Simy a niestandardowe magazynki

Moderatorzy: Tato, Python

Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Moses » 2 lut 2017, o 13:19

Kiedyś lata temu rozgorzała dyskusja na temat użytkowania niestandardowych magazynków w stylu CMag, pod platformami AR albo bębnowych magazynków pod platformę AK.
Jak wiadomo od jakiegoś czasu na rynku jest RPK z bębnami do nich które można wykorzystywać w AK, tak samo pojawił się M27IAR czyli broń wsparcia zasilana na bazie HK zasilana ze standardowych magazynków STANAG, lub bębnów lub Cmagów, które można spokojnie używać w innych karabinkach platformy AR.

Jak w tym momencie zapatrujemy się na używanie tych magazynków w simach/
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Trela » 2 lut 2017, o 14:17

Podoba mi się zasada, która mówi, że z boxa mogą być zasilane tylko te repliki, które w wersji palnej zasilane mogą być z taśmy amunicyjnej. Bardzo proste rozwiązanie, które eliminuje sporo wątpliwości związanych z hicapami.
Avatar użytkownika
Trela
 
Posty: 22
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 09:59
Na starym Warriorze od: 0

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Moses » 2 lut 2017, o 14:38

Oczywiście masz rację, ale co z replikami karabinków które z założenia powstały jako broń wsparcia, zasilana z magazynków do których powstały pojemniejsze magazynki takich jak np
RPK
MG36
M27

które to można zamiennie używać z replikami szturmowymi?

Bo wg tego to replikami wsparcia mogą byc tylko repliki które mają zasilanie taśmowe? Ewentualnie co bębny mogą być używane tylko w replikach wersjach wsparcia karabinków szturmowych ale już od martwego z MG36 nie mogę wziąć jego bębna chociaż psuje do posiadanego G36 i może być używany zamiennie?
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Katana » 2 lut 2017, o 19:37

Ale w czym masz problem?
Magazynek emki miesci 30 kulek.
Magazynek Giety miesci 30 kulek
Drum emki miesci 100 kulek
Drum giety (MG36) miesci 100 kulek.

Przemnoz sobie to razy przelicznik danej imprezy. I nie kombinuj. Jakos na wojnie radzili sobie z MG36 z setka pociskow. To i tak zwykla Gieta razy ponad 3.
MG36, czy RPK to lekki karabinek wsparcia druzyny. Strzelec sam sobie nosi amo.
M249, czy UKM to lekki karabin wsparcia oddzialu, kilku chlopa nosi do niego tasmy amunicujne.

Zrobilem sibie MG36, docelowo 5 drumow po to, aby zachowac realizm.
Zrobilem sobie m249 z 7 magami aby zachowac realizm.
Po co wywarzac otwarte drzwi nie rozumiem.
Avatar użytkownika
Katana
 
Posty: 372
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 20:50
Lokalizacja: Błonie
White Cross: JS2305 CIENIE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Chaota » 3 lut 2017, o 09:07

Moses, błagam Cię nie rób tego.

I to jest stanowisko nie tylko moje, na SNAFU jest limit 68 i kropka.
No chyba że Chcesz mieć reko stargate na milsimie
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Moses » 3 lut 2017, o 09:50

Chaota nie robić czego? :D
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Moses » 3 lut 2017, o 09:52

Katana napisał(a):Ale w czym masz problem?
Magazynek emki miesci 30 kulek.
Magazynek Giety miesci 30 kulek
Drum emki miesci 100 kulek
Drum giety (MG36) miesci 100 kulek.

Przemnoz sobie to razy przelicznik danej imprezy. I nie kombinuj. Jakos na wojnie radzili sobie z MG36 z setka pociskow. To i tak zwykla Gieta razy ponad 3.
MG36, czy RPK to lekki karabinek wsparcia druzyny. Strzelec sam sobie nosi amo.
M249, czy UKM to lekki karabin wsparcia oddzialu, kilku chlopa nosi do niego tasmy amunicujne.

Zrobilem sibie MG36, docelowo 5 drumow po to, aby zachowac realizm.
Zrobilem sobie m249 z 7 magami aby zachowac realizm.
Po co wywarzac otwarte drzwi nie rozumiem.


Dziękuje Sherloku za rozpiskę jaki magazynek jaką ma pojemność, jednakże raczej nie o to mi chodziło ;)

To nie jest wyważanie drzwi, jakiś czas temu drumy były wyłączone z gier simowych (pamiętam bo dyskusja chyba jeszcze na starym warriorze była bardzo gorąca) :wet:
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Chaota » 3 lut 2017, o 10:47

Nie Dawaj przyzwolenia na tzw. RKM CCS
To rozpieprza zasady, promuje powergaming.

Jeden limit kulek dla wszystkich poza KM na taśme, bo waży dużo i nosiciel ma prze****** (w sensie jest coś za coś).
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Moses » 3 lut 2017, o 11:03

Chaota mi chodzi o to czy np pod M27 mogę podczepić C-Maga który jest naładowany wg przelicznika "oryginalny magazynek"x"ustalony przelicznik". I czy mogę go użyć w innej replice do którego pasuje czy byłby przywiązany tylko do tej repliki wsparcia. Nie chodzi mi napewno o to, aby drum był ładowany na równi z replikami zasilanymi z boxów
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Chaota » 3 lut 2017, o 11:26

Ja pisze właśnie o takich pomysłach.

P90 z magami po 125, AK z bananami po 112, AK/G36/M-ka a pudłem na 250.
A z drugiej strony M14/SR25/G3, które są ciężkie, mają wielkie magi a kulek 50.

68 dla każdego bez bonusów za "czego nie poda"

Replika to niestety gloryfikowany marker, który wypluwa kulki.
W realnym świecie są realne zalety .308 w G3, u nas nie ma i raczej nie będzie, więc i w drugą stronę nie ma co na siłe robić replik bardziej i mniej "meta"
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Moses » 3 lut 2017, o 12:35

Chaota, z drugiej strony, SR25 mając mało kulków rekompensuje się FPSami i zasięgiem, zawsze jest coś za coś.
Kupując P90 nastawiam się na pojemny magazynek, ale mam świadomość tego że zasięg będę miał mniejszy.

I teraz pojawiają się kwestie kolejnych replik, wspomniany P90, Bizon które mają większe magazynki? Ładowane jak 30szt?

Zresztą widzisz, piszesz o nie dawaniu bonusów strzelcom, wyrównując ilość kulek w magazynkach, ale z drugiej strony, jezeli kogoś stać wykorzystuje sobie bonusy pod postacią NVG, albo np robią sobie bonusy pod postacią balistyki - (która de facto czesto nie spełnia wymogów wagowych realnego odpowiednika, albo traktując kaski jak osłony balistyczne)

Dlaczego w tej sytuacji nie zezwolić, w sytuacji kiedy rynek prawdziwy, jak i airsoftowy został naszpikowany akcesoriami w stylu pojemniejsze magazynki itp?
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Chaota » 3 lut 2017, o 12:55

Przysięgam, że przyjadę Ci na milsim ze snajperskim P90.
Albo MP5k żeby było śmieszniej, mam gdzieś jeszcze 40cm tłumik.

To że replika jest G3 a nie G36 nic nie zmienia wewnętrznie, fps mogą mieć tyle samo.

Nokto nie dostaje buffa od zasad a magi tak :) Nic nie poradzisz na kogoś kto po prostu ma więcej hajsu na graty.
Ale to nie znaczy że musisz na siłę psuć zasady.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Moses » 3 lut 2017, o 13:13

Chaota oczywiście można przyjechać z takimi potworkami (bo juz nie jeden widziałem), i co wtedy zabronisz komuś ? :D

To że replika jest G3 a nie G36 nic nie zmienia wewnętrznie, fps mogą mieć tyle samo.


A szkoda. maży mi się klasyfikacja mocy replik wg klasy i naboju.

Np. PMy i wszystko co strzela nabojami pistoletowymi max 350 FPSów
Karabinki max 450fps
Karabiny max 500fps
Wyborówki powyzej 500fps

Wtedy problem potworków o których wspomniałeś na początku nie będzie.

Co do NVG masz racje, nie jest wyłamaniem się z ustaolnych zasad, ale daje osobom które są w nie wyposażone bardzo dużą przewagę na większością osób którzy takiego sprzetu nie mają. Buster ten jest tylko właśnie ustalony zasobnością portfela a jak wiadomo #tonaprawdeniesątanierzeczy

I tak samo w stosunku do drumów jak wiadomo #toniesątanierzeczy obecnie drum kosztuje ~200zł. Kupując druma dostaje to że mam te 200kulek więcej, ale też mam gabaryt który mi strasznie przeszkadza. To tak jak z replikami. Wybieram SAWa aby móc siać, ale minusem jest to że w pyte waży, albo biegam z wykręconym SRem, chociaż wiem że jedynie moge strzelać pojedyńczym ogniem, a replika jest długa jak dzida autochtona.

Z drugiej strony dopuszczenie takich magów nie spowoduje tego że ludzie rzucą się masowo do sklepów i każdy będzie na simach biegał wyposażony tylko w Cmagi. Tak samo myśleliśmy że będzie jak pojawiły się SAWy za 700zł i jakoś nie widać było ekip wyposażonych w same SAWy ;)

Z trzeciej strony Cmag w oryginale to 100 kulek, Katana jak napisał ma 5 szt, i nie sądze aby więcej niz to co ma da się pomieścić na kamizelce więc 500szt ammo
standardowo w kamizelce ma się max 12+2 przy broni także daje całkowicie 420szt amunicji. Także niewiele mniej niz w przypadku Cmagów, a jedyne co się zmienia to tylko to że rzadziej się zmienia magazynki.

Chyba że gdzieś mi się tok myślowy tudzeż matematyka pokićkała to mi to wytknij :)
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Chaota » 3 lut 2017, o 14:02

No właśnie nie zabronisz a jak limit jest 68 to nie ma tego problemu.
Zawsze będzie jakiś rodzynek omijający zasady. Np, P90 to nabój pistoletowy czy karabinowy? Bo to dyskusja akademicko/filozoficzna. Albo 9x39 (i jeszcze kilka sie znajdzie takich ciekawostek)

Jeżeli faktycznie byłaby klasyfikacja i plusy dodatnie i ujemne to może miałoby to sens.
I to albo wyjdzie albo nie. Samo majstrowanie przy magach po prostu tworzy repliki uprzywilejowane, które ktoś z hajsem sobie kupi pod Twoje zasady.

I na koniec najlepsze: kontrola, jak ktoś ma low-capy to od razu wiadomo że nie kantuje.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Moses » 3 lut 2017, o 14:37

Chaota napisał(a):amo majstrowanie przy magach po prostu tworzy repliki uprzywilejowane, które ktoś z hajsem sobie kupi pod Twoje zasady.


Ale to źle? To już będzie jego sprawa. Tak samo jak z NVG. Dla jednych nie ma problemu z zakupem, inny będzie zbierał 10 lat aby kupić a jeszcze inny stwierdzi że mu kompletnie to nie potrzebne. W tym wypadku też mamy ekipy uprzywilejowane :)

Chaota napisał(a):
I na koniec najlepsze: kontrola, jak ktoś ma low-capy to od razu wiadomo że nie kantuje.

Oczywiście jest to jakiś feler który umożliwia kantowanie ale, jak ma mid capy? skontrolujesz to? Stoisz przy kazdym graczu i patrzysz ile razy naciska strzykawką ładując magazynek? Nie nastawiamy się na to że każdy naładuje magazynek tak jak jest to ustalone w regulaminie imprezy. Tak samo w przypadku boxów do SAWa nie stoisz przy każdym i nie liczysz ile sypnął, stawiasz na to że każdy dostosuje się do zasad. A jak ktoś będzie chciał kantowac to i tak znajdzie na to sposób.
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Katana » 3 lut 2017, o 19:54

A ja jestem przeciwny wszyscy 68 kulek.
Cmag istnieje w realu, drum do rpk istnieje, wiec zrobic przelicznik razy iles tam i konsekwentnie trzymac sie go we wszystkich magach.
Rowniez jestem przeciwny ladowaniu SAW-ow po 2k kulek. Czemu szturman ma nosic 15 magow i pierd.. sie ich zmiana, a KM-ista ma miec 1? Przelicznik razy max 3 i styknie. Sam nosze 6-7 magow i kamizelke mam wyladowana na full.

Nie chodzilo mi Moses o szerlokowanie. Tylko z tego co poamietam z wczesniejszego toppicu, chciales robic cmaga na 2k kulek i emka robic za wsparcie. A ilosc kulek w magu podalem po to, zeby pokazac, ze w realu istnieja C-magi. Tak samo jak magi 60-tki do emki. Wiec ogranicznik 68 kul do wszystkiego jest be.

Jak ktos chce oszukiwac, to bedzie. Niech psuje sobie zabawe. Ja wole porzaglowac pudlami, niz pruc z M249 przez 3 min bez odrywania palca ze spustu.
Avatar użytkownika
Katana
 
Posty: 372
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 20:50
Lokalizacja: Błonie
White Cross: JS2305 CIENIE
Na starym Warriorze od: 0

Re: Simy a niestandardowe magazynki

Postprzez Moses » 3 lut 2017, o 21:44

Katana albo napisalem nie zrozumiale, albo nie zrozumielismy sie, bo nigdzie nie napisalem ze chcialbym aby cmagi i drumy lafowac niestandardowo jak boxy :)

Co do tego co napisales w poscie ostatnim podpisuje sie rekami i nogami. Sawy tez powinny miec ograniczenia jak reszta replik
Fighting since 2004
"O wiele lepiej pakować się w kłopoty z siedmioma prawdziwymi facetami niż z setką popierdoleńców" - Charles A. Beckwith; twórca 1st SFOD-D
www.alphadetachment.wordpress.com
Avatar użytkownika
Moses
 
Posty: 582
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 08:52
Lokalizacja: Camp Falenica
White Cross: Alpha Detachment
Na starym Warriorze od: 2005


Powrót do Luźne dyskusje o MILSIMach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości