Liczebność drużyny

I zaszli go od tyłu...

Liczebność drużyny

Postprzez Aur » 2 sty 2013, o 19:48

Znalazłem bardzo fajne serie filmików yutube

Jeden przedstawiający drużynę 9 osobową
https://www.youtube.com/watch?v=OKRues4Fwrk

Drugi 12 osobową
https://www.youtube.com/watch?v=zImWwM0w0Mk

W drużynie 12 osobowej dochodzi RTO i 2 osoby z RKM'em. Możecie napisać do jakich sytuacji stosuje się 9, a do jakich 12 osób? I dla czego właściwie w jednych jednostkach jest tak, a w innych inaczej? Na zdrowy rozsądek przykładowo, jak radzi sobie dowódca 9 osobowego Squad bez RTO? A jeśli można sobie poradzić bez problemu, to po co osobny RTO w innych jednostkach?
Aur
 
Posty: 169
Dołączył(a): 16 cze 2011, o 06:43
White Cross: FR
Na starym Warriorze od: 0

Re: Liczebność drużyny

Postprzez Chaota » 3 sty 2013, o 18:14

Radiostacje używane w wojsku można zgrubnie podzielić na HF i VHF.
O ile te na VHF może obsługiwać przeciętny szwej po krótkim szkoleniu i jednocześnie wykonywać swoje normalne zadania to na pasmie HF jest dużo trudniej.
Po pierwsze radiostacje HF są duże, ciężkie (startując od ok 4kg do kilkunastu) i wystaje z nich kilka bardzo dużych dodatków np. 2,5m dł. antena i kilkadziesiąt m kabla wleczonego za radiem.
Takie radio nie funkcjonuje na zasadzie "ma działać", trzeba znać dokładnie działanie jonosfery, katy promieniowania anten, korelacje tych dwóch z porą dnia i roku itd. itd.
Co najmniej dwa razy na dobę trzeba zmienić pasmo z 40m na 80m i z powrotem. Trzeba modyfikować marszrutę tak aby zapewnić łączność i omijać tzw. "skip zone".

W zamian otrzymujemy zasięgi rzędu kilkuset kilometrów całą dobę a w określonych okienkach czasowych jest możliwe połączenie na kilka tysięcy kilometrów.

W ASG rolę RTO może pełnić ktokolwiek byle nie dowódca.
Post zatwierdzony przez Europejską Komisję do Zatwierdzania Postów - podwydział Wojskowości i Ogrodnictwa
Chaota
 
Posty: 560
Dołączył(a): 7 gru 2009, o 11:49
Lokalizacja: W-wa Raszyn
Na starym Warriorze od: 0

Re: Liczebność drużyny

Postprzez Tato » 8 sty 2013, o 13:21

Z tych dwóch filmików bardziej zgodny z oficjalną doktryną US Army jest pierwszy (zresztą odwołuje się do Field Manuali), drugi jest trochę poplątany.
Innymi słowy, SQUAD składa się z dwóch TEAMÓW i Squad Leadera (SL), razem 9 osób a nie 12-tu. PLATOON dkłada się z 3 squadów i HQ element czyli przede wszystkim z Platoon Leadera (PL) i jego RTO. W Squadzie nie ma elementu HQ (poza samy SL oczywiście :) ). Trzeba jednak pamiętać, że doktryna ta jest bardzo elastyczna, w sytuacjach polowych rzadko trzyma się książki a od PL, SL i TL i ich inicjatywy zależy dopasowanie składu do misji, otoczenia, zastanej sytuacji osobowej etc.. Indywidualne wyszkolenie żołnierza piechoty i podoficerów pozwoliłaby na bezproblemowe operowanie w 12to osobowym oddziale gdyby zaszła potrzeba.
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0

Re: Liczebność drużyny

Postprzez Saint » 8 sty 2013, o 16:05

Warto by zauważyć że w obecnych konfliktach występuje głównie piechota zmechanizowana także tu dostosowuję się SQUAD do posiadanych wozów.
Oczywiście z wyjątkiem SF...
Saint
 
Posty: 64
Dołączył(a): 27 sie 2010, o 17:57
White Cross: FAB/1PR
Na starym Warriorze od: 2003

Re: Liczebność drużyny

Postprzez Tato » 11 sty 2013, o 02:31

Saint napisał(a):Warto by zauważyć że w obecnych konfliktach występuje głównie piechota zmechanizowana także tu dostosowuję się SQUAD do posiadanych wozów.
Oczywiście z wyjątkiem SF...

Szczerze mówiąc raczej dostosowuje się mozliwości transportowe do doktryny. Squad piechoty zmechanizowanej (Mechanised Infantry) liczy sobie dokładnie tyle samo ludzi co piechoty zwykłej (Rifle Infantry) -> Szczegóły
BLACKWATER OPERATOR TATO
Obrazek
Avatar użytkownika
Tato
.
 
Posty: 2001
Dołączył(a): 21 sie 2009, o 21:35
Lokalizacja: Wawa
White Cross: Blackwater
Na starym Warriorze od: 0


Powrót do Taktyka i Strategia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron