Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Moderatorzy: Tato, Python

Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 3 sty 2011, o 15:46

Witam!
Od jakiegoś czasu pracuję nad stworzeniem zasad by wypełnić dziurę między milsimami a jebankami- bynajmniej nie uwzględniam w tym jakoś szczególnie larpów, ponieważ z doświadczenia wiem że nie wypaliło by łączenie zbytniego strzelania z larpowaniem (tj. osoby larpujące były by ostrzeliwane nadzwyczaj często przez tych którzy wolą posiać kompozytem, co prowadziło by do zniszczenia struktury scenariusza).

Pomysł wydaje mi się o tyle ciekawy ze względu na fakt że, milsimy są na ten zwyczaj rzadko jak i są niekiedy na drugim końcu Polski.
Co za tym idzie, przejeżdżamy pół Polski, obrywamy KIA po godzinie i wracamy z powrotem... Z kolei jakieś bardziej zorganizowane scenariusze, często obracają się po prostu w bezmyślne sianie kompozytem.

Do rzeczy:
Na czym miało by polegać wypełnianie takowej "dziury"?
Otóż, mam zamiar z pomocą bardziej doświadczonych graczy zacząć organizować [nazwa dla tego rodzaju gier] które będą "zmuszały" do myślenia.
Jako że między milsimem- dalej będzie można uprawiać swoje taktyki, podejścia itp.
Jako że między Jebankami- będzie można posiać trochę więcej kompozytu niż na milsimach ;)
A nad to:
Opracowałem początkowe zasady dotyczące na chwilę obecną rodzaju replik oraz ich moc FPS (na zasadzie by MP5 nie miało większej siły niż jakiś kałach, miało np. mniejszy zasięg. -Również strzelcy wyborowi jak i snajperzy w tego typu strzelaniach będą mieli sens.)

Zaznaczam ,że to na razie propozycja, do przedyskutowania, będzie ona rozwijana i poprawiana.
Oto zasady:

Fps dla poszczególnych rodzai replik

Pistolety: do 320FPS
Pistolety Maszynowe: do 350FPS
Karabiny szturmowe do 400FPS
Broń wsparcia do 450FPS
Karabiny wyborowe(karabiny długie! nie karabinki typu M4/g36/AK/itp.) do 550FPS
Karabiny Snajperskie z podziałem na:
Półautomaty do 600fps (+/- 10fps)
4 takty ( każdym strzale trzeba przeładować bądź oddanie następnego strzału trwa trochę dłużej-czytaj: nie ma możliwości napierniczania na semi jak na auto z mniejszym rofem-patrz: Ruger MK1)
660FPS (+/- 10fps)

Moc a możliwość strzału
Poniżej 350FPS: Semi: nieograniczone AUTO: 5m
Od 350-400FPS: Semi: od 10m Auto 20m
Od 400-450FPS Semi: 15m Auto: 20m
Od 450-470FPS Semi: 20m Auto: 30m
500 w zwyż SEMI ONLY! Auto: Brak możliwości -możliwość strzelania od 30m.

Magazynki:
Pernamentny zakaz używania HI-CAP'ów
Dopuszczalne magi to: mid/real/low/-cap
Używanie Hi-capów/boxów tylko dla karabinów wsparcia + ograniczenie ilości amunicji w magu (chyba do 1000/1500 starczy prawda?)
Zakaz używania boxów do karabinów szturmowych.

Trupy/ranni:
-Tu na razie się zastanawiam- wydaje mi się że dobrym pomysłem było by aby trup LEŻAŁ nie stał/siedział/skakał itd.
Powinien oznaczyć się odblaskową szmatą (jest lepiej widoczna) wywiesić ją najlepiej na karabinie by był lepiej widoczny jako trup i nie obrywał kolejnych serii.
Odnośnie oznaczeń trupów: Likwiduję możliwość czerwonych szmat. Uważam je za mało widoczne, i często wtapiają się w maskowanie (nie wiem czemu...) zastąpić je chcę kamizelkami odlaskowymi.

Na razie tyle, jak coś mi się przypomni o czym nie napisałem to zrobię edit tematu.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Dalej » 3 sty 2011, o 15:49

(powiedziałem mu żeby tu napisał i obiecałem że go nie zjecie) :P
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4317
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 3 sty 2011, o 15:52

Dzięki Dalej ;)
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Python » 3 sty 2011, o 15:52

Do wypełnienia dziury nie są potrzebne zasady - tylko gry.

W zależności od scenariusza, super miodna i realistyczna może być prawie każda gra na low-capach.

Myśl jakie gry chcesz robić - a przepisy się same znajdą.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 3 sty 2011, o 15:59

Oczywiście, gry będą organizowane tak aby właśnie miodnymi były. Zasady mają być tylko dopełnieniem by nie było też bezmyślnego siania kompozytem.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez DUZY » 3 sty 2011, o 16:59

Polecam lekturę, jako inspirację do opracowania "scenariusza", a właściwie metody na jego opracowanie.
http://fia.com.pl//index.php?option=com ... 1&Itemid=1

Oraz edycja wcześniejsza:
http://fia.com.pl//index.php?option=com ... &Itemid=93

Spokojnie na początku można pominąć całą część "szkoleniową" (choć z doświadczenia wiem, że po kilku razach znajdą się chętni i na to ;-) ).
System trafień/ran można stosować dowolny, chodzi o samą formułę rozgrywki: postawienie zadania - wykonanie - podsumowanie (i wyjaśnienie kwasów na miejscu, o ile takowe wystąpią :P).
Obrazek
DUZY
 
Posty: 339
Dołączył(a): 1 lis 2009, o 11:54
Lokalizacja: Warszawa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Agapow » 3 sty 2011, o 19:25

Nelson, napisz coś więcej. Gdzie chcesz robić imprezę, ilu graczy przewidujesz, jakie planujesz dać zadania dla stron. To są informacje na podstawie których ludzie oceniają atrakcyjność imprezy. Przepisy, jak Python wspomniał to rzecz wtórna i przegadana już wielokrotnie. Wiele teamów ASG ma na swoich strona opublikowane wypracowane zasady gry które na dobrą sprawę niewiele się różnią od tego co przeczytasz w zasadach CCSa. Moim zdaniem koła na nowo nie odkryjesz.

Edit: już częściowo sobie odpowiedziałem na zadane pytanie
http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=17&t=5008
Fideles et Instructi Armis
Avatar użytkownika
Agapow
 
Posty: 282
Dołączył(a): 3 lis 2009, o 17:52
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: FIA
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Kamil » 3 sty 2011, o 19:37

Zgadzam się z Agapowem. To nie zasady decydują o tym, czy gra jest bardziej pro, czy bardziej jebankowa. Byłem na wielu strzelankach, gdzie org zaimplementował masę szczegółowych zasad, a w praktyce cała zabawa ograniczała się do radosnego naciskania na spust. Działało to też na odwrót - prosta impreza na zwykłych warriorowych zasadach, z hi-capami etc, a zadania i teren zmuszały do kombinowania.

No i ja osobiście nigdzie nie widzę tej przepaści między jebankami i milisimami. Jest tyle różnych imprez, że każdy może coś znaleźć dla siebie. Milsimy też są bardzo zróżnicowane, mniej i bardziej skomplikowane, na większym i mniejszym terenie. Nie przesadzajmy też z odległościami. Może weteranem milsimowym nie jestem, ale na kilku byłem i najdalszy jaki był, to nieco ponad 100km od W-wy :)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1066
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 21:40
Lokalizacja: Warszawa-Targówek
White Cross: Aврора
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 3 sty 2011, o 21:40

Ciężko jest mi na chwilę obecną określić jak wyglądała by dokładnie taka strzelanka.
Chciałbym organizować strzelanki na większych terenach, z rozbudowanym scenariuszem na "własnych" zasadach trafień itp.
Bynajmniej nie były by to milsimy (bo sam byłem na zbyt małej ilości) jak i nie były zwykłymi jebankami z scenariuszem dlaczego strzelam do przeciwnika.
Przykład jakiegoś scenariusza;
Ląduje grupa amerykanów w terenie, mają się okopać, założyć bazę. Gdy to zrobią, mają nawiązać kontakt z miejscowymi ludźmi, którzy są nękani przez talibów.
Mają jednocześnie przekonywać do siebie miejscowych jak i przykładowo bronić swojej bazy z wioską przed talibami. Talibowie mają za zadanie werbować miejscowych, robić zasadzki na amerykańców itd...
Oczywiście, scenariusz był by rozbudowany, a to co przedstawiłem to bardzo grubo okrojony scenariusz. Miałem na celu pokazania mniej więcej o co mi chodzi.
Dużo zadań, sporo roboty dla dowództwa, sporo łażenia i męczenia się dla wojska/talibów i ew. dodatkowe zadania dotyczące jakiś sytuacji które wydarzyły się podczas walk i tym podobnych.

Edit:
Takie scenariusze były by pewnie 2 dniowe.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 3 sty 2011, o 22:28

to co przedstawiłeś to bardzo okrojony pomysł na scenariusz, wydaje mi się że to co popełniłem na Florydzie było takim połączeniem ponieważ grupy milsimowe i jebankowe wróciły z imprezy zadowolone. Testowałem tam co prawda co innego, ale tak jak piszą przedmówcy ważniejszy tutaj był scenariusz i forma jego przedstawienia. Nie musi to być impreza dwudniowa, może być kilkugodzinna. Trzeba wykonać historię przynowo skutkową (że tak się wyrażę) i to w kilku liniach scenariuszowych możliwych do wyboru przez próbę przewidzenia decyzji stron walczących, do tego misje poboczne do regulacji efektów scenariusza, zlecanych przez organizatorów zgodnie z realnymi procedurami, które powinny wykonywać strony walczące. Jeśli walka będzie realizowana zgodnie z realnymi procedurami, uczestnicy mogą sobie używać hicapy, chodzić na respy, budować umocnienia, stawiać pola minowe, naprowadzać ostrzał artyleryjski, ewakuować rannych itp. W zasadach i mechanice gry można tylko zastosować bonusy i nagrody od losu za stosowanie procedur.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 4 sty 2011, o 17:24

Czy taka forma ograniczeń fps by przeszła? Czy tylko zlikwidowała by chętnych do strzelania w takich scenariuszach?
-----------------------
Oczywiście, to bardzo okrojony scenariusz, po prostu wymyśliłem go w parę sekund by przedstawić w miarę o co mi chodzi i jak takowe scenariusze by wyglądały.
Cała myśl takowych scenariuszy będzie polegała również na przemyśleniu jakimi sposobami "strony walczące" mogą zaliczyć przykładowe zadanie.
Chcę robić takie scenariusze które będą zbliżone do milsimów ale będzie w nich więcej akcji, wystąpią również cywile z którymi "larpowo" będzie można się dogadać, poprosić o informacje itd. Scenariusze właśnie mają być rozbudowane, które będą "zmuszały" do współpracy jak i zastanawiania się jak dane zadanie wykonać by nie stało się [coś tam], jeśli [coś tam] się stanie, to jak ograniczyć tego skutki/wyjść z trudnej sytuacji. W każdym razie chciałbym również wprowadzić książeczki dla każdego gracza, które będą towarzyszyć im przez wszystkie ew. scenariusze a po nich będą wpisywane punkty za wykonane zadania i inne rzeczy, klimat postaci jaką odgrywał gracz (robienie klimatu również). Będą również punkty ujemne za FF, KIA, [coś jeszcze]
Zastanawiam się nad bonusami za punkty (nie mam jeszcze pomysłu jakie bonusy mogę dać). W każdym razie odpowiednia ilość punktów daje wyższą rangę pod czas trwania następnych scenariuszy. Jak zostanie to wszystko zaprojektowane to stworzę tabelkę od ilu punktów jaki jest stopień.
Jeżeli chodzi o książeczki, -w przypadku zgubienia jej- Będę zapisywał pewnie wszystko również w jakiejś tabeli, więc wystarczy że ktoś powie, to zapiszę sobie to i jak i wpiszę to do "książeczki".

Pomysłów mam dużo, ale nie wiem jak z realizacją ich wyjdzie...
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez moron » 4 sty 2011, o 17:47

Dziekuje ci Feder ze nie wypisujesz juz tych glupot u nas :D

Przy okzaji masz linka do basni Grimm, moze cos podpatrzysz ciekawego. :)
http://newairsoft.pun.pl/viewpoll.php?pid=47#p47

/uważaj, bo w tym dziale za takie teksty możesz dostać bana/pyt
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 4 sty 2011, o 19:06

Ja p******e (sory) jeżeli ci się to nie podoba moron, to nie musisz tego w taki sposób komentować, wystarczy napisać że ci się to nie podoba a nie rzucać jakieś dziwne teksty...
Przeszkadza ci dział który sam mi zrobiłeś?-To go usuń... Zbieram sobie tam pomysły i dzielę się nimi z kilkoma innymi ludźmi z którymi takie strzelanki będę organizował.
Każdemu wszystko pasuje tylko nie tobie, wypowiadali się ludzie co można zmienić a co dodać bądź co nie przejdzie itd... tylko jaśnie moron rzucał jakieś bezsensowne i dziecinne komentarze...


Koniec OT, Moda proszę o wywalenie posta w/w
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 4 sty 2011, o 19:59

Co do FPSów to się nie wypowadam, uważam że zdrowy rozsądek + odpowiednie zabezpieczenia, dają w tej kwestii dobrą zabawę. Zabezpieczenia obowiązkowe jak dla mnie to okulary/gogle, maska na zęby (najlepiej ze stalowej siatki, żaden neopren,chusty i inne szmaciane bzdury) ostatnio z powodu odniesienia uszczerbku na słuchu pewnego niedzielnego komandosa w łodzi, zaczynam bardzo powaźnie mysleć nad obowiązkowymi ochraniaczami słuchu w naszej sekcji i na naszych imprezach.

co do scenariusza, baśnie grim są ok i z tego co wiem nie z takich bajek już czerpano do stworzenia dobrej zabawy airsoftowej, za to ja myslałem o czyms ciut innym aby przypasować do MilSim:

Rozkaz Operacyjny 245/06/10
Mapy i plany

"tu jakiś fajny obrazek rejonu zabawy"

1 SYTUACJA

- Siły przeciwnika
Liczne ufortyfikowane siły Serbskie broniące zajętej enklawy ONZ, dysponujące ciężka bronią maszynową, karabinami maszynowymi, bronią krótką, spodziewane zapory minowe i IED. W AO spodziewana aktywność pieszych patroli rozpoznawczych i dywersyjnych
Teren otwarty słabo zalesiony właściwie bezdrzewny, z górzystym ukształtowaniem, gleba piaszczysta, występuja wąwozy i kryta rzek.

- Siły własne
Wojska własne ufortyfikowane w FOB „Floryda” N: 51*34’.52” E:20*5’14.7” mające na celu przełamanie obrony OPFOR umożliwiające wyzwolenie enklawy z pod okupacji Serbii. Siły własne należy podzielić na pięc grup, trzy z nich zabezpieczą wydzielone strefy , jedna przypuści atak na OPFOR, ostatnia grupa będzie wykonywać zadania szczególne. Należy się spodziewać zrzutów amunicji i żywnosci w AO

2 ZADANIE

191000ALFAJUN10 Całością sił organizacja FOB
- odprawa i wyznaczanie zadań, wyznaczenie RTO i dowódców pododziałów ALFA, BETA, CHARLI, DELTA, GROM. Przydział dostępnych sił i środków do wykonywania zadań w AO. W celu organizacji dlaszych działan operacyjnych. Organizacja Szpitala Polowego w celu zabezpieczenia rannych i zmniejszenia strat własnych w czasie wykonywania operacji.

191030ALFAJUN10 Zajęcie OP wyznaczenie FFL
- Grupa ALFA zajmie pozycję N: 51*34’38.82” E:20*5’12.77” dozór „wzgórze złamanych serc” zorganizuje OP w celu kontroli przedpola i obserwacji OPFOR
- Grupa BETA zajmie pozycję N: 51*34’36.66” E:20*5’10.32” dozór „wąwóz” zorganizuje OP w celu kontroli przedpola, obserwacji OPFOR i zabezpieczenia FOB
- Grupa CHARLI zajmie pozycję N:51*34’34.76” E:20*5’6.91” dozór „bagno” zorganizuje OP w celu kontroli przedpola i obserwacji OPFOR
- Grupa DELTA zajmie pozycję w FOB zajmując się jej zabezpieczeniem i flagi UN której zdobycie przez wrogie oddziały zakończy operacje klęską, ponadto pozostaje w gotowości do wsparcia działań grup ALFA,BETA,CHARLI, szczególnie realizacji zadań w ramach EPA
- Grupa GROM wyruszy w celu nękania i dezorganizacji OPFOR, w miarę możliwości podejmie próbę wykonania specjalnych zadań zleconych bezpośrednio przez dowództwo UN, co ma kluczową wagę dla całości operacji, z powodu braku możliwosci wyznaczenia punktu CCP nie obejmuje ich EPA,są zdani na siebie, chyba że skorzystają z planowanych punktów CCP
Zajęcie i organizacja OP w wyznaczonych rejonach wytyczy FFL, dowódcy grup mają zadanie wyznaczenia punktu CCP dla swojego OP w celu umożliwienia stworzenia EPA
191100ALFAJUN10 organizacja łączności i SITREP/SPOTREP
- Grupa ALFA wyznaczeni żołnierze wykonają patrol do FOB z jednoczesnym przeciągnięciem drogi łączności przewodowej, w celu umożliwienia złożenia SITREP/SPOTREP dowódcy UNPROFOR oraz ciagłej zdolności komunikacji z FOB „Floryda” nastepnie powrócą na stanowiska w OP.
- Grupa BETA wyznaczeni żołnierze wykonają patrol do FOB z jednoczesnym przeciągnięciem drogi łączności przewodowej, w celu umożliwienia złożenia SITREP/SPOTREP dowódcy UNPROFOR oraz ciagłej zdolności komunikacji z FOB „Floryda” nastepnie powrócą na stanowiska w OP.
- Grupa CHARLI wyznaczeni żołnierze wykonają patrol do FOB z jednoczesnym przeciągnięciem drogi łączności przewodowej, w celu umożliwienia złożenia SITREP/SPOTREP dowódcy UNPROFOR oraz ciagłej zdolności komunikacji z FOB „Floryda”, nastepnie powrócą na stanowiska w OP.
191200ALFAJUN10 Przygotowanie do ataku na OPFOR
- Grupa DELTA na podstawie SITREP/SPOTREP grup ALFA,BETA,CHARLI , wykona najdogdniejszą metodą atak na ORP, uprzednio wyznaczą punkt CCP gdzie EPA będą realizować w zależności od możliwości bojowych grupy ALFA,BETA,CHARLI. Celem ataku jest pojmanie dowódcy OPFOR Gen. Gumo Jebankowicia, oraz przejecie flagi Serbskiej po której uracie upadnie OPFOR i utworzy się wyłom w pierscieniu zabepieczającym enklawę.
NLT 191700ALFAJUN10 Zdobycie ORP
Z powodu możliwości uzyskania wsparcia z oklic Srebrenicy i Potokari baza Serbska umieszczona w ORP musi zostać zdobyta co stanowi OBJ operacji, w przeciwnym razie całość operacji zakończy się fiaskiem. Dowódca sił Serbskich Gen.Gumo Jebankowić musi zostac pojmany za ludobójstwo dokonane w Srebrenicy w 1995 roku i postawiony przed sądem.

3 REALIZACJA
Manewr
- z powodu charakterystycznego ukształtowania terenu należy wykonac zadanie w etapach wykonując skoki z ubezpieczeniem , przesuwając FFL w kierunku w kierunku OPFOR. Po skróceniu dystansu i wykonaniu rozpoznania należy wykonac szturm na ORPNLT 191700ALFAJUN10, na którym należy skupić największy wysiłek
Wsparcie
- Możliwe zrzuty amunicji i żywności w AO, które należy przejąć i nie dopuszcać do przejęcia przez OPFOR
- Brak innych wojsk własnych na tyłach zarówno na lewej i prawej rubierzy obrony
Obrona P-lot
- Realizowana środkami broni etatowej, oragnizacja kurtyny ogniowej pododziałów
Rozpoznanie
- obserwacja ruchów wojsk OPFOR , szczególnie grup dywersyjnych, prowadzenie rozpoznania punktów szczególnie chronionych przez OPFOR, lokalizacja obecności Gen. Gumo Jebankowicia.
Wytyczne koordynujace
ROE – zakaz otwarcia ognia w OP, z wyjątkiem znalezienia się pod ostrzałem.

4 ZABEZPIECZENIE LOGISTYCZNE
Zgrupowanie sił i środków w FOB dostarczane na PO przy pomocy gońców lub konwojów pieszych
Zaopatrzenie:
- amunicja
- środki łączności TAJ-43 sztuk 4 oraz centralka, plecak z kablem
- namiot H-10
- nosze ewakuacyjne 4 sztuki i więcej..
- środki opatrunkowe
Transport:
- piesze patrole lub łącznicy FOB z PO lub grupami bojowymi na określonych w czasie działań RV
Eksploatacja:
- zgodnie z racjonalnymi zapotrzebowaniami w celu wykonywania zadań bojowych
Zabezpieczenie medyczne:
- medycy pododziałów operacyjnych,
-szpital polowy z sala operacyjną
- środki medyczne i ewakuacyjne dostępne w FOB
- Samochód terenowy do ewakuacji rannych z CCP do szpitala w FOB (jak się uda załatwić)

5 DOWODZENIE I ŁACZNOŚĆ
Łącznośc przewodowa z OP sufiksy, synonimy i częstoliwosci z grupami specjalnymi zostaną określone w czasie odprawy w dniu D przez dowódcę UNPROFOR oddział „Floryda”

naturalnie to tylko przykład historia i sposób jej realizacji nalezy od ciebie
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez FlyingCat » 4 sty 2011, o 20:52

Moron, wybacz, ale muszę poprzeć Nelsona. Na Qrde przez dłuższy czas omawialiśmy sprawę ograniczenia wyścigu FPS-ów i ściślejszego powiązania zadań i prowadzenia ognia replik z ich ostrymi odpowiednikami. To co Nelson przedstawił to w swoim pierwszym poście to podsumowanie tego do czego doszliśmy na naszym forum. Niestety tam również "jeździłeś" po nas w tym samym stylu jak tu potraktowałeś Nelsona. Zero konkretów i merytorycznej wypowiedzi tylko bardzo niekulturalny atak i próba ośmieszenia autora wypowiedzi. Może w końcu zrobiłbyś sam - dla odmiany - coś konstruktywnego (chociażby obiecane ponad pół roku temu uporządkowanie regulaminu strzelanek qurdekowych), a nie z uporem maniaka gasił każdą inicjatywę z która się nie zgadzasz. Wybacz, ale Twój pomysł wymuszenia stosowania kulek biodegradowalnych bardziej pasuje do twórczości wspomnianych przez Ciebie bajkopisarzy, że o notorycznym odradzaniu zakupu karabinów snajperskich nie wspomnę...

Tyle tytułem "offtopa" i osobistych wycieczek - Szanowmi Moderatorzy i Administratorzy, jestem gotów ponieść konsekwencje powyzszego akapitu, ale niestety moja cierpliwość też czasem ma swoje granice

A teraz merytorycznie:
Nelson, podobnie jak to było na Qrde wnioski nasuwają się same - podstawą jest dobrze przygotowana sama rozgrywka - ciekawy temat przewodni, zróżnicowany, wielowariantowy scenariusz itd. reszta wyjdzie sama. Jeśli będziesz potrafił ludzi zaciekawić pomysłem na rozgrywkę na wyższym poziomie i sensownie im wytłumaczysz dlaczego MP5 to nie snajperka pomimo tego że ma lunetę, a z SAV-em do budynków i i do zwarcia się nie idzie, bo nie do tego został wymyślony to ludzie się zgodzą na takie ograniczenia. Przykład? - Monte Casino - strzelanie tylko na semi (poza historycznymi replikami i bronia zespołową) - działało. Urodziny Barsów - znakowanie replik zależnie od FPS-ów i ograniczenia w dystansach i sposobach prowadzenia ognia - działało (wymagalo jednak samodyscypliny graczy i sporej ilości moderatorów).

Moja propozycja - popracuj jeszcze trochę nad zapleczem takiej rozgrywki, wymysł i skonsultuj z innymi którzy maja podobne do Ciebie podejście do tej sprawy założenia scenariusza, sprawdź to w praktyce na mniejszej liczbie chętnych. Czas pokaże czy po "testach środowiskowych" idea zacznie żyć własnym życiem, czy też umrze śmiercią naturalną (jak biodegradowalne piro wyparte przez groch łuskany)

Ja, jak wiesz popieram ostrą dyscyplinę FPS-ową i zasadę stosowania replik zgodnie z zasadami użytkowania ich ostrych odpowiedników.
Dlaczego FlyingCat? Jak mnie poznasz to zrozumiesz.
Nieco poważniej? Lubię latać, a naturę mam kocią. I tyle powinno wystarczyć na początek...
Avatar użytkownika
FlyingCat
 
Posty: 133
Dołączył(a): 29 maja 2010, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: P.M.C. CoD
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 4 sty 2011, o 21:35

Dokładnie o coś takiego Sylwestrze mi chodziło :) Rozbudowane, aż teraz miałbym chęć zagrać na takim scenariuszu.
Oczywiście do przedstawionego scenariusza dodał bym opcjonalne zadania. A i owszem... Zapomniałem o tak ważnej rzeczy jak patrole -,.,-

Dziękuję Cat za poparcie, na pewno się do ciebie uśmiechnę jak tylko coś konstruktywnego ogarnę :)
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 4 sty 2011, o 23:40

to opord jednej ze stron na mojej "Florydzie" oczywiscie były zadania dodtakowe w formie frago, który otrzymywał dowódca strony w wybranym przeze mnie momencie, i właśnie moja koncepcja na tym polegała, z jednej strony MilSimowcy z drugiej Jebankowicze, dostają mapy, koordynaty, cele, polecenia organizacji punktów strategicznych, jak je zrobią ich sprawa (dlatego ten scenariusz może być sukcesem i klapą jednocześnie) kwestia jacy ludzie przyjadą. Dostają też sprzęt i pojazdy do wykorzystania tak jak by działali w realu, taki wariant milsimowy. Ja akurat obostrzyłem zasady rannych i metod ich ewakuacji, bo taką mechanikę testowałem. Oczywiście można pozostać przy szmatach czy kamizelkach i respach, tak samo jak obostrzać ilości kulek w magach i ich typy, pirotechnikę wola wolna w zależności na co się zdecydujesz zabawa jest bardziej milsimem lub bardziej jebanką.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez moron » 5 sty 2011, o 11:53

Moze dostane bana ale trudno, nie pierwszy i znajac zycie nie ostatni. ;P W takim razie zaczynamy konstruktywna wypowiedz. Zaznaczam ze nie nie neguje idei zmian Federa czyli podzialu na klasy broni tylko jej formy. W temacie sa 2 watki, pierwszy to zrobienie imprezy wypelniajacej nisze ktorej nikt z wypowiadajacych sie nie dopatrzyl. Ja patrzac w kalendarzu na maj i kwiecien widze natlok imprez. Drugi watek jest odnosnie zasad. Idea jak napisalem jest ok ale forma juz nie. Wiekszosc jest nieprzemyslana i wyjeta z kapelusza.

Na poczatek nie wiem jak znajac realia polskiego airsoftu dyskutowac z taka wypowiedzia:
Nelson napisał(a):W każdym razie chciałbym również wprowadzić książeczki dla każdego gracza, które będą towarzyszyć im przez wszystkie ew. scenariusze a po nich będą wpisywane punkty za wykonane zadania i inne rzeczy, klimat postaci jaką odgrywał gracz (robienie klimatu również). Będą również punkty ujemne za FF, KIA, [coś jeszcze]
Zastanawiam się nad bonusami za punkty (nie mam jeszcze pomysłu jakie bonusy mogę dać). W każdym razie odpowiednia ilość punktów daje wyższą rangę pod czas trwania następnych scenariuszy. Jak zostanie to wszystko zaprojektowane to stworzę tabelkę od ilu punktów jaki jest stopień.
Jeżeli chodzi o książeczki, -w przypadku zgubienia jej- Będę zapisywał pewnie wszystko również w jakiejś tabeli, więc wystarczy że ktoś powie, to zapiszę sobie to i jak i wpiszę to do "książeczki".
Owszem SOIA wprowadza w tym roku ksiazeczki ASG ale nikomu nie przyszlo do glowy zeby wpisywac takie rzeczy do nich... Propozycja jest bardzo podobna do propozycji GRIMa wiec dalem mu linka. (przy okzacji rozmawialem w 4 oczy z GRIMem i jest spoko koles :) )


Moc a możliwość strzału
Poniżej 350FPS: Semi: nieograniczone AUTO: 5m
Od 350-400FPS: Semi: od 10m Auto 20m
Od 400-450FPS Semi: 15m Auto: 20m
Od 450-470FPS Semi: 20m Auto: 30m

Moge wiedziec jak sobie ktos to wyobraza? Bieganie z linijka i mierzenie ile mam do przeciwnika? Akurat mam 44fps u siebie w emce. tzn ze na 15m moge strzelac semi a na 20 auto. Super fajnie wiec teraz pytania:
-kto w naglej sytuacji w ulamek sekundy mi okresli czy to jest 18m czy 20m? przyznam sie bez bicia ze nie jestem super pro komandosem i nie widze roznicy na oko pomiedzy oboma dystansami
-a co jak strzele z 18m? strzal sie nie liczy czy dostaje banana?

Powiedzmy ze kolega ma SAWa 370fps przeciwnik wyskakuje 18m od nas, Zmierzylem super dalmierzem ze mamy 18 wiec strzelam singlem, ale kolega juz ma problem bo singla nima wiec zgodnie z zasadami musi wyjac klamke.

Ląduje grupa amerykanów w terenie, mają się okopać, założyć bazę. Gdy to zrobią, mają nawiązać kontakt z miejscowymi ludźmi, którzy są nękani przez talibów.
Mają jednocześnie przekonywać do siebie miejscowych jak i przykładowo bronić swojej bazy z wioską przed talibami. Talibowie mają za zadanie werbować miejscowych, robić zasadzki na amerykańców itd...
Wiec ludzie sa gnebieni przez talibow ktorzy nic o tym nie wiedza bo maja ich werbowac czyli wlazic w dupe? (chyba ze mozna wyjsc na miasto i wziasc ich rodziny na zakladnikow)

Tak wiec poza ogarnieciem limitow fps dla poszczegolnych klas broni mamy wiecej pytan niz odpowiedzi, nie ma nawet zasad opatrywania sie. W srodowisku przyjelo sie ze wymysla sie zasady i oglasza sie na nich impreze zeby je sprawdzic. Ciezko bedzie sprawdzic zasady bo kolega Feder na ostatnia strzelanke ktora organizowal nie przyszedl bo... padal deszcz. Co wiecej to co jest w pierwszym poscie bylo pisane od sierpnia, jak sam napisal dostal nawet specjalny dzial na forum zeby flejma nie robic.


PS.
Wybacz, ale Twój pomysł wymuszenia stosowania kulek biodegradowalnych bardziej pasuje do twórczości wspomnianych przez Ciebie bajkopisarzy, że o notorycznym odradzaniu zakupu karabinów snajperskich nie wspomnę...
Nie wiem o co chodzi z bio, a co do snajperek to tak odradzam i kategorycznie bede odradzał snajperki jako pierwsze repliki ASG w zyciu. Najpierw nalezy wyksztalcic w sobie zachowania zwyklego szweja ASG, a potem mozna bawic sie w "snajperstwo" (w cudzyslowiu zeby nie mylic z tym co robi np szpargal).
Może w końcu zrobiłbyś sam - dla odmiany - coś konstruktywnego (chociażby obiecane ponad pół roku temu uporządkowanie regulaminu strzelanek qurdekowych)
Jak rusza strzelanki robione przez ASGW to bedzie update regulaminu. Na razie skupiamy sie na wazniejszych rzeczach.
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez ZeRT » 5 sty 2011, o 12:49

[...] zasadę stosowania replik zgodnie z zasadami użytkowania ich ostrych odpowiedników.


Fajnie szkoda tylko, że po za wyglądem repliki nie oferują takich samych możliwości i bonusów jak ostre odpowiedniki więc mija się z celem takie podejście. Kolejna sprawa jest taka, że nasze repliki to nie broń przydziałowa i jeśli ktoś się uprze, że chcie mieć mp5k z 450fps i rofem 30 kulek na sekundę to będzie miał takie cudo i nie można na nim wymusić zmiany.

Proponowany przez Federa pomysł z podziałem na klasy jest tak stary jak aeg i ich modernizacja, słyszę o tym od momentu kiedy bawię się w asg. Jak widać, mimo, że pomysł pojawia się co jakiś czas cały czas mamy limit jaki mamy.
Nie widzę sensu zmiany limitów 350/450/600 i uwag zawartych w regulaminie jebanek warriorowych odnośnie strzelania do innych graczy.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Python » 5 sty 2011, o 15:14

moron napisał(a):W takim razie zaczynamy konstruktywna wypowiedz. Zaznaczam ze nie nie neguje idei zmian Federa czyli podzialu na klasy broni tylko jej formy. W temacie sa 2 watki, pierwszy to zrobienie imprezy wypelniajacej nisze ktorej nikt z wypowiadajacych sie nie dopatrzyl. Ja patrzac w kalendarzu na maj i kwiecien widze natlok imprez.


Problem nie jest ze wzrokiem, tylko ze zrozumieniem.

Autorowi nie chodziło bowiem o wypełnienie luk w kalendarzu, tylko o lukę pomiędzy typami imprez.
Fajnie by było, jakbyś czytał wypowiedzi, z którymi usiłujesz dyskutować - bo inaczej odnoszę wrażenie, że czepiasz się dla samego czepianai i lansowania imprez swojej grupy.

A to NIEŁADNIE.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez moron » 5 sty 2011, o 15:48

Drogi Pytonie, oto moj tok myslenia w odpowiedzi na pogrubienie z twojego cytatu.
Nelson napisał(a):Od jakiegoś czasu pracuję nad stworzeniem zasad by wypełnić dziurę między milsimami

Python napisał(a):Do wypełnienia dziury nie są potrzebne zasady - tylko gry.

Agapow napisał(a):Przepisy, jak Python wspomniał to rzecz wtórna i przegadana już wielokrotnie. (..) Moim zdaniem koła na nowo nie odkryjesz.

Kamil napisał(a):Zgadzam się z Agapowem. To nie zasady decydują o tym, czy gra jest bardziej pro, czy bardziej jebankowa.
(..)
No i ja osobiście nigdzie nie widzę tej przepaści między jebankami i milisimami. Jest tyle różnych imprez, że każdy może coś znaleźć dla siebie.


Co do kolejnego zdania o pelnym kalendarzu byla to luzna uwaga zwracajaca uwage na brak terminow odnosnie 2 dniowej imprezy, spieszylem sie i niejasno napisalem.

Python napisał(a):lansowania imprez swojej grupy.

Gdzie niby lansuje swoja grupę? Jesli chodzi o ostatnia czesc mojego poprzedniego posta, to specjalnie nie pisalem na czym sie skupiamy aktualnie zeby nikt nie mogl mi zarzucic czarnego marketingu... Jesli samo pisanie slowa ASGW badz Qrde jest tutaj zakazane to nie bede wiecej o tym wspominal, ale prosilbym zeby to dotyczylo wszystkich uzytkownikow.
Avatar użytkownika
moron
 
Posty: 752
Dołączył(a): 26 paź 2009, o 17:06
Lokalizacja: Qrde
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 5 sty 2011, o 16:02

Też tak to rozumiem, nie widze niczego złego w tych wypowiedziach czy ideei rozmowy na ten temat, podziały siły replik sa umowne i można wprowadzać inne dla każdej robionej przez siebie imprezy, jak sie komuś nie podoba to się na nia nie wybiera i tyle. Kwestie odległości są poprostu umowne nikt nigdy metrem nie mierzy odległości, nawet parokrokami, jednak oko człowieka ma zdolnośc oceny odległości i tak na moje oko 20 m to nie to samo co 40 m itp. Z resztą nikt tutaj nie pisze o zmianach dla całego świata airsoftowego, ani nawet dla lokalnego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 5 sty 2011, o 16:16

Nie Moron, nie doczytałeś... W dalszej wypowiedzi często wspominałem tak jak Python wspomniał o dziurze między "rodzajami" imprez. Faktycznie mogłem napisać to mało wyraziście...
Co do "scenariusza" do którego się tak uczepiłeś: napisałem jasno i wyraźnie ,że jest to propozycja na szybko, nie szczególnie przemyślana ze względu na fakt że to nie topic że organizuję (teraz) strzelankę i taki będzie scenariusz, to tylko podgląd na całość.
Jak widzisz w nazwie tematu "Prośba o pomoc" co sugeruje że autor tematu zastanawia się nad czymś i nie wie np. co będzie dobrym rozwiązaniem.
Dlatego się pytam bardziej doświadczonych graczy...


P.S.
Na strzelankę zapisała się jedna osoba, było za zimno na deszcz, prędzej spadł by śnieg... (po za tym gdzie tu deszcz pod sam koniec roku?).
Skąd mogłem wiedzieć że ktoś na strzelankę przyjdzie mimo że wpisała się 1 osoba... (ok, ktoś zrobił sobie jaja i wpisał mnie jako 3 osoby po 3 różnych nickach ale wydawało mi się że każdy załapał o co chodzi...)
Moron, spójrzmy prawdzie w oczy, nie pasuje Ci że ktoś coś robi by urozmaicić życie airsoftowca wprowadzając zmodernizowane zasady, powoli ogarnia jakiś nowy typ scenariuszy. Po prostu doczepiasz się dla zasady.

A teraz do brzegu...
____________________________________________________________________________________
Rękoma i nogami podpisuję się pod odpowiedzią Sylwestra. Nie zamierzam od razu zmieniać wszystkich zasad panujących w różnych środowiskach, chciałem poruszyć temat ogólnego rozwoju ASG, więc go poruszyłem. Nie wiem, jeżeli Ci to moron przeszkadza to tu nie pisz...
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Python » 5 sty 2011, o 16:32

Wracając do tematu, zastanów się co jest atrakcyjnego w jebance i milsimie, jakie są wady jednego i drugiego.

Zrób sobie taką tabelkę i zobaczysz, że zasady (jako same zasady) nie mają nic do rzeczy.

Ludzie nie lubią simów bo.:

- zasady są za trudne
- można zginąć i trzeba wracać do domu

Jebanki są fajne, bo mają dobre tempo i banalne zasady.

ALE zasada - dostałeś wracasz do bazy, jest też bardzo dobra do simów (co pokazała impreza FIA).

To czego brakuje ludziom to 2-3 godzinnych simów. I w tym kierunku radzę Ci iść - a znajdziesz dużo chętnych.
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 5 sty 2011, o 17:02

Widzisz Python, z przyjemnością zaczął bym organizować takie całkiem niedługie milsimy, jednak uważam ,że mam w tym zbyt małe doświadczenie. 2 milsimy to jednak za mało by je organizować dla starych wyjadaczy takich jak ty ;) Jeżeli już miałbym zacząć organizować "własne" milsimy to raczej rozpoczął bym od pomocy w ich organizowaniu przez osoby jeżdżące na nie trochę dłużej niż ja.
Cóż, jeżeli chodzi o właśnie milsimy i ich zasady to było to ogromnym sukcesem, a skutki tego są widoczne do dziś :)
Jednak właśnie brakuje czegoś między milsimami a jebankami i staram się "odkryć" nowy rodzaj spotkań ASG.
Wydaje mi się że, przy tak doświadczonych graczach będzie można na pewno zoptymalizować w/w zasady oraz połączyć jak wspomniałeś plusy jebanek jak i milsimów. Myślę że jak się to zmiesza to powinno wyjść coś nowatorskiego a zarazem coś co zyska może nie tylu zwolenników co milsimy a będzie tego w miarę blisko.
TET 3 był właściwie połączeniem jebanki z milsimem, jednak operacja się udała ale pacjent nie przeżył. Do czego zmierzam; pomysł sam w sobie był dobry, ale zabrakło balansu. Dlatego też wydaje mi się że zoptymalizowanie zasad, oraz fakt że, zasady powinny być dla obu stron takie same w jakimś stopniu było by krokiem do nowego rodzaju strzelanek.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Python » 5 sty 2011, o 18:04

Nelson napisał(a):Widzisz Python, z przyjemnością zaczął bym organizować takie całkiem niedługie milsimy, jednak uważam ,że mam w tym zbyt małe doświadczenie. 2 milsimy to jednak za mało by je organizować dla starych wyjadaczy takich jak ty ;) Jeżeli już miałbym zacząć organizować "własne" milsimy to raczej rozpoczął bym od pomocy w ich organizowaniu przez osoby jeżdżące na nie trochę dłużej niż ja.
Cóż, jeżeli chodzi o właśnie milsimy i ich zasady to było to ogromnym sukcesem, a skutki tego są widoczne do dziś :)
Jednak właśnie brakuje czegoś między milsimami a jebankami i staram się "odkryć" nowy rodzaj spotkań ASG.
Wydaje mi się że, przy tak doświadczonych graczach będzie można na pewno zoptymalizować w/w zasady oraz połączyć jak wspomniałeś plusy jebanek jak i milsimów. Myślę że jak się to zmiesza to powinno wyjść coś nowatorskiego a zarazem coś co zyska może nie tylu zwolenników co milsimy a będzie tego w miarę blisko.


TO jakiś urban legend :-) Nie kojarzy mi się nikt z naszego środowiska kto by najpierw pomagał w organizacji, a potem robił swoje. Zwykle po prostu ludzie robią milsima, a jak nie wychodzi - to dalej nie robią następnych.
Bardzo udane (choć na ogół zamknięte) imprezy robi 6th. Bardzo uproszczone zasady (np dopuszczalna jedna rana obandażowana lub podobnie), limit ammo i krótki scenariusz robią gry dynamiczne i realistyczne. Tu kluczem jest pomysł na scenariusz.

Ponieważ milsimów wojskowych jest dużo (stosunkowo) może być trudno wymyślić coś nowego i zachęcającego - małym nakładem sił. Zostają jednak imprezy niewojskowe (SWAT itp.) których akcje są szybsze, nie zawsze w czarnej taktyce i klimatycznie odmienne od 90% gier na Mazowszu, co może uczynić je atrakcyjnymi.


Nelson napisał(a):TET 3 był właściwie połączeniem jebanki z milsimem, jednak operacja się udała ale pacjent nie przeżył. Do czego zmierzam; pomysł sam w sobie był dobry, ale zabrakło balansu. Dlatego też wydaje mi się że zoptymalizowanie zasad, oraz fakt że, zasady powinny być dla obu stron takie same w jakimś stopniu było by krokiem do nowego rodzaju strzelanek.

A to jest ciekawe. Bo moim zdaniem impreza była bardzo udana - a brak balansu był właśnie wynikiem pomysłu na rozgrywkę - tak miało właśnie być. :o)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 5 sty 2011, o 18:45

Doskonale rozumiem twoje obawy Nelson mam podobne, według mnie poprostu trzeba zrobić imprezę, nie nazywaj tego MilSimem bo ta nazwa sugeruje już bardzo konkretnie ustalone zasady, a ludzie którzy przyjadą będą mieli bardzo konkretne wymagania. Zrób poprostu bardzo ambitną strzelankę, podaj rozkazy, zabezpiecz sprzet itp. naturalnie kluczem do sukcesu oprócz scenariusza jest dobra mechanika gry z prostymi zasadami. Tu niema co odkrywać nowego poprostu trzeba to zrobić. Jesli masz jakies pomysły możemy pomysleć razem, ja mam na głowie teraz Ardeny imprezę na 600 osób, musze przygotowywać następny Obóz Szkoleniowy i chcę wykonać szkolenie ratownictwa taktycznego z misjami śmigłowcowymi na Mi-2, więc mam bardzo napiete plany, ale napewno służe pomoca w organizacji, mam trochę doświadczenia i możliwości, może cos wyjdzie z tego fajnego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez ZeRT » 5 sty 2011, o 18:55

Ergo, najważniejszy w dobrej grze jest scenariusz który będzie dynamiczny, przemyślany i ciekawy oraz solidne przygotowanie i przemyślenie zaplecz.

Teraz pozostaje tylko stworzyć dobre kopyto do tworzenia niebanalnych, ciekawych i dynamicznych scenariuszy i jedziesz Feder! Jeszcze z takim zapleczem intelektualnym (Pyton, Sylwester, chłopaki z FIA jako ciało doradcze) jesteś skazany na sukces :D.
Bądź szalony, ale nie głupi.
Obrazek
Avatar użytkownika
ZeRT
 
Posty: 910
Dołączył(a): 24 paź 2009, o 20:38
Lokalizacja: Nieporęt
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 6 sty 2011, o 00:19

Python, nie mówię że, impreza nie była udana :D Była tylko strasznie przeraził mnie fakt pierniczenia po imprezie :/
Cóż, tu na pewno powinno coś się udać :) Tu zamiast pierdzielić że takie pomysły były i żebym dał sobie siana, zaczęto od razu doradzać co dołożyć, na co zwrócić uwagę itd. na qrde pierwszy post morona był w stylu gadasz głupoty idź się lecz i zamknął temat... Później po namowach użytkowników otworzył...
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Python » 6 sty 2011, o 08:26

LOL. im więcej pierniczenia po imprezie - tym lepiej.

Przyzwyczajaj się - to jest weekend warrior ! :-)
Python
.
 
Posty: 3912
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 07:52
Lokalizacja: Furious Creepy Strangler
White Cross: FCS
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 6 sty 2011, o 08:28

To jest Polska, tu każdy pieniczy po obiedzie :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 6 sty 2011, o 14:04

Jak na qrde pisałem w topicu imprezy swojej grupy żeby było więcej offtopa to mnie moron albo któryś mod zwarnował... Dlatego też uznałem że to pewnie złe i darowałem sobie qrde... czasem jeżdżę na ich strzelanki ale osobiście mam dość mokrego ługu czy fortu chrzanów i ciągle tych samych scenariuszy...
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Grey » 6 sty 2011, o 14:38

Nelson, chwali się, że coś chcesz robić - ale rób, nie gadaj na forum. Zrób imprezę małą, później większą, pracuj na pozycję w środowisku, poprawiaj błędy, konsultuj się z bardziej doświadczonymi, ale bezpośrednio, nie na publicznym forum. Wg mnie to jedyna droga.
Avatar użytkownika
Grey
.
 
Posty: 923
Dołączył(a): 20 sie 2009, o 12:29
Lokalizacja: Gliwice / Warszawa
White Cross: Śnieżna Pantera
Na starym Warriorze od: 2006

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 6 sty 2011, o 15:10

He he Grey ty śniezna pantero :) zima jest, dla wieszości ludzi walka w tych warunkach, na dłuższa metę to kara, nie zabawa. Jest za to czas na przygotowanie scenariusza, ustalenia miejsca, ustalenia na jakie zaplecze sprzetowe i logistyczne można liczyć. No i przedewszystkim scenariusz z dobrymi zasadami. Jeśli praca nad taka imprezą już się zacznie to na wiosnę może wyjść coś ciekawego. Na poczatek Nelson ustal gdzie chcesz zrobic imprezę, w zależności od miejsca pomyślimy co można tam zrealizować.

Jeśli impreza ma nie być duża i jesli nie musi być w wawce to ja mogę załatwić teren poligonu toru taktycznego "Floryda" ilosć osób 100 max 200 teren jak przystało na tor taktyczny ma ciekawe ukształtowanie terenu wzgórza i zagłębienia małą rzeczkę z bagienkiem błotnym jeden niewielki budynek. Na maila mogę wysłać zdjęcie lotnicze tego terenu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Izzy » 6 sty 2011, o 15:11

Python napisał(a):LOL. im więcej pierniczenia po imprezie - tym lepiej.

Przyzwyczajaj się - to jest weekend warrior ! :-)



A jak jest pierdolenie przed imprezą, to napewno będzie kosmiczna!
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 6 sty 2011, o 16:22

Co do terenu, to na pierwszą małą imprezę zastanawiam się nad SD, tylko jeszcze skontaktuje się z Ranem z prośbą o przesłanie zdjęcia lotniczego czy chociażby odznaczeniu na jakiejś mapie obszaru jego terenu na SD, bo z tego co wiem teren w całości do niego nie należy.
Chociaż zastanawia mnie fakt jak zrobić tam patrole, teren jest chyba jednak za mały i za pusty na takie akcje...

No i oczywiście nie mam zamiaru nic organizować większego w okresie zimowym ;) Szczerze powiedziawszy nienawidzę wręcz tego okresu i tylko przeszkadza w dobrym strzelaniu...
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Izzy » 7 sty 2011, o 15:03

Nelson napisał(a):
No i oczywiście nie mam zamiaru nic organizować większego w okresie zimowym ;) Szczerze powiedziawszy nienawidzę wręcz tego okresu i tylko przeszkadza w dobrym strzelaniu...



Bo trzeba do tego zrobić dobrze przemyślaną imprezę, a tak to daje więcej frajdy niż lato, nie ma komarów i mrówek. :P
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 7 sty 2011, o 16:56

Co nie zmienia faktu że większość ludzi i tak nie ma odpowiedniego sprzętu do grania w zime (chociażby dobrych butów na śnieg).
A na insekty są spreye które z regóły działają ;)
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 7 sty 2011, o 17:09

Wojna jest okrutna, rozumiem że chcesz zrobić akcję na planie patroli rozpoznawczych? Jak dostaniesz zdjęcie wyslij mi na mswsylwester@wp.pl
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 7 sty 2011, o 18:57

Jakie zdjęcie? O czymś nie wiem? ;P

/Zgadza się, pierwszy scenariusz będzie na bazie patroli, jednak nie jestem co do tego w 100% przekonany. Ale wydaje mi się że na sam początek tegoż przedsięwzięcia będzie najlepszym wyborem. Oczywiście nie będą to same patrole.
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 7 sty 2011, o 21:01

Nelson napisał(a): tylko jeszcze skontaktuje się z Ranem z prośbą o przesłanie zdjęcia lotniczego czy chociażby odznaczeniu na jakiejś mapie obszaru jego terenu


tego zdjęcia
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 8 sty 2011, o 01:55

Aj, sorka... Nie ogarnąłem -,.,-'
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Schwarz » 13 sty 2011, o 03:43

Tutaj moja propozycja, mam nadzieję że was zainteresuje.
http://weekend-warriors.pl/viewtopic.php?f=17&t=5115&p=76988#p76988
Obrazek
Avatar użytkownika
Schwarz
Administrator
 
Posty: 2976
Dołączył(a): 18 sie 2009, o 20:03
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Obrona Narodowa.pl, F.R.O.G.
Na starym Warriorze od: 2008

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 13 sty 2011, o 20:08

Propozycja całkiem ciekawa, wydaje mi się jednak że było by to za bardzo skomplikowane dla części graczy którzy byli by zwykłymi jebankowiczami.
Co nie zmienia faktu że nauczyło by to ludzi posługiwać się mapą i busolą z kompasem-wiedza w każdym calu przydatna :P
Przed takimi grami trzeba by organizować jakieś szkolenia mające na celu wytłumaczenia jak w/w rzeczy używać. Nic innego jak powiedzieć stanowczo: wezmę pod uwagę twój pomysł :D
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Izzy » 13 sty 2011, o 21:07

Nelson napisał(a):Propozycja całkiem ciekawa, wydaje mi się jednak że było by to za bardzo skomplikowane dla części graczy którzy byli by zwykłymi jebankowiczami.
Co nie zmienia faktu że nauczyło by to ludzi posługiwać się mapą i busolą z kompasem-wiedza w każdym calu przydatna :P
Przed takimi grami trzeba by organizować jakieś szkolenia mające na celu wytłumaczenia jak w/w rzeczy używać. Nic innego jak powiedzieć stanowczo: wezmę pod uwagę twój pomysł :D



Jeśli będzie prostsze, to będzie to klasyczna jebanka. Trudniejsze, to już prawie milsim. Dokładnie wypełnia tą Twoją "dziurę". :P
God gave you a soul,
Your parents, a body,
Your country a rifle,
Keep all of them clean

http://www.facebook.com/Warsaw.Spartans
Avatar użytkownika
Izzy
 
Posty: 990
Dołączył(a): 22 paź 2009, o 16:59
Lokalizacja: Izzybelin
White Cross: Ranger Unit
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 14 sty 2011, o 11:22

szkolenia sa robione kwestia tylko chęci uczestników.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Mysiek » 14 sty 2011, o 21:35

Może i są jak się sam zastanawiałem nad wzięcie w takim udziału zresztą nadal jest aktywne pod względem przyjmowania uczestników ale cóż powstał wymóg już posiadania doświadczenia praktycznego z przedmiotu. Z tego jak się zorientowałem bardziej to będą warsztaty w wymianą doświadczeń ale nadal poza zasięgiem takie nowicjusza jak ja. Mam nadzieje że uda mi się w okresie wiosenno/letnim znaleźć takie szkolenie.
Remember, remember the fifth of November
Gunpowder, treason and plot.
I see no reason, why gunpowder treason
Should ever be forgot.
Avatar użytkownika
Mysiek
 
Posty: 66
Dołączył(a): 9 lis 2010, o 20:26
Lokalizacja: Warszawa, Ursynów
White Cross: żaden
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 15 sty 2011, o 09:59

można zrobić jeszcze inaczej zrobić imprezę 2 dniową z czego jeden dzień koszarowy poświęcony szkoleniom grup w kierunku ich zadań we właściwym scenariuszu. Pytanie tylko czy osoby spragnione wymiany kompozytu wytrzymają ten etap?
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Nelson » 15 sty 2011, o 12:54

Hehe też mnie to zastanawia.
Plan może być taki:
1. Zbiórka na terenie gdzie odbędą się ćwiczenia itd...
2. Rozpoczęcie "wykładu"
3. Wspólne ćwiczenia "jak używać".
4. Przejście z teorii do praktyki (każdy ma kilka zadań określenia azymutu, znalezienia podanego mu azymutu itd...) -teoria to jedno, praktyka to drugie jak każdy wie...
5. Całość można zakończyć miniaturowym scenariuszem (podział na 2 grupy by sprawdzić nabytą wiedzę w boju ;) )

Problemy:
1. Potrzebne są kompasy z busolą a niestety takie kosztują od minimum 80pln... -kompasy "tanie" pokazują raz tak, raz inaczej, do tego są powolne i traci się od czorta czasu aż może poprawnie pokaże "N".
2. Kilku obeznanych w tym temacie "instruktorów" którzy poświęcą trochę czasu na przeszkolenie grupy zwykłych ASgejów ;P
3. Teren "rozległy" z łatwym dojazdem (nie tylko dla zmotoryzowanych).
4. Wydrukowanie jakiś materiałów. (chyba że każdy ma obowiązek wydrukowania sobie ich samemu)-mówię tu o jakiś odchyłach na danym terenie, alfabecie fonetycznym jeśli ktoś nie zna (to to chyba podstawa jest)


Przyznam się że, sam skorzystał bym z takiego treningu. Niestety moja nabyta kiedyś wiedza się ulotniła przez brak wykorzystywania jej (mimo wszystko alfabet fonetyczny znam ponieważ często użytkuję go nawet po za ASG ;P).
Avatar użytkownika
Nelson
 
Posty: 195
Dołączył(a): 25 paź 2009, o 23:07
Lokalizacja: Wa-wa
Na starym Warriorze od: 0

Re: Prośba o pomoc przy wypełnieniu "dziury"

Postprzez Sylwester » 15 sty 2011, o 14:20

Można jeszcze zrobić inaczej, określić zadania dla grup, grupom przydzielić instruktorów/przewodników. Puścić uczestników na głęboką wodę i jak przestaną sobie radzić wtedy interweniuje instruktor udzielając pomocy merytorycznej i pokazowej. Całe kompletne szkolenie przeprowadzić po wszystkim na zasadzie AAR i omawiania błędów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 331
Dołączył(a): 27 lis 2009, o 09:23
Lokalizacja: Łódź
White Cross: MSW ZPS
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Luźne dyskusje o MILSIMach

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości