Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH)

Bardziej skomplikowane scenariusze, wymagające nakładów lub rezerwacji terenu, zazwyczaj otwarte.

Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH)

Postprzez Olsen » 13 lut 2017, o 10:45

Nie udało się raz - próbujemy drugi.
Chcesz się dowiedzieć dokąd uciekł niemiecki konstruktor rakiet - profesor Reil? Gdzie przetrzymywany jest polski inżynier - Pulkowski? Co zawiera tajemniczy depozyt w banku w Nouvion? I kto jest w posiadaniu słynnego portretu "Upadłej Madonny z wielkim cycem" pędzla Van Klompfa?
Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w trakcie od dawna zapowiadanej kontynuacji Historycznej Gry Roku 2015 - "Operacji Kusza"!
A zatem zapraszamy weteranów ASH, jak też nowych, którzy chcieliby posmakować czegoś innego niż niedzielna postrzelawka. Nie musisz posiadać drugowojennego munduru by do nas dołączyć (wymogi stylizacyjne niżej). Gwarantujemy niepowtarzalny klimat, użycie pojazdów, nocleg w zadaszonym pomieszczeniu i kilkanaście godzin dobrej zabawy.
Być może na podstawie wydarzeń z gry powstanie opowiadanie - tak jak ma to miejsce w przypadku operacji "Kusza", ale to się jeszcze okaże. ;)

Gwoli przypomnienia i wprowadzenia niezorientowanych.
Rezultaty operacji "Kusza" przerosły oczekiwania Aliantów. Dzięki informacjom otrzymanym od profesora Fritza Glassa, RAF podjął skuteczne działania mające na celu zminimalizowanie zagrożenia ze strony latających bomb V-1. Niemcy jednakże nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Podczas rajdu na poligon Heidelager nie udało się ani pojmać czołowej postaci programu rakietowego prof. Erwina Reila ani odbić specjalisty od silników rakietowych – inżyniera Pulkowskiego, którzy opuścili bazę przed atakiem.
Tymczasem do Połączonego Komitetu Wywiadowczego w Londynie dotarły niepokojące informacje od siatki działającej we wciąż okupowanej części Francji. Agent Nocny Jastrząb doniósł, że w okolicach Nouvion – Watten pojawiła się większa ilość wojska, a także robotnicy z Organizacji Todta. Wysłana na rozpoznanie agentka Michelle wynotowała z listów przewozowych wagonów przybywających do Eperlecques nazwy Erwin Reil Werke A.G. i Anorgana G.m.b.H oraz stacja kolejowa Dyhrenfurth.
Dnia 8 września 1944 r. nad Londynem rozległ się rozdzierający huk, któremu zawtórował łoskot eksplozji. Nie było jednak żadnego warkotu silników, żadnego wycia syren i żadnego ostrzeżenia. Alianci postanowili działać. Rozpoczynała się operacja "Big Ben"…

Miejsce: Wola Wodyńska k. Mińska Mazowieckiego, CRM Camp Wola:
https://www.google.p...972!4d22.024403
Data: sobota-niedziela, 29-30 kwietnia 2017.
Czas: 19-2 i 10-15.
Wiek: min. 18 lat.
Wpisowe: 50 PLN/os. W cenie są: wynajem poligonu, nocleg w zadaszonym pomieszczeniu (śpiwory we własnym zakresie), ciepły posiłek, pojazdy, prąd, woda, no i za coś musimy kupić materiały na rekwizyty.

Zgłoszenia: na adres poczty elektronicznej domin007@poczta.onet.pl z podaniem imienia, nazwiska, ksywki, frakcji/postaci. W mailu zwrotnym gracz otrzyma informacje o numerze konta do wpłaty wpisowego. Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 17 kwietnia włącznie.
UWAGA! Jeżeli do dnia 18 kwietnia się okaże, że nie mamy uzbieranych przynajmniej 40 graczy, impreza zostanie odwołana.

Ograniczenia co do replik i ich mocy oraz amunicji:
-wszystkie repliki niehistoryczne z wyłączeniem replik KMów strzelają tylko ogniem pojedynczym,
-broń wsparcia strzela z obsadą strzelec + amunicyjny i tylko z postawy leżąc bądź opierając dwunóg o ścianę, worek, etc.
-limit FPS: 450 (pistolety maszynowe i karabiny szturmowe), 600 FPS (karabiny maszynowe i czterotakty).
-każdy uczestnik może posiadać przy sobie 300 szt. amunicji. Doładowanie tylko w punkcie powrotu do gry.
Na nocną część gry należy się wyposażyć w tracera na lufie symulującego błysk wystrzału, jeśli się go nie posiada należy do lufy przywiązać światło chemiczne. Podczas przemieszczania się można je zasłaniać, ale podczas strzelania musi być odsłonięte.

Pirotechnika: używamy z głową, obowiązuje okrzyk GRANAT! Granaty maksymalnie K206 wypełnione grochem, kulkami lub mieszaniną piaskowo-gipsową.

Trochę bezpieczeństwa: w sytuacji bliskiego spotkania III stopnia można wezwać przeciwnika do poddania się. Osoba, która się poddała zostaje jeńcem.

Jeńcy: można brać jeńców celem przesłuchania przez oficera. Jeńcem zostaje się po poddaniu nieprzyjacielowi. Jeniec musi zabezpieczyć broń. Można podjąć próbę ucieczki z konwoju. Jeniec (za wyjątkiem postaci fabularnych) po przesłuchaniu pozostaje w bazie niemieckiej bądź alianckiej przez 10 minut, po czym wraca do swojej bazy. Po drodze może dołączyć do pierwszego napotkanego oddziału sojuszniczego (nie musi w takim wypadku wracać do swojej bazy).

Powrót do gry: Po postrzale ranny krzyczy Dostałem!, oznacza się czerwoną szmatą lub czerwonym światłem (lightstick, lampka rowerowa) i udaje się do punktu powrotu do gry, gdzie losuje kartę rany z oznaczeniem czasu jaki ma tam spędzić.

Niszczenie obiektów: strona aliancka będzie posiadała w każdym oddziale przeszkolonego sapera. Saper jest jedynym członkiem oddziału, który będzie mógł niszczyć obiekty, ale też neutralizować obiekty specjalne. Do obiektu należy przykleić taśmą ładunek wybuchowy otrzymany od organizatora. Po zdetonowaniu ładunku należy nakleić na obiekcie kartkę z napisem Obiekt zniszczony. Instrukcja neutralizacji obiektów specjalnych zostanie dostarczona w trakcie gry.

Niszczenie pojazdów: wyłącznie za pomocą granatów gammona, tj. worków wypełnionych mąką. Mąka musi rozprysnąć się na burcie pojazdu. W wypadku trafienia należy powiadomić kierowcę o tym fakcie, po czym pojazd wraz z załogą wraca do bazy.

Łączność: oddziały mogą porozumiewać się za pomocą wystylizowanych radiostacji plecakowych (pasma PMR lub GMRS, wasz wybór). Po trafieniu radiooperatora oddział traci łączność do czasu jego powrotu do gry.

Stylizacja:
Niemcy, Brytyjczycy, Amerykanie, Francuzi (ruch oporu).
Dla osób, które nie dysponują umundurowaniem stylizowanym na drugowojenne przygotowaliśmy miejsca po stronie Francuzów (którzy będą mieli naprawdę dużo zadań - zarówno dla osób z ciężkim palcem, jak też lubiących pograć i pogłówkować). Wystarczy stylizacja na cywilów z lat 40: jakaś marynarka, kamizelka, koszula, spodnie w kant, beret, kapelusz lub kaszkiet i voila.
Jeżeli jednak kręcą Cię klimaty niemieckiej Wunderwaffe to zakładając błękitną koszulę, granatową furażerkę i ogrodniczki możesz wspomóc Niemców jako technik, albo robotnik organizacji Todta. Albo zostań niemieckim VIP-em jako naukowiec - w laboratoryjnym kitlu.

Dokumenty:
Niemcy, jako okupant nie strzelają do każdego napotkanego cywila. Jeżeli dostrzegą cywila bez broni mają prawo go zatrzymać i wylegitymować, a w razie podejrzeń odstawić do bazy celem przesłuchania. Każdy cywil będzie posiadał wystylizowaną na drugowojenną kartę identyfikacyjną, którą będzie musiał okazać na wezwanie władz okupacyjnych.

Zadania oddziały otrzymają na odprawie.

Z uwagi na fakt, że podczas Operacji "Kusza" zaangażowanie graczy w role fabularne przerosło nasze oczekiwania, postanowiliśmy urozmaicić ją wątkami fabularnymi miksującymi wydarzenia znane z serial Stawka większa niż życie, Allo Allo! oraz filmu Złoto dla zuchwałych i innych. Dlatego też poszukujemy chętnych do ról fabularnych:

prof. Erwin Reil – niemiecki konstruktor rakiet,
pułkownik Kurt von Strohm - dowódca niemieckiego garnizonu,
porucznik Hubert Gruber - zastępca dowódcy niemieckiego garnizonu
inż. Pulkowski – polski naukowiec, przymuszony do pomagania Reilowi w konstrukcji rakiet,
Michelle Dubois – tajemnicza właścicielka miejscowej farmy,
Rene Artois – właściciel Cafe Rene,
żandarm Crabtree - szef żandarmerii w Nouvion.

Role oficerów Gestapo i brytyjskich lotników są już obsadzone, ale jeżeli coś się zmieni to damy znać.
Każda z postaci fabularnych, jeżeli z ginie, wraca do gry na zasadach ogólnych, czyli np. lotnicy dołączają do komandosów, Francuzi do FFI, etc.

A zatem jeszcze raz zapraszamy, bo może wyjść z tego coś ciekawego. W razie pytań, śmiało zapraszam na PW. Jeżeli ktoś potrzebuje czegoś do stylizacji, to śmiało niech pisze. W arsenałach większości z nas zalegają mundury, wyposażenie, hełmy, czapki, etc. - postaramy się pomóc.
Zapewne główna dyskusja będzie toczyć się na WMASG, dlatego podaję link: http://forum.wmasg.pl/topic/162551-oper ... tami-larp/
Ostatnio edytowano 13 lut 2017, o 13:08 przez Olsen, łącznie edytowano 1 raz
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez cAmper » 13 lut 2017, o 11:47

Jak dla nas BOMBA ! ! ! Termin pasuje jak ulał. :lubie: :mp5:
cAmper
 

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Frenetico » 13 lut 2017, o 22:17

Mam nadzieję, że tym razem się uda. Po Kontakcie i NWN mam apetyt na ten typ rozgrywki
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 14 lut 2017, o 10:22

Cieszy mnie ciepły odzew. Postaramy się by było fajnie.
Vlad konstruuje replikę rakiety V-2 w skali 1:4, jeden z kolegów wrak samolotu Mosquito, także postaramy się by scenografia była na poziomie.
Jednak gros zależy od graczy, a tu każdy (w granicach określonych zasadami) będzie miał pole do popisu. Zdrady, przekupstwa, podwójni agenci, szpiedzy, dezerterzy i zabijacy. Każdy sposób na osiągnięcie celu będzie dobry.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 8 mar 2017, o 08:29

Ciemna Strona Mocy zwiera szeregi. Mamy już 1/3 minimalnej liczby chętnych do gry, pojawiają się też pierwsi NPC. Brakuje natomiast bojowników Resistance. A szkoda, bo to ich wsparcie może okazać się kluczowe do wypełnienia zadań przez stronę aliancką. Także zachęcam do zgłoszeń do tego oddziału (który posiada najmniejsze wymogi stylizacyjne).
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 15 mar 2017, o 10:28

Przekroczyliśmy 50% minimalnej liczby chętnych. a zatem gra staje się coraz bardziej prawdopodobna.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 20 mar 2017, o 13:55

Mamy już 75% kworum! A więc gra staje się coraz bardziej realna. Niebawem zaczniemy nieco uchylać rąbka tajemnicy co do miejsca gry, może to zachęci niezdecydowanych.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez cAmper » 21 mar 2017, o 12:43

Od nas 2 - 3 osoby się dopiszą w ostatniej chwili, gdyż nie chcemy nagle odwoływać a mnie zwykle coś wypada nieplanowego w pracy.
Trzymam jednak rezerwację i rękę na ,,,, spuście :) :mp5: Strona obojętna, byle pasowało do scenariusza i samej rozgrywki.
cAmper
 

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 23 mar 2017, o 11:16

OK, to czekam na informację. pamiętajcie, że deadline jest wyznaczony na 18 kwietnia. Sugerowałbym wsparcie Niemców lub oddziałów Resistance.

Jako, że do gry coraz bliżej czas przedstawić dramatis personae naszej imprezy, wokół których kręcić się będzie całe to zamieszanie. Pamiętajcie, że im więcej ról fabularnych zostanie obsadzonych przez chętnych, tym lepiej, bowiem scenariusz przewiduje sporo zadań z nimi związanych.
A zatem, w rolach głównych (wszystkie role są do obsadzenia):

profesor Erwin Reil - konstruktor silników odrzutowych, elektronik, jedna z czołowych postaci niemieckiego programu rakietowego.
Wybitny naukowiec, wychowanek profesora Joha Fredersena. Zatrudniony w Instytucie Technicznym w Berlinie, współpracował m.in. z dr. Carlem Rotwangiem. Zwerbowany do pracy nad projektem broni rakietowej przez Werhnera von Brauna.
Członek NSDAP od 1939 r. Oficer SS od 1940 r. – przydział do Oddziału 11 pod dowództwem SS-Standartenfuhrera Wilhelma Strasse. Zdeklarowany nazista, drogę do zwycięstwa Rzeszy widzi w konstrukcji zaawansowanych broni takich jak rakiety, odrzutowce czy automaty bojowe.

inżynier Józef Pulkowski - konstruktor silników odrzutowych i chemik.
Przed wojną zatrudniony na Politechnice Warszawskiej, współpracownik inżyniera Antoniego Kocjana oraz profesora Józefa Zawadzkiego. Aresztowany wespół z Kocjanem i żoną, wywieziony do Auschwitz.
Wyciągnięty z obozu wskutek interwencji profesorów Fritza Glassa i Erwina Reila, chcących zwerbować Pulkowskiego do pracy nad niemiecką bronią rakietową

pułkownik Kurt von Strohm – komendant garnizonu w Nouvion. W kampanii w Polsce w Sztabie 14 Armii. Z rozkazu Marszałka Rzeszy Hermanna Goeringa odpowiedzialny zabezpieczenie i wywóz dzieł sztuki z krakowskich muzeów. W czasie kampanii we Francji -przydzielony do Sztabu Grupy Armii B. Następnie w Militärbefehlshaber Frankreich w Paryżu. Odpowiedzialny za zabezpieczenie i ewakuację zbiorów Luwru.

Rene Artois - prowadzi kawiarnię „Cafe Rene” w Nouvion. Z uwagi na sporą popularność lokalu wśród personelu niemieckiego garnizonu posądzony przez FFI o kolaborację. Koncyliacyjny, starający się unikać rozgłosu i utrzymywać poprawne stosunki ze wszystkimi, w myśl zasady, że najlepsze interesy robi się na wojnie.

W pozostałych rolach (jeżeli znajdą się chętni):

porucznik Hubert Gruber – zastępca dowódcy komendanta Nouvion. Służył w 7 Dywizji Pancernej Wehrmachtu, walczył w Polsce, Francji i ZSRR. Dzięki wychowaniu przez nadopiekuńczą matkę jest miłośnikiem sztuki, potrafi też sam malować. Amator koniaku i wygodnego trybu życia, dzieł sztuki, kosztowności i pieniędzy.

Ernest Leclerc - fałszerz, zwolniony z więzienia po ataku Niemiec na Francję. Dzięki swoim umiejętnościom spreparował dokumenty umożliwiające podjęcie zatrudnienia w oddziale Banku Francji w Nouvion. Prawdopodobnie kolaborant, współpracujący z miejscową żandarmerią, skupia się głównie na zabezpieczeniu kosztowności zdeponowanych w banku.

Obsadzone role (oklaski):

Michelle Dubois - bogata i wpływowa właścicielka miejscowej farmy, znanej jako Chateau Maurice. Zatrudnia wielu miejscowych wieśniaków i zaopatruje w żywność zarówno Nouvion, jak też garnizon niemiecki. Dobrze ustosunkowana z miejscową komendanturą i żandarmerią, które bacznie pilnują jej interesów.
W tej roli Penelopa

SS-Sturmbannfuhrer Otto Flick - dowódca SS i Policji w Nouvion. Karierę rozpoczął w Wydziale A IV Departamentu RSHA. W 1941 r. wysłany z tajną misją do Palmyry w vichystowskiej Syrii (prawdopodobnie celem była ochrona stanowisk archeologicznych Dywizji SS „Paranormal”), w 1943 r wysłany z misją do Rumunii (brak bliższych informacji). W okresie marzec – sierpień 1944 r. dowódca SS i policji w Dębicy, od początku września w Nouvion.
Członek Towarzystwa Thule od 1934 r., zaangażowany przez ojca chrzestnego Reichsfuhrera SS - Heinricha Himmlera w praktyki okultystyczne. Szczerze oddany sprawie narodowy socjalista, prawdopodobnie odpowiedzialny za śmierć agenta MI6 Edwina hrabiego Wąsowskiego.
W tej roli Gregorius

Oraz zestrzeleni lotnicy RAF - w tej roli Vlad i jego kolega.

Każda z ww. postaci otrzyma swoje dossier, gdzie znajdzie swoją charakterystykę, legendę i zadania. Zachęcam do strzelenia sobie fotki w stylizacji i przysłania mi zdjęć na maila. Zostaną załączone do materiałów wywiadowczych.
A zatem zapraszam niezdecydowanych, mam nadzieję, że to pomoże przyciągnąć brakujące nam 10 osób. Po weekendzie wrzucę zdjęcia obrazujące teren rozgrywki.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 29 mar 2017, o 08:41

Mamy już 80% kworum.
Zostały prawie 4 tygodnie do zebrania wymaganego minimum. Czy się uda? Czy gra się odbędzie? Czy okaże się lepsza od "Operacji: Kusza"? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie już wkrótce!
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Dalej » 29 mar 2017, o 13:53

Wrzucę info na Fejsa.
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4312
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 30 mar 2017, o 11:05

A danke.

Zainteresowanym uprzejmi przypominam, że miarodajne są dla mnie zgłoszenia przesłane na adres: domin007@poczta.onet.pl z podaniem ksywek i frakcji.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 31 mar 2017, o 13:25

Obrazek

Miło nam poinformować, że partnerem naszej gry został sklep "Cytadela ASG" z Warszawy: http://www.asg.warszawa.pl/
Każdy uczestnik "Operacji: Big Ben" otrzyma w sklepie zniżkę na zakupy.
Ale idziemy dalej - osoba, która wykaże się najciekawszą stylizacją i najbardziej wczuje się w klimat imprezy (oceniać będzie kolegium w składzie mojej skromnej osoby, Vlada i Cortesa) otrzyma naprawdę solidny rabat na zakup repliki historycznej w Cytadeli. Można rzec - RABATOR.
A zatem zachęcam do postarania się. ;)
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Vlad » 31 mar 2017, o 13:48

Dodam tylko, że oceniać będziemy zarówno stylizację, grę, wczucie się w rolę ( oczywiście bez przesady ) jak i samo Fair Play. Sam rabat dla uczestników jest czasowy 2 miesiące od imprezy a nagroda główna czyli RABATOR dotyczy replik historycznych o ile są one dostępne i możliwe do ew sprowadzenia. Lista graczy zostanie podana do sklepu i na podstawie jej będzie można dokonać zakupu zarówno osobiście jak i internetowo.

Zapraszamy zatem i postarajcie się.
Obrazek
Avatar użytkownika
Vlad
.
 
Posty: 1131
Dołączył(a): 17 sie 2009, o 21:26
Lokalizacja: Warszawa
White Cross: Tower Guards/Red Towers
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 3 kwi 2017, o 07:09

Londyn, 10 września 1944 r.

Komandor Ian Fleming siedział w pokoju nr 39 Admiralicji. Marynarka jego munduru wisiała oparta na krześle i choć nonszalancko oparł nogi na blacie swojego biurka wyraźnie się denerwował. Palił papierosa za papierosem i krótkimi warknięciami zbywał sekretarki, które usiłowały zanieść korespondencję do jego szefa. Po chwili zadzwonił telefon. Fleming chwycił gwałtownie za słuchawkę mruknął coś do rozmówcy i cisnął ją na widełki.
-Gdzie są te cholerne przepustki?! - wrzasnął na cały pokój zrywając się z krzesła. Druga oficer Monday podeszła do niego i ze spokojem wręczyła mu dwa kartoniki.
-Właśnie dotarły komandorze - powiedziała łagodnie i z ironicznym uśmiechem odwróciła się na pięcie.
Fleming ruszył na dół zapinając mundur. Kilka pięter niżej oczekiwało na niego dwóch gości. Był to generał sir Stewart Menzies - szef Secret Intelligence Service i generał William Donovan z amerykańskiego Biura Służb Strategicznych.
-Mam nadzieję, że nie czekali panowie zbyt długo - powiedział komandor witając się z gośćmi. - Zapraszam.
Chwilę później grupa siedziała w gabinecie szefa wywiadu morskiego - kontradmirała Edmunda Rushbrooke'a.
-Możemy zaczynać - zapytał się Rushbrooke?
-Ależ oczywiście - odpowiedział Fleming. Zgasił światło i włączył rzutnik. - Za chwilę zobaczą panowie gdzie rozegra się operacja "Big Ben"... Na ekranie ukazała się biała plansza...
https://goo.gl/photos/dx4hR2unr5419kaC7
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 12 kwi 2017, o 13:43

Miło mi poinformować, że zebraliśmy wymaganą minimalną liczbę chętnych. A zatem gra się odbędzie. :) Zapisy są cały czas otwarte, więc jeżeli ktoś chce posmakować miłej strzelanki w historycznym sztafażu i przy okazji trochę polarpować - zapraszamy.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Dalej » 12 kwi 2017, o 14:44

Jako że udało mi się zmontować całkiem ciekawe pasoszelki z elementów wojsk bloku wschodniego, może nawet się udam.
A tymczasem, wrzucę info na Pejsa. :wet:
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4312
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 13 kwi 2017, o 11:48

Super, dzięki za info.

Zapraszam, jest jeszcze sporo miejsc po obu stronach barykady. Zarówno Niemcom przydadzą się ludzie do obsadzenia baz jak i aliantom (zwłaszcza partyzantce) do ich zdobywania.

A dla podkręcenia klimatu i być może zasygnalizowania pewnego ciekawego epizodu, który będzie miał miejsce na grze taka zajawka:

Eperleques, 11 września 1944 r.

Noc była względnie ciepła, choć wilgotne powietrze wyraźnie wskazywało, że lato ma się ku końcowi. W kompleksie dowództwa SS i Policji w Eperleques panowała cisza i spokój. Ściany nie odbijały echem wykrzykiwanych na placu rozkazów, zadawanych w kazamatach pytań przesłuchujących i jęków przesłuchiwanych, którzy trafiali z powrotem do cel. W obiekcie pozostała tylko szkieletowa załoga - oficer dyżurny, łącznościowiec i wartownicy, którzy niczym wprawni krawcy przecinali panujące ciemności ostrymi nożycami reflektorów-szperaczy.
Cisza wrześniowej nocy została jednak brutalnie przerwana przez buczek nadchodzącego połączenia teleksowego. Dyżurny łącznościowiec przecierając oczy wstał z polowego łóżka, zapalił światło i podszedł do urządzenia by odebrać nadchodzącą wiadomość. Wcisnął przycisk "odbiór" i Geheimschreiber - bo tak nazywał się ten szyfrujący dalekopis rozpoczął druk wiadomości przychodzącej.
Szybkie szczękanie czcionek drukujących grupy cyfr przypominało zaspanemu podoficerowi odgłos wydawany przez strzelający karabin maszynowy. Kartka papieru metodycznie przesuwała się w trzewiach maszyny, pokrywając się zakodowaną wiadomością.
I nagle wszystko ucichło. Zupełnie jakby nic się nie wydarzyło. Znów w dowództwie SS i Policji w Eperleques zapanowała cisza i spokój.
Jedyną oznaką tego, że coś jednak miało miejsce była kartka papieru, którą łącznościowiec niósł do osobnego pomieszczenia, gdzie schowane były książki kodowe i maszyna szyfrująca Enigma. Podoficer usiadł za biurkiem, sprawdził nastawy wirników oraz klucze połączeń i zaczął odkodowywać odebraną wiadomość. Już pierwsze słowa, które pojawiły się na druku sprawiły, że na czoło łącznościowca wystąpiły krople zimnego potu.

----Dringlich!----
----Strengstens geheimnis!----
Od: Fuhrerhauptquartier Wolfsschanze
Do: Dowódca SS i Policji w Eperleques
Kwatera Główna Wodza zawiadamia, że Fuhrer, po konsultacji z Reichsfuhrerem SS podjął decyzję o przeprowadzeniu w obiekcie "Kraftwerk Nord West" i dystrykcie Nouvion, w dniu 12 września 1944 r. ...

Żołnierz chwycił za słuchawkę telefonu i zakręcił korbą. Po chwili drzwi sekcji łączności otworzyły się i do pomieszczenia wszedł oficer dyżurny. Przeczytał odkodowaną wiadomość i podobnie jak kilka minut wcześniej łącznościowiec również podniósł słuchawkę telefonu. Poprosił o połączenie ze sturmbannfuhrerem Otto Flickiem. Kiedy zaspany dowódca SS i Policji odezwał się po drugiej stronie słuchawki, oficer dyżurny przekazał mu treść wiadomości, która nadeszła z Gierłoży.
Otto Flick nie był jednakże jedynym odbiorcą tej elektryzującej informacji. Agent "Nocny Jastrząb" przy wątłym świetle świecy pilnie notował wszystkie słowa jakie płynęły przez kable telefoniczne. Słyszał wszystko dzięki aparaturze podsłuchowej założonej na magistralę telefoniczną przebiegającą pod piwnicą w której przebywał. Kiedy skończył notować treść meldunku adresowanego do Flicka zrozumiał, że ma w ręku informację, która może zmienić bieg historii...
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 21 kwi 2017, o 14:26

Do gry został tydzień.
Zapisy są wciąż otwarte, więc jeżeli ktoś ze znajomych chce wejść na pokład - zapraszamy.
Dziś osobom, które zadeklarowały się jako postacie fabularne rozesłałem ich "legendy", które mam nadzieję pomogą we wczuciu się w rolę. Prace przygotowawcze posuwają się naprzód, także wszystko będzie gotowe.
Poniżej zamieszczam wstępny harmonogram:

Sobota:
- do godz. 18:00 - przyjazd, rejestracja, szpejowanie.
- 18:00 - zbiórka, odprawa i wymarsz Francuzów (pracowników farmy i mieszkańców Nouvion)
- 18:30 - odprawa i wymarsz garnizonu niemieckiego
- 19:00 - odprawa i wymarsz oddziału anglo-amerykańskiego. POCZĄTEK GRY.
- 02:00 - koniec fazy nocnej, powrót do koszar na spoczynek

Niedziela:
- do godz. 9 - pobudka, ogarnięcie się, śniadanie, szpejowanie.
- 9:00 - odprawa i wymarsz Francuzów oraz oddziału anglo-amerykańskiego na pozycje zajmowane pod koniec gry nocnej
- 9:30 - odprawa i wymarsz garnizonu niemieckiego na pozycje zajmowane pod koniec gry nocnej
- 10:00 - POCZĄTEK GRY.
- 15:00 - koniec fazy dziennej, powrót do koszar, micha, grillin' chillin'.

Oczywiście harmonogram może ulec zmianie, wiec traktujcie go jako poglądówkę.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Dalej » 21 kwi 2017, o 20:07

Udostępniłem na Fejsie.

Mam nadzieję, że podoba Ci się obrazek. :mad: :wet:
Avatar użytkownika
Dalej
Administrator
 
Posty: 4312
Dołączył(a): 10 lip 2009, o 08:15
White Cross: Weekend Warriors
Na starym Warriorze od: 2005

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Frenetico » 22 kwi 2017, o 09:00

lofciam foto
Nikt nie wygrał wojny umierając za ojczyznę.Wojny wygrywa się zmuszając wroga, aby umarł za swoją
-gen Patton
Avatar użytkownika
Frenetico
 
Posty: 151
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:56
White Cross: Siewcy Kompozytu
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 24 kwi 2017, o 11:43

Zapisy wciąż są otwarte. Prace nad przygotowaniem gry postępują, więc wszystko powinno się udać.
Oby pogoda dopisała.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 26 kwi 2017, o 07:56

Do gry coraz bliżej więc kilka spraw organizacyjnych:

1. Śpimy w baraku (w materiałach wywiadowczych jest opisany jako "Main barracks", fot. nr 1). Ma ściany, okna, dach i podłogę oraz dostęp do prądu. Nie wiem czy są koja, dlatego zalecam wzięcie karimat i dodatkowego koca. Instytut Magii Guseł i Wróżb (IMGW) zapowiada na weekendowa noc temperaturę oscylującą wokół 2-3 st. C, więc się przyda.
2. Kwestia wody - będzie, będzie grzana. Herbata i kawa też się jakaś znajdzie, ale żarełko na śniadanie we własnym zakresie.
3. Parking - znajduje się w południowo-wschodnim krańcu mapy, koło głównych koszar. Będzie to też prawdopodobnie niemiecki punkt powrotu do gry.

Sprawy fabularne (głównie uwagi dla garnizonu niemieckiego).
1. Godzina policyjna - od 20:00 do 5:00 obowiązuje godzina policyjna. Francuzi (za wyjątkiem posiadaczy specjalnych przepustek) nie mogą przebywać na ulicach. osoby, które nie zastosują się do tego zarządzenia powinny unikać patroli niemieckich.
2. Przepustki - w grze w obiegu będzie kilka rodzajów przepustek uprawniających do wstępu do określonych obiektów lub do poruszania się swobodnie po zmroku. Wystrzegajcie się fałszywek.
3. Zatrzymania - patrol niemiecki jeżeli dostrzeże cywila bez broni nie może do niego strzelać. Ma prawo go zatrzymać i skontrolować dokumenty oraz bagaż. Jeżeli coś wzbudzi wątpliwości można taką osobę odstawić do dowództwa SS i Policji (Eperlecques) lub posterunku żandarmerii (Nouvion) na przesłuchanie.

I parę próśb. Jeżeli ktoś ma jakiś składany turystyczny stolik i krzesełka i nie będzie mu zawadzać - niech weźmie. Przydadzą się.
Jeżeli ktoś ma czapkę oficerską Wehrmachtu (obojętnie czy crusher czy sztywna, ale nie feldmycka) - byłbym zobowiązany za pożyczenie.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez cAmper » 27 kwi 2017, o 19:18

Dołączymy w Niedzielę rano, jutro idzie przelew za 2 osoby, przepraszam wiem późno ale wczesnie nie było 100% pewności. :mp5: :wet:

PS
White pracuje nad rekomendacją....
cAmper
 

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 28 kwi 2017, o 11:01

Wszystko w porządeczku, miło Was będzie powitać na pokładzie - prosiłbym tylko o info po której stronie.

Do gry zostało mniej niż 36 godzin, więc ostatnie komunikaty organizacyjne:
1. Parking jest przed głównymi koszarami. W Woli Wodyńskiej stoją drogowskazy, więc nie powinno być problemów z trafieniem.
2. Przypominam o ogarnięciu markerów wystrzału na grę nocną. Jeżeli ktoś nie ma to niech pod lufę przyklei izolką lightsticka. W trakcie marszu może go zasłaniać, w trakcie strzelania nie.
3. W nocy oznaczeniem trupa jest czerwone światło (lampka rowerowa, latarka, lightstick). Zadbajcie o to by potem nie było kwasów, że "Auauaua przecież dostałem ty uju!".
4. Na miejscu będziemy od godz. 13 (mamy nadzieję) i będziemy szykować scenografię.
5. Ktoś kto się modlił o deszcz niech przestanie. Serio. Póki co IMGW mówi o 5-10 st. C w sobotę i 5-11 w niedzielę bez deszczu.
6. Jutro kontakt z Organizacją via forum będzie bardzo mocno utrudniony, więc miejcie na to baczenie.
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez cAmper » 30 kwi 2017, o 18:48

Powiem krótko REWELACJA

Wszystko na medal, organizacja, akcja, miejsce, pomysł i scenariusz. Ekipa graczy klasa sama w sobie, stylizacje super ! :mp5: :lubie: :mp5:

Olsen, Vlaad i spółka BRAVO !!! Czekamy na foto :)
cAmper
 

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 4 maja 2017, o 14:49

Kancelaria Rzeszy, Berlin, 15 września 1944 r.

-Czy pan dokładnie zrozumiał to co powiedziałem?
-Tak jest!
-A zatem jest pan wolny herr Flick. Sturmbannfuhrer SS Otto Flick wyrzucił prawą rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia.
-Heil... - oficer zawiesił głos.
-Hitler. Heil Hitler panie sturmbannfuhrer.
-Tak jest! Heil Hitler! - powtórzył Flick i strzelił obcasami. Odwrócił się i opuścił salę posiedzeń rządu, w której siedzieli Reichsfuhrer SS Heinrich Himmler, minister propagandy Joseph Goebbels oraz sekretarz Fuhrera Martin Bormann.
-Naród musi w coś wierzyć by walczyć.- powiedział Bormann.
-By walczyć naród musi wierzyć w Fuhrera - zawtórował mu Goebbels. - Ale skąd go wziąć?
-Nie martwiłbym się o to - uspokoił ministra propagandy Himmler. - Służba Bezpieczeństwa Rzeszy już jakiś czas temu zwerbowała do współpracy niejakiego... Himmler poprawił okulary i zmrużył oczy - niejakiego Gustawa Wellera. Osobnik ten jest łudząco podobny do Fuhrera. W naszym ośrodku w Hohenlychen poddany był intensywnemu treningowi. Zapewniam panów, że naród... Naród dostanie nowego wodza.
-A co z ludźmi, którzy wiedzą o śmierci Fuhrera? - dopytywał się Bormann. - Czy można im ufać?
-Oczywiście herr Reichsleiter. To absolutnie oddani sprawie członkowie SS. Wiedzą, że jeżeli zdradzą tajemnicę nie okażemy im litości. Każdy z nich zabierze tajemnicę do grobu.
-Proponuję zatem by wyczekiwać na ruch Aliantów - powiedział Goebbels. - Jeżeli ogłoszą oni światu, że zabili Adolfa Hitlera zdementujemy sprawę i powiemy, że dosięgli jego sobowtóra.
-Doskonały plan! - przyklasnął Bormann. Ale jak to się stało, że ten szpieg przeniknął tak blisko Wodza?
-To już nam wyjaśni Schellenberg - powiedział Himmler kierując się w stronę wysokich dwuskrzydłowych drzwi. Lekko je uchylił i uczynił zapraszający gest ręką. Po chwili do sali wszedł oficer SS, który stanął na końcu masywnego stołu. - Panowie, to jest Brigadefuhrer SS Walter Schellenberg, szef VI Urzędu Głównego Urzędu Bezpieczeństwa Rzeszy.
-Wywiad zagraniczny - doprecyzował oficer.
-Schellenberg, powiedzcie panom ministrom kim był niejaki Arthur Crabtree - poprosił Himmler.
-Arthur Crabtree, porucznik brytyjskiego MI-6, zwerbowany w 1940 r. po zajęciu Holandii. Członek siatki Payne'a i Besta. W 1941 r. wysłany do Londynu w charakterze podwójnego agenta. W 1943 r. przerzucony do Polski jako oficer Abwehry o nazwisku Hans Kloss. Pomógł SD wykryć i udaremnić spisek na życie Fuhrera zawiązany w kręgu wyższych wojskowych, za co Wódz osobiście udekorował go Krzyżem Żelaznym. Po lądowaniu aliantów w Normandii skierowany do Nouvion celem zapewnienia osłony wywiadowczej tamtejszego obiektu, jako oficer brytyjskiego wywiadu miał przeniknąć do miejscowego ruchu oporu i przechwytywać operujące w okolicy grupy komandosów. Jako najlepiej znający teren agent miał zadanie bezpośredniego zabezpieczenia wizyty Wodza.
-Dziękuję Schellenberg, możecie odejść - powiedział do szefa wywiadu Himmler. Schellenberg skinął głową i opuścił pomieszczenie. W sali zapanowała ciężka cisza. Milczenie obecnych przerwał Goebbels.
-Ale rakieta wystartowała! Możemy obwieścić światu sukces. Nie znamy co prawda strat jakie spowodowała ona w Londynie, ale wierzę, że pańscy agenci to ustalą Reichsfuhrer.
-Z pewnością... Zastanawiam się tylko jaka będzie odpowiedź Brytyjczyków...

Operacja "Big Ben" za nami. Scenariusz dojrzewał w mojej szufladzie ponad dwa lata, ale mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy (a zwłaszcza weterani operacji "Kusza") uważają, że warto było. Udało nam się rozegrać prawie wszystkie wątki (poza historią inżyniera Pulkowskiego, który niestety nie dojechał) i zakończyć historię walki z niemiecką bronią V. Profesor Reil nie żyje, profesor Glass pracuje dla Brytyjczyków, po inżynierze Pulkowskim ślad zaginął.
Z uwagi na rozległość terenu nie mogłem być wszędzie jednocześnie (choć starałem się, za co moje kolano powiedziało veto). Scenariusz zakładał maksymalnie otwarte środowisko, w którym gracze mogli osiągnąć zamierzone cele na kilka różnych sposobów. W obiegu było kilka walut, a także złoto i dzieła sztuki, którymi można było kupować lojalność bądź informacje. Można było próbować również zyskać czyjeś względy szantażem. A można było próbować również rozwiązania siłowego.
Strona niemiecka miała zadania przede wszystkim koszarowo-policyjne. Niemcy obsadzili dwa ufortyfikowane miejsca: Obiekt Kraftwerk Nord West (pod komendą pułkownika Kurta von Strohma), gdzie stacjonował patrol zmotoryzowany porucznika Huberta Grubera oraz Dowództwo SS i Policji (gdzie urzędował złowrogi Otto Flick). Ich głównym zadaniem było wystrzelić rakietę V-2 z ładunkiem sarinu na Londyn (co finalnie się udało) oraz zapewnić bezpieczeństwo prof. Reilowi (został zastrzelony) i tajnej dokumentacji. Dodatkowym zadaniem było zapewnienie bezpieczeństwa ewakuowanemu z Paryża depozytowi dzieł sztuki (m.in. Upadła Madonna z sami wiecie czym) oraz walut i złota. Depozyt ten złożony w miejscowym banku pod czujnym okiem monsieur Rogera Leclercka został rozszabrowany przez różnych graczy (część wpadła w ręce Rene, ale większość buchnął Leclerc). Niemcy mieli również za zadanie odnaleźć wrak zestrzelonego Mosquito oraz jego załogę. Zadanie to udało się połowicznie ponieważ niemieccy policjanci zastrzelili kapitana Carstairsa.
O zadaniu dodatkowym będzie mowa niżej.
Strona aliancka miała zdecydowanie zadania ofensywne. Pierwszym, najważniejszym było nie dopuścić do przeprowadzenia ataku rakietowo-gazowego na Londyn. Brak rozpoznania umocnień obiektu w nocy przełożył się na słabe, niezdecydowane ataki komandosów, które w fazie dziennej nie były w stanie zagrozić Obiektowi i w rezultacie Alianci ponieśli porażkę. Kolejne zadania obejmowały uprowadzenie lub zabicie prof. Reila (tutaj popisały się tajne służby Jego Królewskiej Mości), kradzież tajnych dokumentów, aresztowanie domniemanych zbrodniarzy wojennych (pułkownik von Strohm oraz porucznik Gruber zginęli, ale nie z ręki Aliantów), odnalezienie wraku Mosquita z załogę i odzyskanie lub zniszczenie aparatu fotograficznego (kapitan Fairfax dołączył do oddziału Michelle oraz pomógł odnaleźć wrak, aparat został zniszczony), przejęcie depozytu z Paryża (został rozszabrowany przez Leclercka i Rene ) oraz ewakuacja (o godz. 15 na lądowisku na północ od Chateau Maurice wylądowała Dakota z komandorem Flemingiem na pokładzie, która ewakuowała Michelle, Rene i resztki obu oddziałów alianckich do Wielkiej Brytanii).
Zadanie dodatkowe wiązało się z niespodziewaną wizytą Adolfa Hitlera. Wódz Trzeciej Rzeszy chciał osobiście obejrzeć wystrzał rakiety i w eskorcie agentów RSD o 14:00 w niedzielę przybył w okolice Nouvion. O planowanej wizycie Fuhrera wiedzieli Flick, von Strohm, Gruber oraz Rene (który w podziemiach kawiarni miał zainstalowany podsłuch na linii telefonicznej). Niemcy mieli zabezpieczyć wizytę Wodza, zaś Alianci - wolną rękę co zrobią z tą informacją. Hitler miał odwiedzić poszczególne obiekty, jednak z uwagi na wykrytą aliancką zasadzkę w Nouvion od razu udał się do Obiektu. W tym samym czasie agentowi brytyjskiego wywiadu udało się przeniknąć do Obiektu. Tam po nieudanej próbie sterroryzowania prof. Reila, który został zastrzelony po aktywacji automatycznego odpalania rakiety i wszczęciu alarmu, aliancki szpieg zastrzelił także Wodza oraz agenta RSD, po czym poległ z rąk wartowników. W obliczu śmierci Fuhrera alianccy jeńcy zaproponowali honorową kapitulację Obiektu. Widząc wahanie oficerów Wehrmachtu Otto Flick nazwał ich zdrajcami i nakazał ich rozstrzelanie. Agent RSD zlikwidował więc jeńców oraz pułkownika i porucznika. O 15:00 rakieta wystartowała. Tak zakończyła się operacja: "Big Ben".

Czas na ciastka. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie i udział. Było nas 49 osób z całego kraju: Zachodniopomorskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Mazowieckie, Śląskie, Małopolskie, Podkarpackie. Weterani LARP-ów, ASH jak też świeżacy, których miło było nam gościć. Mam nadzieję, że się podobało, zaś niedociągnięcia nie popsuły przyjemności z rozgrywki i będziecie częściej nas zaszczycać swoją obecnością.
Dziękuję za zaangażowanie w odgrywane role, nie tylko "fabularnym", ale każdemu szeregowemu graczowi. To było coś. Osobną kategorią byli Fabularni: Penelopa (Michelle), Eston (Leclerc), Rasty (pułkownik von Strohm), Marek (porucznik Gruber), Gregor (Sturmbannfuhrer SS Otto Flick), Vlad (kapitan Fairfax), Kukis (kapitan Carstairs), Cortes (profesor Reil), Janik (Rene). No i Wish w roli Wodza.
Co do wniosków: może byliśmy zbyt mało elastyczni w kwestii respów, może instrukcje były zbyt zagmatwane - dajcie znać. Część usterek (infrastruktura, samochody) nie zależała od nas.
Na pewno kłania się czytanie ze zrozumieniem:
Leclerc na Gestapo plącze się w zeznaniach. Biorę go na bok:
-Co ty mi tam napisałeś?
-A czytałeś te kwity, które ci dałem na odprawie?
-No nie...
Osobne podziękowania dla Vlada, Cortesa, Kukisa i Zawadka. Bez ich pracy i pomocy ta gra nie odbyłaby się. Serio.
Czy ta historia będzie miała ciąg dalszy? Cóż, popyt kształtuje podaż. Jeżeli będziecie chcieli przyjechać na takie gry to pewnie tak. Scenariusz i teren spokojnie wchłonęłyby ze 100 osób (a to chyba wszyscy gracze ASH w kraju). A, że inżynier Pulkowski zaginął, Krystyna Skarbek alias Michelle Dubois przyleciała bezpiecznie do Anglii na kolanach komandora Fleminga, który z kolei nie wyleciał z Admiralicji, zaś Otto Flick wrócił do SS Paranormal Division to cóż... Wszystko się może zdarzyć... :icon_wink:
Na pewno za miesiąc jest "Monte Cassino 1944" na które wszystkich zapraszam. To będzie dobra gra.

P.s. Foty, foty, foty! Byłbym zapomniał. Fotograf został uproszony, że jak tylko zrobi porządek ze zdjęciami to albo Ostry albo ja wrzucę linka do zdjęć z imprezy. Sam zabrałem ze sobą aparat na grę, ale... No cóż - poniósł mnie melanż. ;)
Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez cAmper » 4 maja 2017, o 23:18

No i super, kontynuacja ASH w Krakowie ...
ps
Kiedyś skład WW wiódł ważną rolę także w takich rozgrywkach, a teraz cisza,,,cisza,,,,ciiiiszaaaa..... Dalej miałeś, byłeś czy tylko się może mylę ???
cAmper
 

Re: Operacja: Big Ben - 29-30 IV 2017 r., Wola Wodyńska (ASH

Postprzez Olsen » 17 maja 2017, o 08:42

Zawsze jest pora na herbatę i ciastka.
Avatar użytkownika
Olsen
 
Posty: 40
Dołączył(a): 2 paź 2011, o 11:37
Lokalizacja: Warszawa/Zduńska Wola
White Cross: Operacje Połączone
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Gry zorganizowane

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron