Pomiar FPS

Sprawy organizacyjne oraz dotyczące regulaminów, zasad, i zwyczajów.

Moderator: Wokash

Pomiar FPS

Postprzez Pi White » 1 lut 2016, o 19:59

Bez zbędnych ceregieli, od zawsze w regulaminie podajemy zasady bezpieczeństwa jako wynik FPS ( mierzony na kulkach o masie 0,20g). Pomiar taki często obarczony jest błędem ze względu na dość mocne które potrafią podawać dość dziwne wyniki przy pomiarach na kulkach 0,20 g. proponuje zatem zastąpić przepis mówiący o pomiarach w FPS na pomiar wyrażony w J. Wynik takiego pomiaru jest całkowicie wiarygodny dodatkowo nie wymaga używania kulek o masie 0,20g zastępując je kulkami używanymi przez danego gracza. I tak wyglądała by sprawa ewentualnych limitów:
Repliki CQB max 1,14J
Replika szturmowa max 1,88J
Replika singiel max 3,34J
Jaka jest Wasza opinia na ten temat ?
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez glock_45 » 2 lut 2016, o 07:16

Fizyki nie oszukasz ;) jak dla mnie uproszczenie sprawy w bardzo dobrym kierunku, przy czym nie odchodziłbym całkiem od V0 w fps-ach - można podawać równolegle, bo jakoś "te całe fpsy" przylgnęły do środowiska, a i zaraz będzie ból :3: że ktoś nie wiedział jak przeliczyć :P tak samo jak nadal "nie wszyscy wiedzą" że limity w fps są podawane dla kulek 0,2 g - ale idea słuszna :D
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pomiar FPS

Postprzez Chaota » 18 lut 2016, o 11:57

Snajperki i gazówki najczęściej nie mają takiego spadku FPS przy ciężkich kulkach jak AEG-i.
Zmierzysz gościowi 600fps a w praniu na kulkach 0,43 będzie miał energii jak przy 700fps+

Chciałbym aby była w końcu odpowiedź czy zaplombowany mancraft gra czy nie, bo jak widzę polarstar lejący kulkami jak z węża ogrodowego jest ok.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pomiar FPS

Postprzez Pi White » 18 lut 2016, o 13:38

Temat mancraft ów jest zamknięty i w tym wątku poruszać go nie planujemy. Właśnie ze względu na błędy w pomiarach przy różnej wadze kulek, pomiary będą się odnosić do wartości J
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez loony90 » 22 lut 2016, o 20:23

swietny pomysl, gdyby ktos nie wiedzial jak przeliczyc sluze uprzejmie
http://www.kpasg.net/showthread.php?p=219944
ale tak na serio to nie spotkalem sie jeszcze zeby bylo mierzone na spotkaniach WW
feel the chill ;)
Avatar użytkownika
loony90
 
Posty: 56
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 20:19
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pomiar FPS

Postprzez glock_45 » 23 lut 2016, o 07:09

Jako obligo może i się tego nie robi, ale na Janówku w listopadzie kilka osób skorzystało z chrono, przy czym wszyscy na ochotnika bo majstrowaliśmy przy replikach ;) z tego co wiem White ma zawsze chrono w bagażniku.
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pomiar FPS

Postprzez Pi White » 23 lut 2016, o 10:33

Owszem chronologicznie zawsze jest, owszem bywało iż chronowalismy wszystkie repliki na WW
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez Chaota » 10 mar 2016, o 09:36

Żeby nie było że zawsze tylko marudzę, coś nawet zrobiłem.
Wygląda kiepsko bo na tyle Dalej pozwala (nie wiem czym mu xls podpadł)
Załączniki
Capture.JPG
Capture.JPG (229.11 KiB) Przeglądane 12929 razy
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pomiar FPS

Postprzez glock_45 » 10 mar 2016, o 20:20

:lubie:
Avatar użytkownika
glock_45
 
Posty: 194
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 17:16
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pomiar FPS

Postprzez Czarny » 22 sie 2016, o 12:15

Ja wiem ze dawno temu/ nieprawda i nekro, łopata się należy ale warto wspomnieć o tym aby Org w przypadku wątpliwości chronował replikę jegomości na najcięższych kulkach jakie znajdzie (np 0.40).

Już wyjaśniam:

Każdy system w ASG posiada daną dla siebie wydajność powietrzną (w skrócie ile powietrza potrafi sprężyć) w przypadku lekkich kulek jak 0.20g mogą one zostać za szybko wypchnięte z repliki, reszta powietrza się rozejdzie i wynik będzie przekłamany. W przypadku cięższych kulek kulka większą ilość czasu się rozpędza i przez to powietrze dłużej na nią działa co skutkuje większą ilością FPS.

Nie zakładam ze jest to nieuczciwość ludzka, może być tak że ludzie nie mają pojęcia o tym zjawisku. W USA określa się to Joule Creeperem, gdzie po chronowaniu repliki na 0.20 ktoś zmienia kulki na cięższe i osiąga większą energię.

Tu macie topic.

http://www.airsoftsociety.com/forums/f1 ... ed-123903/

Tabelka nadal będzie pomocna bo po ilości J od razu będzie widać na kulkach 0.40 ile delikwent miałby mocy na 0.20.

Dla przykładu ktoś zmierzył na forum WMASGu moc, a kłóciłem się z nim zażarcie że głupoty gada, a to ja nie miałem racji ;)
Well G-96 na GG:
- na kulkach 0,20 537 FPS co daje 2,68J
- na kulkach 0.43 424 FPS co daje 3,59J ----> co daje na 0.20 ponad 600 FPSów.
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez skiba777 » 22 sie 2016, o 12:48

Czarny napisał(a):Ja wiem ze dawno temu/ nieprawda i nekro, łopata się należy ale warto wspomnieć o tym aby Org w przypadku wątpliwości chronował replikę jegomości na najcięższych kulkach jakie znajdzie (np 0.40).

Już wyjaśniam:

Każdy system w ASG posiada daną dla siebie wydajność powietrzną (w skrócie ile powietrza potrafi sprężyć) w przypadku lekkich kulek jak 0.20g mogą one zostać za szybko wypchnięte z repliki, reszta powietrza się rozejdzie i wynik będzie przekłamany. W przypadku cięższych kulek kulka większą ilość czasu się rozpędza i przez to powietrze dłużej na nią działa co skutkuje większą ilością FPS.

Nie zakładam ze jest to nieuczciwość ludzka, może być tak że ludzie nie mają pojęcia o tym zjawisku. W USA określa się to Joule Creeperem, gdzie po chronowaniu repliki na 0.20 ktoś zmienia kulki na cięższe i osiąga większą energię.

Tu macie topic.

http://www.airsoftsociety.com/forums/f1 ... ed-123903/

Tabelka nadal będzie pomocna bo po ilości J od razu będzie widać na kulkach 0.40 ile delikwent miałby mocy na 0.20.

Dla przykładu ktoś zmierzył na forum WMASGu moc, a kłóciłem się z nim zażarcie że głupoty gada, a to ja nie miałem racji ;)
Well G-96 na GG:
- na kulkach 0,20 537 FPS co daje 2,68J
- na kulkach 0.43 424 FPS co daje 3,59J ----> co daje na 0.20 ponad 600 FPSów.


AEGów to nie dotyczy. Jak ktoś nieznajomy z HPA biega to można by sprawdzać.
Avatar użytkownika
skiba777
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 12:35
Lokalizacja: Warszawa Ochota
White Cross: Białe Kruki
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pomiar FPS

Postprzez Pi White » 22 sie 2016, o 13:08

Tak to problem replik GG i HPA przy AEGu te różnice są minimalne
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez Czarny » 22 sie 2016, o 14:38

W niektórych AEGach także się zdarza, pytanie jak szczelny masz system i jak długa masz lufę. Ważne jednak aby zawsze brać to pod uwagę.

Inny miły człowiek podał dane:
SR25 CA AEG
550 fps na 0,20g, czyli 2,81J
465 fps na 0,36g, czyli 3,63J
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez Pi White » 22 sie 2016, o 16:13

Czarny herezia w AEGu lufa nie wpływa na energię. ( długość lufy) Inaczej ma to się w replikach gazowych.
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez skiba777 » 22 sie 2016, o 17:22

Pi White napisał(a):Czarny herezia w AEGu lufa nie wpływa na energię. ( długość lufy) Inaczej ma to się w replikach gazowych.


A jeśli masz typ 0 założony do krótkiej lufy? Przy lekkiej kulce powietrze nie zdąży się dobrze sprężyć i szybko ją wypchnie. Przy ciężkiej może uzyskać większą energię z uwagi na dłuższy czas przebywania w lufie. W teorii chyba by się zgadzało?
Avatar użytkownika
skiba777
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 12:35
Lokalizacja: Warszawa Ochota
White Cross: Białe Kruki
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pomiar FPS

Postprzez Pi White » 22 sie 2016, o 17:26

Ta różnica była by niedostrzegalna:)
Oczko wypadło temu misiu
Avatar użytkownika
Pi White
Administrator
 
Posty: 1951
Dołączył(a): 3 paź 2012, o 12:27
Lokalizacja: Warszaw
White Cross: White Cross
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez Czarny » 22 sie 2016, o 20:53

No ja patrzę na wynik pomiarów w tym AEGu, no da się nie stwierdzić faktu że energię ma większą tylko przez zmianę wagi kulki, a zgodnie z tabelką powinien mieć stałą nie ? bo AEG ma stałą ilość powietrza. Coś mnie tu niegra a z tym co piszą chłopaki w USA to może być we wszystkich systemach coby się zgadzało.

Ja tam się do mojego chrono zaopatrzę w kuleczki 0.40 właśnie do takich pomiarów. Jak mi się jakiś milusiński będzie podejrzanie zachowywał to będę mieć 100% pewności że jego replika ma taką a nie inną moc prawda ?
Nawet jeśli AEGów to nie dotyczy (a śmiem twierdzić ze dotyczy, taki będę ) to na pewno nie zaszkodzi, a nosić kulki różne do pomiarów mocy repliki to bzdura zwyczajnie i tyle. Będą jedne i zawsze maksimum skuteczności :)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez skiba777 » 22 sie 2016, o 21:44

"The reason I bring this up is because, while Joule creep isn't as prevalent in AEGs with cylinders that restrict the maximum volume of air, it is much more common in HPA (or even GBBR) setups due to the abundance of air/gas volume coming from your tank (or gas reservoir)."
Avatar użytkownika
skiba777
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 mar 2016, o 12:35
Lokalizacja: Warszawa Ochota
White Cross: Białe Kruki
Na starym Warriorze od: 0

Re: Pomiar FPS

Postprzez Czarny » 22 sie 2016, o 21:55

skiba777 napisał(a):"The reason I bring this up is because, while Joule creep isn't as prevalent in AEGs with cylinders that restrict the maximum volume of air, it is much more common in HPA (or even GBBR) setups due to the abundance of air/gas volume coming from your tank (or gas reservoir)."


Słowo "prevalent" ---> przeważający, powszechnie występujący, rozpowszechniony.

Więc AEGów też dotyczy. Dzięki za wklejenie tego Skiba :)
Avatar użytkownika
Czarny
 
Posty: 358
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: 1KSP "Sowa"
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Pomiar FPS

Postprzez Chaota » 27 sie 2016, o 19:42

Snajperki AEG też mają ten problem, przynajmniej moje

A tutaj rozwiązanie problemu regulatora:
http://www.thingiverse.com/thing:1734806
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Organizacja i Regulamin gier na Mazowszu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości