Jaki komputer do gier

W co grasz gdy nie grasz na nerwach?

Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 26 mar 2010, o 10:49

W prawdzie nasze forum nie ma profilu komputerowego ale skoro gadamy o grach, pojawia się wątek wymagań sprzętowych, sprzęt jak wiadomo zmienia się dosyć dynamicznie i trudno być stale "na czasie". Myślę, że przy tej okazji z pożytkiem można pogadać o rekomendowanych konfiguracjach sprzętowych, czyli co i za ile warto kupić, gdzie są okazje itp. (Podchodzę do tego trochę egoistycznie bo temat zaczyna mnie interesować osobiście).
Wczoraj kupowałem dla znajomej kompa i zastanawiam się czy samemu w takiego nie zainwestować (specyfikacja niżej).
Dotąd nie używałem laptopa w konfiguracji do gier i mam trochę wątpliwości - między innymi taką, że laptop z mocnym CPU i kartą mocno się grzeje. Podobno, to nagrzewanie i stygnięcie z czasem prowadzi do odklejania się radiatorów i innych elementów przez co ich żywotność jest ograniczona.

Przykładowo interesuje mnie to:
Acer AS8530G-754G64MN FULL HD LED
Procesor - AMD Turion X2 Dual-Core RM-75 Dwa Rdzenie 65nm
Chipset płyty głównej - Intel PM45 Centrino-2
Typ matrycy - WUXGA+ 1920 x 1080 (16:9) FULL HD rzeczywiste 18,4" LED
Rodzaj pamięci SO-DIMM DDR3 / 4096 MB DDR3
Maksymalna wielkość pamięci - 8GB
Wbudowana karta grafiki Producent : ATI Mobility Radeon™ HD 3650 1GB z obsługą technologii HyperMemory™
Ilość pamięci : 1024 MB dedykowanej pamięci wideo (do 2303 MB całkowitej dostępnej pamięci graficznej przy użyciu technologii HyperMemory™ z 4 GB pamięci systemowej)
Zamontowany dysk twardy 640 GB SATA 5400rpm

1 gniazdo kart ExpressCard™/54
4 porty USB 2.0
Port HDMI™
Gniazdo monitora zewnętrznego (VGA)
Bateria 8-komorowy akumulator litowy, do 3,5h pracy

Cudo kosztuje rozsądnie bo 2 600, pytanie czy nie lepiej dołożyć i szukać czegoś innego?
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Dalej » 26 mar 2010, o 12:04

Do gier to PC, u ciebie ta opcja odpada?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez FRAGER » 26 mar 2010, o 12:05

Ja na Twoim miejscu bym szukał już czegoś z procesorem Intel Core i7. Bardzo fajne procesorki, bardzo wydajne (4 rdzenie) oraz oszczędne jeśli chodzi o zapotrzebowanie na energię.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 26 mar 2010, o 12:24

W moim przekonaniu, to najważniejszy jest sam układ graficzny, bo jego sobie nie zmienisz, a kilka miesięcy. Jeśli trafiasz na okazję, to najlepiej konkretny model notebooka sprawdzać tutaj http://www.notebookcheck.net, ze względu na kompleksowe testy i dosyć sensowne opinie osób przygotowujących recenzje. Ocenie podlega też faktyczna jakość obrazu na ekranie, nagrzewanie się całego notebooka oraz wydajność w referencyjnych grach. Zamiast dywagacji, masz konkretne i fachowe pomiary.

Ciekawą ofertę ma firma bluemobility, robią notebooki składane w oparciu o podzespoły Compal i podobne. Przykładowo, zestaw podstawowy http://www.bluemobility.pl/blueberry-co ... -p-18.html, jest tańszy, a karta graficzna w rankingu http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html jest o 40 pozycji wyżej. O ile nie jesteś fetyszystą markowości i nie potrzebujesz pseudo-designerskiej obudowy, to może jakieś rozwiązanie. No i jest konfigurator zestawów. Lapki na bazie compala, dostają nawet niezłe recenzje.

Co do pamięci w komputerze, to jeśli chciałbyś mieć więcej niż 4 GB, to musisz inwestować w system operacyjny 64 bitowy. Inaczej on zoabczy tylko 3,5 GB i koniec. O ile na Win 7 nie mam probelmów z kompatybilnością, to pod XP 64 bitowym, wiele starszych i nowszych tytułów wprost odmawiało współpracy z nim.

Co do i7, to do samego grania i i5, labo i3 wystarczy. Co do zapotrzebowania na energię, to faktycznie ejst mniejsze, o ile piszesz sobie w wordzie. Gdy dociśniesz pedał w podłogę, odpalając wymagającą gierkę, to i tak wszystko się rozgrzeje. Nie mniej jednak z i7 jestm bardzo zadowolony.

Niestety ale gry na notebookach, to jest wyzwanie dla tych urządzeń i najczęściej kosztem ich mobliności. To też przekłada się na cenę.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 26 mar 2010, o 14:19

Na pierwszy rzut oka - oferta bluemobility jest całkiem interesująca.
Nie mam ciśnienia na markowość (zresztą Acer to taka marka hm... - raczej niższa półka). Dla mnie wyznacznikiem jest jakość, niezawodność i możliwości sprzętu w zestawieniu z ceną. Mobilność i czas pracy z baterii to ostatnia kwestia - do mobilności mam netbooka.
Dobrze, że Wichur zaczepił o kwestię win7 64, bo właśnie miałem wątpliwości w tej kwestii.
Interesuje mnie także wybór CPU: intel czy AMD? Jak dotąd zawsze miałem AMD.
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez pawelo » 26 mar 2010, o 14:31

Core 2 duo w lapkach są całkiem spoko, mozna sie natknac teraz tez na i5 ktore nie są tak drogie, z amd ten turion ktorego podales.
Ale zapomnij że pograsz w nowe gierki na tym hd3650, miałem kiedyś i to w wersji pctowej-syf.
Posłuchaj Wichura, jeśli masz zamiar grać na lapku w cokolwiek wybierz jakiegoś z normalną kartą graficzną, ale obawiam się że takie są droższe niz powiedzmy 2500PLN
Z drugiej strony za tyle mozna kupic naprawde mocnego PC.
Pamięć nie jest tak ważna bo i tak procek będzie ją ograniczał (3,5gb styknie)
Avatar użytkownika
pawelo
 
Posty: 186
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 14:23
Lokalizacja: Otwock
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez FRAGER » 26 mar 2010, o 15:13

Jeśli chodzi o Win7 to mogę powiedzieć że w moim odczuciu jest dużo lepszy niż WinXp.
Od lipca zeszłego roku do listopada używałem Visty i również była bardzo dobra. Dostałem do lapka darmowy upgrade do Win7 i skorzystałem. Od listopada jadę na nim i muszę powiedzieć że nie widziałem jeszcze zwieszki systemu ani niebieskiego ekranu. Na WinXp nie było tak różowo. Jest wprawdzie kilka upierdliwośi, ale jak się już człowiek przestawi to jest fajnie. Co do kompatybilności to z nowymi grami nie ma problemów, ze sprzętem - ja większych nie napotkałem. Często trzeba sobie po prostu ściągnąć nowy sterownik do drukarki czy skanera. Mam w domu 15-letnią drukarkę HP i śmiga mi bez problemów. Odtwarzacza MP3 (Creative Zen) nawet nie musiałem instalować. Jedyną wadą jaką zauważyłem w tym systemie to tylko ilość zajmowanego miejsca na dysku. W sumie bez większego znaczenia, bo w dzisiejszych czasach 15GB w tą czy w tą na dysku to już szczegół.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Tato » 26 mar 2010, o 16:02

To co opisałeś do gier się nie nadaje za specjalnie. Żona wchodząc do pokoju w którym męczysz MW2 będzie mówiła: O! jaki piekny pokaz slajdów z wakacji!

Co do lapków dla graczy (jeżeli już koniecznie MUSISZ miec laptopa do gier): za 2-3 tygodnie wchodzi nowiutka rodzina Asusów z serii G (for Gamers). Ich konfiguracje osiagają ponad 12tys w 3DMarku. Maja bardzo wydajne chłodzenie (i ciche!). Lapki zbierają rewelacyjne recenzje za granicą (na razie nie ma sprzedazy w Polsce, choć testowe egzemplarze się pojawiły). Ale wydatek będzie ok 5 tys +.
W cenie ok 3tys polecam nowe Samsungi R580 z i5, GeForcem GT330M, 4GB pamięci i 500GB dyskiem, które dają ok 7tys na 3DMarku.
Co bys nie kupił nie bierz innego systemu niż Win7.
PS. Jakbys się decydował na cos co poleciłem to zadzwoń do mnie.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Struś » 26 mar 2010, o 16:21

Kupiłem w październiku samsung r720 z radkiem 4650 1gb ramu, C2D 2,1 ghz, 4 GB ramu i na razie tylko Metro 2033 nie poszło na maksa. Sytuacja od października pewnie się trochę zmieniła, ale wtedy wydajniejszej karty graficznej w laptopach do 3k nie było. IMHO około 3k da się znaleźć dobrego lapka do gier, tylko trzeba spędzić trochę czasu na szukaniu.
Avatar użytkownika
Struś
 
Posty: 83
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 16:42
Lokalizacja: Różan/Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Dalej » 26 mar 2010, o 16:51

Czemu Win7 Tato?
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 26 mar 2010, o 17:38

@Zibid
Co do procków, to nie wiem czy AMD ma coś porównywalnego jakością z i3-i7. Generalnie one wydajnościowo zaczynają się tam, gdzie kończą się C2D. Przewaga Nvidii w chwili obecnej, to większy wpływ na producentów gier, co przekłada się na lepszą optymalizację - teoretycznie ;) Pamiętaj też, że gry będziesz odbierał oczami, więc ważne jest byś miał dobry ekran.

Ciągnąc jeszcze temat Win7. Ucieczki od niego nie ma, ale na szczęście sprzęty pod jego kontrolą już mają właściwe sterowniki i wydajność. Jeśli chcesz podejść to tematu całościowo, to bierz pod uwagę, że Win7 w wersjach Home nie posiada trybu emulacji XP, tylko zwykły tryb kompatybilności wstecznej. To ważne, bo rzeczy starsze, lub bardzo stare mogą po prostu nie działać. Podobnie było przy odejściu od standardu VESA. Jednak w wersji nie-Home, nie ma preinstalowanych na notebookach, więc musiałnbyś sobie ją dokupić.

Uwaga ogólna do Win7 na lapach, to ich fatalny wpływ na baterie niektórych modeli. Nie wiem czy już to rozwiązano, ale w modelach Lenovo T61 w ciągu roku zajechały dwie baterie. Drugi identyczny z XP nie miał śladu problemu. Warto prześledzić temat. Byliśmy zdziwieni, aż okazało się że to nie wina sprzętu a prawdopodobnie Win7 http://notebooki.idg.pl/news/355559/Win ... prawe.html. Warto się upewnić, że nie wybierzesz modelu, który podda się temu problemowi.
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 26 mar 2010, o 18:21

Czytam z prawdziwym zainteresowaniem i dziękuję za info.
Widać jak bardzo wypadłem z "branży" przez kilka lat, kiedy odpuściłem sobie składanie kompów. :)
Coraz bardziej nabieram ochoty :) Oblookałem Samsungi - ten, o którym wspominał Tato wygląda obiecująco i jest niedrogi. Telewizora Samsunga bym może nie kupił ale lapka (R522) w styczniu zarekomendowałem znajomej - tyle, że jej wymagania nie były wysokie i chciała coś za 2 tysie. Jest z niego zadowolona.
Moje wymagania też nie są najwyższe - nie mam ciśnienia na High Class - starczy by pociągnął kilka gierek w jakiejś przewidywalnej przyszłości a za 2-3 lata, następny proszę. :)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez FRAGER » 26 mar 2010, o 21:25

WichuR napisał(a):Uwaga ogólna do Win7 na lapach, to ich fatalny wpływ na baterie niektórych modeli. Nie wiem czy już to rozwiązano, ale w modelach Lenovo T61 w ciągu roku zajechały dwie baterie. Drugi identyczny z XP nie miał śladu problemu. Warto prześledzić temat. Byliśmy zdziwieni, aż okazało się że to nie wina sprzętu a prawdopodobnie Win7 http://notebooki.idg.pl/news/355559/Win ... prawe.html. Warto się upewnić, że nie wybierzesz modelu, który podda się temu problemowi.


Też słyszałem o tym problemie, ale jakieś 2-3 tygodnie temu gdzieś czytałem info że to właśnie nie wina Win7 tylko czegoś innego.
Nie pamiętam gdzie czytałem i dokładnie co było powodem awarii tych batek. Pewnie jak się trochę poszuka, to się znajdzie odpowiednie informacje.

WichuR, a nie była to przypadłość np. któreś z wersji testowych tego systemu? Przecież Win7 trafił na półki w listopadzie, więc trochę dziwne że w ciągu roku dwie batki zajechał. Nie podważam Twoich słów, ale mnie to zastanawia po prostu.
Avatar użytkownika
FRAGER
 
Posty: 235
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 12:05
Lokalizacja: Sulejówek
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez moron » 26 mar 2010, o 21:55

Zwroc uwage na to zeby miec z 2-3 lata gwarancji
Jak duzo pracujesz na lapku i jeszcze go w domu katujesz masz duze szanse ze ci cos padnie...
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez WichuR » 26 mar 2010, o 21:59

[Może OT?]
Wersje RC (czyli nie testowe) były dostepne dużo wcześniej w innych kanałach dystrybucji niż półki sklepowe. M$ publikuje wersje RC, by spece IT przetestowali system za nich, stara praktyka. Mój wyczerpany psychicznie współpracownik, rzucił się na W7 byle tylko wyzbyć Visty. On niestety nie miał z nią przyjemnych przejść, ja w sumie też, ale to jak widzisz subiektywne. Tobie pasuje :) Więc możliwe, że okres był ciut krótszy niż rok. Jednak mieliśmy dwa identyczne laptopy, przy czym ja ze swojego wyrżnąłem Vistę i zaprzągłem XP x64. Bateria koledze padła dosyć szybko, potem druga. U mnie wszystko grało koncertowo. Stąd nasze zdziwienie. Producentem było Lenovo, więc można by oczekiwać żywotności baterii dłuższej niż kilka miesięcy. Dla przykładu HP NC4200, którego miałem wtedy, zaliczał u mnie 5 rok na tej samej baterii bez odczuwalnego spadku żywotności.

Z tego co ja wiem, to sama usterka została zlokalizowana w sposobie w jaki W7 kontroluje poziom zużycia baterii, czyli jak mało popsuta jeszcze jest. Z tego co wiem to funkcja na poziomie BIOS'u i przed M$ chyba nikt jej nie stosował. Możliwe, że źle coś zaimplementowali, albo sama funkcja była niespecjalnie dopracowana. M$ nie ma długiej historii przyznawania się do własnych pomyłek, więc wątpię czy kiedyś poznamy prawdę. Jeśli jakieś coś było, to pewnie z tajemniczą poprawką notepada zostało już usunięta :) W każdym razie zobaczymy.

Jest W7 czy się nam to podoba, czy nie i trzeba go używać :)
Wszystkiego po trochu...
Avatar użytkownika
WichuR
 
Posty: 480
Dołączył(a): 7 wrz 2009, o 22:19
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ASGeG Warszawa (Suspended)
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 26 mar 2010, o 23:44

moron napisał(a):Zwroc uwage na to zeby miec z 2-3 lata gwarancji
Jak duzo pracujesz na lapku i jeszcze go w domu katujesz masz duze szanse ze ci cos padnie...

:)
Do katowania w pracy mam laptopa służbowego - mamy delle więc wytrzymują, choć klawiatura średnio i po roku - 1,5 roku trzeba wymieniać bo jest starta ;)
Lapka potrzebuję tylko dla siebie i tylko dla przyjemności ale masz rację - gwarancja ważna rzecz :)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 27 mar 2010, o 20:33

WichuR napisał(a):Ciekawą ofertę ma firma bluemobility, robią notebooki składane w oparciu o podzespoły Compal i podobne. Przykładowo, zestaw podstawowy http://www.bluemobility.pl/blueberry-co ... -p-18.html, jest tańszy, a karta graficzna w rankingu http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html jest o 40 pozycji wyżej. O ile nie jesteś fetyszystą markowości i nie potrzebujesz pseudo-designerskiej obudowy, to może jakieś rozwiązanie. No i jest konfigurator zestawów. Lapki na bazie compala, dostają nawet niezłe recenzje.


WichuR tak z ręką na sercu rozkręcałeś kiedyś te Compale ?. Ja rozkładałem, naprawiałem... kilkanaście sztuk - gówno pierwszej wody.
Kijem z szmatą bym tego nie dotknął a tym bardziej nie polecał.

Tato napisał(a):W cenie ok 3tys polecam nowe Samsungi R580 z i5, GeForcem GT330M, 4GB pamięci i 500GB dyskiem, które dają ok 7tys na 3DMarku.
Co bys nie kupił nie bierz innego systemu niż Win7.
PS. Jakbys się decydował na cos co poleciłem to zadzwoń do mnie.


Kolejny super produkt. Tato nawet ty nie masz serca, żeby takie gnioty polecać.
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 27 mar 2010, o 21:40

Uch... ;)
Konkurencja się odezwała ;)
Ale to dobrze, byle konstruktywnie.

A ja w tzw. międzyczasie wylookałem takie coś:

ACER Aspire 5740G Core i5 4GB 500GB ATi 5650 Win 7
CPU: Intel Core i5 430M 2x2,26 GHz
RAM: 4 GB DDR3 1066MHz
HDD: 500 GB SATA 5400 obr/min
Grafika ATi Mobility Radeon HD 5650 z 1 GB GDDR3 (w 3 DMarku - ponad 7100 / obsługa DirectX 11)
15,6 cala LED High Definition 1366x768 (trochę mnie zastanawia czy rozdzielczość wystarczająca)
HDMI
Wbudowany napęd SuperMulti DVD+/-RW z obsługą nośników dwuwarstwowych
4x USB
SPDiF
Czytnik kart pamięci
Wbudowana kamera
Zintegrowana karta dźwiękowa
Wbudowany mikrofon i głośniki
Litowo-jonowa do 3h pracy (tu jest słabo ale to nie mój priorytet)
Windows 7 Home Premium 64 bit
Gwarancja - 24 miesiące
Całość za jedyne 2699 zł

Jest też jego większy brat:
ACER 7740 CORE i5-430 4 500 HD5650 DDR3 Win7
Różni się matrycą - FULL HD 1080i ( HD READY) 17,3" CristalBrite z podświetlenim LED (dodatkowo zapewnia wyraźne barwy i szeroki kąt widzenia)
ROZDZIELCZOŚĆ WXGA+ 1680X900 !! (1920x1080 w trybie VIDEO)
oraz ceną - za to 3 199 zł.
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 27 mar 2010, o 22:41

Wcale nie konkurencja, generalnie nie handluje nowymi lapsami. Głównie je naprawiam :). W końcu pracuje w serwisie.

No więc tak ZibiD-e jesteś człowiekiem inteligentnym więc rozumiesz, że jeśli coś jest tańsze to nie jest tańsze dlatego... że producent tak lubi ale wynika to z jakieś przyczyny.
Cena wynika z jakości... A więc: Toshiba,Fujitsu-Siemens, Max-Data, Actina, Aristo, MSI, Samsung, ASUS (z wyłączeniem jednego modelu), Compal oraz w szczególności ACER to barchadło pierwszej wody. Każdego kto ma inne zdanie zapraszam do mnie do firmy tam jest taki długaśny regał z zjebanymi lapkami. Generalnie całe stosy wyżej wymienionych marek które zalegają bo ludzie po gwarancji je po 100zł sprzedawali.

Powtarzam jeśli coś jest tańsze to nie bez przyczyny :).
Pomijam to, że Acer ma najbliższy serwis bodajże na Słowacji czy w Czechach, i kurier w obie strony. Znam człowieka który 7 razy wysłał Acera na serwis.
Ja uważam, że laptop do gier to kwiat paproci podobno ktoś kiedyś widział. Ale jeśli musi to być lapek to mus....

Z racji tego, że rynek światowy przyjął doktrynę, że wszystko ma się kiedyś zepsuć (najlepiej zaraz po gwarancji) ciężko mi cokolwiek polecić.
Z mojego doświadczenia marki które mogę Ci polecić i nie pójść za to do piekła.

-Lenovo (Stary IBM)
-Dell
-HP (wybrane modele). nie wszystko bo duża część to straszność.
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Devil » 28 mar 2010, o 00:07

Zibid... Zapraszam wiesz gdzie, to sobie pomacasz. Notebooki na I7 mają z reguły 120 W zasilacz wielki jak cegła i czas pracy dochodzący do trzech godzin.
Obejrzyj sobie Sony Vaio na I3/I5; oscylują w okolicach 3 k.
Drobne uwagi; Samsungi póki co masz tylko na 32 bitach, Acery wracają z serwisu na Słowacji szybciej niż HP z Bydgoszczy, rozdzielczość 1920x1080 zobaczysz już na matrycy 16,4' tylko kosztuje to od 4k do 6k z hakiem bo ma Blue-Raya...

I najważniejsze, zapomnij o AMD w notebooku.
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez RedHiney » 28 mar 2010, o 09:59

Devil napisał(a):I najważniejsze, zapomnij o AMD w notebooku.

A czemu? Serio pytam, chciałbym poznać opinię.
And the fact that I've got Desert Eagle point five'oh written on the side of mine, should precipitate your balls into shrinking, along with your presence. Now fuck off!
RedHiney
 
Posty: 243
Dołączył(a): 24 wrz 2009, o 13:09
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: ESS
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 28 mar 2010, o 10:39

Echelon - prawdę mówiąc liczyłem, że weźmiesz udział w dyskusji :)
To oczywiste, że cena idzie w parze z jakością, choć właśnie nie zawsze, albo nie w równym stopniu. Dlatego poszukiwanie złotego grala sprowadza się do znalezienia tego co najlepsze w przedziale cenowym, który się wyznaczyło :)
Pytanie więc brzmi - czy za ok. 3000 bezpieczniej i lepiej wziąć Acera, Samsunga czy co innego - oczywiście przy założeniu, że spełnia wymagania (procesor / karta / pamięć) i mieści się w przedziale.

Devilu - wybieram się na osobiste macanie :) Tylko jak zwykle jeszcze nie wiem kiedy.
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 28 mar 2010, o 11:13

Założenie jest proste, szukasz Taniego lapsa do gier Acer Samsung itp ok w zasadzie nie masz innego wyjścia.
Szukasz jakości, solidności wykonania i normalnych podzespołów kupujesz coś droższego, które zazwyczaj jest gorsze parametrami i droższe ale za to
odwdzięcza się długą pracą.

@Devil jeżeli nadal pracujesz tam gdzie myślę, to tam nie ma dobrych HP-eków. U Ciebie jest "dobrze" i tanio :P.
Zresztą zapraszam tak jak pisałem, do mnie do firmy. Na przegląd możliwych uszkodzeń tanich lapsów.
Od połamanych obudów, popalonych płyt, rozwalonych zawiasów itp.

Wybór jest prosty.
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 28 mar 2010, o 12:36

Są różni użytszkodnicy ;)
Zakładam, że część tych nieszczęśliwych wypadków jest spowodowana inwencją użytszkodników - jak wszędzie (od zalanych telefonów komórkowych po rozbite samochody włącznie). Inna kwestia, to to, że są one tanie i sprzedaje się ich dużo czyli liczba bezwzględna uszkodzonych egzemplarzy rośnie. Tutaj informacją o ich jakości byłyby dane o odsetku awarii ale skąd je wziąć?
Zacząłem śledzić wątki dot. Acerów na forach. Obraz jest taki - są przeciwnicy i narzekający i są gorący zwolennicy - zadowoleni. Słowem guzik z tego wynika ;).
Jest jeszcze jedna kwestia i to także jest kwestia wyboru.
Echelon ma oczywiście rację mówiąc, że za wyższą cenę, w markowym sprzęcie dostaje się trwałość, dłuższą żywotność choć słabsze parametry. W przypadku lapków to jednak ma tę wadę, że za 2 lata nawet Acer z lepszymi parametrami będzie już zabytkiem i trzeba będzie zaczynać myśleć o wymianie. (Oczywiście cena odsprzedaży będzie niska). Porównywalnie cenowo sprzęt markowy będzie jeszcze większym zabytkiem zdatnym w zasadzie do prac biurowych i internetu - cena odsprzedaży też będzie niska. Czyli wygląda na to, że jak się nie obrócić tak dupa z tyłu.
Rozbierając dalej kwestię (moim skromnym rozumkiem) - może jednak lepiej dać mniej, kupić coś co przynajmniej przez jakiś czas będzie spełniało oczekiwania (do Acera można przedłużyć gwarancję do trzech lat za 199 zł) i potem kupić nowy sprzęt. Alternatywą wydaje się zakup droższy (powiedziałbym, że znacznie), nie koniecznie dający takie same (teoretycznie) możliwości użytkowe - czyli np. słabsza karta grafiki, która jest dosyć istotnym elementem całości. W tym przypadku oczywiście decydują koszty. Inną alternatywą ale chyba już najmniej ciekawą jest kupno markowego sprzętu w podobnej cenie i pogodzenie się z tym, że mimo nowego sprzętu nie wszystko na nim będzie śmigać. Słowem mam coś nowego ale nie jestem zadowolony - trochę bez sensu.
Po raz kolejny wydaje się z tego przebijać stara prawda - za jakość trzeba zapłacić. :)
Żeby to przynajmniej była prawda do końca... W nowym, służbowym Dellu po około 9 miesiącach poszedł się... dysk twardy ze wszystkimi danymi, materiałami itp. - sławny Segate Momentus (niech go...) Odzyskanie danych 3 tys - a i tak dało się odzyskać jedynie część :/ Wniosek - sprzęt nowy i niby markowy a wpierniczył użytkownika w koszty niemal dorównujące zakupowi drugiego lapka (oczywiście gwarancja nie obejmuje odzysku danych). To tylko dowód na to, że w życiu nic nie jest czarno-białe.
Na drugiej szali - mam bliskiego znajomego, któremu ponad 1,5 r. temu poleciłem Acera. Używa go jego nastoletnia córka, która ma "drewniane palce" i nic u niej nie pożyje długo. W prawdzie kolega pilnuje jej pod względem dbałości o sprzęt ale jego Acer nie sprawia absolutnie żadnych problemów (tfu, tfu). Nieco wcześniej kupiłem innemu koledze z pracy Toshibę Satelite - również dla córki - jak dotąd kilka razy sam naprawiałem to co umiałem, wymiana dysku, wymiana klawiatury, wymiana touchpada, wizyta w serwisie - czyszczenie kanału wentylacyjnego bo się grzał i wyłączał. Dodam, że porównanie możliwości Toshiby i Acera nie wygląda dobrze dla Toshiby.
(Wyjaśniam tylko, że nie jestem hurtownikiem sprzętu - jednak moje skromne rozeznanie jest znacznie wyższe niż znajomych w pracy więc mam u nich dodatkowy etat przy ich zakupach sprzętowych) ;)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Ptasiek » 28 mar 2010, o 12:45

Jeśli mogę dwa słówka :P
1. Echelona słuchaj ZibiD, ja słucham i póki co dobrze na tym wychodzę:D
2. Zibidzie czy NAPRAWDĘ MUSISZ mieć lapsa do gier? jestem pewien ze za kwotę która chcesz wydać na ten sprzęt Echelon złoży Ci całkiem przyzwoitego PC pod gry, wierz mi sam swego czasu szukałem lapsa pod gry z nieco większym zasobem pieniężnym, Adaś sprowadził mnie na ziemie :)

Ps. I nie nie słodzę tu Echelonowi, po prostu dobrze radzi typ:D
Obrazek
Avatar użytkownika
Ptasiek
.
 
Posty: 799
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 13:01
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: -Stalkers-
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Vintersky » 28 mar 2010, o 13:08

Stanowczo desktop do grania.
Lapsy nadal się do tego nie nadają. A jak nawet trochę się nadają, to jakbyś nosił małego desktopa :P.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vintersky
.
 
Posty: 302
Dołączył(a): 10 sie 2009, o 00:49
Lokalizacja: Józefów koło Warszawy
White Cross: Coyotes
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 28 mar 2010, o 13:11

Vintersky napisał(a):Stanowczo desktop do grania.
Lapsy nadal się do tego nie nadają. A jak nawet trochę się nadają, to jakbyś nosił małego desktopa :P.


Święta racja... pomimo początkowych parametrów, to nadal bardzo zła platforma do gier.
Podpisuje się rękami i nogami pod tym co napisał Vinter

ZibiD napisał(a):Są różni użytszkodnicy ;)
Zakładam, że część tych nieszczęśliwych wypadków jest spowodowana inwencją użytszkodników - jak wszędzie (od zalanych telefonów komórkowych po rozbite samochody włącznie). Inna kwestia, to to, że są one tanie i sprzedaje się ich dużo czyli liczba bezwzględna uszkodzonych egzemplarzy rośnie.


ZibiD inaczej:

Rozkręcam Ci IBM-a. Masz tam płytę główną dobrze przykręconą do obudowy. Kabelki od Wi-fi itp są poprowadzone w kanalikach. Wszystko w wzmacnianej
klatce i tak dalej. Chłodzenie jest dobrze rozwiązane. nawet są kanaliki do odprowadzania wody z lapsa :).

Rozkręcam Acera (mogę zrobić fotę) Płyta główna przykręcona na 2 śruby a wszystkie kabelki są przyklejone (to nie żart) na taśmę samo-klejącą.

Jak handlowałem na giełdzie byłem światkiem śmiesznej sytuacji:
Kolega który prowadził tam stanowisko rozmawiał z klientem:

-Witam mam na sprzedaż laptopa (klient)
-Jakiego ?
-(podaje parametry) coś coś tam :).
-No coś takiego to jakieś 600zł w skupie a jaka to firma ?.
-Acer
-300zł odpowiada sprzedawca
-Ale on jest sprawny, tylko ma zawiasy już luźne.
-Co ? to 150zł.
:)
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Vlad » 28 mar 2010, o 14:41

Laptopa do grania ??? sam bym nie kupił. Chyba trzeba się posłuchać speców. Osobiście preferuję stacjonarny. Zalety:
łatwa modyfikacja, wydajne chłodzenie, Duuuży monitor, sporo różnorodnych podzespołów to chyba najlepsze atuty stacjonarnego. Ale co kto woli?
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 28 mar 2010, o 21:39

Panowie,
A jak myślicie dlaczego dotąd nie kupiłem laptoka? Bo mam stacjonarny (własnoręcznie złożony - któryś tam z kolei - fakt, że dosyć dawno).
Niestety - oddaję pokój synowi i muszę się wynieść - gdzie indziej nie mam już miejsca na blaszaka i stąd problem. Gdyby było inaczej nie suszyłbym wszystkim 4 liter tylko pojechał w niedzielę na Batorego i kupił co trzeba ;)
Niestety - muszę się przesiąść na laptopa i to tyle. :(
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 28 mar 2010, o 22:35

No to w zasadzie nie masz wielkiego wyboru. Generalnie jest jeden model Asusa który, ponoć znacznie odbiega jakością od pozostałych (na pozytywnie).
I co najważniejsze nadaje się do grania.
Za cholerę nie przypomnę sobie teraz jaki. W poniedziałek zasięgnę rady u *źródła i dam znać.

*Źródło - Człowiek którego znam i nie opiera swojego zdania na tym co wyczytał w necie, ale na tym iż rozkręcał wszystko dokładnie obejrzał i sprawdził. Od co zbok komputerowy.
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 28 mar 2010, o 23:13

Tak sobie w skrytości ducha coś zaczynałem kombinować z Asusami.
Może te o których mówisz (Echelon) to Asus N61JV Core i5_4GB DDR3_500GB_GT325M 1GB 16" (1366x768) albo Asus N71JV i5-430 4GB 500GB GT325M_1G 17.3 (1600 x 900) Martwi mnie tylko, że karta GT325 łyka tylko DirectX10.
Myślę, że z Acerami już mi przeszło ale coś mi tam jeszcze z tymi Samsungami podzwania R580 i5-430 4GB 500GB GT330M 1GB 15.6 (1366 x 768) albo R780 i5-430M 17.3 4GB 500GB GT330-1GB 17,3" (1600 x 900).
Tylko z Samsungami znów zagwozdka, jak mówił Devil do nich tylko W7 32bit. Czy nie ma sterów pod 64bit?
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Devil » 29 mar 2010, o 08:12

Ale Zbysiu masz problem... Kup Pan sobie konsolę...

Red; mam parę znajomych serwisów i opinia jest taka, że AMD częściej wracają niż Intele.

Echelonie, tak pracuję cały czas tam gdzie myślisz, natomiast co do asortymentu, to nie wydawaj pochopnych sądów, zanim nie zobaczysz co mam na półce.

Chociaż aktualnie mnie to wali bo jestem na urlopie...
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 29 mar 2010, o 08:23

No właśnie widziałem... Są fajne rzeczy, ale są takie że bym tego kijem przez szmatę nie dotknął. :)
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 29 mar 2010, o 09:42

Devil napisał(a):Ale Zbysiu masz problem... Kup Pan sobie konsolę...

Konsolę... jakoś mnie to nie podnieca - inny interface, a ja lubię myszką ;)
Poza tym, wtedy musiałbym dokupić większy telewizor do sypialni czyli kosztowo nic nie zyskam a w tym przypadku wolę lapcioka ;)

Przy okazji - dzięki wszystkim za uwagi i informacje :)
Myślę, że nie tylko ja będę miał z nich pożytek :)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Tato » 29 mar 2010, o 11:04

Echu, wiesz że się z Tobą zgadzam bo gadalismy na ten temat ale
a) Zibid MUSI mieć lapka
b) każdy z tych o których mówię ma 2 letnia gwarancję,
c) Zibid może sobie spokojnie lapka spuścić po 1,5 roku i nabyc nowego nie wpadając w "dziurę pogwarancyjną" :) tak jak ja mam zamiar zrobić z ASUSem.
d) ty patrzysz na świat oczami serwisanta, ja zaś konsumenta. W ofercie IBMa czy Della nie znajdziesz nic nawet lekko przybliżonego do Asusa a co ważniejsze w zbliżonej cenie).

Uwaga: lapek o kórym mówie to G73 (Recka na notebookcheck dostępny tez w wersji 15". A tu recka Samsunga R580 w wersji z i3 i GT310M 512MB (osobiście polecałbym z i5 i GT330M 1GB)
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Echelon4 » 29 mar 2010, o 13:53

Dobrze.

A ja się już zorientowałem jaki to Lapek:

ASUS n61vn.

Nie macałem, robił go człowiek który się na tym zna i poleca. Ponoć wykonanie jest znacznie lepsze niż "normalnie". Ponoć dobrze rozwiązane chłodzenie.
Co przy tych układach i procesorze jest ważne. Ogólnie moje zdanie jest takie, że to nadal ASUS no i sami wiecie... ale jak mus to mus.
Samsungów nie polecam.

@ Tato: Tak masz rację, tak jak gadaliśmy. Z tym, że można się wysilić i spośród gorszych produktów wybrać coś co ma w miarę sens.
A nie jak małpa patrzyć czy tylko dobre parametry :), i oceniać... że to jest dobre. Bo jest dobre i tanie :P.

PS: Założę się, że swojego po gwarancji nie opylisz bo uznasz że jak działał to będzie działać dalej, a później usłyszę w telefonie: -Siema...nagle rozdupcył :D
Obrazek
Echelon4
 
Posty: 637
Dołączył(a): 3 sie 2009, o 19:25
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: PI
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 29 mar 2010, o 15:17

Echelon4 napisał(a):ASUS n61vn

Dziękuję - już go biorę pod lupę - http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-N61Vn.22808.0.html
Echelon4 napisał(a):nagle rozdupcył :D

Gdyby były z tego małe laptopki to nie byłoby tak źle ;)

Jeszcze tylko jedno pytanie. Czy można przyjąć, że N61VN to ta sama skorupa co N61JV? - Z opisów wynikałoby, że tak a dwie ostatnie litery to oznakowanie konfiguracji.
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Python » 29 mar 2010, o 16:32

Przeczytaj to uważnie :-)

W gruncie rzeczy, od Atari 65 miałem zawsze tylko laptopy. Ponieważ ostatniego kupowałem na firmę, a koszt nie grał roki - jako umiarkowany, ale jednak gracz - wziąłem topowy wtedy model ASUS G1.

Kosztował 7 tysięcy złotych, w standardzie 1 GB RAM i karta graficzna NVidia Go 7700. W międzyczasie RAM rozbudowałem go do 2GB.

Na początku wszystko hulało jak burza. Pojawił się jednak problem - przegrzewający się komputer i odpalający się układ graficzny = wizyta w serwisie.. Naprawa kosztuje 500zł.

W ciągu ostatniego pół roku, był w serwisie 5 razy. Część napraw w ramach rękojmi, więc wyszło z 1000zł, może trochę więcej.

Trochę mnie to wnerwiło :-)

Gram tyle samo co kiedyś, więc co u licha ? Przeprowadziłem małę logiczne śledztwo.

Moim zdaniem problem tkwi w grach i .... sterownikach.

Nowe gry często wymagają nowych sterowników kart graficznych - można je ściągnąć od producenta ALE od producenta KART GRAFICZNYCH.

Otóż okazuje się, że sterowniki do laptopów, są nieco zmieniane - tak aby nie przegrzewały układu. Efekt ? Na ostatnich sterownikach z ASUSa nie chodzi ani STALKER, ani MODERN WARFARE. Na sterownikach z NVIDII chodzi - ale jak pogram dwie godziny, to pada układ graficzny. :-/

Problem w tym, że o ile NVIDIA wspiera produkty kilkuletnie - to producenci laptopów - NIE.
Więc owszem, DZIŚ będzie Ci chodziło wszystko, ale za rok, półtora - zaczną się schody.

Nie wiem czy da się monitorować temperaturę wewnętrzną laptopa, tak jak na kartach głównych do stacjonarnych. Wątpię.

Ja osobiście poddałem się - kupiłem PS3 za 1300zł (czyli tyle ile prawie wydałem na naprawy laptopa w ostatnim półroczu).

Mogę do niej podłączyć klawiaturę, serfować po necie, oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzyki - w sumie 90% czasu zastosowania mojego laptopa domowego, za 1/3 ceny.

Poza tym, ASUSa polecam, sam kupiłem następnego żonie, ale już nie do gier...
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 29 mar 2010, o 17:00

Dzięki :)
Przeczytałem ale nadal nie mogę się przełamać do konsoli - może muszę zapłacić frycowe - licho wie :/
Edit - a może powinienem spróbować pograć w coś na PS? No to komu mogę się zwalić na chatę na 2 godzinki (browar przyniosę, nie naśmiecę i nie będę podrywał małżonki - słowo) ;)
Python napisał(a):Na sterownikach z NVIDII chodzi - ale jak pogram dwie godziny, to pada układ graficzny. :-/


A czy próbowałeś tego (albo czegoś podobnego) http://allegro.pl/item965681937_podstawka_chlodzaca_macally_ezbookpad_aluminium.html
Obrazek
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Python » 29 mar 2010, o 17:05

Tak, mam podstawkę :-)

Kupiłem mega wypasioną z trzema wentylatorami po drugiej awarii :-)

Ja do konsol przekonywałem się kilka lat - oczywiście nie zamieniam jej na lapa, ale kupowanie laptopa co dwa lata mi się nie kalkuluje, bo zawsze dostanę mocno po dupie jak je będę sprzedawał.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Kamil » 29 mar 2010, o 17:26

Python napisał(a):
Ja do konsol przekonywałem się kilka lat - oczywiście nie zamieniam jej na lapa, ale kupowanie laptopa co dwa lata mi się nie kalkuluje, bo zawsze dostanę mocno po dupie jak je będę sprzedawał.


To ciekawe, że ludziom potrzeba przełamać barierę psychiczną, żeby kupić konsolę ;) Łatwiej wydać 2-3 tys. na nowy komputer, niż kupić konsolę za ~1000zł. Nie spodoba się, to sprzedajesz i tyle ;)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Python » 29 mar 2010, o 17:36

Kamil napisał(a):
Python napisał(a):
Ja do konsol przekonywałem się kilka lat - oczywiście nie zamieniam jej na lapa, ale kupowanie laptopa co dwa lata mi się nie kalkuluje, bo zawsze dostanę mocno po dupie jak je będę sprzedawał.


To ciekawe, że ludziom potrzeba przełamać barierę psychiczną, żeby kupić konsolę ;) Łatwiej wydać 2-3 tys. na nowy komputer, niż kupić konsolę za ~1000zł. Nie spodoba się, to sprzedajesz i tyle ;)



Może jak będziesz miał rodzinę i staniesz przed wyborem kupna samochodu: cabrio czy kombi - to zrozumiesz :-)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 29 mar 2010, o 17:55

Python napisał(a):Może jak będziesz miał rodzinę i staniesz przed wyborem kupna samochodu: cabrio czy kombi - to zrozumiesz :-)

A potem kupisz sobie SUVa a małżonce kombi i nerwowo będziesz czekał aż Ci syn podrośnie i będzie chciał swój samochód albo co gorsza motocykl. ;)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Struś » 29 mar 2010, o 18:15

Kamil napisał(a):To ciekawe, że ludziom potrzeba przełamać barierę psychiczną, żeby kupić konsolę ;) Łatwiej wydać 2-3 tys. na nowy komputer, niż kupić konsolę za ~1000zł. Nie spodoba się, to sprzedajesz i tyle ;)

Dolicz do ceny konsoli cenę dobrego telewizora i masz to samo ;]
Avatar użytkownika
Struś
 
Posty: 83
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 16:42
Lokalizacja: Różan/Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Idzior » 29 mar 2010, o 18:35

A ja polecam do gier MSI GT740.
Można go już kupić w miarę sensownej cenie jak na to co ma.
Jedynym minusem jest matryca.
Tak poza tym na prawdę godny polecenia potworek :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Idzior
 
Posty: 411
Dołączył(a): 28 paź 2009, o 21:58
Lokalizacja: Funny Chubby Superhero
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2009

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Kamil » 29 mar 2010, o 20:23

Struś napisał(a):
Kamil napisał(a):To ciekawe, że ludziom potrzeba przełamać barierę psychiczną, żeby kupić konsolę ;) Łatwiej wydać 2-3 tys. na nowy komputer, niż kupić konsolę za ~1000zł. Nie spodoba się, to sprzedajesz i tyle ;)

Dolicz do ceny konsoli cenę dobrego telewizora i masz to samo ;]


W moim wypadku było to ~50zł na adapter do monitora :)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 30 mar 2010, o 10:16

Mogę jeszcze przymendzić?

Znalazłem takie coś...

Sony VAIO EB1S1E/WI 15.5” i5-430M 4GB 500GB ATI Mob Radeon™ HD 5650

CPU - Intel Core i5 Mobile 430M - 2x2,26 GHz
Częstotliwość szyny QPI/DMI 2,5 GT/s
Pojemność pamięci podręcznej 3 MB
Technologia Hyperthreading Tak
HDD - 500 GB
RAM - 4096 MB SODIMM DDR3
Częstotliwość szyny - 1066 MHz
Maksymalna wielkość pamięci - 8192 MB
Ilość banków pamięci 2 szt.
Ilość wolnych banków pamięci - 0 szt.
Przekątna ekranu LCD 15,5 cali
Typ ekranu TFT HD
Maksymalna rozdzielczość LCD 1366 x 768
Typ karty graficznej ATI Mobility Radeon HD5650
Zainstalowana pamięć wideo 1024 MB
Karta dźwiękowa Zintegrowana
Napędy wbudowane (zainstalowane) DVD±RW Super Multi (+ DVD-RAM) Dual Layer
Typ gniazda rozszerzeń 1 x Express Card 34
Urządzenia wskazujące Touchpad
All-in-one Tak
Rodzaj baterii Li-Ion (6 Cells)
Złącza zewn.
• 1x mini D-sub
• 1 x HDMI
• 3x USB 2.0
Bluetooth Tak
Zainstalowany moduł WWAN/3G Nie
Czytnik kart pamięci Tak
Typy odczytywanych kart pamięci • SecureDigital Card • MemoryStick Duo
Wyposażenie standardowe • 1x10/100/1000BaseT Gigabitethernet (RJ45)
• Głośniki stereo
• Mikrofon
• Zintegrowana kamera
Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium PL 64-bit
Całość (niestety biała) - poniżej 3 200 zł

Wygląda ciekawie - w prawdzie powyżej planowanego budżetu ale może coś wyskrobię.
Jakieś anse? ;)
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Devil » 30 mar 2010, o 10:30

Nie chciałbym być upierdliwy, ale przyjedź i zobacz jak ładnie na nim nie widać paluchów...
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez ZibiD » 30 mar 2010, o 11:12

Na Samsungu też widać ;)
Trudno się mówi - takie czasy ;)

Póki co zacząłem polowanie na okazje - może co upoluję za dobrą cenę a jak nie to wtedy będę kombinował inaczej - mam trochę czasu :)
Ktoś się orientuje jak aktualnie wygląda z giełdą na Batorego? Ostatnio mocno podupadła i się zastanawiam czy jest sens robić tam rekonesans?
Avatar użytkownika
ZibiD
 
Posty: 922
Dołączył(a): 5 paź 2009, o 14:16
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tirimtim Tim
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Jaki komputer do gier

Postprzez Devil » 30 mar 2010, o 14:15

Patrz mnie na usta... Nie widać na nim paluchów. Ta słabsza wersja z I3 występuje jako biała i czarna. I ludzie biorą białe.
Strzelałem do hipsterów, zanim stali sie modni.
Avatar użytkownika
Devil
 
Posty: 876
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 19:13
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: BOFH i wystarczy.
Na starym Warriorze od: 2005

Następna strona

Powrót do Gry komputerowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości