 20:39

I zrodlo snopu latarki za 10 sec dostaje piekna serie od kolegi stojacego 5 od posiadajacego nokto :)
Co do tych stroboskopow: wiekszosc z nich kilka sekund po odpaleniu tworzy spory plomien przypominajacy zapalniczke zarowa, potem sie uspokaja. Rzucony na sciolke moze podpalic, sprawdzone i nie raz gaszone:)
Avatar użytkownika
Katana
 
Posty: 372
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 20:50
Lokalizacja: Błonie
White Cross: JS2305 CIENIE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Granat stroboskopowy

Postprzez Chaota » 19 maja 2016, o 06:57

Jak jesteś tak blisko to nikt nie będzie czekał na to aż zapalisz
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Granat stroboskopowy

Postprzez Jary » 19 maja 2016, o 08:49

Katana napisał(a):wiekszosc z nich kilka sekund po odpaleniu tworzy spory plomien przypominajacy zapalniczke zarowa, potem sie uspokaja. Rzucony na sciolke moze podpalic, sprawdzone i nie raz gaszone:)


Tak myślałem.

Pozostaje światło latarki. Czas wybrać się na kilka nocek noktowizorów i po prost zapytać się jak ich killnąć ;)

Dzięki wszystkim za odpowiedź!
Avatar użytkownika
Jary
 
Posty: 284
Dołączył(a): 30 sty 2010, o 12:35
Lokalizacja: Podkowa Leśna
White Cross: Team Podkowa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Granat stroboskopowy

Postprzez Dalej » 20 maja 2016, o 12:18

Właśnie mi się przypomniało - Ciężki i Barsy próbują przywrócić nocne strzelanaki, może warto z nimi pogadać?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Pirotechnika

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość