RODO a nasze forum

Tematy związane z technicznymi aspektami działania serwisu i forum.

RODO a nasze forum

Postprzez TaltosPoland » 11 maja 2018, o 12:57

Panowie i Panie,

25/05/208 w życie wchodzi RODO (pewnie większości z Was temat obił się o uszy). Pytanie czy my jako użytkownicy forum, których dane i wizerunki (avatary) są przetwarzane musimy wyrazić nasze zgody na przetwarzanie naszych danych na potrzeby funkcjonowania forum? Poniżej wrzucam tekst, który podesłał mi kolega z pracy w temacie danych spseudonimizowanych.

Dane osobowe, które są spseudonimizowane, pozostają danymi osobowymi. Poddając je pseudonimizacji, tylko na jakiś czas „ukrywamy” informacje pozwalające zidentyfikować osobę, której dane dotyczą. Aby dokonać skutecznie czynności pseudonimizacji istotne jest to, aby klucz pozwalający odczytać dane był przechowywany osobno, tj. w innym miejscu, niż same dane. Ponadto, klucz musi być odpowiednio zabezpieczony w sposób techniczny i organizacyjny.
Różnica między tymi dwoma procesami wymaga analizy tego, czy dana osoba fizyczna jest nadal możliwa do zidentyfikowania. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę wszelkie rozsądnie prawdopodobne sposoby, co do których istnieje możliwość, że zostaną wykorzystane przez administratora lub inną osobę w celu zidentyfikowania tożsamości tej osoby fizycznej. W tym celu należy wziąć pod uwagę wszelkie czynniki, takie jak koszt i czas potrzebne do jej zidentyfikowania, oraz uwzględnić technologię dostępną w momencie przetwarzania danych, jak i postęp technologiczny.

pozdrawiam
"Never tell me the odds!"
"Hokey religions and ancient weapons are no match for a good blaster at your side, kid."
Avatar użytkownika
TaltosPoland
 
Posty: 66
Dołączył(a): 21 mar 2015, o 15:07
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Na starym Warriorze od: 0

Powrót do Sprawy techniczne i organizacyjne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron