Otwarta Gra Nawigacyjna - OGN - 15.04.2018

Bardziej skomplikowane scenariusze, wymagające nakładów lub rezerwacji terenu, zazwyczaj otwarte.

Otwarta Gra Nawigacyjna - OGN - 15.04.2018

Postprzez Jesion » 3 mar 2018, o 22:54

Druga edycja by Blackfield - pierwsza była dość kameralna druga staramy się trochę rozszerzyć horyzonty.

Miejsce: Bartniki, gmina Puszcza Mariańska
Obszar działań: 5,26km^2
Czas rozgrywki: 7 godzin
Wiek uczestników: 18+
Parking: 52.016059, 20.224047 (namiary GOOGLE)
Maksymalna liczba sekcji: 18 (po 4 osoby w sekcji)
Cena: non-profit (wstęp wolny)

PS.
Będzie puszka na dobrowolne datki przekazane na rzecz lokalnego ośrodka Armii Krajowej Żaba w Żyrardowie z zebranych środków finansowane będą renowacje istniejących pomników oraz tablice upamiętniające działania AK ŻABA na terenie Żyrardowa.

A teraz do szczegółów:

OGN to prosta gra o charakterze treningowym z pewną nutą rywalizacji. Czteroosobowe sekcje. OGN to taka możliwość przetrenowania kilku typowych dla milsimów typów zadań. Treningi wewnątrz ekipy zawsze mają to do siebie że czasem nie ma tego OPFORu to też organizujemy prostą grę z respawnami, aby każdy mógł przećwiczyć takie elementy jak nawigowanie, konwojowanie, zasadzki, obronę terenu, zajęcie terenu. Grę dzielimy na trzy moduły, które trwają symultanicznie.

Ale o co biega mamy trzy moduły:
> prosta sprawa 24 punkty rozrzucone w terenie, które trzeba znaleźć spisać umieszczony na nich kod.
> w centrum terenu strefa zdobyczna z tablicą każdy wpis to punkty a wpisów można dokonywać co 30 minut.
> skrzynia z ładunkiem około 5-10kg którą trzeba przenieść z punktu a do punktu b lub odwrotnie

Każdy wybiera jak chce przeprowadzić swoje działania chcesz nastawić się na nawigację znajdź wszystkie kody i zdobądź 240 pkt, chcesz pilnować strefy zdobycznej cały dzień jeśli ją utrzymasz masz 240pkt, wolisz konwojować skrzynię wówczas otrzymasz 240pkt za chodzenie po wyznaczonej trasie. Nie chcesz skupiać się na jednym module i spróbujesz partycypować w kilku na raz nie ma problemu zdobywasz kilka punktów ruszasz na punkt zdobyczny po drodze mijasz konwój ze skrzynią odbijasz ją i transportujesz ją do miejsca docelowego za co zganiasz punkty które mógł dostać przeciwnik. Wszystko zależy od obranej przez sekcję strategii. Tyle teorii ;)

Ale po co respawny? Nastawiamy się na działania treningowe głupio odpaść na start w pierwszej wymianie ognia i przyjechać drogi na marne. Nasze wydarzenie to tylko trening do milsimu stąd uznaliśmy, że respawny sprawdzą się w takiej konwencji lepiej niż jedno życie. Ale aby nie było, że nie ma penalizacji śmierci każda strata to - 5pkt a każda likwidacja to +5pkt. Ze względu na taką formę musimy zrezygnować z symulacji medycznej, ale kto wie może w następnej edycji inaczej rozwiążemy ten aspekt ;)

Na koniec imprezy zrobimy podsumowanie z listą punktacji poszczególnych sekcji.

Nie zabraniamy wystawiania kilku sekcji z jednej ekipy liczymy jednak na uczciwość i brak współpracy.

W pliku zasady więcej informacji, dane kontaktowe do organizatorów, szczegóły oraz szczególiki, i oczywiście... zasady (w tym punktacji).

FACEBOOK: https://www.facebook.com/events/1967893940200866/

MAPA: https://drive.google.com/open?id=1Fdduz ... sp=sharing

ZASADY: https://drive.google.com/open?id=1JexYG ... 0TQE3XgjiI

LISTA ZAPISÓW: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jesion
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:59
Lokalizacja: Jesionka
White Cross: Blackfield
Na starym Warriorze od: 0

Re: Otwarta Gra Nawigacyjna - OGN - 15.04.2018

Postprzez Dragonowy » 5 mar 2018, o 16:30

Szkoda bo w Woli Wodyńskiej jest inna impreza w tym czasie, ale na pewno nie wszyscy jadą.
A gdy będę szedł ciemną doliną zła, to nie będę sam, wezmę ze sobą ludzi z ..... no właśnie skąd ?

http://www.asgplus.fora.pl/

http://eborowka.pl/
Avatar użytkownika
Dragonowy
 
Posty: 301
Dołączył(a): 2 lip 2010, o 21:38
Lokalizacja: Stara Róża
White Cross: DEV, ASG+
Na starym Warriorze od: 0

Re: Otwarta Gra Nawigacyjna - OGN - 15.04.2018

Postprzez Jesion » 14 mar 2018, o 22:48

Szybkie podsumowanie z dnia 14/03/2018 - 11 sekcji zapisanych (w tym 9 pełnych = 4/4 osoby), wciąż mamy miejsce dla 7 sekcji czteroosobowych
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jesion
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:59
Lokalizacja: Jesionka
White Cross: Blackfield
Na starym Warriorze od: 0

Re: Otwarta Gra Nawigacyjna - OGN - 15.04.2018

Postprzez Jesion » 28 mar 2018, o 17:06

UPDATE:
1) Drobne zmiany w regulaminie (respy, konwoje, punkty amunicyjne)
2) Na FB toczy się obecnie ankieta o maksymalnej mocy KMów
3) Mamy aktualnie zapisane na liście 13 sekcji
4) Kilka zdjęć z terenu i łopatologiczne omówienie zadań w na stronie Facebook wydarzenia
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jesion
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:59
Lokalizacja: Jesionka
White Cross: Blackfield
Na starym Warriorze od: 0

Re: Otwarta Gra Nawigacyjna - OGN - 15.04.2018

Postprzez Jesion » 10 kwi 2018, o 22:53

UPDATE:
1) Na wydarzeniu FB wrzuciliśmy mapę MGRS dostępną pod linkiem: https://drive.google.com/file/d/0B3nPNg ... sp=sharing
2) Lokalizacja punktów nawigacyjnych zostanie podana w sobotę do godziny 17-18 na stronie wydarzenia FB (link w pierwszym poście) oraz w pliku ZASADY tabela na końcu dokumentu.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jesion
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:59
Lokalizacja: Jesionka
White Cross: Blackfield
Na starym Warriorze od: 0

Re: Otwarta Gra Nawigacyjna - OGN - 15.04.2018

Postprzez Jesion » 15 kwi 2018, o 21:14

Pora na szybkie podsumowanie oraz kilka słów. Raz jeszcze dziękuję za udział. W grze z zapisanych na liście 13 sekcji pojawiło się 11. Dostałem następujące informacje na koniec gry, na parkingu, jeśli chodzi o wyniki - pierwsza trójka mocno wybiła się w punktacji. (Kończę przy okazji z pisaniem w tym temacie pod swoimi postami jak SPAMer jakiś).

> BF02 (Niedźwiedź) = 210 pkt
> BF01 (Jasiek) = 200 pkt
> F1410 = 180 pkt
> CzarnyKotBrawo = 110 pkt
> BF03 (Jesion) = 105 pkt
> ZEN = 100 pkt
> P.Ula = 90 pkt
> CzarnyKotAlfa = 80 pkt

Więcej wyników nie otrzymałem.

Teraz tak na tablicy z obozu mam 4 wpisy:
Ariel = 1150 i 1303 = 40pkt (nie znam wyników sekcji)
Cienie 01 = godzina 1417 = 20pkt (nie znam wyników sekcji)
Cienie 01 = godzina 1427 - niestety nie minęło 30min od wpisu

Od strony organizatorskiej i moich przemyśleń:

1) moje spóźnienie niewątpliwie słabe z mej strony - wynik nie zabrania rekwizytu (skrzyni transportowej) byłem w terenie od 0655 ale musiałem jechać do siebie po skrzynkę i wracać na teren dlatego byłem dopiero o 0845 nie ma tłumaczenia biję się w pierś i przepraszam.
2) rozlokowanie punktów mam wrażenie, że strona północno-wschodnia miała gęściej punkty nawigacyjne niż południowo-zachodnia (zwłaszcza zachodnia) ale to mogą być moje odczucia subiektywne acz kilka osób twierdziło podobnie
3) punkty amunicyjne w sumie nie miały sensu przy doładowaniu magazynków w miejscach startu (poza doładowaniem w centrum mapy) i prawdopodobnie w następnej edycji wylecą.
4) skrzynka wiadomo mi o jednej próbie konwoju (sekcja ZEN) próbowali pod koniec gry, ale wpadli po drodze na kilka ekip.
5) centrum mapy i sama ZONA (Strefa zdobyczna) ze względu na małą liczbę punktów nawigacyjnych w pobliżu nie brały zbyt czynnego udziału w grze - obstawiam, że brak punktów navi w pobliżu ZONY był przyczyną małego zainteresowania (lub bardziej ostrożne podejście graczy) tłok zaczął się robić tam dopiero po godzinie 1400.

A teraz podtrzymując starą tradycję robienia AAR po imprezie:

AAR z punktu widzenia BF03 - czyli organizator (Jesion) co udawał, że nie umie nawigować (aby nie faworyzować swojej sekcji bo sam rozwieszałem wszystkie punkty więc nie chciałem ułatwiać im życia) oraz jego wesoła kompania (Strzemiu, Kukiz, Witalios)

0927 startowaliśmy ze START12,
0941 złapaliśmy punkt 02 i ruszyliśmy na 03
0958 kontakt ogniowy (P.Ula) - KIA 3 zero neutralizacji
1028 resp w START14
1030-1140 zdobyliśmy punkty w kolejności 04-03-05-06-07
1140 kontakt ogniowy ? - KIA 0 neutralizacji 0
1212 kontakt ogniowy (CzarnyKotAlfa)- KIA 2 neutralizacji 4
1217 trupy idą na START1, 2 żywych na 08-09-10
1309 resp sekcji w START1, ruszamy na punkty 11-12-15
1325-1345 kontakt wzrokowy wymiana ognia wrogich sekcji
1345 ruszamy na punkt 16
1405 zdobyliśmy punkt 16 ruszamy na ZONĘ
1422 kontakt ogniowy BF02 oraz ? - KIA 4 neutralizacji 0

> składowe punktacji:
13 nawi (50%) = 130pkt
4 neutralizacje = 20 pkt
9 KIA = -45pkt
SUMA: 105 pkt
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Jesion
 
Posty: 46
Dołączył(a): 27 mar 2011, o 14:59
Lokalizacja: Jesionka
White Cross: Blackfield
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Gry zorganizowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości